• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

ObiWan

CHW
 • Content count

  805
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

ObiWan last won the day on November 17 2018

ObiWan had the most liked content!

About ObiWan

 • Rank
  satış1
 • Birthday 07/30/1983

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Izmir
 • İlgilendikleri
  Science, Materials Science, PC Gaming & Hardware, Astronomy, Travelling, Scientific Method

Recent Profile Visitors

801 profile views
 1. arabayla değil, zevklerle ilgisi var
 2. Yahu sende ne adamsın... Başka başlıkta arabasına özenen adam herşeyini alır temizlemek için, basınçlı yıkamasından özel cilasına kadar diyosun, burada adam özenmiş kutu alayım oyunu hatıradır, collectible'dır diyor ne gerek var diyosun Ne emmeye ne gömmeye geliyorsun ties
 3. Valla bu işi yapabilecek 2 ekip var. Birisi Larian diğeri de Obsidian'dır. Larian son iki Divinity oyunu ile bu oyunun altından kalkabileceğini gösterdi bence. Oldukça başarılı bir old school vs. new school kırmasıydı onlar ve ses getirdi. Heyecanlandırdı resmen. Bu arada BG2'nin bir yerlerinde Illithid invasion'dan bahsediyorlardı, Youtube commentlerinde yazmışlar. Oradan bir bağlantı olabilir deniyor. Acaip derecede Enhanced Editionları oynayasım geldi ama işte... tez yazmak lazım.
 4. güle güle kullan, kaça ayıptır sormas?
 5. Tam bunları konuşurken, böyle bir haber gelmesi... https://www.techpowerup.com/255563/intel-tried-to-bribe-dutch-university-to-suppress-knowledge-of-mds-vulnerability
 6. Ha yaşa be, en sonunda bir allahın kulu söyledi şunu. Ben türk spor programları tarzı bir komplo teorisi ile geleyim, bu güvenlik açıkları ve kapanmasının oluşturacağı IPC kaybı biliniyordu fakat müdahale edilmedi. Hadi bakalım buradan buyrun
 7. ooo randalthor başgan da buradaymış. herkes yüklerse belki temmuz ortasında oynarım
 8. BC2'de efsaneydim... 2017 haberimyiş, ben de nolyuor dedim bir an.
 9. Kron fena marka değil, Türkiye'de görüyorum hep bu markayı. Kadro boyu için bence bir bisikletçiye uğra, bin bisikletlerin hepsine sonra ona göre al. MTB 29" bacak boyuna göre kadro boyu hesaplayıcılar internette var zaten. Benim bildiğim kadarıyla önemli olan pedal en aşağıdayken o bacağın neredeyse dümdüz durabiliyor olması lazım, sele yüksekliği ona göre ayarlanmalı. Kadro boyu da gidona uzanıldığında kullanılan bisiklet türüne göre vücut düzgün durmalı ve dizler gidona değmemeli. MTB ve city bike'larda gövde dik duruyor bildiğim kadarıyla. Race'lerde gövde neredeyse yola paralel duruyor. Bisiklet olayı sararsa muhtemelen daha iyi bisiklet ihtiyacı çıkacaktır ama bence linkteki başlangıç için iyi. Olay sararsa merak etme 30 dk değil 2 saat binmeye başlayacaksın. 10 km değil 100 km gidebileceksin. Vücut istiyor çünkü, bir tür bağımlılık. Benim için bir meditasyon şekli. Geçen gün bisiklete çıktım. Neredeyse 6 ay binmemiştim. Herhangi bir sportif aktivite de yapmıyorum. Nedense 46 km hiç durmadan sürdüm, kendimce tempolu bir şekilde. 29" MTB var, biraz da ağır ekipmanlarla falan ama hiç yorulmadım, zorlanmadım. Garip geldi, daha önceleri hep mola verirdim. Sonra et kesiği falan da olmadı hiç ve kafam da çok rahatladı.
 10. Yanlış kadro boyu, düzgün ayarlanmamış sele ve gereksiz ağır bisikletle 5 10 km yapsanız bile dizleriniz başta olmak üzere iskelet ve kas sistemine zarar verebilirsiniz. Konfor derken sağlıktan bahsediyordum ben. Anladığım kadarıyla Najaz'ın da dediğini gibi 28" city bike'lar en uygunu olacaktır bu kullanım tipi için.
 11. Bence o sele altı amortisörlü bisikletler iyi değil. Darbe emici olarak ön tekerdeki amortisörler yeterli, bisiklette önemli olan ağırlık. bence 26" MTB yerine 29" MTB veya 28" city veya 28" race tarzı bisikletlere yönlenmek lazım konfor için. Zira 26" MTB'nin hiçbir esprisi yok en çok kullanılan bisiklet tipi olmasına rağmen.
 12. Çok alakasız bir anektod ile olayı bağlıyorum. Geçenlerde olan GS FB maçı öncesi bir süper ligin durumuna bakayım dedim. Başakşehir'de puan kaybetmeye başlamıştı. Ben de hiç takip etmediğim için anlık olarak baktım ve ultra genel bir yorum olarak 'GS kadıköyde yenerse şampiyon olur' demiştim. Arkadaşlar da bu ömer üründül tarzı yorumla dalga geçmişlerdi. Şimdi de bu Ebrar bilgisayar specleri doğruysa diyorum ki.. AMD şampiyon olur.
 13. ooo 3700X 5 Ghz turboda... tahminen all core 5 GHz çalıştırılabilirse alırım bir dal Bence burdaki spec'ler sallama, maksat link atılsın konuşulsun, reklam olsun diye konulmuş ve tahmini specler.
 14. Yeni malzeme ve motor teknolojileri ile üretilmiş bir DeLorean almak isterdim. Hatta ciddi ciddi yaşantımın ileriki yıllarında bi DeLorean satın alıp dış çelik kısımları carbon fiber ile değiştirip kullanmak istiyorum, öyle bir fantazim var.
 15. B320 diye bir chipset yok, A320 var. Typo olmuş sanırım. A serisi yani en düşük seviye chipsetlere bir engel gelmesi çok şaşırtıcı değil. Bence B350'ye 8 çekirdeğere kadar 3rd gen Ryzen desteği gelebilir ve bu bence gayet yeterli bir durum. 3rd gen ryzen'leri 2'ye bölebiliriz. Önceki chipsetlerle uyumlu ve max 8 core'a sahip ryzen 3000'ler ve yeni chiplet design'dan faydalanarak 10/12 ve 16 core'luk ryzen'ler olarak sınırlandırılabilir. 2. sınıf sanırım sadece 500 serisi anakartlarla çalışacak gibi geliyor bana.