• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Najaz

CHW
 • Content count

  3,592
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  237

Najaz last won the day on October 8

Najaz had the most liked content!

About Najaz

 • Rank
  surrender.to.music

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

3,288 profile views
 1. Lana Wachowski, zencinin "performansından" çok memnun kalmış, o yüzden cast'a dahil etmiş... Madem ki zencisin, Matrix'te birincisin...
 2. Hocam bu noktada ispat yükü Inventus'a ait. Hukukun en temel kuralıdır; iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Senin anakartı onlara kusurlu teslim ettiğini ispatlamak zorundalar. Inventus'taki o genel müdürle son bir defa konuş, yasal haklarını arayacağını açıkça belirt. Hatta forumdan benim ismimi ver, bu adamın eline düşerseniz zor kurtulursunuz de Najaz'la birlikte sizi her türlü sosyal mecrada (Facebook, Twitter, DomalımHaber, ekşisözlük, şikayetvar vs.) ifşa ederim de. Sorumluluğu üzerlerine alıp paşa paşa sana yeni anakart temin etmek zorundalar.
 3. @Chandos Hocam sen anakartı Inventus'a teslim ettiğinde, sana verdikleri form üzerinde (senin bildirdiğin sorun haricinde) anakarttaki fiziksel kusurla ilgili herhangi bir kayıt düşülmüş mü? Eğer böyle bir kayıt yoksa, o anakartı sen sağlam bir şekilde firmaya teslim etmişsin demektir. O noktadan itibaren firma "ben bunu kusurlu teslim aldım, soketi kırıktı, entegresi kayıptı" vs. bahaneler ileri süremez. Sıfır anakartla değişim için diret, vakit kaybetmeden de tüketici hakem heyetine başvur. Demek ki ona anakart, buna işlemci, diğerine RAM takarak 2+1 evden müstakil ofise terfi etmiş beyefendiler; ben bu anlamı çıkarırım yaşananlardan.
 4. @CaRaBeeN Hocam muhtemelen halen geçerli yazdığım olay. 180 TL'ye 12 aylık Live Gold abonelik alıp, üstüne 12 TL'ye 2 ay Game Pass Ultimate aldığında, toplamda 14 aylık Game Pass Ultimate'e dönüşmesi lazım aboneliğin.
 5. Bizimkilerin evinde, D-Smart kutuyu TV'ye bağlayan HDMI kablo bozulmuş. Denemek için Hepsiburada'dan 1 tane Monster HDMI kablo aldım: Monster MN122508 1,8m JHIU HDMI Kablo Kablonun uzunluğu 1.8 metre. HDMI High Speed with Ethernet ibaresi var ambalaj üzerinde. Malzeme kalitesi iyi. 20 TL'lik fiyatı da oldukça uygun. Siparişe birkaç parça daha ekleyip 50 TL'ye tamamlarsanız kargo da bedavaya geliyor. Sonradan kendi evime de 2 tane daha sipariş ettim. Gelince XBOX One X - 4K TV arasında 4K HDR görüntü aktarımı için deneyeceğim; neticeyi yazarım buraya.
 6. Zamanında saçmasapan ucuz bir fiyata aldığım Logitech Harmony 525 akıllı kumandanın LCD ekranı bozulunca, yeni bir Harmony kumanda arayışına girmiştim. Piyasada sıfır ve 2. el olarak birçok Harmony modeli var. Benim için en önemli kriter, kumandanın standart AA veya AAA pil kullanmasıydı. Zira bazı üst modeller kendilerine has şarj edilebilir pil kullanıyor ve bu pilleri piyasada bulmak neredeyse imkansız. Logitech Harmony 650 modelinde karar kıldım. 2 adet AA pille çalışıyor, renkli LCD ekranı var ve fiyat olarak üst modellerin yarısına bulunabilmesine rağmen, işlevsellik açısından onlardan dişe dokunur bir farkı yok. Kumandanın tuşları ışıklandırmalı ve tilt sensörü sayesinde, elinize aldığınızda LCD ekran ile tuş ışıkları otomatik olarak yanıyor. Hoş ve sade bir tasarımı var. LCD ekran dokunmatik değil ama bu olmazsa olmaz bir özellik de değil bence. Gittigidiyor üzerindeki bir satıcıdan, sıfır durumda bir 2. el Harmony 650'yi kargo dahil 305 TL'ye satın aldım. İlk gelen kumandanın sol yön tuşu çalışmıyordu, satıcıya durumu bildirdiğimde sorgusuz sualsiz aynı gün bana yenisini yolladı ve değişim yaptık. Yeni gelen kumanda sorunsuz. TV, XBOX One X, Vestel soundbar ve Yamaha stereo amfi'yi kumandaya yükledim. XBOX ve Yamaha amfi, Logitech'in kendi veritabanında mevcuttu. TV ve soundbar'ın ayarlarını ise, kumandanın IR komut öğrenme yeteneği sayesinde kendim tanıttım. Özellikle XBOX üzerinde Kodi, Netflix ve Youtube uygulamalarını oyun koluyla kontrol etmeye çalışmaktan çok daha pratik ve kullanışlı oldu.
 7. İlk yorum süper...
 8. Hocam öyle yarım yamalak onarım olmaz. Garanti dahilinde onarım yapıldiysa anakartı sana tam fonksiyonlu çalışır halde teslim etmek zorundalar. Yerinde olsam anakartı o şekilde teslim almam ve sıfır ürünle değişim için diretirim. Anakarta acil ihtiyacım var diyorsan, servis raporuna ürünü arızalı olarak teslim aldığına dair ibare koydur ve sonrasında hemen tüketici hakem heyetine başvur. E-devlet üzerinden kolayca yapabiliyorsun başvuruyu.
 9. Soundbar HDMI kablo ile TV'ye bağlı. BT bağlantısını hiç kullanmadım.
 10. Sana uydum ve ben de geçtim siparişi. Daha önce de yazmıştım, NVMe desteği için benim anakarta modlu BIOS yüklemem lazım. Anakartı elime alırsam kapını çalacağım ona göre
 11. Kaşıntı tuttu diye sistem alınmaz ki İhtiyaç varsa al bence, yoksa elindeki işlemcinin 4.5 GHz'e kadar gideri var ve bence 2-3 yıl daha her şeye yeter de artar bile. Anakart arızası falan olmadıkça eldekini muhafaza etmekte fayda var.
 12. Hediyeler sende kalsa, 5000 lira versek anlaşır mıyız? "Foru" dayanışması yapalım
 13. Petlas'lara bak istersen. Petlas kullanan pek çok tanıdık, akraba vs. var. Şimdiye kadar lastikten şikayet edeni duymadım.
 14. Hem yazım hatası var, hem de çok pahalı... Ek olarak: