Najaz

CHW
 • Content count

  4,710
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  468

Najaz last won the day on June 1

Najaz had the most liked content!

About Najaz

 • Rank
  surrender.to.music

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

9,757 profile views
 1. Çağımız buhranda, huzur İslam'da...
 2. "Bizdeyken çalışıyordu. Sen bozmuşsun" derlerse?
 3. Bizi dinleyip alacaktın bir soundbar, bakacaktın keyfine. Gereksiz maceralara girdin
 4. Torrent sana bana iyi de, elde kumanda TV'den izlemeye alışmış anne-baba için eziyet. Pederin evde Amazon Fire TV Stick kullanıyoruz; alete yüklü uygulamasıyla Prime Video, Netflix ve Disney+ servislerini, Türkçe dublaj ve altyazı ile kolayca kullanabiliyorlar. Torrent + medya oynatıcı ile beceremiyorlar. O yüzden "seve seve" aboneliklere devam...
 5. Yani teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, iş dönüp dolaşıp "baldız baldan tatlıdır"a bağlanıyor...
 6. Zamanında bu markayı araştırmıştım ancak özellikle yurtdışı alışveriş sitelerinde okuduğum kullanıcı yorumları pek de olumlu değil. İlk 1-2 ay içinde bozulan, ölen onlarca disk olmuş. Üretim kalitesi ve kalite kontrol noktasında ciddi sıkıntıları olan bir firma anladığım kadarıyla. SSD alırken Samsung, WD, Sandisk, Crucial-Micron vb. bilinen markalardan şaşmamalı bence.
 7. Birgün hepimiz Apple M1 ve türevi işlemciler kullanacağımız için, soğutma gibi angaryalarla uğraşmamıza gerek kalmayacak.
 8. @Atrin2021 tarihli şöyle bir makale buldum: https://nerdburglars.net/hardwareguides/how-to-setup-a-dolby-atmos-system-with-ps5/ Burada diyor ki, PS5'te Dolby Atmos desteği yok ve normalde arka 2 kanaldan gelmesi gereken ses üst kanallara gidecekmiş gibi dağıtılıyor. Senin yaşadığın soruna çok benzeyen bir durum. Sorunu çözmek için de PS5'in ses çıkış ayarlarında 7.1 seçeneğini iptal edip 5.1 kullanılmasını önermişler. Bu sistemi adamakıllı kullanabilmen için Dolby Atmos destekli bir oynatıcı lazım. PC ile yapabilir misin bilmiyorum, ama (Sony'den buna yönelik bir firmware güncellemesi gelmediyse) PS5'le Dolby Atmos kullanamayacaksın gibi duruyor.
 9. @Atrin Cihaza firmware güncellemesi yapmayı denedin mi? https://www.sony.com/electronics/support/sound-bars-home-theater-systems-sound-bars-surround-speakers/ht-a9/software/00272362
 10. Sanırım bu kısımda sorun var. PS5'in HDMI çıkışından HTA9 receiver'ın HDMI IN girişine bağlantı yapmalısın. HDMI OUT çıkışından da TV'nin ARC destekli HDMI girişine bağlantı yapacaksın. Bu şekilde PS5'ten gelen ses verisini Receiver çözerek uydulara dağıtacak. TV-Receiver arasında ARC üzerinden yaptığın bağlantı sayesinde de, TV'deki diğer HDMI girişlerine bağladığın cihazlardaki ses verisi Receiver'a iletilecek.