Spatial Sound , Windows Sonic for Headphones, Doldy Atmos for headphones üzerine
0

Bu konuda 4 mesaj var

Windows 10 Fall update yaptıysanız , sound icon'a sağ tıklayınca açılan yeni bir menu dikkatinizi çekmiş olabilir. Spatial sound altında "Windows Sonic for Headphone ","Dolby Atmos" seçenekerli var. Virtual 7.1 de yine control panel/sound 'dan seçilebiliyor.

Windows Sonic 'i  5.1 filmde denedim. Sicario'da çatışma sahneleri, özellikle tünel içinde olan mükemmeldi. Çok iyi 3d atmosfer yaratıyor, seslerin nerden geldiği anlaşılabliyor . Bu tüm 5.1 filmlerde ve oyunlarda geçerli . Gelecekte oyunların buna özel olarak yapılacak , ancak şu anda da bir emulasyon ile 5.1 etkisi veriyor.  Kulaklıkla film/dizi izliyorsanız mutalka denemek lazım. 

Dolby Atmos 'un 30 günlük deneme sürmü var. Widnows store 'dan indiriyor seçince.  Bunun için filmin ve oyunun Dolby Atmos seçeneği ile gelmesi gerekiyor  . Mesela Overwatch ve Rise of Tomb Raider destekliyor.Netflix'te en üst pakette var sadece. Filmlerinde özellikle destekleyen versiyonun bulmak gerek.  Ben deneyemedim , deneyenler etkinin çok başarılı olduğunu söylüyorlar. 

Dolby Atmos 'u  deneyen var mı? 

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/mt807491(v=vs.85).aspx

https://www.dolby.com/us/en/cinema/theatrical-releases.html

ResetButton tarafından düzenlendi
OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Denedim güzel çalışıyor. F/P oranı güzel bir hifi kulaklık alıp kullanılabilir. Pahalı virtual 5.1 vs.. sunan uyduruk beş para etmez kulaklıklara para saçmaktan kurtardı bizi...Overwatch ile deneyeyim akşam...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi bir tespitimi paylasayim. Yalniz bu yazdiklarim tamamen muzik dinlemek ile alakali isin sinema ve oyun tarafini kapsamiyor. Kulaklik veya hoparlör kullanarak muzik dinlerken ses kartlari ile harici DAC veya kulaklik amplilerini kiyaslayinca verilen paraya karsilik elde edilen deneyim konusunda ses kartları maalesef kotu durumda. Ben simdilik Creative Xifi Titanyum ve Asus Essence II denemeleri yaptim. Creative guncel bir model olmayabilir ama Essence soylenenlere gore günümüzün en ust seçeneklerinden bir tanesi ama muzik açısından tablo cok iyi değil. 

Ağırlıklı olarak ne yapilmak istendiği muhim gordugum kadari ile.

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7.1 Dolby Atmos film ile denedim. Sonuç çok başlarılı.

Windows sonic sound 'u denediğimde de hem oyunlarda hem filmlerde iyi sonuç aldım. 

Yalnız filmlerde VLC 7.1 seçildiğinde sorun çıkarıyor. MPC 'de çaışıyor.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok