• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

T800

CHW
 • Content count

  2,947
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

T800 last won the day on May 22 2018

T800 had the most liked content!

About T800

 • Rank
  I'll be back

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,050 profile views
 1. Hayırlı olsun dilekleri için teşekkürler, bizim TV’de de otomatikmiş OLED piksel temizleme, TV 4 saat kullanıldıktan sonra kapatılırsa Standby moddayken otomatik yapıyor. Yine 1500 saat kullanımda bir de uzun olanı yapıyormuş Standby modundayken otomatik olarak.
 2. Panasonic plazmada benim iz falan yok kaç yıllık TV ki oyun falan da oynadık onda çok, tabii normal kanal seyredilmedi gibi bir şey onda da, ancak bol bol alttan üstten siyah boşluklu film seyredilmiştir.
 3. Sağol Cihan, TV’nin kendi menüsünde gördüm bir piksel temizleme diye bir şey var, hızlı olan on dakika, diğeri yarım saat, montajı yapan servis haftada bir hızlı olanı çalıştır, olmadı ayda bir 1 saat olanı çalıştır gibi söyledi. Abide LG 55B6 var, o piksel kaydırmayı bile kapatmış, gıcık oldum diyor, o alalı oldu baya ancak onda hiçbir kanal alıcı cihaz yok, Netflix, Prime v.b. içerik izliyor sadece. Bir şikayeti olmadı. Uleyn TV aldık, şimdi misal bildiğimiz gibi bir dizi seyretmeye falan kalksak haftada bir sıkıntı mı ya ? Nereden baksan üç saat falan sürüyor, reklamda falan kanal değiştirsek ? Veya logosuz olarak Puhu TV falan bakacağız artık. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim panelin görüntü kalitesi muazzam, Netflix’te 1080p içerik bile gayet iyi, bende Panasonic 50GT30 plazma TV’de var ondan baya iyi kontrast, derinlik hissi v.b.
 4. 55” OLED biz de aldık, neye dikkat edeceğiz burn-in için. Pek bildiğimiz TV kanallarını seyrettiğimiz söylenemez, Netflix ve Apple TV kullanıyoruz, altyazı oluyor. Dikkat edilecek bir şey var mı ekstra ?
 5. Oyun için VA panel monitör ben almam, bir daha belirtmiş olayım. 60-75-90 arasındaki farklar dahi anlaşılır oluyor, oradan 120-144 FPS seviyelerine çıkınca yine fark anlaşılıyor. Bundan sonrası için 180 FPS gibi hareketler gayet iyi olmaya başlıyor bundan sonrasında da 200 FPS ve üzerinde bu etki baya iyi oluyor artık. FPS derken tabii bunu gösterebilen de monitörlerden bahsediyorum. Panel tercihi konusuna tekrar gelirsrn herkesin kendi zevki ile alakalı bir konu daha çok, ben belirttiğim gibi VA panel tercih etmem.
 6. Ağustos 2019 gibi AU Optronics 1080p IPS 240Hz panel gelecek bir erteleme veya vazgeçme gibi bir durum olmazsa, TN kullanamam veya kullanmak istemeyenler onu takip edebilirler. Bir ikincisi 0.5ms tepkime süreli 1080p 240Hz TN paneller prototip monitörlerde gösterildi ancak gelmedi sonrasında beklenen zamanda, MSI’ın mesela bir modeli vardı sonrasında model adı değiştirilerek 1ms olarak geldi, 1ms’den daha hızlı monitör isteyenler de bu panelin durumunu takip edebilirler. Artı olarak bu TN paneller ile eski 144Hz 1080p TN panelleri aynı zannetmemek lazım, onlardan daha iyi bu modellerin görüntü, renk kalitesi, 0.5ms olan prototip olan hakkında hatta övgüler de okudum bu yönde. Ancak tabii bir IPS kalitesi falan beklememek lazım, her teknolojinin kendisine göre artısı eksisi var. FPS veya shooter diyelim, daha çok oynayanlar, ciddiye alanlar elbette daha fazla kare/sn gösterebilen şekilde düzenek kurmaya çalışırlarsa kendileri için daha iyi olur.
 7. Öyle girersek benim de abinin 525i BMW’nin otomatik şanzımanı gitmiş çok ciddi masraf çıkartmıştı, arabayı satmıştı hatta sorunları ile uğraşmaktan sıkıldığından, ikinci el 50-60.000 KM’de falan almıştı arabayı ama bilinmez tabii tam olarak ikinci el olduğu için araba nasıl kullanıldı, ne yapıldı falan. Şimdi kalkıp da BMW şöyle böyledir diye yorum yapacak halim yok ama. Bir de imkanlar dahilinde sıfır almaya çalışırım ben, ikinci el araba bir defa aldım şimdiye kadar.
 8. Bende birşey olmadı dediğim gibi ancak periyodik bakımları yapıldı arabanın günü geldiğinde serviste parça değişimi olmuştur o kadar. DSG benzeri şanzıman kullanan marka da baya fazla zaten artık, her markada aynı prensiplerle çalışan şanzımanlar var başka başka adlarla. Volkswagen de yıllardır binerim, 20 yıldan fazla olmuştur bu grup arabaları kullanalı, çok büyük bir şikayetim de olmadı. Benim deneyimlerim bu şekilde.
 9. 100.000 KM benim için sınır, o civarda değiştiriyorum ben de bu şanzımana ne demişler de nerede arıza çıkmış, ne bekleniyor, hep yazılıp çiziliyor da mana veremedim, 8 yıldır kullanıyorum ben hiçbir problem de çıkarmadı, netten okuyup edip genelleştirme mi yapılıyor nedir ? Benim deneyimim de bu şekilde, sağdan soldan okunarak değil işte bilmem kaç km’lik deneyim. Bir de bu kadar problem olsa Volkswagen Audi ile karşılaştırılmayacak şekilde baya satıyor kimsenin almaması gerekir bu kadar problem olsa.
 10. DSG otomatik vites Audi 3’ü sıfır KM’den 110.000KM kadar kullandım hiçbir sorun olmadı, şimdi yine DSG başka bir Audi A3 50.000KM gibi onda da bir problem olmadı.
 11. Bende Origin Access Premium var şimdilik, çok çekici değil de fiyat olarak arada aç-kapa yapılabilir.
 12. İyi bilgilendik. Şöyle de düşünüyorum, OLED paneli LG dışında üreten yok sanıyorum ve “ekonomik” modeller de LG’de. Sadece işlemcisi değişik falan diye de aynı panele neredeyse iki katı falan bulan farkı ne diye vermek gerekiyor ?
 13. Şu konu da konuşulmadı, bir tek Ties bahsetmiş ghosting durumundan. VA panellerin en büyük kusurudur, kontrast oranları IPS, TN panellerin 2,5-3 katı olmasına rağmen özellikle karanlık alan tonlarındaki geçiş süreleri maalesef sorunludur. Hele yüksek tarama ve eşlik eden yüksek FPS’de daha da kötü oluyor. Bu durum bu model için hangi seviyede? VA panellerin görüş açıları TN kadar dar olmasa da IPS seviyesinde değildir, monitör tam karşınızda da olsa kafanın yükseklik seviyesi değiştiğinde kontrast farklılığı ne durumda ? Bir TN kadar kötü değildir de ne durumda acaba ?
 14. Ben işte uzaktan almıyorum bu yüzden, Vatan’dan deneyerek aldım fırsat buldukça. Rahatsız etme meselesi kişiden kişiye değişir, rahatsız olunmuyor ise problem yok elbette, rahatsız olacak kişinin de ya şansa diyerek o şekilde alışveriş yapmaması kendisinin yararına olur.