T800

CHW
 • Content count

  3,657
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

T800 last won the day on January 29

T800 had the most liked content!

About T800

 • Rank
  I'll be back

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

3,023 profile views
 1. Orada da artar fiyat büyük ihtimalle, oyun fiyatlarını Steam belirlemiyor yapımcı belirliyor diye biliyorum. Benim ilgilendiklerim de halen aynı fiyatta yazdığım gibi.
 2. Benim baktığım oyunlarda bir zam gelme durumu yok, Spider-man oyunlarında indirim var mesela, yılbaiı indiriminde 374 TL idi şu andaki indirimde daha da ucuz, The Callisto Protocol, Dead Space, Fifa 23, Ghostwire Tokyo, Hogwart's Legacy, Elden Ring hepsi aynı. Steam fiyatları artan oyun var ise Epic falan ne varsa hepsinde aynı fiyat oluyor istisna durumlar olmaz ise, yine öyle olur, burada pahalı Epic'ten ucuza gibi birşey olmaz normalde.
 3. Kablo internetde şöyle bir durum var, eğer ki kablolama rezalet ise sonradan dışarıdan kablo çekmekten başka çare kalmıyor ki o da olacak iş değil pek. Benim bulunduğum binada kullanılamıyor maalesef, en dandik RG 59 falan kullanıldı herhalde.
 4. Seneye RTX4070Ti performansı verirse yine iyi bence aynı fiyat seviyesinde bu sene RTX 3060, RX 6600XT'ye denk gelmesinden, seneye 800 USD'ye RTX4070Ti performansı verirse pek yüzüne bakılmaz zaten.
 5. Resize bar desteği yok ise Intel'e katiyen girmemek gerekli, performans problemi zaten başlı başına bir de ek olarak stuttering v.b. yol açıyor.
 6. En son aldığım hazır bilgisayar Amiga 500+ idi.
 7. Oyunlarda kaç thread olduğunun çok bir önemi yok belli seviyeden sonra, cache ve işlemci hızı daha önemli.
 8. 10 saatte oyun bitiyor, koymamaları normal o yönden.
 9. Intel XeSS de çok yabana atılır değil, denediniz mi bilmiyorum karşılaştırmalı olarak. Bunun yeni versiyonları çıkabilir ve büyük ihtimalle çıkacaktır da. Ray tracing performansı da yine AMD gibi değil, Nvidia ile karşılaştırılabilir seviyede, AMD'den daha başarılı. Diğer yandan birçok problemi de var, rekabet olması tabii arzu edilecek birşey olur fiyat seviyeleri açısından, umarım rekabetçi bir ürün ortaya koyarlar.
 10. Bu arada eksik kalmasın, DirectStorage destekli ilk oyun bu.
 11. Oyun için PC toplanıyor ise ki buradaki çoğunluk öyledir herhalde bu kadar ekran kartı v.b. konuları ilgi çektiğine göre, AMD tarafında 3D işlemcileri gözden kaçırmamak gerekir.
 12. Bizde olmaz bu, 8.000 TL altında RTX 3060Ti var, bu fiyatla zor burada. RTX 3060'ı bırak bir kenara.
 13. A750 için fiyat indirimi olmuş sanırım ancak A770 yine 350 USD galiba, tam bakamadım. A770 bizde 8300 TL falan gibi, bu fiyatları anlamakta zorluk çekiyorum, 350 USD nasıl oluyor geliyor 8300 TL oluyor? Fiyatlar yine alakasız olmaya başladı yurtdışı ile. Neyse A770'in ray tracing performansı gayet başarılı, RTX 3060 ile kafa kafaya denilebilir, ilk jenerasyonda iyi performansı yakalanmış ray tracing tarafında. Ancak raster performansı bu kadar başarılı değil. XeSS de görüntü kalitesi olarak gayet iyi bence. Ancak benzer fiyatlara kimi zaman RTX 3060Ti gördüğüm oluyor, böyle 9.000 TL civarında fiyata nasıl olacak burada bilemiyorum.
 14. Evet, tekrar uğraşacağım o ayarlarla.
 15. QoS ile bufferbloat bende de baya düşüyor, normalde çok ciddi ping artışı oluyor testte, bende aynı anda download, 4K film seyretme, online oyun gibi şeyler oluyor, Xiaomi AC2350 kullanıyorum router olarak, pandemi dönemi çok uygun bir fiyata almıştım, şimdi o fiyata neredeyse kablo falan alınır. Bunun QoS ayarları bir ilginç, bakalım biraz daha uğraşacağım ancak bir kere al baya bir süre bir daha bulaşma mantığında acaba diyorum Celeron N5105, 4xIntel I225 ethernet portlu fansız bir box alıp bitirsem diye düşünüyorum. Bakalım ileride belki bakarım bunlara.