jackjoker

CHW
 • Content count

  1,385
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

jackjoker last won the day on March 17

jackjoker had the most liked content!

1 Follower

About jackjoker

 • Rank
  Doomed

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.evrenunal.com/

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,406 profile views
 1. 26.03.2020 Perşembe gününden geçerli benzinde 7 kuruş fiyat artışı bekleniyor.
 2. benzinciler hadi yine iyisiniz 25.03.2020 ÇARŞAMBA gününden geçerli olmak üzere Benzin grubunda 22 kuruş fiyat indirimi beklenmektedir. link veremiyorum hata veriyor forum.
 3. tam tersi sağlam zam gelebilir çünkü brent petrol ibresi yine yukarı yönde tırmanışta. bizimkiler bak 3 gündür inişte olan brent petrolde herhangi bir indirim haber vermedi ama şimdi deli çıkışta. anında bindirirler zamı bak gör.
 4. mide bulandırıcı bir yerdeyiz ne yazık ki kaç gün brent düşme eğilimi gösterdi bizimkiler zerre indirim yapmadı aradan uzun zaman geçti gıdım gıdım indirimler başladı. ama anında brent çıktığı gün aynı oranda zam koydular. bu nasıl bir a.kodumluk hareket ya .
 5. bende bekliyorum şöyle 80 kuruş zam en az. brent çıkmaya başladı. bizimkiler petrol fiyatları 70 dolar inerken gıdım gıdım indirir fiyatları ama 5 dolar çıksın gıdım gıdımları toplayıp bütün zam koyarlar. bugün zam haberi gelir.
 6. lpg fiyatları doğal gaz alımı ile belirleniyor ve doğal gazın fiyatları brent petrol ile bağlantılı değil. benzin ve mazot indirime uğruyor ancak lpg de değişiklik beklemesin kimse. hatta dolar arttığı için doğal gaza zam bile gelebilir. dolayısıyla lpg ye. hoş zaten benzin fiyatları bu indirimler ile lpg önüne geçmiştir. kimsenin lpg de kullanacağını sanmam arabasını.
 7. 1997 yılına indi varil fiyatları. 23 dolar civarında geziniyor. öyle anormal bir indirim oldu ki bizimkiler de varil üstünden anormal kar etme amacı ile olması gereken indirimleri yansıtmıyorlar. 25 kuruş ne aq.
 8. https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/son-dakik-motorinde-indirim-beklentisi-5685743/ halen gıdım gıdım mazot indiriyorlar. her gün varil üstünden para kazanıyorlar. midem bulanıyor artık.
 9. ekmeği bakkala getiren aracın yakıtı mazot. benzine indirip getirip dizeli sallamaları tam bir hainlik. dünyada ticari araçlar benzin temelli olduğundan mazot fiyatlarında ki dengesizliği kabul ederim. ama bizim ülkede ticari ekonomi dizel araçların üstünde. mazota indirim gelmemesi birilerinin mazot üzerinden her geçen dakika daha çok para kazanma hırsındandır. aynı varil aynı dolar çıkışı ama benzine gelen indirimin mazota yansıtılmaması. geçiniz...
 10. daha önce 2004 yılına inmişti şimdi 2000 yılında ki varil fiyatlarında. @TiesTorN dolar artıyor ama doların artış oranı ile varil fiyatlarının indirim oranları aynı değil. varil fiyatları 2004 yılının da gerisine düştü ve 30 dolar etrafında dolanıyor. hatta yollayım. en yüksek değer bu sene 70.20 dolar ile 06.01.2020 de olmuş sonra uzun süre 60 dolar civarlarında dolanmış. şuan ise 29 dolar. 40 dolar varil üzerinden indirim var.
 11. benzine ötv zammı yapılacak ve 1.11 lira zam eklenecek şuan ki ücrete. yani devlet varil fiyatında ucuz alacak ve üstüne ek ötv ile yine eski fiyattan 7 liradan satıp kar üstüne kar elde edecek. jj den haberler. benden duymuş olmayın. bekleyin
 12. la olm 2 lira inseler yaklaşık 7 lira olan benzin 5 lira olacaktı. o 3 lirayı alsınlar geri kalan 2 lira da devletin cebine. halen 2 lira inemezler diyorsun fitil ediyon beni ya. onos midesine seni sokup öğütmek lazım.
 13. tekrar diyim. 60 kuruş aşırı az. en az 2 lira ve fazlası olması gerekir. bunun vergi ile ilgisi yok. varil fiyatı 2004 varil fiyatı. yarı yarıya düştü. devletler varil üzerinden alım yapar. varil fiyatı artarsa piyasaya yansır. varil fiyatı düşürse bu da piyasaya aynı oranda yansır. eğer olması gereken indirim gelmiyorsa varil üzerinden devlet kar ediyordur. şuan ki süreç bu. her geçen dakika deli kar ediyor.
 14. her geçen dakika kar ediyor. 60 kuruş yerine çok rahat 2 lira en az inmesi lazımdı. vergilerin sabit kaldığını düşünürsek varil fiyatları dip de. her varilden anormal kar ediyorlar şuan. eminim kulis arkasında para sayaç makineleri vardır dakika başı dolarlar havada uçuyordur. rezalet resmen.