Najaz

CHW
 • Content count

  5,444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  520

Najaz last won the day on November 23

Najaz had the most liked content!

About Najaz

 • Rank
  surrender.to.music

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

11,075 profile views
 1. Tamam "Müşteri velinimetimizdir" ama o kadar da değil yani
 2. Oyunda ölünce sıfırdan başlama ve tüm haritanın vs. değişmesi mi vardı bu oyunda? Ben de Gamepass'e gelince konsola indirip bakmıştım, sonra @Altan Yoklar gibi oynamayı beceremeyip silmiştim PS5'te de aynı altyapıyı kullanan Returnal diye bir oyun var. Ona da başladım ama sonuç yine hüsran Öyle "Günde 1 saat başına oturayım, kafa dağıtayım" oyunu değil bunlar. Ciddi konsantrasyon ve zaman ayırmak gerekiyor.
 3. Ortam ışığı arttıkça, QD-OLED paneller VA panele göre avantajını büyük ölçüde yitiriyor gibi gözüküyor. Sanırım paneldeki kaplamayla alakalı. Glossy OLED paneller daha başarılıymış bu konuda. The OLED Black Depth Lie – When Panel Type and Coating Matters
 4. Şimdi tamam goygoy yapıyoruz ama şu bize yakıştırdığın sıfatlar da sana hiç yakışmadı, onu söyleyeyim.
 5. Robot süpürge, airfryer, Dyson şarjlı süpürge derken, şimdi de kahve makinesi hype'ı pompalanıyor sosyal medyada. Daha doğrusu bana öyle geliyor. Lüzumlu lüzumsuz demeden hücum ediyor insanlar, sonra 2. el sitelerinde yığınla ilan görüyoruz.
 6. Arkadaş arkadaşa kod satmaz, hediye eder
 7. 3070Ti ile buraya kadarmış 4K'da bırakın RT açmayı, düzgün grafik kalitesiyle 60 FPS'ye ulaşmak bile çok zor oldu. 40-45 FPS arası bir performans veriyor kart. Integer Scaling olayını denedim ve kullanılacak gibi değil. Bu oyunu 2K monitörde oynayacağız artık. Şu videodaki optimizasyon rehberinde tavsiye edilen ayarlarla, 2K çözünürlükte DLSS Quality seçeneğiyle RT kapalı iken 65-70 FPS ile oynayabildim oyunu. Bu haliyle bile grafikler çok güzel gözüküyor.
 8. 4 yıl EA Play aboneliği aldım. Üst üste alınabiliyormuş. Sırf Dead Space'in kütüphanede olması bile ödenen parayı amorti ediyor. Ki tahminim, yakın zamanda 1400 TL'ye satılan Jedi Survivor'ın da kütüphaneye ekleneceği.
 9. Benden 150 liraya kadar çalışır. Oyunun kendisini 200 liraya aldım zaten
 10. NVIDIA sürücü ayarlarında "Integer Scaling" diye bir seçenek varmış. 1080p > 4K pixel perfect scaling yapabiliyormuş. En olmadı bunu denerim 1080p'de RT açıkken 60 FPS'ye ulaşma imkanı olur herhalde.
 11. Oyunu SE olarak indirdim. Bu akşam başlayayım diyorum. Yalnız 3070Ti'ın, 4K'da RT'ye nefesi yetecek mi acaba? Grafik tarafında optimizasyon ayarı vb. gibi bir şeyler varsa paylaşabilirseniz sevinirim. Hedef 4K'da RT açıkken ortalama 60 FPS'yi tutturmak.
 12. Gamepass aboneliğimin bitmesine birkaç ay kaldı. Bitmeden Xbox'a indirip bir deneyeyim bari. Dead Space Remake bitince boşluğa düştüm
 13. @Coppermine Hi-MD cihaz çok güzel, güle güle kullan Ben de çok istiyorum koleksiyona bir Hi-MD eklemek ama denk getiremedim bir türlü. Bu arada normal MD'leri Hi-MD cihazda formatlayarak iki katı kapasiteyle kullanabiliyorsun, aklında olsun. İlla Hi-MD kullanmana gerek yok. Disklere müzik kaydetmek için de Web MiniDisc Pro sitesini veya Platinum MD uygulamasını kullanabilirsin.
 14. Hayırlı olsun. Link alalım, biz de yapıştıralım