• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

ObiWan

CHW
 • Content count

  815
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

ObiWan last won the day on November 17 2018

ObiWan had the most liked content!

About ObiWan

 • Rank
  satış1
 • Birthday 07/30/1983

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Izmir
 • İlgilendikleri
  Science, Materials Science, PC Gaming & Hardware, Astronomy, Travelling, Scientific Method

Recent Profile Visitors

888 profile views
 1. Telekom hiç aklımda yoktu ama Vodafone kötülenip, Telekom ondan daha iyiyse, e o zaman neden olmasın diyip denenebilir. Zira en çok dataya ihtiyacım oluyor ve bir süre maaş alamıcam. Ekonomik olması lazım. O değilde 170 TL tahahütsüz fatura nedir abi, hala aklım almıyor.
 2. Sağolsun Turkcell yine bizi ayakta şey yaptı. Zaten 90TL ücret ödediğim ve pahalı bulduğum tarifenin tahahütü bitmiş, 170 TL gözüküyor yeni gelecek fatura ve bu bişey aşıldığından dolayı değil. Baz fiyatı bu tahahütsüz. Mümkünse Turkcell hariç, bol datalı, az konuşmalı bir tarife öneriniz var mı? Vodafone'a kafam yatıyor biraz ama, buradan bir tavsiye almadan işe yapmayayım dedim.
 3. Ben Love, Death & Robots ile ilgili bişeyler yazmıştım ama nedense piç oldu. Nerede acaba yazdıklarım, submit demiştim halbuki.
 4. Bir ara @stardust da sony'ciydi diye hatırlıyorum ama değiştirdi telefonu.
 5. 2600 alın geçin, mem kontrolcü ile ilgili ram uyumsuzluğu vs. gibi konuların çözülmüş ve baz olarak performansı daha iyi bir şey zaten 2600. ayrıca OC konusuna çok bel bağlamayın, ona göre hareket etmeyin. çok yüksek voltajlarda çok minimal OC'ler olursa olur AMD'de.
 6. arabayla değil, zevklerle ilgisi var
 7. Yahu sende ne adamsın... Başka başlıkta arabasına özenen adam herşeyini alır temizlemek için, basınçlı yıkamasından özel cilasına kadar diyosun, burada adam özenmiş kutu alayım oyunu hatıradır, collectible'dır diyor ne gerek var diyosun Ne emmeye ne gömmeye geliyorsun ties
 8. Valla bu işi yapabilecek 2 ekip var. Birisi Larian diğeri de Obsidian'dır. Larian son iki Divinity oyunu ile bu oyunun altından kalkabileceğini gösterdi bence. Oldukça başarılı bir old school vs. new school kırmasıydı onlar ve ses getirdi. Heyecanlandırdı resmen. Bu arada BG2'nin bir yerlerinde Illithid invasion'dan bahsediyorlardı, Youtube commentlerinde yazmışlar. Oradan bir bağlantı olabilir deniyor. Acaip derecede Enhanced Editionları oynayasım geldi ama işte... tez yazmak lazım.
 9. güle güle kullan, kaça ayıptır sormas?
 10. Tam bunları konuşurken, böyle bir haber gelmesi... https://www.techpowerup.com/255563/intel-tried-to-bribe-dutch-university-to-suppress-knowledge-of-mds-vulnerability
 11. Ha yaşa be, en sonunda bir allahın kulu söyledi şunu. Ben türk spor programları tarzı bir komplo teorisi ile geleyim, bu güvenlik açıkları ve kapanmasının oluşturacağı IPC kaybı biliniyordu fakat müdahale edilmedi. Hadi bakalım buradan buyrun
 12. ooo randalthor başgan da buradaymış. herkes yüklerse belki temmuz ortasında oynarım
 13. BC2'de efsaneydim... 2017 haberimyiş, ben de nolyuor dedim bir an.
 14. Kron fena marka değil, Türkiye'de görüyorum hep bu markayı. Kadro boyu için bence bir bisikletçiye uğra, bin bisikletlerin hepsine sonra ona göre al. MTB 29" bacak boyuna göre kadro boyu hesaplayıcılar internette var zaten. Benim bildiğim kadarıyla önemli olan pedal en aşağıdayken o bacağın neredeyse dümdüz durabiliyor olması lazım, sele yüksekliği ona göre ayarlanmalı. Kadro boyu da gidona uzanıldığında kullanılan bisiklet türüne göre vücut düzgün durmalı ve dizler gidona değmemeli. MTB ve city bike'larda gövde dik duruyor bildiğim kadarıyla. Race'lerde gövde neredeyse yola paralel duruyor. Bisiklet olayı sararsa muhtemelen daha iyi bisiklet ihtiyacı çıkacaktır ama bence linkteki başlangıç için iyi. Olay sararsa merak etme 30 dk değil 2 saat binmeye başlayacaksın. 10 km değil 100 km gidebileceksin. Vücut istiyor çünkü, bir tür bağımlılık. Benim için bir meditasyon şekli. Geçen gün bisiklete çıktım. Neredeyse 6 ay binmemiştim. Herhangi bir sportif aktivite de yapmıyorum. Nedense 46 km hiç durmadan sürdüm, kendimce tempolu bir şekilde. 29" MTB var, biraz da ağır ekipmanlarla falan ama hiç yorulmadım, zorlanmadım. Garip geldi, daha önceleri hep mola verirdim. Sonra et kesiği falan da olmadı hiç ve kafam da çok rahatladı.
 15. Yanlış kadro boyu, düzgün ayarlanmamış sele ve gereksiz ağır bisikletle 5 10 km yapsanız bile dizleriniz başta olmak üzere iskelet ve kas sistemine zarar verebilirsiniz. Konfor derken sağlıktan bahsediyordum ben. Anladığım kadarıyla Najaz'ın da dediğini gibi 28" city bike'lar en uygunu olacaktır bu kullanım tipi için.