SkyWarrior

CHW
 • Content count

  3,129
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

SkyWarrior last won the day on June 24

SkyWarrior had the most liked content!

About SkyWarrior

 • Rank
  =oOo[BeToN_DeRyA]oOo=

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor

Recent Profile Visitors

2,470 profile views
 1. O zaman DANS RENK. GABEN çok yaşa PROTON bir harika
 2. Konuyu son kez saptırayım. RDIMM modülleri denk getirebilirsen 1TB rama kadar gideri de var sistemin. PCI Express 4.0 takıntın yoksa X299 epey uzun ömürlü aslında.
 3. Aslında ucuza 10980X denk getirsen sistem akar
 4. Desteklemiyor derken kurulmayacak demiyor sanki elemanlar. Kurulacak ama bazı fonksiyonlardan yararlanamayacaksınız bazı özellikle donanım hızlandırmalı olmayacak gibi anlıyorum ben. Tpm 2.0 desteği olan ama 6 7. Jenerasyon sistemler rahat kurar gibi geliyor. En büyük sıkıntı internet olmadan kurulumu yaptırmayacak gibi bir dava var sanki iyice OS as a service mantığına bağlamak üzereler windows 365 çıkmasını bekliyorum bir sonraki adım.
 5. windows 10 yeni XP olarak kalacak gibi bu gidişle.
 6. Gayet iyi durumdalar. Teşekkürler.
 7. Windows tarafını bilmem de Linux ortamında AMD tarafı çok iyi gidiyor. RadeonSI ve RADV açıkçası açık kaynak kullananları daha yüzüstü bırakmadı hiç. NVIDIA ise şimdi kepler GPUların desteğini kesti yeni sürücü versiyonu ile Linux tarafında. Bir süre sonra kernel güncellemeleri ile Kepler TITAN sadece düz VGA dan ibaret kalacak. AMD tarafını kullananlarda sıkıntı yok çünkü sürücülerin geliştirilmesi AMD den tamamen bağımsız gidiyor. Güzel tarafı şu Mesa da Bas ve Marek gibi geliştiriciler RT olmayan jenerasyon kartlar için RT desteği getirmeye kolları sıvadılar. Tamam belki performans iyi olmayacak ama AMD nin totosunu kaldırmasını beklemek gibi bir durum yok. Babalar gibi RT çözümü üretecekler (RDNA2 ve sonrası için özellikle) bu adamlara itimadım tam. Yaptıkları (RADV ve RadeonSI) yapacaklarının tamamen teminatı olacaktır. Tek isteğimiz Mesada developer sıkıntısı giderilsin Clover OpenCL çözümü tam spec e kavuşsun abuk subuk kapalı kaynak kodlu kurulması ayrı bir karın ağrısı GPGPU stacklere mahkum kalmasın kimse ki Clover OpenCL üzerinde kazıcılık yapan da az değil bu dönemde. Bir şekilde çalışıyor ve sıkı durun AMD ROCm den daha iyi çalışıyor.
 8. Bu arada cevap yazmayı unuttum buna. 2 webcam de 2 yavruya gitti ayrı ayrı. Dönemi sağ salim kapatmış oldular. Teşekkürler Emre hocam.
 9. Hocam gönder gelsin. Km ye geçiyorum.
 10. Güzel olmuş. NV1 için LP ile konuş istersen teknoseyir tozlu raflarında duruyordur belki iş yapmayacaksa sana transfer eder sen de müzeye kaldırırsın.
 11. Hp x27i aldım ips 1440p 144hz 27 inç. Epey uygun fiyatlıydı. Freesync2 ve gsync de dahil.
 12. 6800xt olsa eyvallah ama 6700xt mimkinless çok pahalı
 13. Arm tarafından gelen fragmentasyon x86 üreticilerini sarstı epey ama geliştirici tarafında hala sorunlar var. Ben çok isterim analizleri yaptığım sistemlerde x86 kullanmak zorunda olmayayım ama malesef öyle olmuyor. Tek bir bedene dikilmiş takım elbise gibi taraç gereçler hapsetti x86 ya bazı işleri. Umarım biraz daha bastırırlar ve geliştiricileri kendilerine çekerler de artık x86 bağımlılığı kalmaz
 14. Bios flashlamaya gerek olmayabilir. UEFI kullanan sistemlerde harddiske ne kadar format atarsanız atın NVRAM kayıtları silinmediğinden eski kullanılmış işletim sistemlerinin izi orada kalır sürekli. F9 ile ubuntu boot edebiliyorsa yapılacak en kolay iş efimgr ile NVRAM daki gereksiz uefi girdilerini silmek olur. Cloudready e ait tüm UEFI girdilerini sildikten sonra reboot etmeden bir de tüm diski gparted ile formatlarsanız sistem tertemiz olacaktır. Sonrasında güzel bir linux distro kurup hayatınıza rahat mesut devam edersiniz. https://www.linuxbabe.com/command-line/how-to-use-linux-efibootmgr-examples Kolay gelsin.
 15. Kullandığım en uzun ömürlü kart olabilir.