Steam disk write error hatası
0

Bu konuda 11 mesaj var

Arkadaşlar samsung evo 850 500 gb ssd disk alıp steami buraya yükledim. Steam oyunlarını yüklerken sürekli disk write error hatası alıyorum. İnternette bulduğum çözümler de fayda etmedi, daha önce başına gelen veya çözüm hakkında yardımcı olabilecek var mı?

Not: Sorun sadece steam oyunlarını yüklerken olduğu için oyun bölümüne yazmak mantıklı geldi.

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

diski samsungun magician yazılımı ile bir inceletebilir misiniz. bir hata varsa görür yazılım muhtemelen. 

Samsung magician ile disk health status "good" gösteriyor. Read speed 537, write speed 180 :/

Anakart halen o Athlon X2 miydi onun anakartı ise halen oradan kaynaklı bir durum olabilir.

Aslında anakart ASUS M5A97 2.0 halen satışta bu anakart. AM3 anakart, FX 4100 için. Ben sisteme azıcık overclock yapıp yeni diskle denemek istedim. Eğer tatmin ederse 2500 TL masraftan kurtaracaktı, sıfırdan temiz Windows 10 pro anniversery kurdum ama sistemde ara ara 2-3 saniyelik donmalar ve steam de disk write error muhabbeti çıktı.

71u4uu.png

23l1sp1.png

20 dakika oldu %8 de performance test.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diskte bir sorun olduğu belli. 180 olmaması lazım o write kısmının. 400 450 li rakamları görmen lazımdı aslında. OC den de kaynaklanıyor olabilir diyecem ama bu diski düzgün bir şekilde bir intel sistemde denemek lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD'nin kontrolcüsünün performansı yalnız Intel gibi değil, bu anakart ile netteki testlere bakıp karşılaştırmak lazım.

Yine bu diskler ile bu anakartın genel bir problemi var mı bunu da araştırmak lazım, ayrıca anakartın BIOS falan güncel sürüm mü? Bunlar hep bakılması lazım gelen konular. Başka SATA port, kablo denendi mi v.b.

Diski başka Intel çipset bir anakart ile deneme imkanı varsa bir öyle bak, orada da ilginç şeyler olursa aldığın yerle görüş, deneme imkanı yok ise direkt sök götür garantiye baksınlar, neticede orada da denenecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diskte bir sorun olduğu belli. 180 olmaması lazım o write kısmının. 400 450 li rakamları görmen lazımdı aslında. OC den de kaynaklanıyor olabilir diyecem ama bu diski düzgün bir şekilde bir intel sistemde denemek lazım. 

Diski tertemiz kutusundan jelatininden çıkartıp taktım :/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anakartın sata kontrolcüsü bile OC den kötü etkilenmiş olabilir bu arada. OC yi kaldırıp tamamen öyle denemek lazım. Çipsette hasar yoksa portlar sağlamsa normalde sorun çıkmaması lazım ama intel sisteme takmadan net bişi söylemek de zor olacak. 

AMD kontrolcü intel gibi değil evet de bende MSI 970-G43 vardı eskiden. Onda böyle bir sorun yaşamamıştım SSD ile. 520/490 gibi değerleri görüyordum rahat. Anakarttan anakarta fark olabilir tabi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anakartın sata kontrolcüsü bile OC den kötü etkilenmiş olabilir bu arada. OC yi kaldırıp tamamen öyle denemek lazım. Çipsette hasar yoksa portlar sağlamsa normalde sorun çıkmaması lazım ama intel sisteme takmadan net bişi söylemek de zor olacak. 

AMD kontrolcü intel gibi değil evet de bende MSI 970-G43 vardı eskiden. Onda böyle bir sorun yaşamamıştım SSD ile. 520/490 gibi değerleri görüyordum rahat. Anakarttan anakarta fark olabilir tabi. 

2012 Tarihli Bios'u 2015 e yükseltince testi tamamladı ve sonuçlar şu şekilde. Sky ve T800 teşekkürler :). Hayır bu kadar eski bir biosu neden kullanıyorsam :D 20 küsür tane bios güncelleme gelmiş arada...

nxrfyc.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok