jackjoker

CHW
 • Content count

  1,266
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

jackjoker last won the day on January 23

jackjoker had the most liked content!

1 Follower

About jackjoker

 • Rank
  Doomed

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.evrenunal.com/

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,085 profile views
 1. bu yeni DXR destekli driver da bir sorun var. film izlerken arada takılmalara neden oluyor. COD Blackops4 oyununa girince GPU sıcaklıklarında belirgin şekilde oynama var var ve daha sıcak çalışıyor. Mikro takılmalar da var. sanki SLI kart kullanırken yaşanan durum benzeri. ben tekrar 419.67 versiyona geri döndüm ve sorunlar gitti. 1080 Ti ile bu yeni sürücüde bazı sorunlar mevcut. yüklemek isteyenler göz önünde bulundursun.
 2. Black Summer yoklukta felan da izlenmez. ben bir hata yaptım ve hafta sonu 8 bölümü de izledim. ama sırf inadım yüzünden. bir işe başladım mı psikolojik olarak bitirmem gerekli. yoksa rahat duramıyorum. sakın izlemeyin. konu yok. kurgu yok. hiç bir halt yok dizide. bu netflix dizi yapmasın ya. hiç bir halt yapmasın hatta.
 3. @Narcissus aynı revizyonsa haklısın tabi. ben yeni revizyon diye düşünüyordum. pompa yine asetek o zaman.
 4. ilk etken 360mm olması ikinci etken pompasının daha kaliteli olması. asetek kullanmıyorlar bildiğim kadarıyla yeni seride.
 5. ben kullanıyorum bu Corsair h115i yi. ama şuan ki aklım olsa ve yeniden alacak olsam Kraken X72 alırdım net.
 6. @rammstein 240hz'in neresi ciddi avantaj oluyor? turnuvalarda kullanılmasının sebebini yukarıda açıkladım. avantaj olduğu için değil sonradan turnuva organizasyonuna sizin yüzünüzden kaybettik lafı gelmesin diye. ayrıca yani şimdi @Narcissus BFV de 144hz ile karşına çıksa ve sende 240hz monitör de avantaj sende diye vurabilme olasılığın daha mı fazla yani? 1-0 öndesin kısaca.
 7. turnuvalarda 240hz kullanmalarının sebebi 1920x1080 fullhd de maksimum fps ile donanımsal hata faktörünü minimuma indirgeyip tamamen oyuncu yeteneğine bağımlı tutmak. atıyorum 120hz monitör kullanıp takım yenilirse, monitörün tazeleme oranı yetmedi adamı vuramadım dememeleri için. bakın biz size maksimum tazeleme oranını veriyoruz gerisi sizde diyorlar yani. yoksa 240hz'in hiç bir katkısı yok oyuna. söz bize gelmesin de kim kavga ediyorsa etsin mantığındalar. 144hz sonrası tamamen psikolojik. benim gözüm 144 -165hz den sonrasını da fark ediyor diyen varsa mutant biridir hemen yeni x-man filmine adını yazdırsın
 8. bu monitör hakkında bir fikrim yok açıkcası. bu link de epey konuşmuşlar 17 sayfa bir oku istersen. https://www.technopat.net/sosyal/konu/viewsonic-vx2458-c-mhd-24-144hz-1ms-nasildir.623094/page-1 tekrar ediyorum. ghostingsiz diye bir model yok. şuan ki lcd teknolojisinde ghosting illa ki az ya da çok olacak. benim monitörüm de ghosting yok diyen açıkça YALAN söylüyordur bilesiniz.
 9. turnuvalara mı katılıyorsun? shroud'un yancısımısın ya da dr.respect senmisin? yahu her fps oyununda 30sn de öleceksin zaten ghosting gözüme batarsa diyorsun. ghosting olmayan monitör var mı?. az ya da çok hepsinde var. sırf bu sebeple gidip TN alırsan çok ciddiyim 7x24 kafası iyi olarak anacağım seni şakam yok.
 10. VA dururken gidip da TN alırsan tarihin en şaşkaloz hareketini yapmış olursun net şekilde. sadece siyah başarımı değil, renklerin de ne kadar canlı ve güzel olduğu TN den sonra bu panelin karşısına geçen kişilerin de bariz fark edebildiği bir özellik. ben yoğun şekilde FPS de oynuyorum ve denildiği kadar bir Ghosting sorunu yok. sanki forum e-spor turnuvalarına katılıp 1 milyon dolarlık ödül için yarışıyor. Sürekli ekrana baktığınız ve bilgisayarınızın donanım özelliklerini görsel olarak göz önünde sergileyeceğiniz alet Monitör. TN panel de Resident Evil 2/7, Alien, Hellblade ve bunun gibi siyahların yoğun kullanıldığı oyunlarda gri tonlu siyahlarda oyun oynamanın çilesini TN ve IPS kullananlar iyi bilir. Onlar için siyah budur sanırlar. Ya da film izlerken ki grileri kabullenirler. Glow olayını kabullenirler. Ta ki VA panel karşısına geçtikten sonra tüm izlediklerinin çöp olduğunun farkına varana kadar. Oled i saymıyorum henüz rahat bir 6-7 senesi var oturmasının.
 11. Apex e çok kısa süre dayandım. Free olmasından dolayı hilenin yaptırımı yok. Yeni mail yeni hesap alır geri gelir. Bu yüzden free tabanlı oyunlardan uzak durmaya çalışıyorum. Cod blackops 4 battleroyal da da hile var ama en azından raporlaması düzgün ve ban yiyen birinin geri gelmesi için halen pahalı sayılan cod u yeniden satın alması gerekiyor. Bu yüzden hile sayısı belirgin şekilde daha az.
 12. FPS türünde en iyi monitör hangisi sorusunun cevabı çok basit. TN panel olacak ( beraberinde getirdiği avantajlar için. saymaya gerek yok bu forumda herkes bilir ) Yüksek Refresh Rate olacak Acer Predator XB272 27" 1920x1080 TN 240Hz G-SYNC Lenovo Y27GQ 27" 2560x1440 TN 240Hz G-SYNC bu kadar basit bir cevap ama konu oyun için bir monitör seçimiyse, ki bunun içinde fps, rts vs vs hepsini kapsayan. o zaman bütçeye göre, amaca göre seçimler çoğalır.
 13. aslında iyi bir sisteminiz varsa bu Freesync ya da Gsync olayı biraz süs oluyor. Monitörün verdiği 144hz aralığı seviyesinde zaten ekranda yırtılmaları ve kırılmaları yaşama olasılığı çok düşüyor. kötü bir ekran kartı veya donanıma sahipseniz asıl o zaman problem. bu nvidia ve amd teknolojileri stabil olmayan fps dalgalanmalarında ki aksaklıkları gidermek için çıkardıkları bir sistem. bence fiyat gayet makul.
 14. @CandleGarden hocam eve geldim ve ayarlarıma baktım. benim ayar tft central dan farklıymış. ışık 22 kontrast 70 46/43/50 rgb kendime göre en uygunu bu şekilde. tft central daki daha maviye yakın tonlar oluyordu
 15. ben manuel yapmıştım ama gördüğüm kadarıyla benim yaptığım değerler ile tft central da ki değerler yaklaşık aynı gibi. IPS ekran ile karşılaştırdığımda ona en yakın sonuçları bu şekilde almıştım.