75410 hour power on hdd
0

Bu konuda 4 mesaj var

1.5 2 senede ikinci girisim olabilir sizi eglendirmek icin yaziyim dedim

ozaman tiescigim dalga gecmisti sanirim biraz

3-4 gunde win 10 da 20 kere mavi ekran alip cart curt gidince bi disklere bakiim dedim

crystall disk info ile bakiim dedim

kirmiszi diskin biri dgeride sari

kirmizi olan 75410 hour. 3142 gun yani.tuh 10 sene daha olmamis :P

dhwde palit gts 450 incemesi levent pekcan 2011 den beride sistemde o var.2009 dan sanirim su bi site 5 lira 1 gbv m3 player satmisti sda ingrandimiydi neyden ordan hdd lerde almistim hepsimiz ordan aldigim 500 luk sari bu 1500 luk kirmizi .

ama 2 tb lik baska bir disk var onunda 2011 den mi ne olmasi lazimdi 2 seneden az gosteriyor ki burda curse de konusup  beni ikna edip win 10 mecbut gecmek icin aldigim ssd bile 2 sene olmadi 617 day gosteriyo

ama 2 tb a kalkip smart datasini 556 gosteriyo imkan ihtimal yok yani ssd az olmasina deki almis olam bi hddsonradan daha olsa olsa ssdden cok once olmasi lazim.

bunun yazarkende bi daha mavi ekran aldim.eski windowslarda boyle olmuyordu disk bozulup bad sector verdiginde bile sistem diski olmadikca bu derecesapitmiyordu yada bende baska bir sorun mu acep.

aslinda itiraz ediyim ilk buraya aylar aylar aylar sonra game ofthronun son bolumun yayinladngi gun girdim yazicaktim ama simdi spoiler derler yine kavga cikar dedim vazgecxtim ciktinm.hdd bu halde gorunce ties star falan aklima geldi eglenesiniz diye yazdim.

para olmayinca boyle iste 10 sene kullanam alet olup havaya ucmadan degstiremiyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok konuyu anlamadım ama işletim sistemi yüklü olsun olmasın sisteme takılı disklerden herhangi birinde bir sıkıntı varsa bütün sistemi donduruyor yada çökertiyor.

Eğer işletim sistemi şüpheli olan hdd'de yüklü değilse sata kablosunu söküp bir süre sistemi o şekilde çalıştırmak lazım. Eğer sorun devam etmiyorsa başka çare yok, o disk gidecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden boyle olmazdi disk cok bozuldu bende de giderse giderdi sistem donabilirdide illa mavi ekranda olmazdi.ha sorun illa bundanda olmabilir.

sonucta bad sektorlar ccokmus diskte daha dogrusu gizli bad sectorller

30 mu 33 mu relloacated olmus 33 mi 36 mi ne ust limiti diyo.hdd smart versi okiyim disk guvenligi programlari iste uyari veriyo bu disk 3142 gundur power on olmus gidecek bu dikkat diyo :D illa bakmadim ama disk omurleri kabaca ureticinin garnatisi 40-50bin saat ssd sistem diski de 2 dene geliyo hehe tonlada o olmus guvenli olsada ben ssdlere hala guvenmiyorum hdd kadar

bi bisiler silip burdan birkara cuma sorun olmus 4 tbv super ucuz hepsiden almamis etmis dandirik 3b olani almis onu tika basa doldurup yaklasik 2 saatir trasfer ediyo bitmedi 1.5tb veri tabii yada 3 de olmus olabilir.bitsin bi formak cakip bide belki yendiden partionlacam falan copa atip yeni bir disk alicak yada obur 500 lude de emekli edip 4 tv alicam param yok olsa alirdim 4tb bi 5900 disk bu iki diski emekli ederdim.para yok deken varda 2 yerde biri beste digeri de acil durum parasi yoksa teee gecen seneki yazdan ayda 450-550 iken 500-700 lieaya cikan sadece yazinki kredi kartini bitiremedim daha.

yoksa yani 10 sene sistemde disk kullanmak nedir. diskin 1-2 isi 2009dan kalma 1 de 2011 den iste.

data bu 3 diskin biri direkman sata 1 yani .su an kapali program okurken o da ek bisi edip ucurtmasin diye.

eskiden format bad sectorlari zorlama falan denerdikte 2000 lerin ikinci yarisi sonrasi smart disker otmatik isaretleyip gecirip oralalara elletirmiyorsanirim.bu diskerin on bellekleri bile 2mb sanirim.

edit kisisel not bidaha aklimde tutiyim aman format falan islerine girmiyim.5-6 saat oldu hala %85 formata aman allahim.bisi lazim olup ta formak atmak gerekince 4-8 tb disklerde 5400 remp falan olanlarinda hele sabah birak obur gune gel falan oluyo demek ki.teee millattan one bir arkadasa eski laptop usb 1.1 zamani hayal meyal gii bir bir kabus durum olmustu sanirim.abow bu ne iskenceymis.

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ne edciegime karar verdim boyle yasayamam hdd leri full tiladim bunu bosaltmak ve formatlama 1.5 tb erdeyse tum gun surdu.aslinda tarayinca disci bad sector bulmuto hck disk bi sorun vermiyo hd tune falan gibi tum sectoruleri tarayip 3-4 saat bile baksa bi bir kirmizi bile bulmuyor

ama gel gor ki 75440  powered up dedigi diski hani smart okuyucu bakarsa baktim 32 realloected sector 26 treshold mama raw daya yani asil bad secotr bu sanirim yani smarta gore 2810. diyo

bu disk kirmizi obur diskte 500 gb olan 2008-9 dan kaşip kisa surede kullanmadim disk ise yellow cunku onda raw data 1 yani sanirim diskte sanirim 1 bad sector var ama 100 ondaki sinir.yani pending olmadigina gor ikiside.sari guvenli hala gibi duruyo ki su an tum donwloadlari ve en cok kotu kullaniyorum.bu 1500 u zati neyrdeyse pek kullanmiyordum tek 7200 oydu heralde gecen sene fansizcok kullanirken 50 derece ustude cok calisti yazik oldu

onensiz film diziler atiyim 500-1000 gb falan risk aliyim diye dusunuyorum simdilik bos bozulmasi degil degilde 1film 1 dosya okumada bi sorun olucak diye yinezpirt pirt gunde 6-10 kere mavi ekran alirsam el mecbur disari alip emekligini istiyicem .

bu iki antika diskte de sata 300 anrtikalarda iste parsizlik 2 tb alsam yerine 2 disk yerine 1 e dusup 5400 5900 devirli hele ki daha serinde calsiacaktir 1 disk azaldigi icin daha da az guc gidecektir de para yine para

2016 oncejadi neyse idare ediytorduk da dabre den once burda ah vah cekipdolar 2.6 mitdi neydi 2.9 cikti 2016 da atip tutu yada 2.7 den 2.9 cikti  darbe oldu 3.9 sonra 4.5sonra 6 simdi yine 6 desen 3-4 sendirbizim hanyeye giren para daha az yada en iyi ihtimal ayni gibi emekli maasi olarak beki1000 lira desen ordan belki %40-50 armisolaiblirde masraflar harcamalar %80-150 arti .

yeni hddler de bilmiyorum eskiden son hdd aldigim be iste 5400 -5900 olur deop diski bi 7200 hizli diskler ya 2 ya 3 model olurdu.simdi parayi gec yeni iskelr nedir ne farklari vari bile bilmiyorum

bu diski iicinde muhim olamayacak film dizileriatsak bile ne kadar risk simdi bisi diyebicek yok mu

smkart rawdaha 2k uzeri derken niye diskten hic bir bad sector bulamiyorum

smart kendi 36 sectorakadar yonlendirme yapiyormus da bu modellerde falan iken geriini neyapiyo asirlar once boyle programdan taratip soktor yada bolgleri isarelteyip diskte yeni bas sectorlar olusmuyorsa kiz okuma sorunlari yavabslamalar haric diskleri kullanirdik.smartin gosterdigi bad sectorlar neden disk ici bosta olsa data da olsa &90 dolu bile oldugunda baska bi sekilde goremiyorum

disklerin omrunden dolayi smartin yanlisokumasi mumkun mu bunlar ne derece guvenilirkirii olu bitik dikkat demesi.

ikincisi bi diskin yanlis oduguna eminim ssd son aldigim disk iken bi diskin yasiniyanlis yaziyo obur 2 tb lik saglam disk kabaca ssd nerdeyse 620 gun iken ki extrnal haric son aldigim disk extrnali da burda yazmistim iken o tbv eski diskin 550 falan olmasina imkan yok(yada bunadim artik )

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok