Atrin

CHW
 • Content count

  1,625
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Atrin last won the day on March 30

Atrin had the most liked content!

1 Follower

About Atrin

 • Rank
  Doomed
 • Birthday 07/21/1990

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.aldaedu.com

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  İzmir

Recent Profile Visitors

1,572 profile views
 1. Oyun amerika us psn store'da 30$ olunca arkadaşımla ortak aldık. Baya güzel oyun çıktı. 2 saat oynamışımdır herhalde bugün ve @Squall'ın dediği gibi keşfetme hissi çok fazla. İlk 30 dakika - 1 saat ne oluyoruz amk modunda ortalıkta dolaştım çünkü oyun baya sizi hikayenin ortasına atıyor. Güzel oyunmuş. Umarım hikaye sonlara doğru saçmalamaz güzel bir şey çıkar ortaya.
 2. Yeni konsollar ile birlikte gelicek. Xbox Series X exclusive'i sanırım oyun.
 3. Vallahi soğutma önemli. Benim PS4 Pro şu an evdeki Dyson süpürge ile ses konusunda yarışıyor.
 4. Amazon bu korona muhabbetlerine şu an için Türkiye'ye gönderim yapmıyor. Mesela şu ürüne baktım ama bu uyarı çıkıyor. Fiyat bile göstermiyor. Boş zamanlarda en sevdiğim aktivite idi amazonda ürünleri gezip fiyatlarına bakmak https://www.amazon.com/dp/B07VTW2LPX/?coliid=IJKCFJKH6R6CY&colid=3PPHNIAL098CA&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it
 5. https://haber.doviz.com/gundem-haberleri/benzine-cift-haneli-zam/558095
 6. ben bütün yan görevleri yapmaya çalıştım. Haritaya baktığımda ! işareti yok. Hikaye bitti ama tekrardan karakter açıp veya NG+ yapar mıyım bilmiyorum. Wave wave adamların geldiği yere de gittim güzeldi orası ama onuda tekrar yapar mıyım bilmiyorum. Hikaye bitince oyunlardan soğuyorum nedense. mayhem modunu arttırırsam belki bir heyecan gelir oyuna ama hangi göreve gideceğimi bilmiyorum.
 7. Video mart 2019'a ait. belki güncellemeler yapılmıştır fakat Sony ile Microsoft'un yaklaşımları çok farklı bence. Demoda gösterdikleri efektin neredeyse aynısını ben şu an bazı oyunlarda PS4 Pro ile alıyorum ?
 8. @Whooosh hocam oyunun ana hikayesini bitirdin mi ? bitirdikten sonra nasıl devam ettin oyuna neler yaptın ?
 9. 27 Mayıs 2020 de preload başlıyor
 10. Yahu twitterda da olay oldu. Bence bu bilerek yapılmış bir şey değil. 2-3 gün önce TR PSN Store'a girdim. Deals sekmesi vardı. Tıklayınca boş sayfa çıkıyordu. Çıktım US PSN Store a girdim. Orada deals normal çalışıyordu. Dün bu haber çıkınca girdim baktım Deals tamamen gitmiş TR PSN Store'da. Bence teknik bir hata oldu ve çözene kadar tamamen kaldırdılar. İndirimler bitmiş değil ki ? God of war 119 TL ye satılıyor. Call of duty modern warfare 300 TL ye satılıyor indirimli olarak. İndirimler devam ediyor sadece tek bir sayfada toplamıyor şu an TR PSN Store. Zaten sanırım açıklama gelmiş geri gelecek diye. Ha geri gelmezsede bir kaç tane oyun satalar anca. Onlarda farkında durumun.
 11. @Whooosh Allah analı babalı büyütsün hocam tebrikler. Ürün geldi. Benim kullanım amacımda tam sizinki gibi olduğu için aşırı beğendim. Hemen bisikletimin (Dahon) lastiklerini şişirdim ki baya inklerdi. 45psi değerine kısa sürede getirdi. Malzeme kalitesi vb şeyler çok üst düzeyde. Ürünün üzerine Apple logosu koysanız sırıtmaz o derece. 280TL'ye çok güzel bir alışveriş oldu. Sizde iyi ki foruma yazdınız sizden gaza gelerek sipariş vermiştim
 12. Hocam Sony'nin SSD'si anladığım kadarıyla sırf hızdan ibaret değil. Sistem gerektiğinde SSD deki kapasitenin bir kısmını "kısmen ram" olarak kullanabiliyor. Sizin teknik bilginiz daha yüksek belki bu zaten olan bir şeydir fakat şu an bu konuyu yorumlayan kişiler bunu yeni bir şey olarak tanımlıyorlar. Aynı şekilde Sony'nin audio engine çipinin Xboxtan daha gelişmiş olduğu konuşuluyor.
 13. @Whooosh hocam wazzap'ın attığı listede de yazıyor. PS5'in SSD'si x2 gücünde Xbox'ın bu nasıl aynı oluyor ? @wazzap şu an kesinlikle bir fark olmayacak zaten. Cerny'nin dediği gibi developer lar oyunu buna göre özgür bir şekilde dizayn ettiklerinde fark ortaya çıkacak. 3rd party games den pek bir etki beklememek lazım çünkü orda botbottleneck xbox olacak fakat sony title oyunlarda fark görülebilir ilerleyen senelerde. Şimdi yemeğe oturacağız audio olayını okuyacağım.
 14. Hocam ben mi kaçırdım Xbox'da 3D ses şeysi ve SSD şeysi nerde var? Tempest engine in karşılığı nedir xbox'da. DF Direct videosunda bu audio engine konusunu güzel açıklıyorlar.
 15. Benim yorumum şöyle Xbox developer'lara gidip babalar siz ne istiyorsunuz diye sormuş cpu gpu gücü ve ssd demişler daha sonrasın çok düşünmeden ver baba kas gücünü diyerek Series X ortaya çıkmış. Bence gayet güzel alet bu arada bok atmıyorum. Sony developer'lara gitmiş babalar siz ne istiyorsunuz diye sormuş. Onlarda cpu gpu gücü ve ssd demişler. Fakat Sony burda kalmamış. Mark Cerny'nin bir cümlesi vardı. Yaptığımız toplantılarda çok az audio engineer katıldığını fark ettik diye. Adamlar bunu düşünerek tempest engine yaratmışlar sadece ses işlerini halletmesi için ve söylenene göre bu işlemcinin gücü ps4'deki jaguar'a eşit. amaçlarıda dolby atmos gibi sistemlere sahip olmayan insanlarında "mükemmele yakın" ses almaları. ek olarak ssd koyalım geçelimin dışında üzerine koyup yenilikler yaratmışlar. bu ssd'nin üst düzey gücünü kullanmak için developerların bir şey bilmesine gerek yok. ps3'ten ağızları yandığı için onuda çözmüşler. 6 katmanlı öncelik sırası olan bir sistem yaratmışlar. Ek olarak daha piyasada bu kadar hızlı PCIe 4.0 ssd yok fakat çıkıtğında Sony'nin onayladıklarını alıp kullanabileceğiz. Sony'ye bağlı değiliz (ki bağlı olsak kesin daha pahalıya satardı namussuzlar). Daha görmedik ama dualshock 5'de bulunan haptic feedback olayı var. adamlar baya "sunulan deneyim" üzerine yoğunlaşmışlar. Bu iki konsolun hangisi daha çok satar göreceğiz. PS4 ve Xbox One zamanındaki gibi kesin bir galip yok bence. Görünen o ki Xbox Series X ile daha çok PC'ye yaklaşırken Sony PC'ye biraz yaklaşmasına karşın kendine ve konsoluna has teknolojiler geliştirerek hala konsol deneyimini/markasını yaşatmaya çalışıyor. Yaşlı amca biraz bayık ama güzel özetlemişler DF Direct: PlayStation 5 - The Official Specs, The Tech + Mark Cerny's Next-Gen Vision https://www.youtube.com/watch?v=4higSVRZlkA