SkyWarrior

CHW
 • Content count

  3,521
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  53

SkyWarrior last won the day on August 15

SkyWarrior had the most liked content!

About SkyWarrior

 • Rank
  =oOo[BeToN_DeRyA]oOo=

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor

Recent Profile Visitors

3,248 profile views
 1. Güzel soru bilmiyorum ama denemek de isterim.
 2. Evet bu sadece klavye olanı. İkisinin de fiyat güzel aslında. Alsam mı ben de Motor aldık Kayınpederle ortak. Elim kredi kartına gitmiyo
 3. Harika fiyat. Ben teknosayı bloklamışım kafamda
 4. 6800XT alınca nvidia early access member olamıyon. 7700XT alınca Cuda kod çalıştıramıyon. 7800XT nin feriştahını alsan da RT performansı bir 4070 etmiyor. Neymiş AMD ÇÖP geçiniz
 5. güzel ya epeydir aklımda ama düzgün fiyat kovalıyorum denk gelmedi hep kaçırdım.
 6. Şunu deli gibi tavsiye ediyorlar alacam alamadım fırsat bulup. gece gece blue switchlerle kod yazıp evdekileri sinir etmekten başka işe yaramıyor cherry mx 3.0 https://www.hepsiburada.com/dell-km7321w-580-ajqr-premier-multi-device-q-turkce-kablosuz-klavye-mouse-seti-pm-HBC00000QSLEM
 7. Herşeyi sktir edip hayata böyle yarım yarım bakma zamanı geldiği bir dönemde lütfen topicime saksı muamelesi yapmayın epi bey. Size o kadar davetiye çıkartmışız https://www.cursedhardware.com/topic/5322-halflife-2-rtx-remix-project
 8. Ona harcayacağım nefesi inan Fiber bağlasınlar diye SOL e harcarım daha iyi. En azından adamların bir müşteri kazanma derdi olacak. Oturduğum muhitte o kadar hızlı interneti kullanacak tek ev (müstakil) ben kalmışım hizmeti almayan. 4 konut daha var ancak onların ruhu duymaz emekli yaşlı insanlar. Onun haricindeki apartmanların tamamına SOL Fiber bağlanmış. E bana da bağlayıversinler bi zahmet.
 9. Ben VDSL den daha fazla umutlu değilim. Binaya kadar olan kablolama rezil durumda ve telekomun bunu düzeltmeye niyeti yok. İç kablolamayı ben daha yeni yaptırttım cat6 kablo ile çok temiz şekilde. Download hızım değişmiyor da upload değişiyor ve bunu iç hatta bağlıyorlar ya ben de buna ayarım. SOL beni aradı teknik saha ekibine yönlendireceklerini beni arayacaklarını söylediler fiber için. 50 metre mesafede sağlı sollu 2 tane rögar var SOL Fiber. Yaparlarsa eyvallah 500 veya 1000 i yapıştırmayan ne olsun.
 10. 2 3 yerden talep gönderdim fiber gelsin diye. Bakalım umarım bağlarlar. Evime 50 metre mesafede aynı sokağın 2 ucunda SOL kapağı var yerde görüp durun Bi hat çekivesinle gari. Dedim ama "verin şu kardeşinize 500mbit bu iş huzur içinde çözülsün".
 11. Telekom saolsun hem hızı düşürdü hem de evde 2 yıldır dokunulmayan taptaze tesisata sorun sizde deyip bıraktı. Gitti upload hızı. SOL altyapı başvurusunda bulunayım bari. Yapacak başka bir çare kalmadı.
 12. https://www.youtube.com/watch?v=aM_gzfAMdNs Sikmişim alayını bunu oynar oynar dururum ben.
 13. Benim taahüte daha 8 ay var böyle yapmaları çok büyük şerroluk. Comnet e mi geçsem acaba diye düşünmüyor değilim şu an. En azından daha makul hizmet alırmışım gibi geliyor.
 14. En büyük sorunları muhtemelen yılların birikmiş kalıntılarını temizleyemedikleri bir sürücü mimarisi. Düşünsenize haswell ve öncesini daha yeni ayırdılar. Haswell ve öncesi üniteler sadece şu an maintenance modda takılan crocus sürücüsü ile çalışıyorlar. i915in gelişimi iyice hantallaştı. Xe geliştirilmeye devam ediyor bazı donanımsal özellikler henüz açılmadığı için userspace de vulkan veya opengl extensionlar olsa da çalışmıyor. Geçen sırf bu yüzden bir Mesa patch yayınlandı. Extension kartta o özellik varmış gibi dönüş yapıyor aslında driverda yok. Şükür ki oyun sadece var yanıtına bakıyor özelliği tam manasıyla kullanmıyor o nedenle oyun çalışıyor ama bu patch versiyonu olmadan oyunu oynayamıyorsun standart mesa sürücüleri ile. Çok konuşulan XeSS sadece windows altında çalışıyor intel bu özelliği sürücülerine taşımadı bile (Nvidia ve AMDye bok atmayalım. AMD FSR yi dakka bir gol bir taşıdı üstelik driverdan bağımsız her türlü implement edilebiliyor. NVIDIA da çok kötü sayılmaz. DLSS3 henüz gelmedi (NVIDIA kodu açmadı henüz çünkü FrameGen kodunu da açması gerekiyor) ama DLSS2.x var şu an linux sürücülerinde ve DXVK veya VKD3D altında veya native vulkan oyunlar DLSS var mı diye sorguladıklarında evet yanıtını veriyor ve DLSS yi aktif hale getirebiliyorsunuz. )
 15. Evet malesef. Windowsta kullanılan driver takımı ile linux altındaki driver takımı eşit değil. Bazı özellikleri çalışmıyor kartın. Vulkan eklentilerinde eksikler var özellikle linux altında native vulkan oyunlarını bile oynayamayabiliyorsunuz. Kernel sürücüsü Xe ye geçecekti hala eski nesil i915 sürücüsü ile çalışıyor kart ve Xe hala yetişmedi. Xe nin yetişmesine de muhtemelen en az 2 kernel sürümü var. Developerlar i915 e ancak çok elzem patchleri taşıyorlar günü kurtaracak ama Xe driverin gelmesi gerekiyor. İntel bir ara bir dkms sürücü çıkarttı nvidia gibi ama tutmadı zaten koca linux camiasında sadece bir distro ve tek bir kernel sürümü ile uyumluydu. Kısacası linux altında bile sorunlu (Intel iGPU ları linux altında en sorunsuz açık kaynak sürücülere sahip olarak bilinir ve alchemist ile de böyle olacağını düşündü bir sürü editör ama olmadı.)