• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

jackjoker

CHW
 • Content count

  1,337
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

jackjoker last won the day on June 10

jackjoker had the most liked content!

1 Follower

About jackjoker

 • Rank
  Doomed

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.evrenunal.com/

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,258 profile views
 1. benim de bahsettiğimin daha teknik açıklaması olmuş. aynen katılıyorum. hatta bizzat yaşadığım için bu süreci tecrübe de ettim zaten arabadan bu bilgiyi yok edemediklerinden perte çıkıyor araçlar. pert olan aracı satın alanlar da emniyet kemerlerine direnç bağlayarak sistemi bypass ediyorlar. aksi takdirde araba arıza kodu açık şekilde çalışmıyor. bu sistem eğer hiç patlamadıysa kaza esnasında ama hasar görürse fabrikasyon değişebiliyor. ancak bir kez bile tetiklense artık geri dönüşü yok. bahsettiğim de buydu.
 2. senin dediğini yapanlar varmıdır bilmiyorum ben duymadım. eğer öyle olsaydı piyasada emniyet kemerlerine direnç takıp kandırma yoluna gitmezdi millet. beyini yeniden programlar o şekilde kullanırlardı. ben kaza sonrası soruşturdum ama hiç biri bu bilgiyi ünite değişmeden yapamayacaklarını söylediler. kullanırsın elbette ama o sistemi bypass ederek.
 3. Ben onu yetkili servise sordum. Hayır dediler. Arabada her bilgiyi beyinden silebiliyorlar ancak emniyet kemeri ve airbag bilgisinin patladığı, açıldığı bilgisini silemiyorlar. Fransa fabrikası kaldırabilirmiş ama bu da resmî olarak tercih ettikleri bir durum değilmiş. ( can güvenliğini tehlikeye atma durumu ) hatta bu konuda çok katıdır üretici fabrikalar dedi servis. Bundan dolayı araba da çizik yok ama sensör patla bilgisi gönderirse airbaglere, geçmiş olsun o araba pert e çıkar.
 4. emniyet kemerleri kaza anında hava yastığı sistemi ile beraber çalışıyor. sensörler ile gelen bilgi sonucu hava yastıklarının pimlerini ateşlediğinde emniyet kemerlerinin sistemi de aktif hale geliyor. pim patlıyor hava yastığı açılıyor. aynı zamanda emniyet kemerleri de kilitleniyor ve darbeyi önlemek için iyice sıkılıyor. kaza sonrası aracın beynine emniyet kemeri pimlerinin patladığı bilgisi giderse bu bilgi silinemiyor. ancak üretici firma tarafından ünitenin değişmesi gerekiyor fakat buna yanaşmıyorlar. bundan dolayı arabada darbe hafif bile olsa fakat hava yastıkları açılıp emniyet kemer güvenlik sistemi açılırsa araç otomatikman pert oluyor. ben en son bu durumu yaşadım işte.
 5. çirkin ötesi hatta. hele bir karşıdan görüntüsü var ki artık arabanın markası BMW değil direkt böbrek olmuş. zaten neredeyse tüm inceleyenler aynı görüşte. araba yandan ve arkadan güzel önden çöp ötesi çöp.
 6. böbreeeeek sevenlere gelsin böbreeek
 7. sol da 5TB. tabi geçen yoktur pek. zaten sallamasyon konulmuş bir rakam o.
 8. bu soruyu 2016 dan beri soruyorsun. halen cevap alamadın alamayacaksın da. bence artık sorma
 9. neden kimse Carnival Row önermedi? ben başladım ilk sezona. şuan 1. sezon da. başından kalkamıyorum cidden çok başarılı. özellikle kostüm konusunda, mekanlar konusunda inanılmaz. zaten Guillermo del Toro da bünyesinde bulunuyor. izlerini her şekilde yaşıyorsunuz. https://www.imdb.com/title/tt0489974/
 10. çok iyimser gördüm seni
 11. brent petrol yükselişi devam edecek. bu sabah itibarıyla %19,5'e yükseldi ve daha sonra 66,83 ( %10,63 ) de frenlemeye çalıştılar. ancak tekrar yükselişe geçti bu sabah itibariyle. 1991 den beri ki en sert yükseliş durumu var. düşünüyorum da brent petrolde %2-3 oynamalarda bizimkiler pompaya en az 10-15 kuruş yansıtırdı. şimdi %19,5 artış ( daha da devam edecek gibi görünyor ) artık kaç lira artırırlar bu yazının altına yorum olarak alayım?
 12. petrol rafinerisinde torpilli tankercin yoksa bulaşma aşırı çok yakıyor
 13. asıl dediğinin alakası yok. detailing de seramik + parlatıcı nano uygulama var. senin dediğin sadece parlatıcı nano uygulama. bu seramik koruma olarak geçmiyor. örneğin en çok bilineni seramik koruma da Gtechinq Crystal Serum Light olarak geçer. bunun parlatıcı özelliği pek yok ama asıl seramik kaplama budur. Bunu da sadece uygulama merkezleri yapabiliyor. Eğer ben evde garajımda yaparım dersen Gtechniq C1 olarak parakende de satışı var. bu uygulama sonrası parlasın janjanlı görünsün diye de Gtechniq EXO V2 var. Bunun görevi seramik yüzeyin daha parlak görünmesini sağlayan ince bir katman atıyor. Piyasada 500-1000 lira civarına seramik kaplıyorum abi diyenlere sadece bunu yapıyorlar. ama gidip de 3000 lirayı cüzdanda gösterince Serum + EXO yapıyorlar. seramik kaplama bu piyasanın en büyük aldatmacısıdır. para tuzağıdır. keriz avlama yöntemidir. zamanında bu kerizliği iki araba da yaptım mı? biriyle yetinmedim ikincisine de yaptım. sonuç tamamen bahsettiğim gibi. nokta
 14. eskiden seramik kaplama mı vardı? hepimiz cila yapar geçerdik. o zamanlarda arabalar pırıl pırıl parlardı. seramik tamamen tüketici aldatması başka bir şey değil. eskiden arabalarıma uygulatırdım g-technik / gyeon seramik. ilk bir kaç zaman gayet parlak. sonra yaprak düşse çizdiğini farkettim. kuş pisler izi kalır geçmez. reçine düşer izi kalır. e niye yapıyor insanlar o zaman seramik? reklamlarda anahtarla çiziyorlar ama araba çizilmiyor diye. yaparken bunu söylüyorlar ama uygulama bitince süngerle yıkama, özel bez kullan diyede uyarıyorlar. adam 3000 lira para verecek sonra seramik bozulmasın diye de kimyager gibi hassas davranacak. oldu paşa başka? o reklamlarda 9 kat seramik atılıyor ve uygulanabilmesi imkansız. ama gerçek uygulamada 1 kat yada bende para bok gibi, her akşam para sıçıyorum diyenler için 2 kat seramik. ama o bile yeterli koruma sağlamıyor. ayrıca bunu da 2500 3000 lira gibi fiyatlara yapıyorlar ki asla değmez. her sene basit bir pasta cila yeterli.
 15. seramik kaplamayı bir dükkan da yapanı sevmem bu dükkanlar da seramik kaplama yaptıranı da sevmem önereni sevmem savunanı hiç sevmem elimde olsa bu 4 maddeyi barındıran kişileri yer yüzünden silerdim o derece