torrent p2p protokollerinin sınırlandırılması
1 1

Bu konuda 5 mesaj var

merhaba 

evde superonline 100 Mbps fiber internet kullanıyorum.

normal internet download hızımda herhangi bir sorun yok. 11-12mb hızında download yapabiliyorum.

ancak torrent de 7,5-8 mb üzerine hiç çıkamadım. burada tıkanıp kalıyor. torrent ayarlarından mı diye kontrol ettim ama herşey olması gerektiği gibi çalışıyor.

superonline'nın p2p prokollerini sınırladığına dair yazılar okuyorum. hızımız ne olursa olsun belli bir seviye üzerine çıkamıyor yani.

bunu aşmanın bir yolu varmıdır? router üzerinden mi yapıyor yoksa merkezden mi? 

bu olayın detaylı açıklamasını yapabilecek biri var mı?

saygılar 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet superonline'ın uzun yıllardır torrent verilerini engellediğini/yavaşlattığını biliyoruz.

bunu aşmak için encryption kullanmak gereklidir, torrent yazılımlarının içlerinde şifrelenmiş bağlantıları tercih et gibi bir seçenek oluyor onu seçince hız normale dönecektir.

diğer bir seçenek ise cyberghost gibi torrent verilerini de algılayıp 256bit AES şifreleme ile koruyan bir VPN servisi tercih edilebilir.

MaedHrOS tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, MaedHrOS said:

evet superonline'ın uzun yıllardır torrent verilerini engellediğini/yavaşlattığını biliyoruz.

bunu aşmak için encryption kullanmak gereklidir, torrent yazılımlarının içlerinde şifrelenmiş bağlantıları tercih et gibi bir seçenek oluyor onu seçince hız normale dönecektir.

diğer bir seçenek ise cyberghost gibi torrent verilerini de algılayıp 256bit AES şifreleme ile koruyan bir VPN servisi tercih edilebilir.

merhaba 

cevap için teşekkür ederim. eve geçince dediğiniz yöntemi deneyim. sonucu buraya yazarım.

saygılar 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba

bugün 2.2gb lık bir dosya indirdim. dediğiniz gibi torrent protokol ayarlarını etkin yaptım. bazı ayarları değiştirdim. ancak yine 7 üzerine çıkamadım. vpn olayını denemedim bu arada. 

ilginç başka yerden download hızım normal ama torrent de düşük. hemde yarı yarıya. normalde 11-12 ile indirmem gerekli. 7 üzerine çıkmıyor orada frenliyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok