Nexus 4 pilini değiştiren oldu mu?
0

Bu konuda 9 mesaj var

1 yıldan uzun süredir LG Nexus 4 telefon kullanıyorum. Telefondan oldukça memnunum, zaten çok yoğun telefon kullanan, telefonla konuşan biri de değilim. Nexus 4'ün pili beni 2 gün idare ediyordu. Yalnız son zamanlarda bu 2 günlük süre 1 güne doğru kısalmaya başladı; artık telefonu 2 günde bir değil de her gece şarja koymam gerekiyor.

Telefonun garanti süresi doldu. Garanti süresinin dolmasına yakın telefonu servise gönderip ücretsiz pil değişimi yaptıranlar olmuş. Ben üşendiğimden ve telefonsuz kalmak istemediğimden böyle bir şeye gerek görmedim. Nexus 4'lerin alt kısmında yer alan vidaları söküp, arka kapağı çıkarıp pili kendimiz de değiştirebiliyoruz ne de olsa. Ama piyasada satılan pillere ne kadar güvenebilirim bilmiyorum.

Gittigidiyor'da "orijinal LG batarya; servis ürünü" etiketiyle Nexus 4 pili satan birçok satıcı var. Bu pillerin orijinal olup olmadığına nasıl emin olabiliriz? Misal şu satıcının ürünü:

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lg-nexus-4-batarya-pil-e960-orjinal-bl-t5-set-204823218#product-detail

Daha önce bu şekilde pil temin edip cihazın pilini değiştiren oldu mu aramızda? Eğer olduysa, pili nereden temin etmemiz konusunda tavsiyeleri çok makbule geçer :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben ebay'den çok fazla olumlu yorumu olan bir satıcıdan nexus 5 için batarya almıştım orjinal. arka kapağı dağıtıp değişimi yapmıştım, çok da memnun kalmıştım. dayanma süresi bariz uzadı.

gittigidiyor'dan falan değil ebayden almanı tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ mümkünse ebay'deki satıcı bilgilerini benimle de paylaşır mısın? Belki Nexus 4 pili de vardır satıcıda, direkt oradan sipariş geçeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de telefona su dokmustum; ilk basta ekran komple sapitti, sonrasinda sadece belli bir noktada dokunmatikte sikinti var, algilamiyordu... Aradan 4-5 ay gecti simdi actim hala ayni, telefoncuya sordum ekranin degismesi lazim dedi... Kesin emin olsam ben de AliExpress'ten ekran siparis edip ekrani degistirecegim... $40 filan ama ilginctir cozunurluk olarak 1920x1080 ekranlar filan var, bunlari alsak uyar mi ki?.. :icon_think:  Bi de bunu alsak ustune bir de battery almak gerekir mi?..  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aynı şey annemin iphone 5'ine olmuştu, ekran ve pili değiştirttik ama değişen birşey olmadı hala sapıtık şekilde çalışıyordu. yani boşuna uğraşacak olabilirsin. at çöpe gitsin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arkadaş Nexus 4'ün pilini değiştirmeye çalışırken, daha doğrusu eski pili yerinden sökmeye çalışırken pil yandı. Telefon da yandı tabi. Eski pili sökerken dikkat etmek lazım, yerinden pek kolay çıkmıyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arkadaş Nexus 4'ün pilini değiştirmeye çalışırken, daha doğrusu eski pili yerinden sökmeye çalışırken pil yandı. Telefon da yandı tabi. Eski pili sökerken dikkat etmek lazım, yerinden pek kolay çıkmıyormuş.

aynen... aynı durum n5'te de var. dikkatlice çıkarmak lazım kasaya yapışık olduğu için. ince bir alet ile kazıyarak çıkarmak gerek yoksa pil çok yumuşak olduğu için yamuluyor/deforme oluyor ve yanmaya başlıyor. benim pil de biraz yamulmuştu ama birşey olmadı neyseki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok