Najaz

CHW
 • Content count

  3,896
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  315

Najaz last won the day on May 8

Najaz had the most liked content!

About Najaz

 • Rank
  surrender.to.music

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

4,508 profile views
 1. Aşkolsun Emreciğim, sen özelden yaz bana adresini ve hangi kargo firmasıyla istediğini. Ben hafta içi kargo yapayım sana. PS4'ün kendi kutusu duruyor, onunla yollarım. Zaten konsolda da senin hesap kurulu galiba. Ben de uzun zamandır açıp bakmadım.
 2. Aman diyeyim İstanbul Bilişim bedavaya ürün veriyorum dese almayın. Adamlar fiilen batmış durumdalar. Sene başında şirketin ortaklık yapısı değişti ve tek ortaklı bir limited şirketi haline geldi. Şirketin tek ortağı, Diyarbakır'da ikameti gözüken garibanın biri. Tüm borçları bu garibanın üzerine yıkıp tüyecekler yakın zamanda. @Onur Allahtan işgünü olmadığı için verdiğin havale/EFT talimatı gerçekleşmemiş. Yoksa o paranın üzerine bir bardak soğuk su içmiştin. Kredi kartıyla ödeme yapsan bir şekilde paranı geri alıyorsun, lakin havale/EFT gitti mi gidiyor. Internet üzerinden alışveriş yaparken, İB gibi havale/EFT ile ödeme yapıldığında ekstra ekstra indirim yapan firmalardan uzak durun. Yaptığınız ödemeyi geri almanızın çok zor hatta imkansız olduğu bu tür tuzaklar hazırlıyor batmak üzere olan firmalar. Bir de mutlaka alışveriş yapmadan önce Şikayetvar gibi sitelerden firma hakkındaki şikayetleri okuyun. Çözümlenmiş şikayet ve firmanın geri dönüş oranı çok azsa, o firmadan da uzak durun.
 3. Eh hadi yazayım da satılsın artık. Çok pahalı...
 4. @emre666 Güle güle kullan yeni eşyalarını. Kutunun üzerinde G-SYNC logosu mu var bu arada?
 5. Evet çakma Applecılardan aldım. Büyüyünce Apple olacaklarmış
 6. @Peregrine Akşama benim eve uğrayıp bakacağım, yazarım buraya. Güncelleme: FN tuşları çalışıyor, en azından MacOS'te çalıştığını söyleyebilirim. Türkçe karakterleri taşıyan tuşları da dikkatlice tekrar inceledim, kesinlikle öyle silinip yeniden yazılma diye bir şey yok; diğer tuşlar nasılsa bunlar da öyle. Birisi bir tarafından sallamış sanırım.
 7. Şu karantina bitsin, her gece sendeyiz!
 8. Öyle bir şey yok yahu. Orijinal Türkçe Q tuş diziliminde bir klavye. Pil kullanımı hakkında çok net bilgi veremem zira çok yoğun kullandığım bir sistem değil; (şimdilik) günde 1 saat açıp kurcaladığım sistemde. Ama klavyeyi alalı 1 ay olmuş ilk taktığım piller üzerinde hala öyle söyleyeyim. FN tuşunu da denemedim ama deneyip yazarım çalışıp çalışmadığını.
 9. LED masa lambası aldım: TaoTronics Desk Lamp 13 Philips EnabLED Akıllı Masa Lambası 5 farklı ışık sıcaklığında, 7 kademeli parlaklıkta kullanılabiliyor; dokunmatik tuşlarla ayar yapıyorsunuz. Malzeme kalitesi iyi, alüminyumdan üretilmiş (eklem yerleri plastik). Bunun bir üst modeli daha vardı ancak malzemesi plastik olduğu için (hem de en nefret ettiğim, piano-black) bunu tercih ettim. Arka kısmındaki USB yuvasından 5V / 0.5A şarj desteği var. Hareket kabiliyeti şu şekilde:
 10. Mac Os altında Accesibility ayarlarında "Screen Recording" izni vermek gerekiyordu sanırım uygulamaya. Ona bir baksana
 11. Hediye olarak vermeyi düşünür müydün?
 12. Ben para vermem, sadece akıl veririm Bu arada her akü konumuzun demirbaşını da koyalım şuraya: https://www.youtube.com/watch?v=E5rAuWLTTao
 13. Varta varsa Varta ile devam etmek lazım.. Vardır arabaya Varta koyanın bir bildiği...
 14. Bugün, Hackintosh Mac Mini'de Geekbench 5 testini uyguladım. Sonuç şöyle: Şu da, Apple'ın Türkiye'de 6300 TL'ye sattığı, 4 çekirdekli 8. nesil Core i3 işlemcili Mac Mini Late 2018'in elde ettiği sonuç:
 15. Bu devirde şarjlı pil mi kaldı ya... En son ilkokul 2'ye giderken uzaktan kumandalı arabamda kullanmak için şarjlı pil almak durumunda kalmıştım. O günden beri, gelişen teknolojinin de sayesinde bir daha şarjlı pile ihtiyacım olmadı.