368.81 sonrası GSYNC Problemi
0

Bu konuda 8 mesaj var

368.81 sürücüsü dahil bu sürücüye kadar Nvidia global ayarlardan GSYNC monitör gördüğü an kendisi her oyun için Vsync ON seçiyor imiş, ben bu ayarlara falan sorun yaşayana kadar bakmadığım için farkında değildim. 368.81 sonrası bu ayar oyunda veya uygulamada nasıl seçili ise yani açık veya kapalı o şekle dönmüş varsayılan olarak ve benim problemler de bundan sonra başladı maalesef, FPS'nin alıp yürüdüğü oyunlarda hoş geldin tearing v.b. ne varsa geri geldi. 

Bunu eski haline döndürmek için ya tekrar global ayarlardan Vsync ON seçiyorsunuz ya da ben bu ayar ile oynamayayım hadi artık dedim, Riva Tuner'dan limit girdim. Onu da 100 ayarlarsam yine sıkıntı oldu, 99 olarak girince GSYNC beklendiği gibi çalışıyor.

Rahatsız olan varsa bu şekilde düzeltebilir, çünkü monitörün maksimum tarama hızı aşıldığında GSYNC kullanılamıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aaaa vsync açıkken gsync olmaz ki.. :S  Bir de küçük starı aşağılamıştın gsync kendi otomatik belirliyor limitleri diye..  Yani tamam çocukcağız hiçbirşey bilmiyor olabilir ve tamam bunu haketmiş olabilir ama bu konuda günahsızmış yavrucak..  :D

Hangi oyun bu sorun yaşatan özellikle..

Ayrıca vsync açıkken gsync ı ıh olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne aşağılaması kardeşim, tövbe tövbe.:)

Eskiden Vsync ON default seçtiği için GSYNC monitör gördüğü an FPS alıp yürümüyormuş, ben dikkat etmemiştim bu ayara, ne zaman içine etmişler ayarın oyunlarda alıp yürüyünce dikkatimi çekti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Narc için yazıyorum. Gsync açıkken de vsync ayarı lazım. Fps maximum refreshi aşarsa bu ayar geçerli. Vsync off olayını da input lag sıfır fetişi olan fpscier istemiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte o feto benim.. ki max fpsnin geçmesi durumu için genelde oyunlarda limit cap oluyor vsyncle bir daha görüşmek istemiyorum kesinlikle..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunlarda limit FPS ayarı olsa da 60 falan bilmem ne oluyor, 144 ile sınırla, 100 ile sınırla falan gibi spesifik ayarlar olmuyor genelde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oluyor oluyor ..displayde ayarlanıyor artık oyunlarda owda falan da var, bf4te bile konsoldan yapılabiliniyor, zaten geri kalan oyunlarda ultraya falan alınca otomatik 144ün altına düşüyor 2kda :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O otomatik düşme GTX 1070 SLI ile olmuyor, alıyor, yürüyor FPS düzgün SLI destekli oyunlarda.:)

Benim bir şikayetim yoktu input lag olarak, bu yeni durumu da deniyorum bakalım, beğenmezsem yine eski sürücü serisindeki haline getiririm global ayarlardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok