LG G4 alınır mı?
2 2

Bu konuda 118 mesaj var

Dün tatilden yararlanarak eşimle Vatan'a gittik. S7 ve S7 Edge - Xperia Z5 Premium - Note 5 - Iphone 6S Plus gibi modelleri inceledik. Son kararımız S7 oldu.

Şimdi kendim için bir cihaz seçmem gerekiyor. Amazon'da son kalan Nexys 6 International Version'lar için otele mail attım. Eğer kargo paketi teslim alma hizmetleri varsa gitmeden sipariş verip Nexus 6 almayı düşünüyorum.

Alamazsam Motorola Moto X Pure Edition almayı düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce de bir kaç kez sordum ama net cevap alamadım; olur da International Version bulamaz ve US Version alırsam Türkiye'de hangi operatörlerle 4G kullanma şansım olur ?

US Version - Int. Version için frekans bilgileri; benim görebildiğim tek fark 800mhz  :

2G Network CDMA 800/1900, GSM 850/900/1800/1900 GSM 850/900/1800/1900

3G Network CDMA2000 1xEV-DO, UMTS 850/900/1700/1900/2100 UMTS 800/850/900/1700/1800/1900/2100

4G Network LTE 700/850/1700/1800/1900/2100/2600, TD-LTE 2500 LTE 700/800/850/900/1800/2100/2600, TD-LTE 2500

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega hocam bu kadar araştırma ve bilgi birikimine ben tahmin ediyorumki seneye kendi telefonunu üretirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung almayın.

Eniştenib telefony 5 kere mi be anakart değiştirdi, ger defasında 1 hafta telefonsuz kaldı. Her defasında uyarmamıza rağmen yeni anakart kayıt ettirilmediği için 60 gün sonra mı ne telefon bloke oldu, açtırdık. Kesinlikle servise hiçbir şekilde telefonla ulaşılmıyor, her defasında gitmek zorundasınız. Böyle sorunlu bir telefonu iade almadılar.

En son, "Allah belanızı versin " dedik, iPhone 6s Plus alıp geçtik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon için indirim kodu olan var mı? Geçen bir arkadaş isteyene kod gönderirim demişti de oradan aklıma geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir bilgi var :

Türkiye'de 4.5 G'de kullanılan bantlar tüm operatörler için aynı olup bantlar içinde belli frekans aralıkları paylaşılmıştır. (Tek istisna olarak 1 nolu bant (2100MHz) sadece Tcell'e tahsislidir.) Vodafone Bant 1 hariç diğer hepsini desteklemektedir.

Türkiye' de şu bantlar satıldı.

• 800MHz (Band 20)
  • 900MHz (Band 8)
  • 1800MHz (Band 3)
  • 2100MHz (Band 1)
  • 2600MHz (Band 7)

Bu durumda LTE Bant 1-3-7-8 destekleyen bir cihaz ile Türkiye'de 4.5G kullanmak mümkün olacaktır, yanılıyor muyum? Cihaz şu :

3.5G (HSPA+, UMTS/WCDMA ) MHz:800, 850, 900, 1700, 1900, 2100 
3G (CDMA2000, EV-DO ) MHz:1900 
4G (LTE, LTE Advanced ) Bands:1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 25, 26, 41

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıda ki tablodan esinlenirsek çoğu ortamda benim Xiaomi Mi 4 taramada telekom ve turkcell 4g yi sürekli bulabiliyorken vodafone yalnızca çok açık alanlarda falan denk gelebiliyor. LTE desteği olarak baktığımda Bant 1 ve 3 destekliyormuş cihazım. Muhtemelen bant 3 dandik bir frekansta mı kalıyor artık tam bilmiyorum bağlansam bile sinyal epey düşük oluyor ve ancak 3gden 1-2mb daha yüksek çıkıyor hatta uploadu daha bile kötü sonuç çıkarttığı oluyor. Bi ara test drive yapmak için denk gelirse birinin turkcell kartı takıp bakarım olmazsa birde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam Pure Android bir cihaz istiyorum, Nexus 6 veya Motorola Moto X Pure Edition olacak. Nexus 6 artık pek bulunmuyor, bu durumda Moto X Pure Edition öne çıkıyor.

Daha önemlisi, şu bant işini bir netleştirmek istiyorum. Türkiye'de LTE 1-3-7-8-20 bantları tüm operatörler tarafından kullanılıyorsa; teorik olarak bu bantlardan 1'ini bile desteklese o cihazla (kapsama alanı dar bile olsa) 4.5G kullanılabiliyor olması gerekmez mi? Sadece 20 bantının eksik olması neden bu kadar önemli?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Moto X Pure Edition'ı Bestbuy'dan alabilirim. Bu da benim için bir "artı".

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

20 bandının eksik olması bazı yerlerde kapsama sorununa yol açabilir. bu operatörün bantları hangi bölgelerde kullandığı ile alakalı bir durum sanırım. VoLTE bizde olmadığı için konuşma etkilenmez tabi ama data bazı yerlerde yeterince iyi çalışmayabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bu durumda Moto X Pure Edition alırsam, bazı yerlerde 3G'ye düşme sorunu yaşayabilirim ama genel olarak 4.5G kullanabilirim. Doğru mudur? Eğer doğruysa benim için yeterli çünkü zaten Türkiye'de Ankara-Antalya-Safranbolu'da oluyorum. Ankara ve Antalya'da kapsama sorunu yaşayacağımı sanmam... Bu da benim için yeterli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aldım gitti o zaman.

ABD'de 1 hafta kalacağım; sadece mobil data hattı olarak "prepaid" bir hat alabilir miyim? Pahalıya mı patlar? Kazakistan'da 50 liraya 1-2 GB'lık internet paketleri satılıyordu (üstelik içinde 3G usb modem de vardı; çok işimize yaramıştı.)

Mesela şöyle bir şey var :

http://www.bestbuy.com/site/at-t-gophone-sim-kit/4600101.p?id=1219775846389&skuId=4600101

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok