ObiWan

CHW
 • Content count

  780
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

ObiWan last won the day on November 17 2018

ObiWan had the most liked content!

About ObiWan

 • Rank
  satış1
 • Birthday 07/30/1983

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Izmir
 • İlgilendikleri
  Science, Materials Science, PC Gaming & Hardware, Astronomy, Travelling, Scientific Method

Recent Profile Visitors

741 profile views
 1. Benim bu ara oynama imkanım yok. Sadece hikayeyi çok merak ediyorum, youtube'a koyuyorlar hemen film gibi 2-3 saatlik bir parça. Onu izliyorum. Yaz sonu falan anca alabilirsem alırım, o vakte daha var. Bi de bunu klavye de oynamak zor artık gamepad veya daha da önemlisi sizin linklediğiniz tarzda atari salonu joystick'i falan lazım.
 2. Çok pis geliyor... oyun (bence film).
 3. Bence kılıç sahneleri bu seviyeye gelmiş filmlerde.
 4. motor no yazan yere bi 100 TL sıkışmış sanırım.
 5. Büyük markaların daha ekonomik seri telefonlarında ilk kısılan şeylerden birisi kamera kalitesi oluyor. O da normal gündüz çekimlerinde veya ışığın yeterli olduğu yerlerde pek farketmiyor ama low light çekimlerde ciddi farklılıklar olabiliyor. Kullanıcı için kritik değilse gerçektende o kadar para vermeye gerek yok. Çünkü düşük kalite gece çekimleri dediğim şey bile ne olduğu falan net anlaşılıyor sadece biraz noise oluyor o kadar. Onun dışında atıyorum o yılın 800 serisi snapdragon'u yerine 600 serisinden koyuyor adam. Oyun oynamıyorsanız (veya donanımı yoran oyun değilse) farkı hissetmeniz yine pek mümkün değil. Ben genelde sıfır telefon almaya karşıyım ne kadar ucuz olursa olsun. Yaklaşık 2 sene öncesinin flagship'ini uygun fiyata satan bulursam alıyorum. Hasar vs. olsa bile ekran dışındaki komponentler gayet ucuz, sipariş verip açıp tamir ediyorum. Baya ekonomik oluyor ve şimdiye kadar bir uygulamanın çalışmadığını falan da görmedim. Anca Android 4.4'te takılmış bir telefonunuz varsa öyle bir şey olabiliyor.
 6. Anlatamadım. Samsung ve şimdilerde Huawei (ve belki Xaomi) üst segment bir sınıf yaratmak için niş özellikleri vurgulayan şeyler yapıyorlar. Samsung'dan başka stylus'u hem yazılım hem de donanım olarak iyi entegre edebilen başka bir marka olamadı. Bir ara LG denedi sanırım. Huawei de yolunu bulmak için fotoğraf olayına özelleşiyor. Yoksa ne Note'un Galaxy S'den bir farkı var, ne de P serisinin Mate serisinden ciddi bir farkı var. Product differentiation yaratıp, premium price ile kar yapma olayı. Note klasmanı demek, o klasmanda her telefonun stylus'la gelmesi demek değil yani. Apple ve google ise öyle toplara girmeyip her gen değişik size'larda birbirine benzer telefonlar çıkartıp geçiyorlar.
 7. O amaç belirten bir ifade, ben klasman/sınıftan bahsediyorum.
 8. Huawei P serisini Note serisine karşılık olarak gördüğü için ona göre fiyatlandırmıştır muhtemelen. S serisine karşılık Mate serisi var çünkü.
 9. Tezgaha bağlı çalışacak genelde, ama çıkarıp genel temizlik için de kullanırız gibime geliyor. Tezgah sürekli çalışmayacak, hatta nadiren çalışacak. Ara sıra ürettiğimiz karbon fiber plakalardan numune çıkarmak için kullanıyoruz. Seri üretim vs. gibi bir durum yok. Burada en önemli şey, sulu kısmın yeteri kadar tozu/talaşı absorbe edip kaçırmaması. Zira tamamen etrafa saçılan karbon fiber/epoksi kompoziti tutmak için alıyoruz. Solunması durumunda sıkıntı yaratabilecek bir arkadaş kendileri. Bütçe şu an 1000 TL belirledim kafamda. Tekrarlamak gibi olacak ama sulu kullanımdaki performansı önemli.
 10. Merhaba, Hobicilerin kullandığı tarzda amatör sayılabilecek bir CNC tezgaha aparatlar vasıtası ile elektrik süpürgesi bağlayacağız ki oluşan talaş/toz hemen çekilsin. CNC'de karbon fiber falan kesileceğinden ötürü, su haznesi olan ve tozu tutan bir elektrik süpürgesi daha uygun olur diye düşündük. Bütçe olarak bir sıkıntı yok ama tek görevi bu olan bir cihaz için de çok para vermek istemiyoruz. Daha önce tam olarak model bu olmasa da model ve kalite açısından aynen şu tarz bişey almıştık başka bir yere genel kullanım amaçlı fakat hiç memnun kalmamıştık. https://www.hepsiburada.com/fantom-eco-wf4700-su-filtreli-islak-kuru-elektrikli-supurge-p-EVFANTOMECO4700 Sizin başka modellerde tecrübeleriniz varsa, özellikle sulu kullanımda, paylaşmanızı isterim. En geç Pazartesi Salı bir şeyler alacağız bu arada. Teşekkürler...
 11. Old skool vs. new skool trailer'ı çıkmış. Genelde timeline karışıklıklarını pek sevmem ama MK her zaman just for fun olmuştur benim için. J Cage vs. J Cage mükemmel.
 12. o otomobili çalarlar abicim
 13. Bence hiç gerek yok. Prime95 hiç olmayacak bir yük bindiriyor işlemciye, yukarıda denildiği gibi. Sustained gaming durumlarındaki sıcaklık ve ses önemli, zannetmiyorum fail bir durum olacağını yazın bile.
 14. Ben daha çok hikayesini merak ediyorum. Story trailer'lar baya ilginçti ki tüm MK timeline'larını takip etmişliğim vardır.