USB hublar hakkında
0

Bu konuda 4 mesaj var

Merhaba,

Desktop sistemimi sattıktan sonra bir ultrabook ile yoluma devam ediyorum. Tek sıkıntım sadece 2 USB çıkışı olması fakat bağlamam gereken daha fazla cihaz olması diyelim. 

USB hublar bu işi çözüyor fakat netten okuduğum kadarıyla çeşitli problemler de oluşturabiliyormuş. 

Bunla ilgili tecrübesi olanlar ne düşünüyor?

Bağlanan cihazları bozduğundan bile bahsediliyor. Adaptörlü olanlar genelde tavsiye edilmiş ama onlarla da sorun yaşayan olmuş. 

2x HDD, usb ses kartlı wireless kulaklık, wireless mouse vs. falan bağlayacağım ve oradaki bilgiler çok değerli. Kesinlikle uçmaması lazım herhangi bilginin. Siz ne diyorsunuz bu işe? Marka model tavsiyelerine açığım.

Teşekkürler..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 hdd bağlayacaksanız, kendi güç kaynağı olan usb hub daha mantıklı olur. 

Nasıl problemler çıkmış? Birkaç tane usb hub kullandım , bir sorun çıkmadı bugüne kadar. Çok ucuz, uyduruk hub lar var. Onlardan uzak durmak lazım tabii. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuçta USB'ye bağlanan her eleman ihtiyacına göre akım çekmekte; eğer harici besleme mevcut değil ise ve HDD gibi fazlaca akım çeken komponentler bağlanacaksa ve bağlanan eleman sayısı birden fazla ise portların veya yolların buna bağlı olarak diğer elemanların yanması muhtemel... Bu durumda harici bir beslemeye sahip olan ve belli kalite düzeyindeki markalardan birini kullanmakta yarar var diye düşünüyorum; bu tip sorunlar da asgariye inecektir sanırım; ancak çekilecek akım ve hub'ı besleyen kaynağın hesabı yapılabilirse çok daha emniyetli olur...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz paraya kıyın, kaliteli ve harici adaptörlü bir hub alın. Buralarda bulması zor, Amazon'a filan bakmanızı tavsiye ederim. Burada bulabileceğiniz en düzgün hub Trust filan. Zamanında Pleomax (Samsung'un PC aksesuarları üreten yan markası) marka harici adaptörlü bir hub almıştım, 10 senedir filan kullanıyorum. Taş gibi çalışıyor, henüz bir kere bile kopukluk yapmadı. Geçenlerde Çin'den Apple tasarımlı, böyle aluminyum kasalı USB 3.0 hub getirttim, o da alabildiğine dengesiz mesela. Bir çalışıyor, bir çalışmıyor, bazen hızlı bazen yavaş, güvenilecek alet değil. Marka önemli.

Geçenlerde Samsun'da Mediamarkt'ta stok boşaltma kampanyasında Belkin kablosuz ADSL modem 70 liraydı, yanında Belkin USB hub hediye ediyorlardı. Dandik hub'ların 20-25 liraya satıldığını düşününce, sadece o Belkin hub 50 lira eder gibime geldi. Keşke alsaymışım. :)

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok