ObiWan

CHW
 • Content count

  924
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

ObiWan last won the day on April 17

ObiWan had the most liked content!

About ObiWan

 • Rank
  satış1
 • Birthday 07/30/1983

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Kadıköy, İstanbul
 • İlgilendikleri
  Science, Materials Science, PC Gaming & Hardware, Astronomy, Travelling, Scientific Method

Recent Profile Visitors

5,001 profile views
 1. B450 ve X470 Zen3 destekleyeceğini açıkladı AMD. Yani ilk karardan geri döndüler. https://www.youtube.com/watch?v=mhVGrLJpoy8
 2. ya bişey olmaz, ağır da değil çok rahat taşınıyor. uygun bişeyler ayarlarız sana
 3. O analizler sallama genelde ama şöyle bir şey söyleyebilirim. Geçen sene bir ara diyetisyene gitmiştim. Onlarda bi alet var hem ayakta hem elden elektriksel ölçüm yapan. Onun sonuçları ile Fakir tartının (modeli başka olabilir) tutmuyordu yağ oranında. Şimdi Xaoimi'nin tartısı var, onun ki çok daha yakın ve mantıklı sonuç veriyor yağ oranında.
 4. Mavic Pro istiyorsan ben satabilirim. Kullanmıyorum ve bu ara nakit sıkışıklığım var.
 5. Yeri gelmişken ben de bir tavsiye alayım. Daha önce bir Dell workstation ile gelmiş bir klavye vardı. Yine dell marka tabi. Aşırı sessiz ve rahat bir klavye idi. Tam ofiste uzun yazı yazmalık bir klavyeydi. Etrafı rahatsız etmeyen cinsten ve basımı rahat. Tuşlar plastikti tabi, mekanik falan değildi olamaz. Buna benzer tecrübeniz ve tavsiyeniz var mı? yeni ofiste almayı düşünüyorum. Kablolu olabilir hatta kablolu olsun. Tuş aralıkları biraz olsun zira eller ve parmaklar büyük. Böyle kargacık burcacık sıkışık tuş takımı olmasın yani.
 6. işlemciye araba parası veren o monitörü de alır, varsa tabi öyle bi monitör
 7. Dünya'nın en iyi sporcusu olmanız için zaten öyle bir karakteriniz olması gerekiyor. Efendi adamsanız, iyi adamdı diyip geçiliyor. Bunun en iyi örneklerinden biri Khareem Abduljabbar'dır. GOAT o'dur şudur tartışmalarına adamı almıyorlar bile ki bence mutlaka olması gereken bir isim ama neden çünkü efendi ve bilge bir adamdı. Şovu sevmezdi, pek sosyal değildi, konuşmazdı. Şimdilerde biraz konuşuyor ama baya geç kaldı.
 8. Senden özür diliyorum sana @Narcissus gibi davrandığım için... Bir saniye ya benim yaşadığım İzmir değilki, kafama takıldı şu an farkettim.
 9. Bence Ori and the Blind Forest'ı tavsiye alacak kadar beklemişsen, şapkayı önüne koymalı ve burayı derhal terketmelisin.
 10. Ya bırak, iş olsa benden önce gelecekti İstanbul'a, fakat tek sıkıntısı "tek" olmaması. Ben tekim, kafama göre gider gelirim Burada yeni bisiklet aldım hatta smart trainer'da antremanlarıma başladım. İzmir'deki resmen fazlalık şu an ve dağ bisikleti. Ben yol bisikletine geçtim artık.
 11. I, Oslo, approve demek istedi aslında. La Casa De Papel'in etkisi altında hala... çaktırma.
 12. Oyun gibi oyun... Dün bitirdim campaign'i. Hikaye çok derinleştirilmiş. Codex'leri falan da takip ederseniz baya ciddi çalışdığını ve sonraki oyun/DLC için tease'leri görebilirsiniz. Atmosfer çok iyi verilmiş, Sentinel kısımlarının mimarisi + renk paleti ile hell invasion'lı earth, hell, Urdak falan hepsi ses, görsel, mimari ve renk paletleri çok iyi ayarlanmış. Atmosfere iyi sokuyor. Gameplay konusunda ben tam puan veriyorum ama beğenmeyecek olan da olacaktır. Hurt me plenty zorlukta oynadım, bu zorluk da bile, ammo bitiyor, testere ile keseyim, armor bitiyor, flame ile yakayım sonra patlayayım. Yok grenadeler cooldown'da, freeze ile daha çok dmg alıyorlar, blood punch doldurup şunun armor'ı patlatayım gibi bir sürü şey düşünmeniz gerekiyor. Hiç durmadan atlama, zıplama, dash'i saymıyorum zaten, onlar banko. Tabi bu haliyle "mindless" FPS'den biraz stratejik bir oyuna dönüşüyor. Herkese uymayabilir. Fakat benim bir FPS'den beklentimin hepsini karşıladı bu durum. Arcade vari ve rengarenk renk paletinden dolayı eleştirenler de olabilir. Açıkçası bir çok şeyi (yerde duran health pack veya armorlar dahil) doom 1 ve 2'deki haliyle koymaya çalışmışlar ve bu benim çok hoşuma gitti. Doom 2016'ya göre bu bir artıydı benim için. Steam achievementlara ek olarak oyunun içinde de bazı milestone'lar var. Weapon masteryler, weekly challengeler derken oyun oynatıyor kendini. Normalde düz geçip gidebileceğiniz bir encounter'ı size değişik oynattırıyor. Multiplayer da denedim. Biraz laglıydı ama başarılı buldum. Demon sınıfları ve loadoutlarını iyi kombinlemek gerekiyor. Ben genelde demon oynadım ve zevkliydi. Daha da oynayacağım gibi. Çok iyi slayerlarla karşılaştım çok uzatmadan tak tak bitiriyorlar işi. Kesinlikle çöp bir multi mode değil. Klasik bir multi modu da yok şu an, sadece Battlemode var (1 slayer vs 2 player demon). 200 TL fiyatı var, bence parasını hakediyor. Ben biraz kredi kartı zımbırtısından indirim ile almıştım 150TL'ye gelmişti. Kesinlikle pişman değilim.
 13. Temizliği falan nasıl oluyor? Özellikle ter ile ilgili sıkıntılarım olabilir bu arada internet fiyatı uçmuş, mağaza açıksa yarın telefon edeceğim.