T800

CHW
 • Content count

  3,998
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

T800 last won the day on May 7

T800 had the most liked content!

About T800

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

3,414 profile views
 1. Starfield uç bir örnek ama bence. Ancak son zamanlarda özellikle yazılımı düzgün bir oyun görmek de zorlaştı.
 2. 2.0 ile de aynı şartlarda bir test alalım bakalım ne kadar fark olacak ? Performans artışı var benim baktığım yerlerde önceki versiyona göre.
 3. Baya yanlışlıklar olmuş bana göre, DLSS 3.0 ile ciddi input lag hissediliyor, Cyberpunk 1.63’te durum rezaletti path tracing açıldığında, 60-65 FPS görünüyordu FPS ama input lag baya kötüydü, sokakta dolaşmak falan hadi bir derece de çatışma fenaydı. 2.0 ile durum toparlanmış gibi geldi, gerçi path tracing açıkken bu defa öyle pek 60 FPS falan görmedim RTX 4080 ile, performans artmış. Diğer yandan gelirsek 120 FPS olduğu yerde de öyle 50-55 FPS input lag gibi bir his yok kesinlikle, öyle bir durum yok. AMD FSR 3 de geliyor, RTX 30 serisinde de kullanılabilecek, Cyberpunk 2077 için de gelecek hatta, görmüştüm bir yerlerde bir iki gün önce. AMD tarafında da en düşük sanırım 5700XT ile çalışacak. Upscale çözümleri de doğal çözünürlükten falan daha iyi değil kesinlikle, 3440x1440 çözünürlükte FSR 2 kullanılabilecek gibi değildi benim için, DLSS o seviyede asla değil ama doğal çözünürlükten daha iyi falan gibi söyleme de girilmemesi gerekir. İmkan varsa, kartın performansı yetiyorsa ben açmıyorum DLSS falan, yetiyorsa DLAA açıyorum destek de varsa oyunda. 4K’da upscaler gerekli ve faydalı oluyordu, FSR 2’de bile 28” 4K monitörde gözüme çok batan bir şey olmuyordu. TAA en başta zaten maalesef çoğunlukla düzgün uygulaması yapılamayan bir teknik. İmkan varsa depth of field, motion blur, film grain falan hepsini kapatıyorum ben, görüntüde zaten TAA yüzünden bir sürü kusur oluyor üzerine bir de yapay kusur eklemeye hiç gerek yok. Oyunun kullandığı teknik düzgün değilse üzerine bir de DLSS açılınca ayrıntı kaybı kötü oluyor. Şunu da ifade etmek gerekir ki upscaler ve frame generation teknikleri artık gerekli, oyunlar donanıma ciddi yüklenmeye başladı, bunlar olmasa path tracing v.b asla göremezdik bu zamanda.
 4. Bunu ilk çıktığında bitirip bırakmıştım, o zaman tabii baya problemliydi, GTX 1080Ti ile 1080p 27” bir monitörde ancak High ayarlarda bakabilmiştim. Şimdi bu kadar zaman sonra ve şimdiki donanım ve yazılım ilerlemesi ile oyun bambaşka bir yerde. Baştan tekrar hiç sıkılmadan bir daha bitirilir.
 5. Ben baştan başladım.
 6. Kötü bir durumu yok performans açısından RTX 4080 ile, path tracing açık yine iyi 3440x1440 olarak. Ray reconstruction ayarı gelmiş fazladan, path tracing açılınca onu da açabiliyorsunuz. Path tracing açılmaz ise RTX 4080 gayet yeterli ray tracing Psycho ayarında bile DLSS Quality ve frame generation açık olarak. Baştan başlayayım bakalım. Yeni DLSS ile HDR açık olarak path tracing iyi görünüyor. CPU’nun ısı açısından sapıtma durumu falan da olmadı.
 7. Update geldi şu anda, bende 25.40GB.
 8. Bu tekme tokat işleri bana göre değil o kadar, DLC'si de çıktı bugün. DLC'sini de aldım bakalım.
 9. Burada ne frame generation açık test var ne de upscaler. Yararlı gelmedi bana. Şu anda RTX 4080 ile ray tracing overdrive açık olarak 3440x1440 çözünürlükte 60 FPS tutuyor, frame generation açık ve DLSS Quality ayarında. DLSS 3.5 ile de iyi görünüyor baya path tracing. Ray tracing Psycho olarak ayarlanır ise de aynı şekilde 100 FPS ve biraz üzeri görülüyor. Bu test bir şey ifade etmedi bana, merakımı gidermedi.
 10. Ray tracing overdrive ile GPU kullanımı gayet yüksek olduğundan RTX 4080 ile 3440x1440 çözünürlükte pek fazla bir şey beklemiyorum ancak görelim tabii, gelişme olur umarım.
 11. Bu akşam saat 19:00’da yeni 2.0 update çıkacak gördüğüm kadarıyla.
 12. Su soğutmadan çıktı bendeki, fanı hiç kullanılmadı gibi bir şey, kartın arka plaka vidalarından birisi kaybolmuş yıllar içinde, fiyat 2.000 TL.
 13. DLSS 3.5 dll dosyasını denedim Cyberpunk 2077'de, path tracing açık olarak kötü oluyordu bana göre görüntü kalitesi çok yerde, yanlış yapmadıysam dll dosyasını değiştirerek oyunun DLSS versiyonunu da değiştirmiş oldum, bu şekilde de çalıştı oyun ve görüntü kalitesi path tracing açık haldeyken eskisine göre daha iyi geldi bana, bu şekilde oynayabilirim.
 14. Onu da gördüm ama ben oynamam onu.
 15. Bunu da son indirimde aldım. Konusunu beğendim diyemeyeceğim ancak Resident Evil olması nedeniyle takip ediliyor. İkinci ve üçüncüsü daha iyi gelmişti bana. Bir miktar CPU kullanımı sorunu da var. Bu arada DLC si de yakın zamanda geliyor sanırım.