Whooosh

CHW
 • Content count

  3,248
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  140

Whooosh last won the day on September 9 2023

Whooosh had the most liked content!

About Whooosh

 • Rank
  Wubba, lubba, dub, dub !
 • Birthday August 17

Contact Methods

 • Website URL
  http://masterofphoton.com

Profile Information

 • Cinsiyet
 1. Önceki oyunda böyleydi. O fısıltılar, içsesler falan kulaksızsız olmaz bu oyun. O içses sürekli sağ kulaklıktan sol kulaklıktan falan ikilemler yaşıyor. Animasyonlar, motion capture falan daha iyisi yoktu, bu yine devam ediyor. Yürüme simulasyonu meselesi de biraz oyunu anlamamakla alakalı. Bu oyun doom değil, öyle bam güm canavar avlayasın, öyle bir beklentisi olan bu oyunu oynamasın. Ortada balataları sıyırmış Donkişot gibi bir karakter var, onun o psikolojik travmalarına krizlerine ve mücadelesine tanık oluyoruz. Biraz kısa sürüyor, herhalde en haklı eleştiri bu olacaktır.
 2. 10 senedir biri 2005 diğeri 2008 model 2 tane Honda Forza kullandım/kullanıyorum, şimdiki 60.000'e geldi. Çukurlarda fren yapma işini zaten ilk 6 aydan sonra salıyorum, hatta bir keresinde hız tümseğine(en büyüklerinden) 130 ile girip yerden bir adam boyu havalanıp inmişliğim bile var, Hiç böyle bir şey görmedim duymadım. Bu kadar mı bozdu bu herifler? Ha, aldığımda ön fren diski yamuktu, zamanla kendi kendine asimetrik aşınarak düzeldi
 3. Modern cihazların çoğu oldukça esnek, değil 229'dan 223'e inmek, 90'a inse bile çalışır.
 4. Rize'de Trabzon'da kuzey ışıkları görünüyor. İşte etkisi bu kadar
 5. Cuda'yı AMD kartlarda çalıştıran bir wrapper vardı ama Nvidia avukat ordusu ile o işi yok etti.
 6. Yeni sürücüler eski donanımlara yeni bir şey getiriyor muydu ki? Change log'a bakmak lazım ama sanmıyorum ki eski donanımlar için bir değişklik içersin sürücüler. Muhtemelen yıllardır gereksiz yere sürücü güncelliyor insanlar. İyi yapmışlar, keşke herkes yapsa.
 7. Bu arada daha teslim edilmeden boyaları dökülüyormuş
 8. Muhtemelen oraya takılı bir cihaz yangın çıkarır, aküyü bitirir vs diye yeni arabalarda standart kontağa bağlamışlar. Belki yönetmelik bile zorunlu hale getirmiş olabilir. Eski arabalarda bir de anahtarı çevirirken "auxiliary" pozisyonu vardı, kontağı açmadan çakmaklığı ve diğer bir sürü elektrikli şeyi bu pozisyonda kullanabiliydunuz. Şimdi fiziksel anahtar sokup çevirme olayı kalmadığı için auxiliary seçeneği de kayboldu..
 9. Geçen youtube short'larında bir video gördüm. Jeep'in bagajdaki çakmak soketi sigorta kutusundan sigortanın yeri değiştirilerek doğrudan aküden çalışacak şekilde ayarlanabiliyormuş. Yani kontağı açmadan telefonunuzu falan şarj edebiliyorsunuz. Kendi kendime dedim ne kadar güzel bir özellikmiş, keşke bizim arabada da olsa. Çünkü hanımın işleri nedeniyle bazen uzun süre arabın içinde oturmam gerekiyor, Laptoptan film izliyorum beklerken, onunda pili ölmüş durumda 20 dakikadan fazla çalışmıyor. Sonra internetten baktım, varmış bu özellik. Direksiyon altındaki sigorta kutusunda çakmak soketinin sigortasını A-B pinlerinden B-C pinlerine kaydırınca çakmak soketleri kontağı açmadan çalışmaya başladı. Sizin de böyle bir durumunuz olursa aklınızda bulunsun, kullanma klavuzuna falan bir bakın. Tabi aküyü bitirmemek için dikkat etmek lazım.
 10. Arttırıyor da bu arttırma "iyiydi daha iyi oldu" arttırması değil, "rezildi, bir nebze daha kabul edilebilir oldu" arttırması.
 11. Bir daha bak bakayım linke
 12. Family Sharing enables you to play games from other family members' libraries, even if they are online playing another game. If your family library has multiple copies of a game, multiple members of the family can play that game at the same time.
 13. Intel zorlamaya devam ediyor ama sanki pek olmuyor gibi. 14900K'nın bir de KS versiyonunu yapmış, afedersiniz 400watt. https://www.youtube.com/watch?v=PEvszQIRIU4 https://www.youtube.com/watch?v=nOuTIXsvmT0
 14. Yalnız çarptığı oldukça kalın gövdeli bir ağaç ve ağacı kırıp parçalamış. O kalınlıkta bir ağacı kırabilecek kadar sert çarptığınız bir kazadan sağ kurtulma şansınız yok.