• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Najaz

CHW
 • Content count

  3,493
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  222

Najaz last won the day on August 21

Najaz had the most liked content!

About Najaz

 • Rank
  surrender.to.music

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

3,056 profile views
 1. Bunu yazmak istemezdim ama, Çok pahalı...
 2. Arabayı yıkarken şu üçlüyü kullanıyorum: 1. Toz halinde arap sabunu 2. Büyük boy sünger 3. 2 kova su (1 tanesi köpüklü su, 1 tanesi normal su dolu) Ayda 1 kere yıkarım. Yıkarken kesinlikle 2 kovadan fazla su kullanmam. Su değerli, israf etmemek lazım. Doğada çözülmeyen kimyasal madde, şampuan vs. kullanmam; sadece arap sabunu.
 3. Hepsini kargo dahil 300 TL'ye aldım
 4. Ben "çok pahalı" diye yazmadan hiçbir şey bitmiş sayılmaz...
 5. Bu üründe markaya çok da takılmamak lazım. Gerek malzeme kalitesi olsun, gerek ürettiği ses kalitesi olsun n11'de satılan fiyatın çok çok üzerinde bir sonuç elde ediyorsun zira. Fiyat 500 TL'nin üzerinde olsa ben de başka ürünlere yönelirdim ama 350-400 TL seviyesine indiğinde, o plastik kasalı, özürlü tasarımlı ultra-dandik modellerden 1 değil 5 adım daha ileride bir ürün bu. 72 Watt RMS ses çıkış gücü var; TV'nin yerleşik 20 Watt hoparlörlerinin gücünü dörde katlamış + subwoofer takviyesi yapmış oluyorsun.
 6. Telefona güncelleme geldi Altan, yükledin mi?
 7. İş bilgisayarlarıyla alınan skorları geçerli sayamıyoruz maalesef...
 8. Hocam turunçgillere "yan yattı çamura battı" deyip cihazı Atrin'e göndermeyi düşünebilirsin DH çakkal-çukkal dolu, muhtemelen senden alıp üzerine kar koyup satacaktır. O cihaz Atrin'in hakkı...
 9. Eğer yüksek boyutlu video, ses dosyaları üzerinde çalışıyorsanız, NVMe SSD'ler kayda değer bir fark yaratacaktır. Tabii bir de özellikle mini ITX sistemlerde, veri ve güç kablosu kullanımı gerektirmeme gibi bir avantajı oluyor NVMe SSD'lerin. Bu iki durum haricinde, ev kullanıcısı için tercih her zaman "kapasite > performans" yönünde olmalı bence. Bu noktada da SATA SSD'ler hala bir adım önde. Misal, geçen ay 1 TB SATA SSD'yi 600 TL'ye satın almıştım.
 10. Hocam araçta geri görüş kamerası var mıydı?
 11. @Altan Yoklar TV'nin ayarlar menüsünde SIMPLINK seçeneğini aktif hale getirmen gerekiyor. SIMPLINK, LG'nin HDMI-CEC'e kendince verdiği isim. PS4'te de yine sistem ayarları altında HDMI Device Link'i aktif hale getirmen lazım.
 12. Çok bilmiş Microsoft mühendisleri, XBOX One'a HDMI-CEC desteği koymamışlar... CEC sayesinde, HDMI üzerinden TV'ye bağlı cihazlara TV'nin uzaktan kumandası ile komut verebiliyoruz. Misal PS4'te HDMI-CEC desteği mevcut ve TV'nin kumandasından PS4'ün bağlı olduğu HDMI girişini seçtiğim anda PS4 de otomatikman açılıyor ve PS4 arayüzünde TV kumandasını kullanabiliyorum. Lakin Microsoft CEC desteği sunmadığı için XBOX'ta bunu yapamıyoruz. Kullandığım TV'nin gömülü medya oynatıcısının kullanımı çok pratik değil, DLNA desteği de biraz sorunlu. Bu yüzden XBOX One'ı medya oynatıcısı olarak kullanmak istiyorum ama kumanda olayı işi bozuyor. Amazon'da 20 USD'ye PDP Talon marka bir kumanda buldum; Microsoft lisanslı ürün ve sanırım XBOX One için en çok tercih edilen uzaktan kumanda da bu. Tam sipariş verecekken, aklıma elimdeki Logitech Harmony 520 akıllı kumandayı XBOX One'da da kullanabilir miyim sorusu geldi Kumandayı ilk aldığımda bilgisayara yazılımını kurup, amfi için kumandaya yükleme yapıp öylece bırakmıştım. Yazılımı tekrar kurup bakacağım konsol için de desteği var mı diye. Eğer varsa, beni 150 TL'lik bir masraftan kurtarmış olacak Logitech. Ancak bu konuda şüphelerim var zira kumanda epey eski bir model ve Logitech cihaz güncellemesi için desteği sonlandırmış olabilir bu modelde.
 13. Satır bile silmemişlerdir inan ki. Yaptıkları şey, onay kutucuğuna bir "tik" koymaktan ibaret
 14. 10-bit görüntü çıkışını sadece Quadro kartlar verebiliyordu. NVIDIA'nın yaptığı, bu kısıtlamayı Geforce serisinde kaldırmaktan ibaret.