• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

MaedHrOS

Member
 • Content count

  168
 • Joined

 • Last visited

About MaedHrOS

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

279 profile views
 1. evet superonline'ın uzun yıllardır torrent verilerini engellediğini/yavaşlattığını biliyoruz. bunu aşmak için encryption kullanmak gereklidir, torrent yazılımlarının içlerinde şifrelenmiş bağlantıları tercih et gibi bir seçenek oluyor onu seçince hız normale dönecektir. diğer bir seçenek ise cyberghost gibi torrent verilerini de algılayıp 256bit AES şifreleme ile koruyan bir VPN servisi tercih edilebilir.
 2. bende öyle görünmüyor sayfa, sadece mobil moda geçince direk link alınıyor
 3. bu sayfayı chrome ile izlerken F12 tuşuna basıp pencerenin sol tarafından tablet/mobil moduna geçildiği zaman bütün sürümlerin direk indirme linklerine ulaşılabiliyor ek bir araç kullanmaya gerek kalmıyor
 4. yani öyle torrentli veya aşırı sürat gerektirecek işler yapılmıyorsa logların olup olmaması ile ilgili derdimiz de yoksa public vpn ler meseleyi çözüyor.
 5. sadece makale okumak için opera browser üstündeki vpn gayet yeterli opera sevmiyorum derseniz ücretsiz browsec vpn de kullanılabilir açamayacağı sayfa olmadığını düşünüyorum sonuç olarak rusların..
 6. cyberghost çok iyi bir vpn yazılımı, ücretsiz versiyonu 2 saat süre sınırlaması yüzünden biraz zorluyor tabi ki.
 7. eklentileri kaldırıp tekrar kurmayı öneriyor zenmate. bunu bir dener misiniz?
 8. eklenti sorunsuz çalışıyor ama.
 9. zenmate, cyberghost ve opera browserın kendi vpn i ile girilebiliyor wikileaks sayfasına
 10. m18 ile ben beceremedim
 11. Supportda mg15 storm ve low weight gayet güzel silahlar magnification u kısık kullanmak bi şekilde benim daha isabetli atış yapmamı sağlıyor.
 12. ping işi hem oyununa hem de lokasyona göre değişiyor ping bir şekilde çözülüyor ama artık loss dan mı neyden olduğu anlaşılamayan mouse tepkilerindeki gecikme düzelmiyor, sanki oyunun ayarlarını aşırı açmışızda makina kasıyormuş gibi bir hissiyat oluyor oyunun network graph ından bakınca ne loss görünüyor ne de ping artışı, gece 1 gibi falan tamamen kaybolmus oluyor bu nedenle oyunları hep geç saatte oynamak zorunda kalıyorum.
 13. docsis 2.0 modeme sahip olduğunuzda yüksek hız vermemek için direnip duruyorlar, kendi sistemleri modemleri yanlış tanıyor çok acayip yalnız amazondan motorola/arris marka bir model tercih etsek ve böyle bir sorun çıksa orada kalacağız, 2006 yılı civarlarında motorla 5101 modem kullananlar çok iyi bilirler bu modemlerin baglantısı sürekli kopuyordu türkiye garantili olduğu halde sorunu kimse çözemiyordu sonra bir şekilde ankara genel müdürlük meseleyi çözüp herkesin modemine yazılım güncellemesi yaparak sorunu çözmüştü.
 14. kadıköy merkeze yakın yerlerde sorunlu, acıbadem göztepe bostancı maltepe hattı gayet sorunsuz sorun oranı ise avrupa yakasında anadoluya göre daha fazla.
 15. kablonetin en büyük sorunlarından biri ülkenin elektrik altyapısının doğru düzgün işlememesi, sürekli gidip gelen elektrik ve voltaj dalgalanmaları sokaklardaki node ları bozuyor bazen bozulan yerin bulunması da uzun sürüyor. veya ankaradan istanbula ekip intikal ettirilmesi bile gerekiyor. bölgenizdeki abone sayısı ile de onarım süresi epey bir ilişkili gibi az abonesi olan bölgeler ile daha yavaş ilgileniliyor @@kronus istanbulun hangi semtinde oluyor bu bütün yaşananlar?