ipad pro ve apple pencil
0

Bu konuda 7 mesaj var

Turkiye'de de es zamanli piyasaya suruldu sanirim.

Acaba Turkiye'de Apple Pencil mevcut mu? Amerika'da bulmak imkansiza yakin.  Ebay'de $400-500'a satanlar mevcut...

Acaba magazalara gidecekler bakip sorabilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad Pro Türkiye'deki online store ve mağazalarda çıktı aynı gün ancak klavye ve kalem gibi aksesuarları halen yok maalesef burada da. 3-4 hafta gibi teslim süreleri görünüyor. Hocam sizin Surfacebook konunuzu okumuştum da merak ettim, MS Surfacebook'tan iPad Pro'ya geçmeye mi karar verdiniz yoksa başka bir ihtiyaç için mi düşünüyorsunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkurler,

Avrupa'da daha hizli bulabilirim diye dusunmustum. Sanirim Amerika'dan cok farki yok stok durumunun.

iPad Pro Türkiye'deki online store ve mağazalarda çıktı aynı gün ancak klavye ve kalem gibi aksesuarları halen yok maalesef burada da. 3-4 hafta gibi teslim süreleri görünüyor. Hocam sizin Surfacebook konunuzu okumuştum da merak ettim, MS Surfacebook'tan iPad Pro'ya geçmeye mi karar verdiniz yoksa başka bir ihtiyaç için mi düşünüyorsunuz?

Surface Book beni MS'den soguttu, hem de cok fazla. Epey bir umutla almistim.  Geri verdim, su an zaten almak istesem dahi stoklar olmadigi icin alamam. 

Uzaktan reddit de surface yorumlarini takip ediyorum, ayri ayri okudugum her sikayet/sorun benim yasadiklarimla birebir ayni. Insanlar sistem guncellemeleri, insider surumleri vs kurup, cozum arayisindalar ama halen sorun ustune sorun. Artik yazilim mi, donanim mi yoksa her ikisi birden mi sorunlu bilemez oldum.

iPad pro'yu is yeri icin aldik, fakat ne kalem, ne de klavye yok stoklarda. Saka gibi 3-5 adet kalem magazalara verilmis, o kadar. Gerisi 4-5 hafta siparis surecini bekliyor.

iPad Pro su an ki iOS ve ekipmanlari olmadan "cok cok hizli ipad" den farkli birsey degil.  Keske ayni performansi normal ipad'lere de sunsalardi.

Klavye-kalem gelmeden de birsey demek cok dogru degil.  beklemedeyiz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad Air 2 sahibi olarak aradaki performans farkını merak etmedim desem yalan olur. Tabi hatırı sayılır bir fiyat farkı da var. Esas merak ettiğim konu ise neredeyse 13" Macbook Pro parasına satın aldığımız 128gb iPad Pro+klavye ve kalem aksesuarları ile birlikte, iPad Pro'nun Macbook Pro ile yapabileceğimiz tüm işleri yapıp yapamaması. Ben bu konuda pek iyimser olamıyorum ne kadar istesem de. iOS mobil işletim sistemine uygun yazılacak office, autocad, photoshop vb programlar ile notebook'ta yapılabilecek her tür işi iPad'de kalem+klavye ve dokunmatik ekran üçlüsü ile daha pratik şekilde yapabilecek miyiz ileride kestirmesi zor. Ancak şu an için Autocad'de bir çizim yapmak veya incelemek klavye+mouse-touchpad ikilisi ile bana son derece kullanışlı geliyor iPad'e göre. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok