Najaz

CHW
 • Content count

  4,508
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  432

Najaz last won the day on September 19

Najaz had the most liked content!

About Najaz

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

8,781 profile views
 1. Sony'nin flash bellek kullanan ilk Walkman'i hangisiydi hiç merak ettiniz mi? Merakınızı hemen giderelim! 1999 yılının Aralık ayında Japonya'da piyasaya çıkan NW-MS7, firmanın Walkman ailesinde bir dönüm noktasını temsil ediyor. Zira Sony ilk defa, flash bellek tabanlı bir medya oynatıcı tasarlıyor. NW-MS7 depolama için, yine Sony'ye ait olan MemoryStick hafıza kartlarını kullanıyor. Ancak kullanacağınız MemoryStick'in aynı zamanda MagicGate şifreleme/kopya koruma teknolojisini desteklemesi gerekiyor. Sadece ATRAC3 olarak kodlanmış müzik dosyalarını çalabilen bu cihaz, dahili bir Li-Ion pile sahip ve elimdeki cihazın pili de doğal olarak ölmüş durumda; 5.5v harici adaptöre bağlı iken çalışabiliyor. NW-MS7'nin, klasik WALKMAN logosunu kullanan ilk ve tek flash bellekli Walkman modeli olduğunu da belirteyim. Bu modelden sonra üretilen tüm cihazlarda, firmanın yeniden tasarladığı Walkman logosu kullanıldı. Sony'nin NW-MS7'den 1 yıl sonra, tamemen yeni bir tasarımla piyasaya sürdüğü NW-MS9 değilse de, ondan 1 yıl sonra, Ekim 2001'de piyasaya çıkan ve aynı kasayı kullanan NW-MS11 elimizde! 1.2v ciklet (gumstick) pil kullanan bu cihaz, yine sadece ATRAC3 olarak kodlanmış dosyaları çalabiliyor. Magnezyumdan üretilmiş fütüristik kasası, yenilenmiş Walkman logosuna da ev sahipliği yapıyor. NW-MS7 gibi sadece MagicGate özellikli MemoryStick'leri kabul eden NW-MS11'in en fazla 128 MB kapasiteli MS'leri desteklediği üzülerek deneyimledim. Bana gelen cihazın yanında 32 MB MS Duo vardı ve elimdeki 256 ve 512 MB kapasiteli MS'leri cihaza taktığımda "Format Error" hatasıyla karşılaştım. Neyse ki "New Old Stock" olarak tabir edilen, açılmamış paketinde ve MagicGate destekli bir 128 MB MemoryStick'i 2. elde 70 TL'ye bulabildim. Sanırım bu karta ödediğim ücret ile, son 5 yılın megabyte/maliyet rekorunu da kırmış olabilirim Eskisi, yenisi birarada diyeyim ve elimdeki flash bellek depolama kullanan diğer Network Walkman modellerini de ekleyeyim konuya:
 2. Trendyol'un 2. el satış uygulaması Dolap'ı da ihmal etmemek lazım. MS Store'da 450 TL'ye satılan Borderlands 3'ü, kutulu olarak kargo dahil 60 TL'ye aldım geçen gün.
 3. Hayırlı olsun diyelim demesine de... Şöyle bir tipin inceleyip önerdiği bir ürünü almadan önce 10 kere düşünürdüm
 4. "Beyle vaziyyatın içine soxum"
 5. Matrix'i Matrix yapan Morpheus ve onun arayışıdır. Morpheus olmadan Matrix de olmaz (daha doğrusu olmaz olsun böyle vaziyyat)
 6. Link hatalı olmuş. 15 TL'ye satılan Digital Deluxe Edition'a gidiyor (Gabe'in adamı mısın yoksa? Seni gidi seni...) Doğrusu şöyle: https://store.steampowered.com/app/464920/Surviving_Mars/
 7. Asıl his, Google "kalk lan kendin aç!" dediğinde gelecek
 8. Yaşanan sorunların ekseriyeti "Patent süresi doldu lan! Cherry'e o kadar para mı verilir? Biz kendi uber-super switch'imizi geliştirdik ehueheuhue" diyen firmaların ürünlerinde ortaya çıkıyor. Kaç yıl önce aldığımı bile unuttum. Her ikisinde de Cherry MX switch'ler olan Razer Blackwidow X Chroma TE ile Orbweaver Chroma kullanıyorum. Sıfır sorun, sıfır baş ağrısı.
 9. Valla eskilerin deyimiyle bunların "mala, davara bir faydası olmaz" Eğer hurdacıya vermeyi düşünmüyorsan (kargosunu da ödeyerek) bana gönderebilirsin.
 10. Ben de indirdim bakalım Gamepass ile. Alyx'ten fırsat bulursam oynayacağım
 11. @wazzap sağolsun konuyu Ekşisözlük'e taşıdık. Hemen ardından DonanımHaber forumlarına da konu açtım. Ekşi'de konu çok fazla gündemde kalmasa da, DH forumlarında an itibariyle 10bin görüntüleme ve 86 cevapla en popüler konu haline geldi ve 2 gündür de ana sayfanın en tepesinde duruyor Microsoft Türkiye'nin garantiye gönderdiğim ürünü alıkoyması ve sonrasında imha etmesi rezaleti
 12. Bence bu sefer sağ gösterip sol vuracak CDPR. Ekim ayı ortası gibi gelecek next-gen güncellemesi. Aha da buraya yazıyorum!
 13. Tamam akşama metni hazırlayıp göndereyim Çok sağol şimdiden.
 14. Her arayışımda, telefonda küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi. Diyorum ki ürünü değiştirin, stokta yok yapamayız diyorlar. Tamam değişim istemiyorum, ürünümü geri yollayın diyorum, olmaz sizin ürününüz imha edildi diyorlar. Mafyanın otopark arazisine çökmesi gibi resmen çöktüler pilin üzerine