ObiWan

CHW
 • Content count

  906
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

ObiWan last won the day on January 5

ObiWan had the most liked content!

About ObiWan

 • Rank
  satış1
 • Birthday 07/30/1983

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Izmir
 • İlgilendikleri
  Science, Materials Science, PC Gaming & Hardware, Astronomy, Travelling, Scientific Method

Recent Profile Visitors

2,377 profile views
 1. Ben de birkaç kelam edeyim. Son zamanlarda Doom Eternal gelecek diye Doom complete Walkthrough yapıyordum ki Eternal geldi. Tam Eternal geldiğinde arkadaşlar gaza geldi ve Rust'a giriştik. Arada da biraz Warzone attım. Fakat beğenmedim. Rust ise çok iyi oyun. Fakat bağımlılık yapıyor. Doom ve Doom Eternal'ı ardı ardına oynayınca şunu söyleyebilirim, Eternal çok iyi. Çok daha orjinal Doom'lara benzer bir yapısı var. Fakat biraz strateji gerekiyor. Uçar kaçarken hangi silahla kimi vurayım, ammo bitti testere keseyim ammo çıksın, hp düşüyor glory kill patlatayım. armor gitti fulleyip şu perk'ten yararlanayam o zaman R ile yakayım elemanları falan gibi şeyler aynı anda düşünmek gerekebiliyor. Hem eski günlere bir gönderme hem de farklı bir tat. Çok beğendim. Doom'a geri dönemiyorsunuz maalesef. Doom Eternal da zaten çok şey var. Battlemode denilen multi zımbırtıyı da denemedim. 2'li demon takımı olup slayer avlamaya çalışıyorsunuz, demon summo ediyor her demon tipinin farklı özellikleri falan var. ilgi çekici.
 2. Ben aldım, çok gazım. Home office' kısmen geçtik. O nedenle aldım bi de kredi kartıyla ilgili bi kampanya vardı. 150 TL'ye geldi. O değilde Reddit'de bi eleman müziklere "bu müzik değil, gürültü" demiş. Sonra adamı linç etmişler. O mesaj silinmiş ama sonra youtube'da soundtrack yayınlanınca şöyle bişey yapmışlar. Adamın adıyla hesap açıp, yorumunu yazıp, sonra da pinned comment yazmışlar. En çok beğenilen comment ise şöyle. "The top comment is like an impaled head, a decoration" MAUAHAHAHAHAH, tam istediğim şeyler bunlar Doom communityden. Olay şurada gerçekleşiyor. Ve tabi müzikler yine gaz. https://www.youtube.com/watch?v=99WBsOqSujc
 3. PS4 konsol alacağım. Sıfırının fiyatlarını gereksiz buldum özellikle PS5 çıkacağı düşüncesiyle. PES, NBA 2K, Mortal Kombat falan oynancak. Çift kontrolcü olması şart.
 4. @T800 'ün OC maceraları Ryzen heyecanını yeniden hortlattığı bu başlıkta bir de TPU'da yayınlanan bir makale beni adeta 'hadi alayım şunu da kurcuklayayım' kafasına getirdi. Çok detaylı yazmış eleman Threadripper üzerine, tüm 3rd gen Ryzen'ler için geçerli bilgiler çoğu. https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-threadripper-3000-overclocking-deep-dive-asus-rog-zenith-ii-extreme/
 5. Bana hemen İstanbul Anadolu yakasında, 205/55 R16 için kış lastiği tavsiyesi + yaz lastiği depolayacağım bir yer söyleyebilecek misiniz? Soğuklar geliyor ve almam lazım araba 5 derecenin altında zemin ıslaksa pek tutuşu iyi değil maalesef, hissediyorum. Yarın veya öbürgün değiştirmem lazım artık.
 6. Disney bu saatten sonra zaten Rogue One / Mandalorian gibi spinofflarla gidecektir. 7 8 9 bir şekilde çekilecektir, Lucas zamanında kafasında 7 8 9'da varmış. O hype çok uzun zamandan beri vardı, 1 2 3 çekilmesiyle de bir şekilde olura dönüştü. Oradan süt sağılacaktı ve sağıldı. 8'e yön değiştirdi demek bence iyimser bir yaklaşım. 8 devrim niteliğinde bir filmdi ve her devrim başarılı olup alkışlanmıyor, bazen de sıçıyor ve öyle kalıyor. Star Wars'la ilgili Force'un ön plana alınıp, abartıya sebep olduğu herşey bir şekilde sıçmık gibi oluyor. Ne zaman mistik ve arka plandaki bir güç olursa o zaman ilgi çekiyor ve başarılı oluyor. Star Wars tabiki Force'dan ibaret değil. Film'de adı bile geçmeyen Boba Fett'den ortaya çıkan bir kültürle ve EU birikimiyle şu an Mandalorian izliyoruz keyifle. Veya bir spinoff bekliyorum ben şöyle sezon sonu Battle of Endor veya Battle of Scariff tadında bir uzay savaşı (ben en çok uzay savaşlarını seviyorum, sanırım küçükken çok X-Wing serisi oynadım) olacak olan. Daha çok uzaydaki pilotları içeren. Hatta X-Wing Alliance komple bir dizi olarak verilebilir, güzel de olur. Allah Rey ile 1-6'nın tüm force olayını bozdular bence. 1-6 Force'da en azından prodigy Anakin vardı. En güçlüsü o olması beklenirdi. Yapılan hareketler vs. herşey belli. Ama Allah Rey ile "yön değiştirmemiz" gerekiyordu. Follow the path of Rey... We worship her and her abilities...
 7. Sana bir soru, 7 8 9 çekilecek, o kesin. Şu halini mi tercih ederdin yoksa üçünü de JJ'in mi çekmesini isterdin? Hadi 1 seçenek daha ekleyeyim. Adil olsun. C seçeneği üçünü de Rian çekiyor.
 8. Yılbaşına girerken bazı şeyler kafama takıldı. Hem küfürlü yazacağım hem de spoiler var zaten. O zaman buyrun. yeter yazamıyorum... bu mesajım naz gibi oldu ama anladınız siz. Not: kullandığım aptal kelimelerini bildiğiniz en ağır küfür kombinleriyle değiştirmeniz gerekiyor
 9. Bu başlığı görmemişim, buraya copy paste ediyorum. Hızım alamayıp 8'in başlığa yazmıştım. Spoilersız şunu söyleyebilirim. The Last Jedi'ı kurtaralım, Saga'yı bitirelim, nostalji öğeleri basalım derken ne yapacaklarını şaşırmışlar. Süresi uzundu ama ona rağmen bir story telling konusunda acaip başarısızdı. Aniden gelen karakterler, gelmesiyle gitmesi bir olan karakterler. Plot twistler üstüne plot twistler, bitiriyoruz diye tüm hepsini seri halde sıralamacılık. Yok artık ebesinin amı ali sami derecesinde force gösterileri. Hiç yoktan ortaya çıkan donanmalar ve super weaponlar falan filan. Abi yeter ya gerçekten. Ciddi üzüldüm şu filmden sonra. Benim çocukluğumu böyle çar çur etmemelilerdi. Luke Skywalker'ın epi 8'de söylediği "It's time for the Jedi to end" cümlesini, Mark Hamill'in gerçek hayattaki creative difference'ını bir şekilde ifade etmeyi çalışmasını birleştirip şunu diyorum. "It's time for Star Wars to end, please..."
 10. Episode 9 için ayrı başlık açılmamış ve açılmamalı zaten. Zira Episode 8 rezilliğini devam ettiren bir film olmuş. Spoilersız şunu söyleyebilirim. The Last Jedi'ı kurtaralım, Saga'yı bitirelim, nostalji öğeleri basalım derken ne yapacaklarını şaşırmışlar. Süresi uzundu ama ona rağmen bir story telling konusunda acaip başarısızdı. Aniden gelen karakterler, gelmesiyle gitmesi bir olan karakterler. Plot twistler üstüne plot twistler, bitiriyoruz diye tüm hepsini seri halde sıralamacılık. Yok artık ebesinin amı ali sami derecesinde force gösterileri. Hiç yoktan ortaya çıkan donanmalar ve super weaponlar falan filan. Abi yeter ya gerçekten. Ciddi üzüldüm şu filmden sonra. Benim çocukluğumu böyle çar çur etmemelilerdi. Luke Skywalker'ın epi 8'de söylediği "It's time for the Jedi to end" cümlesini, Mark Hamill'in gerçek hayattaki creative difference'ını bir şekilde ifade etmeyi çalışmasını birleştirip şunu diyorum. "It's time for Star Wars to end, please..." Sequel'lerin tek yaptığı doğru şey olabilir, fakat o kadar çok başka yanlış yaptığı şey varki. Düzeltmeye kalkışınca yine bu sefer yeni film heba oluyor. Bkz. Holdo manevrası.
 11. Valla, bu cuma galiba Episode 9 gösterime giriyor hiç umrumda değil. Ben Mando Chapter 7'yi bekliyorum daha heyecanlı bir şekilde.
 12. Hayır, AMD Amerikan firması. Sadece Almanya'da zamanında fabrikası vardı. Oradan belki bir karışıklık olmuş olabilir.
 13. Techpowerup'taki 1usmus'un power planını denedin mi? Bir de Intel 660p'nin performansı nasıl, genel kullanım itibariyle. Bir de SSD'yi yorabilecek bir işlem yapıyorsan onla ilgili de ayrıca yorum yapabilirsen süper olur.
 14. Trendyol mu kullanıyordu "Efsanevi" indirim lafını. Haklıymışlar, gerçekten "efsanevi" oldu ve bilişim + dolandırıcılık dünyasında kendilerini böyle hatırlatmayı başardılar
 15. Şu tüm platformları destekleyen Gog Galaxy'nin 2.0 client'ı open betaya girmiş. İndirdim, Steam, Origin, Epic falan bağladım. Gayet kullanışlı gözüküyor. Her özelliği şu an desteklemiyor mesela steam chat yok ama arkadaşlarını görebiliyorrsun ne oynadığını falan. Install edilmiş oyunlar otomatik gözüküyor, tüm libraryler gözüküyor. Fakat diğer client'ların da yüklü olması lazım diye bir ibare okudum connect etmesi için. Looks promising...