Kablolu Hoparlörü Kablosuz Yapmak
0

Bu konuda 13 mesaj var

İyi forumlar,

Bose Companion 3 2+1 ses sistemim var. Aux girişi ile macbook a bağlıyorum. Bu ses sistemini kablosuz hale getirmem mümkün mü ? 

Logitech in bluetooth adaptörünü buldum bu işler için yapılmış fakat yorumlarda recevier ın tam karşısında olmadığımızda seste kopmalar olduğu söyleniyor. 

Chrome Cast Audio yu buldum birde ama türkiyede satılmıyor. Ebayde satan buldum fakat oda 35$ + 23$ shipping i var. Macbook ile uyumlu değil ama 3.parti bir yazılım ile kullanılabiliyor. ( http://www.ebay.com/itm/171963274374?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT) Sesi wirelesstan ilettiği için en iyi çözüm sanırım bu.

Başka bir alternatifi var mı ? Yoksa Chrome Cast almak zorunda kalıcam sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çin sitelerinde alternatif çok. Ancak Bose ile kullanacaksanız biraz iyisini almanızı öneririm, çünkü böyle bir kurulumda reciever üzerindeki DAC ses kalitesi için belirleyici oluyor. 5$'a da reciever bulursunuz ama Bose'u Frisby'ye dönüştürür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower Teşekkürler cevap için.

Ebay/Aliexpress'ten o zaman hiç ucuz olanlarına bakmıyorum. Chrome Cast'in kalitesini hakkında biraz daha araştırma yapiyim. Chrome Cast Audio'nun kalitesi hakkında bir bilginiz var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chromecast 'in ses kalitesinin iyi olduğu söyleniyor, ben de alacağım audioengine bulunca. 

Ses kalitesi önemliyse , zaten bluetooth geçiyoruz, fazla alternatif de kalmıyor. 

$23 kargo biraz fazla gibi bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Hocam normal Google Store malesef yollamıyor Türkiye'ye. Benim bulabildiğim en ucuz kargo ve ürün fiyatı olan satıcı verdiğim linkte idi. Fakat hem kendim için hem fizin için araştırmaya devam edicem totalde daha ucuz olan ürün için :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. Chromecast tabii ki daha kaliteli, ama yazılıma bağımlı ve Bluetooth'a göre daha az evrensel bir aktarım sistemi. 10 sene önceki telefonlarda da Bluetooth var, hani lazım olmaz ama mecbur kalınırsa o telefon bile bağlanır BT reciever ile. Chromecast güncel donanıma ve uygulama desteğine mahkum gibi. Ses kalitesi daha iyidir ama, o tartışılmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower

Hocam telefon olarak birde iPhone a geçmem benim için daha sıkıntılı olucak gibi gözüksede benim asıl amacım macbook taki sesi aktarmaktı. Dediğim üçüncü parti yazılım ile bilgisayardaki her sesi (programa bağlı olmadan sanki aux ile bağlıymış gibi) chrome cast audio ile ses sistemine aktarabilicem. O yüzden açıkçası beni çok kısıtlamaz diye düşünüyorum. 

zaten memnun kalmassam en kötü satarım sahibinden.com'dan vs. :)

Gelince paylaşırım yorumları.

Bahsettiğim program: http://mac-how-to.wonderhowto.com/how-to/cast-music-or-any-audio-from-your-mac-chromecast-0163553/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız chromecast te  bir gecikme oluyor seste. Mesela video izlemek için kullanacaksanız, ses görüntü senkronizasyonu bozuluyor. 

Daha çok müzik dinlemeye uygun. 

Tabii, en kötü satarsınız memnun kalmazsanız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton hadi ya :/. Açıkçası asıl amacım tamam müzik ama airplay ile tv ye film atınca sesi ses sisteminden vermek istiyordum. Belki bende atlama yapmaz dicem ama pek sanmıyorum. İncelemelerde tabi bu kısma hiç değinmemişler hep müzik kısmını inceledikleri için. Neyse gelince görücez artık :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu chromecast , bluetooth adaptörün, wifi kullananı değil. Farklı çalışıylor. Mesela spotify 'dan müzik dinlediğinizde , telefondan sadece şarkıyı başlatıyorsunuz, veri telefondan gelmiyor.bilgisayar gibi , Chromecast kendisi indiriyor internetten. Onun için uygulamanın desteklemesi gerekiyor. 

Bilgisayara kurduğunuz yazılma göre belki senkronizasyon sorunu çıkmıyordur. Gelince bir incleeme yazarsanız ,biz de öğrenelim :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her playerda vardır ses,video senkron ayarı. Ses gecikiyorsa önden yollatırsın halledersin. Veya görüntüyü geç yollatırsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi akşamlar,

Chromecast bugün geldi. Kutusunu bile açmadım çünkü yeni eve taşındığımdan beri apple tv ye yakın diyemiyim bilmiyorum ama apple tv ile hem görüntüyü hem sesi aktardığımda takılma yok artık. Şu ana kadar hiç takılmadı 1 haftadır. O yüzden bende chromecast i hiç açmadan satmaya karar verdim. 

Ben ürüne 34.95$ + 19.95$ kargo vermişim. Paypal işletim ücereti ile beraber paypal ekranında gözüken ücret:

Döviz kuru - 1 Türk Lirası = 0,33 ABD Doları

166,99 TL = 54,90 USD 

CHW üyelerine aldığım fiyattan satıcam hiç kar etmeden. Satılmassa DH, Gittigidiyor ve Sahibinden.com a çok az kar edicek şekilde koyarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok