Whooosh

CHW
 • Content count

  2,868
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  118

Whooosh last won the day on June 15

Whooosh had the most liked content!

About Whooosh

 • Rank
  Wubba, lubba, dub, dub !
 • Birthday August 17

Contact Methods

 • Website URL
  http://masterofphoton.com

Profile Information

 • Cinsiyet
 1. Amd'nin işi zor, Nvidia yeni seride 3000 serisini 2'ye katladığını iddia ediyor
 2. Arabalar bu kadar pahalı iken trafiğin ve park yerlerinin durumu ortada, bir de ucuz olduğu halini düşünemiyorum.
 3. Tabii ki onlar da olacaktır. Küçücük hangarda 100 kişi only knife fakat ben daha fazlasına imkan vereceklerini düşünüyorum. Bu aslında tamamen ne kadar kişiselleştirme seçeneği sunacakları ile alakalı. Eğer imkan verirlerse bahsettiğim modlar yapılır yoksa kısıtlı seçeneklerle çıkarsa COD HL CS gibi oyunlarda gördüğümüz modlarla sınırlı kalır. Fakat BF'nin özünde bir meydan muhaberesi geni olduğu için ben umutluyum. Detaylar çıkar yakında ortaya. Oyun modu konusunda BF ezelden beri zengin seçenekler sunmuş olsa da Dice burada topu oyunculara atıyor. Yani "bizim oyun modlarımızı beğenmiyorsanız alın kendiniz yapın" diyorlar. Sandbox modeli iş yapan bir model. Hem ürünü canlı tutup son kullanma tarihini ileri atıyor hem de içeriği para vermeden millete ürettiriyor.
 4. Bu yeni sandbox seçenekleri ile BF 2042 biraz Arma'ya yaklaşacak gibi görünüyor. Arma'yı bilenler bilir, Arma sadece bir oyun değildir, kendi kurallarınızı kendi kodlarınızı kullanarak tamamen ortaya yeni bir oyun koyabileceğiniz bir platformdur. İstediğiniz gibi senaryolar görevler ve assetler tanımlayarak oyun içinde oyun yapıp bunu arkadaşlarınız yada internet üzerinden tanımadığınız insanlarla birlikte oynayabilirsiniz. Arma'nın bu özelliği sayesinde bugün bildiğiniz onlarca oyun ve oyun modu ilk önce Arma'da mod mod olarak çıkmıştır. DayZ, PubG, Rust gibi oyunların geçmişi hep Arma modlarına dayanır. Bu yeni BF'de de benzer şeçenekler var. Belki bu seçenekler Arma kadar uçsuz bucaksız değil ama Battle Royal benzeri yeni bir mod doğurabilecek kadar yeterli. Bu yeni BF'de çok oynanan modlar yarın öbür gün tamamen yeni bir oyun olarak karşımıza çıkabilir. Hatta tutarsa (ki bence çok sevilecek) bu sandbox seçenekleri ileride daha da artabilir. Arma'da benim oynamaktan en çok zevk aldığım onlarca online oyuncunun yüzlerce binlerce AI ile çarpıştığı savaş modlarının 2042'nin en çok oynanan modlarından olacağına eminim.
 5. ISP ile ilgili bir problem var. Evin interneti ile Rockstar sunucusuna bağlanmıyor.
 6. Bu ayın başından beri oynuyorum ve 60 saate yaklaştım. Hikayeyi bitirmeye çok az kalmışken save dosyası bozuldu. Cloud'da açık değildi. En son bulabildiğim yedek %50'lerde. (italyan herifle tanışma bölümü) Hiç fast travel kullanmadan, yan görevleri atlamadan %90'a gelip, sonra bir anda %50'ye geri dönmek çok can sıkıcı. Oyunu çok sevdim ama %50'den geri başlayıp aynı görevleri bir daha oynar mıyım bilmiyorum. Bütün hevesim gitti.
 7. Düzgün ses kalitesi isteyen adamın SBZ ile de işi olmaz. Neyse bahsettiğim şey bu değildi, "pci/pcx ses kartı kullanan sayısı çok az olduğu için herhangi bir sorun karşısında destek konusunda yalnızsınız. Eğer ses kartınız yeni anakartta çalışmaz ise bunun için boş yere bios güncellemesi falan beklemeyin" demeye çalışıyorum.
 8. JBL Quantum 300 kulaklık https://www.jbl.com/gaming-headsets/QUANTUM300.html Bilgisayarda oyun oynarken kullanmak için çok pahalı olmayan ama utandırmayacak kadar da iyi bir kulaklık bakıyordum. Eve en yakın elektronik mağazasından bu kulaklığı aldım. Standart 3.5mm analog kablosu ve bu kabloyu bağlayabileceğiniz USB DAC ile birlikte geliyor. Yani ister analog ister USB'den kullanabiliyorsunuz. USB'den bağlarsanız sanal 7.1, ekolayzır gibi fonksiyonlardan yararlanabiliyorsunuz. Ses kalitesi bir "oyun kulaklığı" için bariz iyi. Biraz da kendi yazılımı ile ekolayzır ayarlarını dürtünce jilet gibi oluyor. Çok konforlu olduğunu söyleyemem ama pratik. Yukarı kaldırdığınızda otomatik sesi kapatan mikrofonu ve sol baş parmağınızla çok rahat erişebileceğiniz ses seviyesini ayarlama tekeri var.
 9. Sizi her türlü ihtimale karşı hazırlayacak öyle sihirli bir eğitim yok. Size oturup 1.000.000 ihtimali de öğretseler Berkin olayındaki gibi 1.000.001'inci ihtimal sizi bulabilir. Ayrıca o eğitimleri verenler de kaza yapıyor. Zaten kaza yapmamış birinden neyin eğitimini alacaksın? Çünkü kaza yapmamış adam yol yapmamış adamdır, yol yapan adam kaza yapar. Siz bir şey yapmasanız da başkası gelip üstünüze çıkıyor zaten. Motorun eğitimi basit, riske girmek istemiyorsan kullanmayacaksın. Çünkü kontağı çevirdiğiniz anda milyonlarca felaket senaryosu hazırlık yapıyor. Uyanık olacaksınız, zeki olacaksınız, farkındalığınız konsantrasyonunuz her zaman en yüksek seviyede olacak. Yolda giderken Tesla otopilotu gibi olmanız gerekiyor, 500m önünüzde 200 metre arkanızda olan biten herşeyin farkında olacaksınız ve kimseye güvenmeyeceksiniz. "Duracak zannettim, geçmez diye düşündüm, sinyal verirdi dönecek olsa, beni gördü geçmemi bekleyecek demek ki" bunlar motorcuların son sözleri. Motor kullanırken siz sadece kendinizden sorumlu değilsiniz, oradaki bütün yayalardan, bütün otomobillerden, bütün vahşi ve evcil hayvanlardan siz sorumlusunuz. Evet kocasının aldığı jipin dikiz aynasında rujunu düzelten hatundan da siz sorumlusunuz, çünkü onun hatası da sizi öldürüyor. Ek olarak: O ön teker dönecek aga! Ne olursa olsun o ön teker dönmeye devam etmeli, o teker durduğu an artık yapabileceğiniz bir şey yok. Alın size milyon dolarlık eğitim.
 10. Hocam Barkın'ın ölmesinin eğitimle ne alakası var? Eğitimle alakası var da Barkın'ın eğitimi ile alakası yok. Eğitimde "kız arkadaşına sinirlenen bir lavuk boğaz köprüsünün ortasında arabadan inip hızla geçen araçların arasından bariyerden atlayıp yolun karşı tarafına geçip önünüze çıkabilir" diye mi öğretiyorlar?
 11. Bilgisayarda çalışıyor mu?
 12. AMD FidelityFX Super Resolution'ın ilk incelemeleri gelmiş. Kısaca düşük çözünürlüklerde DLSS 2.0 kadar başarılı değil ama Ultra Quality modunda görüntü kalitesinden minimum taviz vererek %25-45 arası performans iyileştirmesi sağlıyor. https://www.youtube.com/watch?v=KCzjQ4qP124 https://www.youtube.com/watch?v=yFZAo6xItOI
 13. Steam indirimleri eski tadı vermiyor artık. Hep aynı 120 senelik oyunlar indirime giriyor. Son birkaç senedir Steam indirimlerinden bir şey alamadım, alacak bir şey bulamadım.
 14. Laf anlatamazsın millete, orada sürücünün olmayan hasar için bir saat kafa sikme ihtimali varsa emniyet şeridinden uzamak çok mantıksız değil. Şöyle düşünün, herif arabadan inip küfürlü konuşacak, saçma sapan el kol hareketleri falan yapacak, belki sizi kolunuzdan tutma kıyafetinizden çekiştirme gibi hareketlerde bulunacak, sonra akşam siz kendinizi herifin kafasını gözünü neden yardığınız ile ilgili karakolda ifade verirken bulacaksınız. Bu iki senaryodan hangisini tercih edersiniz?
 15. Çin istihbarat teşkilatı plaket verir yakında