Whooosh

CHW
 • Content count

  2,557
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  108

Whooosh last won the day on July 17

Whooosh had the most liked content!

About Whooosh

 • Rank
  Wubba, lubba, dub, dub !
 • Birthday August 17

Contact Methods

 • Website URL
  http://masterofphoton.com

Profile Information

 • Cinsiyet
 1. Ties'in motoru da her hafta başka bir Abdurrahman usta topluyor.
 2. 2 senedir konuya mesaj yazılmamış olabilir ama Apple subforumuna girdiğinde 2 senedir mesaj atılmamış bu başlık hala en üst sıralardaydı.
 3. Aksine 3600 ile gayet güzel çalışacaktır.
 4. Kullansın kullansın, güzel şeyler bunlar. Frostbite da kullanıyor ama sadece bölüm yüklenirken falan, oyun sırasında 10-12 thread'i geçmiyor.
 5. Diziyi yapan adam ateist, doğru. Bunu da gizlemiyor, bu konu sorulduğunda uzun uzun konuşuyor, ateizm konulu panellerde konuşmacı olarak davet edildiğinde gidiyor, standup gösterilerinde bu konu üzerine bol bol espriler de yapıyor, bu da doğru. Dizinin adı da "After Life", bu da doğru Fakat dizinin ateizm ile dinlerle, cennet cehennem kavramları ile falan alakası yok. Zaten sadece dizinin ismine bakıp dizi hakkında fikir beyan edebilecek dünyada birkaç kişi var. (Bkz. "Kürk Mantolu Madonna" olayları) "The 100" isminde dizi var, ben şimdi bu dizinin tanıtım videosunu bile seyretmeden sadece ismine bakarak "bu dizi kesin matematik ile ilgilidir, ben matematiği sevmiyorum" dersem çok saçma olmaz mı? Neyse konuya dönersek, After Life dizisinde çok sevdiği eşini kanser hastalığı yüzünden kaybeden ve bu olay üstüne intihara teşebbüs eden bir adamın hayat ile ölüm arasındaki intihara meyilli gitgelleri ve hayatı boş vermişliği biraz melankoli biraz durum komedisi tadıyla anlatılıyor.
 6. Uzun zamandır Battlefield oynamadığımı fark ettim. Biraz BF1 oynadım, aradan geçen zaman içinde paslanmışım ama ölmemişim. Bir BF4 değil ama oynanıyor. Sonra biraz BF5'e bakayım dedim. BF5'i ya pre-order olarak almıştım yada çıkar çıkmaz almıştım ama çok az oynayıp bırakmıştım. Haritalar falan çok karışık çok kalabalık gelmişti bana. Oyun hiç oynanılacak gibi değil, zaten oyunun multisi normalden zor bir de hile hurda almış başını gitmiş. Her 3 round'dan birinde hile yapan bir eleman var ve çok aleni şekilde yapıyorlar. Herifin yakalanırım banlanırım diye bir endişesi yok. Öyle oturduğu yerden karşı takımdaki herkesi headshot ile öldürüyor herif ve böyle devam ediyor. Ban yok kick yok, sunucudaki herkes lanet olsun diyip bırakana kadar devam ediyor sonra öldürecek kimse kalmayınca başka sunucuya geçiyor orada devam ediyor.
 7. Demek daha iyi bir kart geliyor. O kadar iyi kartlar geliyor ki alternatifi olmasın diye daha yeni kartlar gelmeden eskileri piyasadan kaldırmaya çalışıyorlar. 10xx serisinin stok fazlası değildi 20xx serisini baltalayan, 20x0 serisinin 10x0 serisi üstüne gerçekten birşeyler koyamaması ve fiyat politikasını degistirmesiydi. Insanlar fıstık gibi 1080 1080ti falan varken içi boş rtx özelliği için ekstra para vermek istemedi, gitti 1000 serisi aldı. Iyi bir şey yapınca insanlar zaten eskiyi bırakıp hemen yenisini alıyorlar, firmanın cakalliklar yapmasına gerek kalmıyor. Nasıl 900 serisi 1000 serisini baltalamadiysa adam gibi bir şey yaparsan mevcut kartlar yeni urunlerin satışını etkilemez. Nvidia'ya kafam girsin demiş miydim?
 8. Nvidia Ampere satışlarını baltalamasın diye 2070, 2070 Super, 2080 Super ve 2080ti üretimini durdurmuş.
 9. İşte günün birinde "Nazareth kimdir nedir?" diye soran olursa bu mesajı ona gösterirsiniz.
 10. Vatan Bilgisayar PS5'i 7999tl olarak listelemiş, sonra yayından kaldırmış.
 11. Khruangbin - Maria También https://www.youtube.com/watch?v=fcaWN3ZJnhs Altin Gün - Süpürgesi Yoncadan https://www.youtube.com/watch?v=InymYroypxg Gotye feat. Kimbra 1988 https://www.youtube.com/watch?v=CgvwIQfNCPo
 12. Arm'lı Mac'lerde thunderbolt olacakmış. Intel ile nasıl bir anlaşma yaptılar bilmiyorum ama yeni bilgisayarlarda thunderbolt usb-c konnektör ile birlikte kullanılmaya devam edecekmiş.
 13. Oyunla hiç ilgilenmiyorum ama geçen gün sızan gameplay'i önüme düştü, öyle bir bakayım dedim. Bildiğin çakma Witcher yapmışlar ama kötü çakma.
 14. 77 lira normal fiyatı değil miymiş? Harbiden yurtdışı fiyatı 49$'mış. Neyse düşeşe getirmiş olduk.
 15. Bunu görmedik daha ama birkaç tecrübem var öncesinde