• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Deathknight

Death
 • Content count

  2,477
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Deathknight last won the day on September 17

Deathknight had the most liked content!

About Deathknight

 • Rank
  Source of Death
 • Birthday 11/29/1983

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.webgrafikdizayn.com

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  İzmir

Recent Profile Visitors

1,073 profile views
 1. Çıkan filtrede o kadar da leş değildi. Aslında 6 ayda bir değiştirirdim ama bu sene araba 5 6 ay pek yürümedi.
 2. Bugün benim aracın yıllık bakımlarını yaptırttım. Bu sene epey ucuza mal oldu... Zaten parçaları falan kendim alıyorum. Yapılanlar: geçen sene yakıt filtresi değiştiği için gerekmedi. Hava filtresi 20tl, yağ filtresi 30tl ve 5lt yağ 190tl. İşçilik 100tl yapılan diğer işler, arka balatalar açıldı balata spreyle temizlendi, fren ayarı yapıldı ve el freni gergisi ayarlandı. Kullanmamaktan silecek su püskürtme motoru kireçlenmiş usta onada bir baktı temizledi, şimdi foşur foşur atıyor. Antifriz suyu değiştirildi.
 3. Benimde aracın bakımları geldi hatta biraz geçirttim KM olarak, yarın gidip hallettireceğim artık periyodik bakımlarımı. Bu 3. sefer olacak Mobil 5w40 koyacağım yine araca kullandığımdan beridir memnunum, farklı bir yağ denemek istemedim ama bu yağı muhtemelen arabada sevdi 5. viteste bile tamam 1000 devirden 1500 devire gelene kadar misal vurduruyor biraz motor ama zaten öyle bir kullanım yapmanın mantığıda yok haliyle. 4. viteste bile eh dedirten tork alışı falan epey fark edik. Geçen zaten birde würth salladım epey oldu depoya kaç zamandır almıyordum, yarın bakımlardan sonrada aracın çekişi ve performansı epey bir değişecektir yeniden.
 4. Rival 110 hakkında, kullanımı gayet ergonomik bir mouse. Kliklemelerin sessiz oluşu epey bir farkedilebilir geçiş oldu benim için. Hafızalı DPI geçiş modu için sanırım 2 kademeli yapmışlar tuşu. Bu bir - mi + mı tartışılır belki ama yazılımında istenen dpilar ayarlandığı için bence bir kusur olarak görmedim. Hatta şu sıralar 3d teknik çizimde hassas geçişlerde ki düşük dpi yavaşlatmasına tek tıkta geçme işi işime bile geldi diyebilirim.
 5. Petrol işlenen bir yere yakın oturuyorsan ya da yolunun üzerindeyse bilirsin böyle yerleri olm Pars petrol İzmirde bilinen istasyonlardandır, senin duymuş olma ihtimalinin pek olmaması normal yani
 6. Geçenlerde bana da ailemle yazlığa giderken Pars petrolde denk geldi öyle. Adam zam geleceği için motorin kalmadı abi dedi pişmiş kelle gibi gülerek...
 7. Motorine o kadar gelmemesinin 2 sebebi: 1. zaten dün 7 kuruş gelmişti, tekrar gelen 12 kuruşla toplamda 19 kuruş geldi aslında. 2. sebepte dün gelen 7 kuruştan sonra zaten pompaya yansıyacak 12 kuruş farkın üzerinde olursa eşel mobilden karşılanacağı söyleniyordu. Karşılanmasa muhtemelen ticaret yapanlar cinayet çıkartabilirdi artık...
 8. Manuelden şaşmam elbet. Astralar güzel araçlar, komşumuz var bir abi onda var hoşuma gidiyor, tabi fiyat konusu biraz daha üst oluyor malum. Düşeş birşey gelirse neden olmasın, Alman mühendisliği opel araçlar güzel yoksa.
 9. Evet Rio maceranızı hatırlıyorum hocam, Egea gerçekten 5 para etmez bir araç benim gözümde. Yani tamam iyi hoş oturaklı donanımlı araç yapmışsın, görüntü güzel felan ama gel gelelim araç gitmiyor arkadaş. Benzinli araba deyince 1.6 motor altı beyin kanamasına sebep olur sanırım. Gerçi yeni arabalarda mı bir hantallık mallık var bilmiyorum. Benim babanın milattan kalma 92 model Temprası bile tüplü araç daha iyi gidiyor diyeceğim. Sanki egealarda(Ömer abinin) ve hatta onunda abisinin arabası Toyota corolla 1.33' lük 2' side 90hp araçlar hesapta yakış rezalet araç çekiş ölüm törpüsü... 1. viteste zaten o tip araçlar sadece ilk ivmeleme için yapmışlar abansanda araba yerinde duruyor gibi hızlanmıyor. Şu an için elektrik motorlu araç alamayacağıma göre sanırım yine dizelden yana eli ayağı düzgün temiz bir araç denk getirmeye çalışacağım. Vergilerden ötürü benzinli 2.0+ üstü araç alacak kadar lüksümde yok maalesef.
 10. Fikirlerimi şu an için 128hp 1.6 crdi ceede doğru yoğunlaştırmaya başladım. Riodan sonra hem araç büyütme olarak hemde performans olarak beni tatmin edecektir. Hele fabrika yakış oranlarına baktımda sanırım benim 4ltnin altını görmem hiç olasılık dışı olmaz diye tahmin ediyorum. Hatta yazılım olursa... Bakalım benim rioya baba biraz göz koyuyor. Belki aracı satmayızda oda destek olursa öyle birşey yapabilirim. Biraz piyasaya bakacağım, zaten şu an bir ev alım işimiz var maddi hesaplarda olduğu için çok aceleci olmak istemiyorum.
 11. Bir önce ki mesaja istinaden yazılmış, tamam. İş arasında hızlı bakış yapınca kafa dağılıyor
 12. Çok fazla bir yanlışlık yok aslında, hani rakamları yuvarlama olarak mı dayanarak verdiler o var ? Çünkü günlük 51000 varil yaklaşık 7286 ton oda senede yaklaşık 2660000 tona tekabül ediyor.
 13. Teee bu mesajımın üzerinden çok uzun bir zaman geçmiş. O zamanlar kullandığım mouseumla ilgili küçük bir modifikasyon yapmıştım, geçen gün tekerin yine Fusion 360' ta çalışırken saçmalamalar yapmaya başladığı denk gelince tepem attı. Bende bugün itibariyle Steelseries Rival 110 sahibi oldum, biraz kullanalım bakalım. Gayet akıcı kullanımı rahat bir mouse' a benziyor...
 14. Sorentoyu biliyorum, amcamda mevcut. Yani tank gibi güzel arabalar tabi ama tekil kullanım için falan biraz fazla bir araç bana göre. Ben zaten şu an ki yakıt tüketimimi x2 yapacak bir sıçramayı düşünmüyorum. Sportage' e 6-7 olabilir gözüyle bakmıştım ama motorun böyle yaramaz olduğunu düşünmemiştim. Sanırım ilk etapta Kia Ceed gibi bir araca bakmak benim için daha makul olacak. Stok 128hp 1.6 motor yine dizel olur hem, yazılımlada 150-160hp alınabilir muhtemelen... Biraz araştıracağım.
 15. @Zoma Değerli yorumun için teşekkürler öncelikle. Böyle yorumları görmek istiyorum işte... Genelde tek başıma kullanıyorum evet ama arada sırada aileylede gidiliyor. İşin henüz çocuk vs kısımları bana çok uzak konular. İşin aslında 1.6 benzin 135hp bir aracın belki motorun kötü mühendisliğinden ötürü bu kadar vasat sürüş sergilediğini bilmiyordum. Beni bu durumda böyle bir saçmalığa girişmekten biraz uzaklaştıracak yorumlar oldu. Qashqai güzel araç, benim dayımda da var ama ben şekil olarak pek beğenmiyorum o araçları ne biliyim bana biraz fazla yumuşak geliyor dış görünüm hatları. Ben biraz mantık adamıyımdır, yani bu aracı aldığımdan beri bu araca yapıştım gibi oldu. Nedenleri aşağı yukarı belli, forumdaki yorumlarımdan zaten sizlerde nerelere değindiğimi tespit etmişsiniz. Şimdi bir geçiş yapacaksam verdiğim paranın karşılığında tabi 3 aşağı 5 yukarı dengeli olacak şekilde hem performans hem tüketim olarakta iyi birşeyler karşılık alayım istiyorum. @antibit Eskiye nazaran çok acil birşeyler olmadığı müddetçe 80-90km' yi geçmiyorum, sağ ya da orta şeritte müzik keyfi yapa yapa gidiyorum, çok uzun zamandır fren kullanmayı unuttum diyebilirim . Zaten gidip geldiğim güzergahlarda otoban harici o hızların üzerine çıkabilecek yolda pek yok diyebilirim.