T800

CHW
 • Content count

  2,942
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

T800 last won the day on May 22 2018

T800 had the most liked content!

About T800

 • Rank
  I'll be back

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

984 profile views
 1. Oyun için VA panel monitör ben almam, bir daha belirtmiş olayım. 60-75-90 arasındaki farklar dahi anlaşılır oluyor, oradan 120-144 FPS seviyelerine çıkınca yine fark anlaşılıyor. Bundan sonrası için 180 FPS gibi hareketler gayet iyi olmaya başlıyor bundan sonrasında da 200 FPS ve üzerinde bu etki baya iyi oluyor artık. FPS derken tabii bunu gösterebilen de monitörlerden bahsediyorum. Panel tercihi konusuna tekrar gelirsrn herkesin kendi zevki ile alakalı bir konu daha çok, ben belirttiğim gibi VA panel tercih etmem.
 2. Ağustos 2019 gibi AU Optronics 1080p IPS 240Hz panel gelecek bir erteleme veya vazgeçme gibi bir durum olmazsa, TN kullanamam veya kullanmak istemeyenler onu takip edebilirler. Bir ikincisi 0.5ms tepkime süreli 1080p 240Hz TN paneller prototip monitörlerde gösterildi ancak gelmedi sonrasında beklenen zamanda, MSI’ın mesela bir modeli vardı sonrasında model adı değiştirilerek 1ms olarak geldi, 1ms’den daha hızlı monitör isteyenler de bu panelin durumunu takip edebilirler. Artı olarak bu TN paneller ile eski 144Hz 1080p TN panelleri aynı zannetmemek lazım, onlardan daha iyi bu modellerin görüntü, renk kalitesi, 0.5ms olan prototip olan hakkında hatta övgüler de okudum bu yönde. Ancak tabii bir IPS kalitesi falan beklememek lazım, her teknolojinin kendisine göre artısı eksisi var. FPS veya shooter diyelim, daha çok oynayanlar, ciddiye alanlar elbette daha fazla kare/sn gösterebilen şekilde düzenek kurmaya çalışırlarsa kendileri için daha iyi olur.
 3. Öyle girersek benim de abinin 525i BMW’nin otomatik şanzımanı gitmiş çok ciddi masraf çıkartmıştı, arabayı satmıştı hatta sorunları ile uğraşmaktan sıkıldığından, ikinci el 50-60.000 KM’de falan almıştı arabayı ama bilinmez tabii tam olarak ikinci el olduğu için araba nasıl kullanıldı, ne yapıldı falan. Şimdi kalkıp da BMW şöyle böyledir diye yorum yapacak halim yok ama. Bir de imkanlar dahilinde sıfır almaya çalışırım ben, ikinci el araba bir defa aldım şimdiye kadar.
 4. Bende birşey olmadı dediğim gibi ancak periyodik bakımları yapıldı arabanın günü geldiğinde serviste parça değişimi olmuştur o kadar. DSG benzeri şanzıman kullanan marka da baya fazla zaten artık, her markada aynı prensiplerle çalışan şanzımanlar var başka başka adlarla. Volkswagen de yıllardır binerim, 20 yıldan fazla olmuştur bu grup arabaları kullanalı, çok büyük bir şikayetim de olmadı. Benim deneyimlerim bu şekilde.
 5. 100.000 KM benim için sınır, o civarda değiştiriyorum ben de bu şanzımana ne demişler de nerede arıza çıkmış, ne bekleniyor, hep yazılıp çiziliyor da mana veremedim, 8 yıldır kullanıyorum ben hiçbir problem de çıkarmadı, netten okuyup edip genelleştirme mi yapılıyor nedir ? Benim deneyimim de bu şekilde, sağdan soldan okunarak değil işte bilmem kaç km’lik deneyim. Bir de bu kadar problem olsa Volkswagen Audi ile karşılaştırılmayacak şekilde baya satıyor kimsenin almaması gerekir bu kadar problem olsa.
 6. DSG otomatik vites Audi 3’ü sıfır KM’den 110.000KM kadar kullandım hiçbir sorun olmadı, şimdi yine DSG başka bir Audi A3 50.000KM gibi onda da bir problem olmadı.
 7. Bende Origin Access Premium var şimdilik, çok çekici değil de fiyat olarak arada aç-kapa yapılabilir.
 8. İyi bilgilendik. Şöyle de düşünüyorum, OLED paneli LG dışında üreten yok sanıyorum ve “ekonomik” modeller de LG’de. Sadece işlemcisi değişik falan diye de aynı panele neredeyse iki katı falan bulan farkı ne diye vermek gerekiyor ?
 9. Şu konu da konuşulmadı, bir tek Ties bahsetmiş ghosting durumundan. VA panellerin en büyük kusurudur, kontrast oranları IPS, TN panellerin 2,5-3 katı olmasına rağmen özellikle karanlık alan tonlarındaki geçiş süreleri maalesef sorunludur. Hele yüksek tarama ve eşlik eden yüksek FPS’de daha da kötü oluyor. Bu durum bu model için hangi seviyede? VA panellerin görüş açıları TN kadar dar olmasa da IPS seviyesinde değildir, monitör tam karşınızda da olsa kafanın yükseklik seviyesi değiştiğinde kontrast farklılığı ne durumda ? Bir TN kadar kötü değildir de ne durumda acaba ?
 10. Ben işte uzaktan almıyorum bu yüzden, Vatan’dan deneyerek aldım fırsat buldukça. Rahatsız etme meselesi kişiden kişiye değişir, rahatsız olunmuyor ise problem yok elbette, rahatsız olacak kişinin de ya şansa diyerek o şekilde alışveriş yapmaması kendisinin yararına olur.
 11. Ben de kullanamam o şekilde, güle güle kullanın.
 12. Ben de bakınıyorum bu arada fakat OLED aşırı pahalı, LG 55SK8500 fena gelmedi, bir görmek lazım mağazada falan. Beğenmezsem onunda almam ancak QLED denen LCD televizyonlardan da almam, aşırı pahalı, o bütçeye çıkılıyorsa OLED alınır, artık LCD ile işim olmaz o bütçe seviyesinde.
 13. Fiyat bilgisi girildi.
 14. Monitör IPS, 34”, overclock ile 100Hz tarama hızına sahip, 3440x1440 çözünürlüğünde 21:9 oranlı ultrawide, Gsync, kutusu, herşeyi duruyor, garantisi bitmiştir. Fiyatı 4000 TL olarak belirledim.
 15. En iyi Mass Effect oyunu baya iddialı olmuş ancak tabii öyle beğenmişsindir birşey denilemez, bana göre değil ama.