SkyWarrior

CHW
 • Content count

  3,642
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  55

SkyWarrior last won the day on October 7 2023

SkyWarrior had the most liked content!

About SkyWarrior

 • Rank
  =oOo[BeToN_DeRyA]oOo=

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

3,760 profile views
 1. İki ki çok zamlanmadan MLD yi aldım HB den 1400 tl ye 1TB. Performansı da güzel sakin sessiz serin çalışıyor.
 2. Şu hiç değişmedi ama nerdeyse. İlk günkü gibi hala GTK2
 3. Coolbits hala var. Bu kelek panelde de var. Ama bu panelin tadını vermiyor işte.
 4. Windows altındaki salak win32 temalı kontrol panel ile geforce experience i birleştirip tek paket haline getireceklermiş. Açıkçası win32 temalı salak kontrol paneli çok boş geliyordu bana şu ikisi hep daha iyiydi bence.
 5. 4000 serisi gpuları rename eder yine satar nvidia. yok ortada bir rakip çünkü. AMD Intel kendi çapında oynuyor en iyi 1050ti namzeti ben olabilirim diye.
 6. 170 tl ödüyordum. El mahkum farklı bir altyapı ve alternatif olmayınca şimdi 400 tl ödeyecem.
 7. 70 Wattlık 16gb VRAMlı RTX 2000 Ada generation çıktı. 4060ti nin yarısı kadar cuda core var ancak hem ekstra power istemiyor hem de 16gb vram ile yeteri kadar AI ML çalışması yapılabilecek materyal var içerisinde. Şöyle bir sistem kurasım geldi. Sessiz sessiz tırım tırım çalışır stabil. Döşe 64 ramı. i5 13500 cpu ve bu kart ile her türlü akarım.
 8. Haber yanlışmış. Yok öyle bişi diyorlar.
 9. Lol alıntı hortunu görünce korktum lan neye demişim bunu diye. Allah'tan 960 için kullanmışım bu lafı
 10. Nazar boncuğu olarak kalsın.
 11. Acele etmeyin ya. Epic bir ara bedava verecek bunu. O zamana kadar sabır. Sonrasında beleş alınır bedava yakacak kıvamında oynanır
 12. Şu nane şimdiye kadar gördüğüm en iyi RDP clientlardan. Daha hardcore takılanlar için FreeRDP var ki o da kral. Distrolar ile gelen yazılımlar malesef eski sürümlerde takılıp kalabiliyorlar. Maintain edilmeyen paketler hele hepten sorun olabiliyor. Mint bu konuda en leş distrolardan. Debian testing veya debian sid kullanırım daha iyi mint kullanacağıma. Bleeding edge kullanmıyorsanız linux u fedora, arch veya tumbleweed gibi resmi distrolarla o durumda flatpak, snap veya appimage en iyi kurtarıcınız olabiliyor. Açıkçası sistemimde 2 flatpak() 6 snap ve 5 appimage uygulama mevcut. Çok da rahatım. Sistemin geri kalanına müdahale etmeden uslu uslu çalışıyorlar güncelleniyorlar.
 13. Taşınabilir ortamda bu kadar watt olayını geçicen zaten. Bunu öğreneli uzun zaman oldu bana. Laptopta oyun oynamayacaksın. Desktopu portable/mini/nano hale getirmeyeceksin. Rakı ile şarabı karıştırıp üzerine bira ile kalay yapmaktan beter birşey ikisi de.
 14. Benim E14 v1de de böyle bir ayar yok. Sürekli bataryada kullanmıyorum zaman zaman kullanıyorum ama masabaşı iş yaparken hep fişte 3 yıl oldu %13 gitmiş ömründen sadece. Bu tarz bir ayarın herhangi bir etkisi olduğuna pek inanasım gelmedi bu örneği önümde görünce.