jackjoker

CHW
 • Content count

  1,477
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

jackjoker last won the day on September 19 2020

jackjoker had the most liked content!

1 Follower

About jackjoker

 • Rank
  Doomed

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.evrenunal.com/

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

2,127 profile views
 1. üzülsem mi gülsem mi bilemedim.
 2. açıkçası elimde ki monitör zorunlu gsync olmasaydı sırf rt var diye rtx e geçmezdim gider amd alırdım. şuan konsol platformları da amd tabanlı. yeni oyunların da ilk hedefi konsol olacağı için biraz da teknolojinin geleceği noktayı konsollar belli edecek. konsol da ki bir oyunda rt ne kadar varsa pc tarafında da o derece olacak ve bu da amd için yeterli bir etken gibi duruyor. bunun dışında nvidia'nın sponsor olduğu oyunlarda rt özelliğinin abanılması sadece bir teknoloji demosundan öteye geçmez. burada biraz da amd nin fiyat politikası ve bulunabilirlik önemli. eğer bunu oturtabilirlerse benim gibi düşünen bir çok kişiyi kendi tarafına çekebilirler.
 3. http://haber.radyotrafikankara.com/haber-detay.php?id=4548&fbclid=IwAR3Vbo2PTuJCB1SqWS4COPC8DUyy_nN3hlLMybN9YNaZtdi9e3UaSM3YKY8 Motorinin litre fiyatına yarından itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Dün benzinin litre fiyatına 37 kuruş zam yapılmıştı. Zamla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 7 TL olmuştu.
 4. https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/son-dakika-benzine-buyuk-zam-geliyor-6140134/ Son dakika… Benzine büyük zam geliyor Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 37 kuruş zam gelmesi bekleniyor.
 5. evet doğru LG 32" 32GK850G anladım nvidia kart kullanmak zorundayız o halde. kafamda da 6800 xt vardı yapacak bir şey yok teşekkürler.
 6. benim imzamda ki monitör de donanımsal gsync var. bunda freesync kullanma şansımız var mı nereden bakabiliriz? üreticiden bulamadım.
 7. benim gibi gsync zorunluluğu için mantıklı bir seçim. bu saatten sonra elimdekinden iyi bir monitörü bu fiyatlarda bulamam.
 8. nvidia iyice saçmaladı. amd nasıl bir tokat attıysa halen kendine gelebilmiş değil. ben 3090 almış olsam dava açardım şahsen nvidia'ya.
 9. https://www.vatanbilgisayar.com/asus-geforce-rog-strix-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-256bit-nvidia-ekran-karti.html
 10. 3070 ler türk piyasasına girdi ama yaklaşık 10k fiyattan hadi ordan adamlar vergiler dahil 6500 liralık kartı en az 3k kar koyarak satıyor ne pislik bir yerdeyiz ya almıyorum kart mart
 11. çok az. hatta say desen sayamam 1080 ti de yok o özellik ama bence güzel bir teknoloji. olması da gerek. yine her şey konsola bağlı. üreticiler yeni nesil konsollara da bu desteği koymadılarsa ( yok ) yine öncelik oyuna da koymamaları olacak.
 12. benim anladığım konsol donanımını elinde tutan AMD'nin RT teknolojisine destek vereceği ancak bunu Konsolda ne kadarsa o kadar yapacağı. Yani PC versiyonunda hayvan gibi RT olsada Konsol da ne kadarsa biz PC tarafında da onu veriyoruz diyeceklerdir. Bundan dolayı çok üstünde durmadılar. Bir noktada hak veriyorum. Oyun dünyasını eskiden olduğu gibi şimdide konsollar yönlendirecek. 3A firmaların çoğunluğu ve diğer tüm oyun geliştiricilerin önceliği konsollar. Dolayısıyla RT bünyesinde PC de henüz tam anlamı ile geliştirme olacağını düşünmüyorum. Bu kısımda Nvidia üreticileri zorluyor ve baskılıyor. Bence Nvidia'nın yolu doğru. Olması gereken de bu. Ama işte oyun piyasasını hakimiyetine alan konsolların mimarı da AMD. Benim için önemli mi? hayır değil. atla deve arasında çok belirgin bir görsellik sunmuyor RT Ancak DLSS öyle değil. bu desteğin verildiği oyunlarda ciddi performans ve görsel kalite farkı hissedilir derecede. AMD tarafında buna karşı bir cevap var mı? olacak mı? göreceğiz.
 13. ben her ne olursa olsun kullandığım monitör yüzünden nvidia platformunda kalacağım ( gsync ) . hedefim 3070 bence şuan da iyi bir asus roq strix 3070 çok iyi bir yatırım olur. AMD nin oyunda yer alması fiyatları aşağı çekecektir. piyasa otursun o zaman alacağım.
 14. o fiyatlar geriye çekilir. bu birazda nvidia politikasına bağlı. evet şuan 3070 mantıklı görünüyor ama 3080 i hedef alan birinin 6800 xt ye yönelmesi daha mantıklı geliyor. bir de güç tüketimlerinde de ciddi az. burada da avantajı yakalamış AMD. 3090 zaten ölmüş. helvasını yapabiliriz.
 15. bende izledim. demek ki daha önceden test edenlerin aldığı sonuçlarda tescillendi. AMD bu sefer en üstü hedef almış. Nvidia da yaşanan panik havasının nedeni açıklandı. Şimdi fiyatları geriye çekmek zorundalar. Özellikle 3090 tamamen saçma sapan bir kart olmuş.