Windows 8 li laptopunuza temiz kurulum yapma
0

Bu konuda 19 mesaj var

Zamanında windows 8 ile birlikte aldığınız bir laptop var ve temiz kurulum yapmak istiyorsanız direk MS den mediacreationtool u indirin ve sizdeki windows 8 e karşılık gelen windows 8.1 sürümünün medyasını hazırlayın. Sonra sisteme format atın. Windows otomatik olarak aktifleşecek ve sıfırdan kurulum yapmış olacaksınız.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende W7 eski bir laptop var eşim kullandığı için anası ağladı yani şimdi ona temiz kurulum yapıp başka bir yerde kullanmak istiyorum bu araç W7 içinde çalışır mı acaba  ?

Amacım bu temizleme işlemini yapıp hemen W10'a güncelleme yapmak.  Bu arada bir ssd takıp rahatlatmak lazım sistemi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win7 imajları zaten digital river üzerinden direk indirilebiliyor. w7 için kullanılamaz bu araç. 

windows 7 ye format atmadan önce orjinal sistemdeki xrm-ms dosyası ve OEM SLP key alınmalı. Onun  için alet edevat internette mevcut. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler Densha. Benim Samsung Ativ Tab da nedense bluetooth yok zannediyor bir süredir. Tekrar 8.1 kurayım belki kendine gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 7 li laptop için temiz kurulum yapma.

Windows 7 isolar digital river üzerinden indirilir. Bu arada türkçe versiyon veren görmedim şimdiye kadar ama ufak bir ayar ile dil meselesi kolaylıkla çözülüyor. Genelde home premium bulunur onun linkini vereyim diğerleri googledan rahatlıkla bulunabilir.

http://www.w7forums.com/threads/official-windows-7-sp1-iso-image-downloads.12325/

buradaki digitalriver linkleri MS e aittir sorun yok.

Bundan sonra SLIC toolkit adlı ufak bir yazılımı bulacaksınız.

0.jpg

Herşey yeşil görünüyorsa resimdeki gibi backup tuşuna basın ve OEM lisans anahtarınız ve xrm-ms lisans dosyanız yedeklensin bunu bir USB belleğe alın mutlaka kaybetmeyin.

Sisteme temiz format atın indirdiğiniz iso ile key girmek zorunda değilsiniz bu anda.

Sistem açıldıktan sonra komut satırını admin yetkisinde açın ve sırayla

slmgr -ilc <xrm-ms dosyasının tam yolu>

enter deyip bekleyin licence file başarılı bir şekilde alındı mesajı aldıktan sonra ikinci komutu girecez

slmgr -ipk <OEM keyiniz>

bunu da enterlayıp bekleyin. Başarılı olduktan sonra reboot edin ve windowsunuz artık aktif. Internet bağlantısı olmasına gerek yok bu adımlarda.

Ayrıca eğer dil değiştirmek isterseniz vistalizator adlı tool u indirin ve istediğiniz uygun dil dosyasını da indirin. Vistalizator ile sistem dilini değiştirin ve reboot edin. 2 reboottan sonra dil tamamen değişmiş olur. Güncellemeleri bu noktaya kadar asla yapmayın çünkü dil değişirse bazı güncellemeler baştan iniyorlar. Dil değişimi de bittikten sonra güncellemeleri çakın gitsin. Geçmiş olsun.

Trexxx beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu iyiymiş. Haberim olduğu iyi oldu. Son işletim sistemi kurduğumda , 8.1 e update epey uğraştım 

Yalnız laptop denince, sanki şu restore partition ile de bir ilgisi varmış gibi anlaşılıyor. Ben desktop için indirdim, gayet güzel usb belleğe kurdu. UEFI olarak kuracak mı , ondan emin değilim. Kurar herhalde. Şunu , 8.1 ile beraber çıkarsaymış MS . 

İşin kritik noktası, windows 8 key ler çalışıyor bunla. Yani diğer iso lar gibi sadece 8.1 key i istemiyor. 

Windows 10 için de böyle bir uygulamalar yaparlarsa , o zaman güzel olur. 8.1 geçti artık. çoğumuz kurduk birşekilde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tablet 2 gün boyunca indirdi durdu. (Neden 2 gün sürdü anlamış değilim, net hızlı aslında)

En sonunda da "usb diske yazamıyorum" dedi kapandı. Afferin Microsoft... Ulan koskoca firma böyle bir uygulama yapmışsın; indirdiğin dosyayı silmeden neden başka bir yere yazamıyoruz! Her hata aldığımızda 2-3 gb veriyi tekrar mı indireceksin!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bağlantı sorunu falan olabilir de; dünyanın verisini indiriyorsun, indirdiğin veriyi bir yerde saklasana (ki saklıyor elbette); diske yazamadığında retry, save as iso vb seçenekler sunsana!... Böyle bir uygulama yapıp bu kadar hayati fonksiyonları atlamak -ki zor şeyler değil- akıl alır gibi değil.

Win 7 kurulu laptop'dan çalıştırıp, ISO dosyası olarak kaydetmeyi deniyorum şimdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabletteki serial'ı beğenmedi arkadaş... Ne yapabilirim? (Tablette 8.1 yüklü, sonradan kurulum yapılmadı, tabletin içinde yüklü gelen Win8 upgrade edildi.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ISO editlenip Serial sormayan hale getirilebiliyor. Ufak bir google ile bulunur. Onunla kurulum yaptıktan sonra 8 keyi ile aktif edilebiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ISO editlenip Serial sormayan hale getirilebiliyor. Ufak bir google ile bulunur. Onunla kurulum yaptıktan sonra 8 keyi ile aktif edilebiliyor.

Benim tabletteki Win 8'in serial'ına ulaştım ama kabul etmedi. Nasıl iş anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabletteki Windows 8.1 SL with Bing değil mi?

Bing li sürümlere standart SL ler kurulamıyor. Bing sürüm iso bulmanız lazım o da zor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok