Atrin

CHW
 • Content count

  2,320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Atrin last won the day on September 10

Atrin had the most liked content!

1 Follower

About Atrin

 • Rank
  Doomed
 • Birthday 07/21/1990

Contact Methods

 • Website URL
  www.marilenpatisserie.com

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  İzmir

Recent Profile Visitors

7,190 profile views
 1. @turkoz benim bildiğim e-ARC'ın ARC dan tek farkı e-ARC TV deki diğer hdmi çıkışlarına da ses sisteminden gelen sesi iletebiliyor. sadece ARC varsa ARC özelliği olan hdmi çıkışından o ses alınabiliyor. Yani esasında Samsung Q60R serisi ile Q800C ses sistemini TV'nin arc portuna bağlayarak dolby atmos vs alabilirsiniz.
 2. @JardeL @Squall abiler bana bir yardım edin. level 12 oldum ama bazı şeyleri oturtamıyorum. Aç gözlü lootcular gibi her şeyi lootluyorum (bardak çanak dışında). Fakat ne benim üzerimde yer kaldı ne gemide. Bu konuyu nasıl hallediyorsunuz siz ? Yani loot yapmiyim mi ? Yanımda gezene veriyorum ama ona tekrar ulaşmak için bir sürü zaman kaybediyorum. Yaptığım bir yan görevden Mantis diye bir gemi geldi. Bunun üst katı var orada weapon caseler veya showcaseler var. Oraya koyabilirim ama bu sefer de vendora satarken gözükmüyorlar ? Hangi vendora satıyoruz bir de ? oyunda normal bir map olmadığı için kayboluyorum sürekli. kim ne satıyor ne alıyor oturtamadım. mesela yerde silah buluyorum value 2000 diyor vendora gidiyorum 450 oluyor. Loot yapıp para kasmak saçmaysa yapmayayım. Sürekli inventory doluyor patlıyorum. Görevlerden mi para kasalım ? Gemiyi tamir etmek için ship parts lazım. Okey ama bunu geminin inventorysine atmayınca kullanamıyorum sanırım ? üzerimde ship parts var ama tamir işlemi yapmıyor. illa gemiye mi atmam lazım ? veya bir gemiden diğer gemiye geçerken inventory de aktarılmıyor. amele gibi inventory taşıdım oyunun başında verdikleri gemiden mantis e geçerken. Bunun daha kolay bir yolu var mı ?
 3. Cok memnun oldugum HIS ATI X1900XTX (maillere baktim newegg’den 509 dolara almisim. Yaninda da MEM 1Gx2|MUSHKIN 184P D500 almisim. Vay be 15-16 yasinda nelerle ugrasmisim) kartimdan sonra gidip herkesin onerdigi Nvidia serisini (7800 idi samirim) alacagima Sapphire idi sanirim X2900XT alip bin tane sorunla ugrasip, lanet olsun diyerek ucuza satip 8800GTS 512mb almistim. ATI kartin sogutucu tasarimi da bu ustteki kart gibiydi. Tuylerim kalkti resmen. Amk o serinin.
 4. Ben de aynı şeyi düşündüm. Extra ve deluxe benim pek ilgimi çekmiyor açıkçası. AAA oyunları zaten kuzenle çıktığında ortak alıp geçiyoruz. Essential 1400TL yıllık çok değil aslında. Olay bir anda çok artmasından kaynaklanıyor gibi.
 5. Forumdaki diablocular ne durumda ? ben rogue'u 100 ledim ve bıraktım. yapacak bir bok yok oyunda. bir uber lilith kaldı ama onun için item kasamam valla. hep aynı boku yapmaktan aynı dungeona (ben mi hata yapıyorum bilmiyorum ama 5-6 dungeon arasında gidip geliyorum. sigil de craft ettim ama hep aynılarına gidiyorum gibi) gitmekten de sıkıldım. item affixlerini arttırdıkları için adam gibi item de düşmüyor. uber unique zaten düşmüyor. çıkışından 2 ay sonra indirime girmiş oyun zaten. şu hali ile fiyatı aşırı düşerse 80 levela kadar oynamak için alınır oynanır. end game için hayatta oynanmaz. 80 den sonra bana o oldu. ne güçlendiğimi hissettim ne de başka bir şey. level 100 e kadar zaten yüksek tierlı nightmare dungeon yapmanın anlamı olmuyor. salak saçma bir halde oyun.
 6. Xbox series x de 30fps mesela.
 7. @Definitive diğer mesh ünitelerinde bence o hız normal hocam. bende 80-100 bandında alıyorum. Ana ünite 700+ veriyor. Evin tadilatı esnasında cat6 döşetmiştim ama sanırım kablolar kırık o nedenle ben diğer 2 üniteyi ana üniteye kablo ile bağlayamıyorum Fakat bende senin gibi düşünüyorum. 80-100 hız aldığım için ve bu ünitelere telefon vs bağlı olduğu için uğraşmadım.
 8. Çalış tabi hocam. biz kuzenle 2026 ya kadar uzatabildik. sonra hep hata verdi.
 9. Dizi çok iyi olmuş. İlk iki bölümden sonra 3. bölüm biraz ehti ama olsun.
 10. İmalathanede evet toz duman olma durumu asla yok. kruvasan hamuru açılırken un serpiştiriliyor sadece o an havaya un yükseliyor olabilir. Gaz kaçağı yok onların hepsine bakıldı. Zaten temizlik yapıldıktan sonra alet canavar gibi çalışmaya başlıyor. Klima Daikin marka ve Daikin orjinal servis gelip bakıyor. Klima daikin ama bu uzak doğuda üretilen bir seri değil. Türkiyede üretilen bir seri. Belki dandiktir bilmiyorum ? @Chronos hocam teşekkürler cevap için. sitelere baktığımda bu aletlerin küçükleri de var büyükleri de. mesela şu https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-air-purifier-4-hava-temizleme-cihazi-p-hbcv00001wg1xk bana büyük geldi. 60m2 odaya kadar etkilidir yazıyor. bu tarz büyük bir şey alırsam da 2-3 tane mi almam gerekir ?
 11. Dükkanda 2 tane üretim odası var. Biri sıcak oda yani fırınlar vs var diğeri yazın soğuk olması gereken oda. Klima ile soğuyor. İçeride unla ve çikolata ile iş yapılıyor. Bu odadaki klimayla sorun yaşıyoruz. Daha mayıs sonunda ağır bakıma girdi (2500TL) çünkü normal temizleme ile temizleyemediler aleti vidasına kadar söküp dışarıda temizlediler. Cidden çok pislik aktı. Neyse düzeldi kullandık. 7/24 açık cihaz. 24 derece otomatik fanda çalışıyor. 2 haftada bir sökülebilen filtreleri söküp temizledik. Fakat Temmuzda yine soğuk hava üflememeye başladı. Dedik herhalde hava çok sıcak ondan zorlanıyor. Ağustosa geldik soğuk hava verememeye başladı. Aradık klimacıyı geldi yine aynı mesele. normal bakımla temizlencek halde değil ağır bakım yine 2500TL. Adamlardan şüphelenip başka klimacı çağırdım o da aynı şeyi söyledi. Un çikolata vsden ve 7/24 çalıştığından böyle oluyora geldi konu. Çözümü nedir diye sorduğumda ağır bakım yapmamak için her ay normal bakım yapılması gerekiyor dedi. Neyse haklıdırlar belki ama bana saçma geliyor. Küçücük oda (14m2). Orada çalışanlarda unu havaya atıp parti yapmıyor sonuçta. O odaya bir hava temizleyicisi alsam sorunu azaltır mı acaba ? Bu sefer de hava temizleyicisi mi tıkanır acaba ? Bu temizleyiciler hakkında bilgisi olan var mı ?
 12. Half life 3 değil o. Gordon Freeman lazım bize.
 13. half life 3 gelsin amk. şerefsiz valve orospu gabe