Doğru Ağ Kurulumu
1 1

Bu konuda 3 mesaj var

Merhaba, doğru ağ kurulumu nasıl yapılır size sormak istedim. Mevcut durumda fiber hat direk modeme bağlı ve köprü modu ve wifi kapalı olarak çalışıyor. Mesh Router köprü modunda çalışıyor. Bu şekilde tüm ip'ler ana router üzerinden dağıtılıyor. Ancak Mesh Router'ın neredeyse hiçbir özelliğini (misafir ağı vs) kullanamıyorum. Doğru yöntem ve mod nasıl olmalı ? Görselde olduğu gibi Mesh Routerlardan sadece bir tanesi ethernet ile bağlı. Diğerlerini de ethernet ile bağlayabilirim kurulu hattım var. Ayrıca  bu haliyle 100mbit fiber hattımdan 50 mbit alabiliyorum. Mesh routerlar birbiririne uzak da değil. Ethernet ile bağlı olandan 90mbite yakın alıyorum bu arada. 

Teşekkürler

Untitled-2.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu yeni gördüm...

Öncelikle eğer NVR üzerinde birden fazla ethernet portu varsa IP kameraların bağlı olduğu POE switch'i router'a bağlamadan direk buraya bağlayın (NVR'ye dışarıdan erişim ihtiyacınız olacak diye tahmin ederek söylüyorum). Network üzerindeki trafiği azaltmış olursunuz.

Router'ın DHCP server'ını kapatıp, mesh router'ınkini açarak (ve gateway olarak router'ın ip'sini tanımlayarak) ip dağıtma işini MESH ROUTER tarafına aktarmış olursunuz. Böylece guest network gibi özellikleri de kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum (marka model bilmeden bu kadar :) ). Ayrıca wirelessdan bağlı mesh client'ları da kabloyla bağlama imkanınız varsa hemen yapın, sonuçta wi-fi üzerinden mesh yaparken bir bandwidth kullanılıyor...

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Forgotten said:

Konuyu yeni gördüm...

Öncelikle eğer NVR üzerinde birden fazla ethernet portu varsa IP kameraların bağlı olduğu POE switch'i router'a bağlamadan direk buraya bağlayın (NVR'ye dışarıdan erişim ihtiyacınız olacak diye tahmin ederek söylüyorum). Network üzerindeki trafiği azaltmış olursunuz.

Router'ın DHCP server'ını kapatıp, mesh router'ınkini açarak (ve gateway olarak router'ın ip'sini tanımlayarak) ip dağıtma işini MESH ROUTER tarafına aktarmış olursunuz. Böylece guest network gibi özellikleri de kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum (marka model bilmeden bu kadar :) ). Ayrıca wirelessdan bağlı mesh client'ları da kabloyla bağlama imkanınız varsa hemen yapın, sonuçta wi-fi üzerinden mesh yaparken bir bandwidth kullanılıyor...

Çoktan çözmüştüm hocam tıkır tıkır çalışıyordu sorunsuz. Deprem oldu sonra.. Bu arada bendeki mesh sistem sadece ana cihazı kablo ile bağlamaya izin veriyordu saçma bir şekilde. O yüzden önermeyeceğim kimseye uygun olduğu için almıştım. (Markası Tenda) Kesinlikle Tp-Link Deco öneriyorum bu işler için. 

Omfs tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok