jackjoker

CHW
 • Content count

  1,510
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

jackjoker last won the day on September 11

jackjoker had the most liked content!

1 Follower

About jackjoker

 • Rank
  Doomed

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.evrenunal.com/

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

2,375 profile views
 1. asdafasada yok ben bu incelemeyi baz alarak almadım. Ankarada ki Adore mağazasına gittim. bir çok çeşit vardı. Alan olarak hem kasayı hem stereo amfimi hemde 32" monitörü alabilecek tek büyük masa buydu. 160cm
 2. şirkette ki insan kaynaklarında ki kız evde ki masamı gördü ve kardeşin kaç yaşında dedi. o an dank etti ve masayı değiştirmem gerekli dedim. Adore Gaming Profesyonel Oyuncu Bilgisayar Masası Karbon Çeli öncelikle bunu aldım. oldukça kaliteli malzeme ve kurulumu zor değil. gayet güzel oldu. sonrasında koltuk arayışım başladı. ilk olarak Nurus'a baktım ama rahat gelmedi. istediğim şekilde olmadı. tabi vereceğim para da çok olunca vaz geçtim ( 4500 lira civarı istiyorlar ) MSI MAG CH120 Vatanda indirime girmiş. bir de 130 X modeli vardı. Baktım daha büyük ama daha sert. Hoşuma gitmedi. gittim 120 modelini aldım. İnanılmaz rahat ve malzeme kalitesi çok hoşuma gitti. O kadar rahat etti ki sırtım, belim. Oyuncu koltuğu arayanlara ve bilgisayar başında uzun süreler vakit geçirenlere tavsiye ederim.
 3. https://youtu.be/jM8dCGIm6yc
 4. Selülozik tiner elektronik devrelerin tüm temizliğinde kullanılır. Normal tinerden bahsetmedim.
 5. kolonya olmaz. kolonya içeriğinde su var. su da zaman içinde oksitlenmeye sebep verir her ne kadar kurutsanda. o yüzden saf alkol kullanmak gerekli. ya da elektronikçilerin kullandığı ve devrelere zarar vermeyen selülozik tiner. ben hem saf alkol hem iletken olmayan tiner ile denedim. bir süre idare ediyor sonra yeniden başlıyordu. attım ve kurtuldum.
 6. bende öyle temizledim. harika olmuştu düzelmişti. kısa süre sonra tekrar saçmalamaya başladı. umarım senin ki tekrarlamaz.
 7. Evet farem geldi. Daha henüz evde ki bilgisayara takmadım. Şirkette kendime uygun config yapıp mouse içine gömdüm. eve gidince denemelerini yaparım. İlk izlenimlerim malzeme kalitesi gayet premium. ucuz plastik izleniminden uzak. farklı bir yapısı var. oldukça ağır bir mouse. bunun da sebebi içinde ki titreşim motoru. ama ben zaten ağır mouse seviyorum. elimde ki g502 de ki ağırlıklar takılı mesela. Önce ki seri Rival 700 zamanında 4-5 uygulama ve oyun desteklenirken şimdi kurduğum yazılımda daha çok uygulama ve oyun desteği olduğunu görüyorum. eğer oyun desteği yoksa da titreşim modlarını istediğiniz gibi uyarlayabiliyorsunuz. ancak özellikle discord kullanıcıları çok beğenir. çünkü hem üzerinde ki OLED ekran hem de titreşim özelliği Discord kullanımında güzel seçenekler sunuyor. yani aslında bu OLED tamamen görsel şov amaçlı. İşlevsel değil yani oyun da veya uygulamalarda bir katkısı yok. Ancak görünüm olarak epey dikkat çekici olduğunu belirtmem gerekli. Şirkette kullanırken bu nasıl mouse vs diye tepkiler gelmiyor değil. @stardust evet şimdilik ama şimdilik sen haklı gibi görünüyorsun ( malzeme kalitesi vs ) diğerleri için uzun kullanımda ortaya çıkar. şahsen daha elimde ki G502 taş gibi çalışıyor problemi yok.
 8. @stardust ın üstüne basa basa Steelseries mouse'ları taş gibi, muhteşem, leğen plastiği değil demesinden ötürü, sırf elimde ki Logitech G502 mouse da hiç bir problem olmamasına rağmen gittim Steelseries Rival 710 siparişi verdim. Bakalım gelince yorumlarımı yaparım. https://tr.steelseries.com/gaming-mice/rival-710
 9. oyun oynarken beklentim sesin aşırı kaliteli vermesi değil. işini yapsın, çevresel sesi versin yeterli benim için. zaten oyun oynuyorum.
 10. ben zaten aynı fikirdeyim seninle @Najaz ben yıldıztozuna soruyorum. onun seçimlerini merak ettim. hem oyun için hem de müzik için ne almalı. o ne düşünüyor. hadi oyun için razer alınmaz, logitech de alınmaz. ne alınmalı. ya da müzik için de bildiğim kadarıyla bilindik markaların var. ne alınmalı. not: logitech kulaklık kullanıyorum oyun için. defalarca düşürdüm. darmadağın ettim hala taş gibi çalışıyor.
 11. ben şuraya takıldım. peki ne alınmalı? ne alalım? ve neden? mesela hem oyun oynayan hem müzik dinleyen biri ne veya neler almalı.
 12. Mekanik klavye tamamen gereksizlik. Sürekli sorun. Hangi marka olursa olsun bir süre sonra gidiyor. Arıza oranlarında da mekanikler tepe noktada. ayrıca bundan 5 yıl öncesine kadar tüm dünya membran kullanıyordu. Ne sıkıntısı varda mekanik ihtiyacı doğdu? Bende kandım kabul ediyorum. Ama geri döndüm membran a. Çok da mutluyum.
 13. teşekkür ederim evet bir yapamadık. kesinlikle gündeme alalım. ya uzun yıllar membran kullandım hiç sorun yaşamadım. mekanik klavye furyasına katıldım ve sorun yaşadım. neredeyse tüm mekaniklerin yaşadığı klasik çift ve üçlü basma sorunu. gına gelince tekrar membrana döndüm. ne yazık ki piyasayı mekanikler ele geçirmiş. cidden iyi bir membran bulmak sıkıntı. bu modeli de çok araştırdım. fiyat / performans ürünü olarak çok övgü almış. hem hafif hem de gayet sessiz bir klavye. tuşların hissi mekanik gibi hissetiriyor ama ses yok. aydınlatması da çok çok iyi. bir daha bu mekanik klavyelere bulaşmayı düşünmüyorum.
 14. bir onu denemedim lanet olsun Selülozik Tiner bile kullandım. bir iki saat düzeldi ve yine bozuldu. uğraşamam diye gittim membran aldım. bundan 5 yıl önce millet turnuvalara bile katılıyordu membran ile. iki led ışıklı 5 liralık klavyeyi 100 katına çıkarıp pazarladılar ve mekanik klavye çılgınlığı başladı. lanet olsun bir daha bulaşırsam.
 15. evet yaklaşık 3-4 yılın ardından logitech g410 çöp oldu klasik mekanik klavye hatası yaşadım. çift basma problemi. nette gördüğüm her şeyi denedim. komple söküp özel solisyonlarla temizledim. her şeyi yaptım. fabrika çıkışından daha temiz hale getirdim ama bir türlü düzelmedi. temizliyorum. bir iki saat düzeliyor sonra yine aynı durum oluyor. en sonunda lanet olsun bu içimde ki mekanik klavye sevdasına dedim ve gidip membran klavye Razer Cynosa V2 Chroma aldım. ne öyle çift basma problemi vs. lanet olsun ya. zaten eskiden beridir herkes memnundu bu membran klavyelerden. o dönem mekanik klavyeler hiç meşhur değildi. sonra gitti biri IBM mekanik klavyeyi ışıklandırdı ve mekanik klavye çılgınlığı başladı. gözünü seveyim membranın ya