T800

CHW
 • Content count

  3,036
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

T800 last won the day on February 9

T800 had the most liked content!

About T800

 • Rank
  I'll be back

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,272 profile views
 1. Rica ederim, ancak overclock garantiyi bitiren birşey bunu akılda tutmak gerekli, bir de voltaj önemli, bir sürü konular var şu kadar verdim degrade oldu falan diye, bunları da bilmekte fayda var. Doğrudur, yanlıştır bunlar ayrı bir konu tabii.
 2. Varsayılan ayarda fanlara sınır koymazsam bende de öyle, boost yaptığında sıcaklık ve tabii getirisi ses artıyor baya, ben bu yüzden kendi overclock ayarlarım ile kullanıyorum, daha serin ve daha sessiz kendi varsayılan haline göre. Ancak tabii herkesin kendi bileceği iş.
 3. Metal boru ile Cougar Conquer toplayasım var, komple Bykski olacak, bakalım yaparsam öyle birşeyler.
 4. Bykski kullanmış olan var mı? Barrow kullanıyorum, Korhan tavsiye etmişti, gayet de iyi çıktı, Bykski nasıldır tecrübe etmiş olan var mı?
 5. Delid yok CPU'da.
 6. B450 kullanmadım ancak varsayılan ayarlarında ve Precision Boost Overdrive kapalı olarak kullanılırsa zaten varsayılan oluyor diye biliyorum ama siz de araştırın tabii, bir ikincisi BIOS'tan Core Performance Boost da kapatılır ise sanıyorum Precision Boost da kapanıyor ve CPU tamamen temel saat hızında ve boost etmeden çalışıyor diye biliyorum yine ancak araştırın siz de yine.
 7. 8700K'yı hiç zorlamamıştım bugüne kadar, biraz ona gaz veriyorum bakalım. Bu arada ayarlar ve tabii ekipman: Core Voltage: Manual - 1.32V - Load Line Calibration: Level-1 Ram: 2x8GB Gskill Flare X DDR4 3200 C14 CR1 Samsung B-Die RAM Anakart: Asus ROG Strix Z370-E Soğutma Sistemi: EK PE-240mm Rad., EK PE-360mm Rad., 5xEK Vardar 120mm 500-2200 RPM Fan, EK Supremacy EVO Full Nickel CPU Block 20C ortam sıcaklığında max. çekirdek sıcaklığı 65C oldu test sırasında.
 8. Bu kasa iyiymiş, ancak bu tarz birşey için tam benimsemem lazım ki bu o kasa değil. Sağol Korhan ama bilgi için, iyi kasaymış, sıfırdan kurulum yapsam üç adet 360mm sığdırmak işten değil. Güzel kurulumlar yapılabilir bununla.
 9. Kasa yok buralarda olsa bakacaktım, 200 USD'lik kasanın Amazon'dan gelişi 4000 TL'yi geçiyor. :lol Distro plate uygulanabilir birşeyler bakayım artık uygun, hoşuma giden en az iki 360mm rad. alan birşey bakayım.
 10. Amazon'da artık baya birşey satıcı Amazon olmasa bile "Fullfilled by Amazon" olarak gönderilmeye başlanmış. Amazon'un sanki daha ucuzdu ama kargosu. Oradan gelirsek, konu artık neredeyse tümü ile rigid tubing'e dönmüş diyebiliriz. Soft tubing için 1/2-3/4 hortum, fitting mesela yok gibi. Distro plate, flat reservoir gibi kavramlar gelmiş. Hard tubing yapasım var ama benim düzenek uygun değil, Lian Li O11 XL falan bulsam iyi olurdu da o da yok.
 11. Aynen öyle. Ben de bilgi vermek için yazdım, o şekilde beklenti olmasın düşünende. Intel overclock beklentisi çok ise alınacak işlemci ancak ona göre düzenek olması lazım. Misal 10980XE 18 çekirdek ile 4800MHz çalışabiliyor ama tabii buna göre düzeneğin var ise, yine mesela 9900KS 5300MHz falan görebiliyor, ama tabii yine uygun düzenek gerekli v.b. AMD overclock merakı için çok tatmin edici bir noktada değil, yukarıda anlattığım budur zaten. Ama kolaylık isteyenin de gayet işine gelebilecek bir durum diğer taraftan da.
 12. Tabiiko TDP sınırında, amper limitleri sınırında, sıcaklık sınırlarında kalması için default hali o. Çok pardon 32 thread işlemci kaç MHz'e boost edecek bir de, bu 7700K falan değil ki. Böyle beklenti içine zaten girmemek lazım artık bu seviyelerde.
 13. Yazdım orada, o anki ortam sıcaklığı ki 20-21C, benim soğutma düzeneği gayet sessiz ayarda iken The Division 2 gibi 32 Thread işlemciyi %60-65 düzeylerinde kullanabilen bir oyunda tüm çekirdekler 4250-4300MHz gibi oluyor. Cinebench v.b. %100 load halinde de 3800-3900MHz'e boost ediyor. Kendi varsayılan hızı 3500MHz. Precision Boost zaten default hali, Intel'in Turbo'su gibi, kapatılma durunu yok. Ancak Precision Boost Overdrive var bir de, o varsayılan birşey değil, yine Ryzen Master'dan Auto OC açılır ise o da varsayılan değil. Bunlar garanti kapsamında da değil. Bir ıkincisi Intel'in Turbo'su gibi değil bu, her sogutma, her işlemci ile farklı sonuçlara ulaşmak olası.