Whooosh

CHW
 • Content count

  2,703
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  111

Whooosh last won the day on October 24

Whooosh had the most liked content!

About Whooosh

 • Rank
  Wubba, lubba, dub, dub !
 • Birthday August 17

Contact Methods

 • Website URL
  http://masterofphoton.com

Profile Information

 • Cinsiyet
 1. Kullanılabiliyor ama display port kablo ve güncel Windows 10 gerekli. Freesync monitörü display port kablo ile Nvidia ekran kartına bağlarsanız, monitörün menüsünden freesync aktif ise Nvidia kontrol panel'de GSYNC özelliği açılabiliyor.
 2. Ben ki farm simulator, train simulator falan oynamış adamım, şu Aras kargo simulator oyunu benim ilgimi bile çekmiyor.
 3. Çoğu yerli kanalın kendi android TV uygulaması var ve oradan kendi televizyon programlarını ve dizilerini izleyebiliyorsunuz
 4. İlk kurulumda Bluetooth kumandayı eşleştirmek için bazı tuşlara basılı tutmak falan gerekiyor. Ben de başta biraz afalladim ama bir kere eşleştirince sıkıntı çıkarmıyor. 1gb ram meselesi aleti nasıl ve ne amaçla kullanacağınıza bağlı. YouTube ve Netflix HD, Amazon prime video falan 1gb ile sorunsuz. Fakat tutup Android Store'dan X yazılımını indirdiğinizde nasıl bir sonuç çıkacağı yazılıma bağlı.
 5. Tv stick için konuşursam, Netflix yada YouTube uygulamalarında hiçbir sıkıntı yok fakat Store'dan indirdiğim bazı uygulamalarda bir süre sonra kapanıyor. Kapanmasını televizyonun USB portunun yeterli güç sağlayamaması olduğunu düşünüyorum. Çok üstüne gidip sorunun kaynağını incelemedim.
 6. Güncelleme açıksa Steam yüklüyor. Benim de bazı teknik sorunlarım vardı ama bir iki yama ile hepsi düzeldi. Bu dediğimin üstüne 10 yeni yama çıktı. 1.0.0 versiyonu sıkıntılı.
 7. Esnek hortum gibi olanlar bir süre sonra aşınarak kullanılmaz hale geliyor. 45 yada 90 derecelik matkap uçları var, en sağlamı onlar. Ben bu iş için ucuna çevirici taktığım 1/4 universal joint kullanıyorum.
 8. Oyunun yamalarını yüklüyorsunuz değil mi?
 9. EA üstüne basa basa bu oyun "remake yada reimagine" olmayacak diyor, yani çok büyük beklentilere kapılmayın. Fakat bu durum biraz oyun motoru ile de ilgili. İlk 3 oyunun motoru Unreal Engine 3'dü, 4. oyunda kendi motorlarına geçtiler. UE3 oyununu doğrudan yeni konsollara port edebiliyorlar mı? bilmiyorum. Port edemiyorlarsa zaten motor değişince texture'den fazla şey değişecek. UE3 yeni konsollara port edilebiliyor olmasına rağmen yine de başkasına lisans parası ödememek için kendi motorları ile çıkarabilirler.
 10. EA'nın zamanında sevilmiş eski oyunlarını yeniden pişirip önümüze sunma dalgası Mass Efect serisi ile devam ediyor. Mass Effect üçlemesi 4K remastered olarak çıkıyormuş. Muhtemelen tek değişiklik konsollarda 4K çözünürlük ve biraz daha yüksek çözünürlüklü kaplamalar olacaktır. Bu oyunlara çıkmış bütün DLC'ler de pakete dahil deniliyor. Eğer uygun fiyata gelirse bir tur daha atılabilir.
 11. 5800x'de bütün çekirdekler aynı CCX içinde olmasının avantajı ile birbiri ile süper hızlı iletişim kuruyor ve işletim sistemi işleçleri nasıl dağıtırsa dağıtsın her zaman hızlı çalışıyor. 4+4 bu noktada biraz dezavantajlı olabilir.
 12. Adam 123 senedir aynı bilgisayarı kullanıyor. Onun zamanında overclock jumperlar ile yapılıyordu
 13. Intel bitmedi de oyun krallığı bitti
 14. Çocuk için benim eskiden monitör olarak kullandığım 32" Sony Bravia televizyona Mi Tv Stick bağlayıp sadece Netflix kurulumunu yapıp bırakmıştım, ayarları falan hiç kurcalamamıştım. Geçen gün öyle kurcalarken bir şey fark ettim, meğer HDMI CEC'i açınca (Nedense Sony, Bravia Sync adını kullanıyor) TV kumandasından MI'yi kontrol edebiliyormuşsunuz yada tam tersi. Yani tek kumanda ile bütün fonksiyonları kullanabiliyorsunuz. Hatta TV kumandasında play pause, ileri geri sar, atla vs doğrudan fiziksel tuşlar ile toplamda MI'nin kendi kumandasından daha fonksiyonel oluyor. Yok ben Mi'nin bluetooth kumandasını kullanacağım derseniz MI'yi kapatıp açınca TV'de kapanım açılıyor, ses ortak kısılıp açılıyor falan. Yani televizyonunuzda HDMI CEC özelliği var ise bu tip HDMI'dan bağlanan android TV cihazları ile televizyonunuz aynı bütünleşik android TV'ler gibi oluyor.
 15. Ama tensor core'lar için ciddi miktarda gpu alanından feragat ediyor Nvidia. %13 falandı yanlış hatırlamıyorsam. Bu alan RT yada dlss kullanmadığınızda ölü yatıyor. AMD'nin olaya software yaklaşımı bu manada avantajlı olabilir. Yani AMD mevcut işlem gücünün bir kısmını bu özelliği kullandığında kaybedecek ama kullanmadığınızda ger kazanıyorsunuz. Nvidia gibi donanımsal çözüm kullanırsanız bu özellikleri kullanmadığınız zamanlarda da bu alanı kaybediyorsunuz.