Najaz

CHW
 • Content count

  4,072
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  360

Najaz last won the day on October 20

Najaz had the most liked content!

About Najaz

 • Rank
  surrender.to.music

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

5,202 profile views
 1. En az 3 farklı yerden fiyat al...
 2. https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-air Apple fiyatlarda kur güncellemesi yapmadan 11.000 TL'ye Macbook Air al. 6 ay sonra 15'e satarsın.
 3. Batman Forever filminde Val Kilmer'ın ayağını yerden kesen Batmobile Bu modelle birlikte, film ve dizilerde gördüğümüz tüm Batmobile'leri koleksiyonumuza katmış olduk...
 4. Hayırlı olsun. Yalnız firmanın logosu Mason Locası'nı andırıyor...
 5. En uygun netflişk çözümü, netflişk'i hiç izlememektir. Yaşasın devrimci Türk gençliği!
 6. Bizim mahallede bir hacı amcamız vardı. Mahallede yeni bir dükkan tutmuştu, 2 ay falan camları pencereleri folyoyla kapatıp gizli gizli tadilat yaptırdı dükkana. Aynı sıradaki bir başka dükkan sahibi de hacı amcaya sürekli "Ne iş yapacaksın? Ne tadilatı yaptırıyorsun? Ne zaman açıyorsun?" diye soruyormuş. En sonunda hacı amcamızın bu ısrarlı sorular karşısında sabrı taşmış ve adama şöyle demiş: "Niye soruyorsun YARRAAAM! Bana rakip mi olacaksın?"
 7. Bana mı öyle geliyor, yoksa iPhone 4'ün kasasını birazcık makyajlayıp yeni tasarım diye çakıyor mu Apple?
 8. Neredeyse 20 yıllık olan Sony MZ-N10 MD çalar'ın dahili Li-Ion pili (LIP-3WMB) elbette ki ömrünü doldurmuştu. Ben de bu pille benzer ölçülere, voltaj ve kapasiteye sahip pil arayışına girdim. Sonunda cihazın pil yuvasına sığabilecek, 402050 tipinde (burada 40 = 4mm kalınlık, 20 = 20mm en, 50 = 50mm boy anlamına geliyor), 3.7 Volt / 340 mAh ve üzerinde PCM (Protection Circuit Module) bulunan bir Lityum Polimer pil bulabildim. Birikim Pilleri adlı bir firmanın n11 mağazasından, kargo dahil 42 TL'ye Power-Xtra PX402050 model pili satın aldım. Bu tür bir pile ihtiyacınız varsa, bu firmadan alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Piller hem yeni tarihli, hem de şarj/kapasite sıkıntısı vs. olmuyor. Aynı gün kargo yapıyorlar ve ufacık pili bile karton kutuda göndermişler. Kutudan bir de atık pilleri toplamak için pil kutusu çıktı; bu da hoş bir detay. Satın aldığım pil elime ulaşınca, Youtube'daki şu videoda anlatılan yönergeleri takip ederek, yeni pili cihazın anakartına lehimledim: MZ-N10 setin topluca bir fotoğrafını da koyayım Kadromuz şu şekilde: MZ-N10 NetMD çalar BCA WM21U USB&Şarj Standı RM-MC33EL Aydınlatmalı Kumanda MDR-E838SP Kulaklık EBP-N10 Harici Pil Yuvası Ufak bir tüyo: MZ-N10'un orijinal şarj adaptörü 6V. Ancak cihaz, PSP'nin 5V şarj adaptörü ile de sorunsuz bir şekilde şarj olabiliyor. Bendeki cihazın orijinal adaptörü olmadığı için, PSP-104 model kodlu 2. el bir PSP şarj adaptörü satın aldım ve bunu kullanıyorum. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, şarj adaptörünün ucunun L şeklinde olması. Zira uç düz ise şarj standının arkasındaki girişe takamıyorsunuz. Unutmadan, bugün MZ-N10'a bir de kardeş geldi 2004 yılında bir tane kendime, bir tane de kızkardeşim için satın aldığım, Sony'nin flash bellekli ilk MP3 çalarlarından olan NW-E99. Bendekini yıllar önce kaybetmiştim. Lakin kızkardeşim sandıkları karıştırırken bulmuş ve bana getirdi.
 9. Hocam ekonomimizin pik yaptığı bir dönemde alırsan böyle olur tabii Güle güle kullan, Allah güzel günlerde oturmayı nasib etsin...
 10. X-PRIME marka koltukların tasarımcıları (kendi web sitesindeki fotoğraflar) Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, ama tasarımcıların her ikisi de oturarak değil AYAKTA çalışıyorlar. İki ihtimal var: Ya kendi tasarladıkları koltuklara oturmak istemiyorlar, ya da g.tleri hiç koltuk görmemiş Şimdi ben bu adamlardan koltuk alır mıyım? Almam...
 11. @Coppermine Hocam 2. body'yi anlarım, hani yedek makina olarak çantada taşınır. Ama 3. ve 4. body'ye neden ihtiyaç duydunuz?
 12. Bunlara sakın bulaşma Emreciğim. Paraya kıyacaksan gözün kapalı Nurus al. Me Too'nun Fluid Motion mekanizmalı modeli nispeten daha hesaplı aklında olsun. Hobi atölyem için JARVFJALLET almıştım ve çok memnunum; bana oldukça konforlu geldi. Kolçaksız olarak aldım çünkü kolçaklar sabit yani herhangi bir yukarı-aşağı / ileri-geri hareket imkanı yok. Kolçaksız olarak fiyatı 250 TL daha ucuz. Birkaç gün önce de 2. el bir MARKUS aldım 400 liraya Mobilyada 2. el düşünür müsün bilmiyorum ama şu sıralar birçok üniversite öğrencisi ev boşaltıp memleketlerine dönüyor, çok uygun fiyatlara masa, çalışma koltuğu vb. denk gelebiliyor. Letgo'ya falan bir göz gezdir istersen.
 13. @emre666 Emreciğim ben bir önceki masamda yine IKEA'nın sattığı SIGNUM kablo düzenleyici kullanıyordum. Yeni masaya da onu monte ettim, zira IDASEN'in yanında gelen kumaş kablo düzenleyici pek kullanışlı gözükmedi gözüme. Yeni masanı güle güle kullan diyeyim
 14. Bugün n11 mobil uygulamaya özel kampanya vardı; şunu aldım ben de. Evdeki kablolu matkabı emekli etme vakti gelmişti çoktan.
 15. Beğenmeyen taksiye binsin... Ya bütün gece aklıma takıldı, uyuyamadım. Bu Tim i.nesi 5 sene sonra falan "Telepatiyle iletişim yöntemi geliştirdik. Size yine iPhone satacağız ama kutudan telefon çıkmayacak" falan demesin?