jackjoker

CHW
 • Mesaj sayısı

  1.199
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Days Won

  15

jackjoker last won the day on Ocak 23

jackjoker had the most liked content!

1 takipçi

jackjoker hakkında

İletişim Yöntemleri

 • Website URL
  http://www.evrenunal.com/

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet

Son profil ziyaretçileri

1.000 kez ziyaret edildi
 1. verilir ve kazanılır da kesin olarak. sözleşmede olmayan bir duruma göre kural uyduruyorlar. sözleşmede ki madde de interneti paylaştırmak iptal nedeni sayılıyor. ancak vodafone'un bunu ispat etmesi imkansız. bir insanın ayda kullanabileceği bir eşik belirlemişler ( 400gb ). bunu aşan herkesi o maddeye sokuyorlar. ama yasaya göre kişinin ayda ne kadar internet kullandığını gösteren bir ibare olması gerekiyor ve bunun limitini sözleşmede belirtmeleri gerekiyor. hiç biri vodafone da yok. benim internetimi kapatmadılar çünkü 3 aylık deneme sürecindeydim ve tek kuruş ödemeden hizmetten cayma hakkım vardı bunu kullandım. ama sözleşmesini bozmayıp İnternet hizmetine devam eden kişiler için yargı yolu elbette açık ve kazanırlarda. açık açık hukuksuzluk yapılıyor ve nitelikli dolandırılıyorlar vodafone tarafından. .
 2. ben vodafone fiber kullanıyordum. hesapta limitsiz ve sınırsız görünüyordu ama 400gb kullanım eşiği getirmiş vodafone. 400 ü geçersen arıyorlar ve kızıyorlar çok kullanıyorsunuz diye. devamı olursa sözleşmede ki 4.12 madde gereğince interneti tek taraflı fes ediyorlar ve cayma bedelini senden alıyorlar ( hem kendileri iptal ediyor hemde müşteriden cayma bedeli alıyor ) bu yüzden ben vodafone dan çıkıp SOL fiber e geri döndüm. SOL fiber'e geri döndüm ama orada ki eşik 5 TB
 3. bende bilmiyorum ama uploadım iyi. herhalde hata vardır.
 4. download 94-95 civarı upload da bazen 10 bazen 15 bazen 35. ama daha aşağısına düştüğünü görmedim. ortalama 15-35 arasında geziniyor upload. hep böyleydi bende.
 5. metro exodus çıkar çıkmaz benchmark sonuçları da gelmeye başladı. kısa geçeceğim. https://www.guru3d.com/articles_pages/metro_exodus_pc_graphics_performance_benchmarks,7.html ayrıc RTX ve DLSS de görsel bir şölen farkı hiç yok. Sözüm ona RTX konusunda devrimsel bir şölen farkından bahsediliyordu. aşağıda örnekleri koyacağım RTX ON RTX OFF RTX ON RTX OFF DLSS ON DLSS OFF
 6. güncelleme biraz önce vodafone merkezden arandım ve @ZvAnA nın dediği gibi epey bir ikna çalışmasına mağruz kaldım. hatta o kadar iddia ettiler ki sözleşmesiz 69 liraya 100 mbit verelim size dediler. kullanım eşiğini söylediğimde de ise cevap veremediler. belli ki epey bir abone eksilmesi yaşıyorlar. neyse iptal işlemini onayladım. modemi de yolladığıma göre artık vodafone merkez telefon numaralarını bloklu telefon listeme ekleyebilirim. not: eğer modem elimize geçmedi diye fatura çıkarırlarsa elimde ki belge ile tüketici mahkemesine giderim. zınnık alamazlar daha benden. @Atrin hocam hiç kasma geç SOL a. inan sinirlenmen sadece sana zarar veriyor. adamların umurlarında bile değil. 5TB aylık sol da hayli hayli yetiyor. İndirsem mi, 400gb ı geçmişmiyimdir dertleri de yok. ( amq hem kullanım eşiği koyuyor vodafone hemde aylık ne kadar kota harcadığımızı gösteren bir panelleri yok )
 7. atrin valla vodafone kadar çirkef bir firma daha görmedim bende. sözde "biz aboneyi aradık bilgi verdik" demek için eşini aramışlardır. cinnet geçirmelik tam. bu arada benim başımdan geçenler de durum raporu bilindiği gibi vodafone dan vazgeçip Superonline'a geçmiştim. Hala iptal başvurusuna geri dönüş yapmadı Vodafone. bugün Modemi MNG kargo ile 541 alıcı adresine yolladım. Elime de kargolandığına dair belge aldım. Eminim bunlar modem elimize geçmedi diye fatura keseceklerdir. Nah alırlar o parayı benden. Mahkemeye veririm. Yine gelişmeleri yazarım bu arada SOL durumu COD Blackops 4 pingleri vodafone dan da iyi değerlerde. Speed test de tam beklediğim hızı alabiliyorum. Upload hızım 15-35Mbit arasında geziniyor. Müşteri hizmetlerine ulaşma ve geri dönüşler hızlı.
 8. bunu unutan mühendisin şuan ki halini merak ediyorum açıkçası.
 9. şaka herhalde? gerçek mi? amd nin bu kadar acemice bir şey yapacağını sanmıyorum.
 10. ben biraz umutlanmıştım ama COD Blackops 4 e geri döndüm. hala benim için Blackops 4 en iyi Battleroyal
 11. bende denedim şimdi. 2k da her şey en tepede ortalama 120-100 arası geziniyor. bazı yerlerde 144fps civarında. akıcılık da çok iyi. ama grafik kalitesi ile almış olduğum fps arasında orantı yok. bu grafik kalitesinde çok daha yüksek değerler alınması beklenirdi.
 12. fps durumu nasıl ki full hd de?
 13. güncelleme 2 iptal başvurusu vodafone merkeze fax atıldıktan 1 gün sonra sms gelerek hesabın dondurulduğunu ve iptal işleminin tamamlanması için genel müdürlükten aranan telefona cevap vermem söylendi. ancak henüz arama gerçekleşmedi. bakalım ne olacak. gelişmeleri buradan paylaşacağım.
 14. bir an kalbime inme getirdin varya. daha dün abonelik başlatmıştım.
 15. kısa gelişmeler eve aynı gün SOL bağlandı. hiç bir problem yok. Gayet hızlı. Anında hizmet aldım ve başvurdan yarım saat sonra internet kuruldu. gelelim Vodafone iptal sürecine. telefon açtım. bayiler üzerinden işlem yapabilirsiniz dendi. 1. bayi. Ankara Gordion AVM içinde. gittim ve durumu anlattım. iptal ettirmek istediğimi söyledim. Biz buradan yapamıyoruz sistemimizde arıza var dilerseniz yakında başka bir bayimiz var oradan yapabilirsiniz dedi. Çok fena söverek ve tartışarak çıktım. 2. bayi. Arcadium AVM içinde gittim ve durumu anlattım. iptal ettirmek istediğimi söyledim. Biz buradan yapamıyoruz ama dilerseniz fax çekerek iptal ettirebilirsiniz form çıkaralım dediler. Bende kendilerine kimliğim ile iptal ettirebileceklerini söyledim. Ama onlara bu şekilde talimat gitmemiş genel müdürlükten yapılıyormuş. Onlarla da kavga ettim ve sizin dükkana girmek kolay ama çıkmak imkansız herhalde dedim. verdikleri formu doldurdum ve genel müdürlüğe kimlik ön ve arka yüzle fax çektim. bakalım gelişmeleri buradan yazarım. bu arada Gordion AVM vodafone bayisi gizli kota eşiğini ciddi savunuyor ve bir insanın bir ayda internette indirebileceği rakam 400gb'ın altında olur savunmasını yapıyor. yani gayet yeterli olduğunu söyledi. kendisine SOL da ki 5TB lık eşiği gösterince ekrana bön bön baktı ve bize göre 400 gayet yeterli bir miktar. SOL da 199 lira bizde 167 lira daha ucuzuz savunmasını yaptı. inanın kendisi ile kavga etmek istedim ama değeceğini düşünmedim.