Mobil Veri ile internete erişemiyorum
1 1

Bu konuda 12 mesaj var

Selamlar,

Cep telefonumda mobil veriyi açtığımda aktif olduğunu görmeme rağmen internete erişemiyorum. WiFi ile herhangi bir sorun yok. Hatta HotSpot açtığımda başka bir cihaz ile bağlanıp gayet hızlı bir şekilde internete erişebiliyorum. Yani aslında mobil veri bağlantısı çalışıyor ama bir şekilde telefondaki uygulamaların erişimine kapanmış. Bunun sebebi ne olabilir?

Telefonum Turkcell MaxiPlus 5, Android 4.0.4 yüklü, Turkcell'in kendi rom'undan hiç memnun olmadığım için McEnGin_Classic_Version diye bir rom bulup yükledim. Rom'dan mıdır emin değilim ama ilk yüklediğimde gayet güzel giriyordum internete, hiç sorun yaşamıyordum sonra ne olduysa anlamadım birden yukarıda anlattığım durum oluştu.

Yardım ve önerilere açığım, ama lütfen yeni telefon al demeyin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell WAP APN 'si geçenlerde kapanmıştı bazı nedenlerden o APN aktif hale gelebiliyor değiştirmek gerekiyor : 

Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum, doğal olarak Turkcell abonesi olduğumu düşündünüz :) Vodafone kullanıyorum. Network ayarlarını sıfırla yaptım, Vodafone Live isimli APN'i kullanıyorum. Internet'ten de kontrol ettim, doğru görünüyor ayarları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2G/3G ' de durum nasıl farklı bantlar da deneme yapmayı denediniz mi ?

Bende vodafone kullanıyorum. Telefon Lumia 735 genelde wifi ağı üzerinden bağlanıyorum ama dış mekanlarda evet mobil veriye ihtiyaç oluyor bu durumda 2g sorunsuzken bazen 3g bende de bağlı gözüküyorken saçma sapan bir süre açmama gibi sıkıntı olabiliyor. Artık baz istasyonunun birşeyiyle mi alakalı oluyor o anlık bilmiyorum. Tekrar 2g yaptığımda bağlanabiliyorum. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2G'ye alıp deneyince browserdan google'a girmek istediğimde "Authentication via the proxy server was unsuccessful" hatası veriyor :S

3G'de ise artık (sanırım ayarları sıfırladıktan sonra) google'ı açmak istediğimde "forbidden" yazmaya başladı :S

Anlayan varsa lütfen anlatsın :) Son çare yeniden rom çakıcam telefona ama onca ayar var, uygulama var... :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam cihaza bi soft reset falan çeksen. :) bazen böle yazılımsal sıkıntılar falan varsa düzelebiliyor. Telefon turkcell falan olduğu için mi bole Bi muhabbet var acaba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam cihaza bi soft reset falan çeksen. :) bazen böle yazılımsal sıkıntılar falan varsa düzelebiliyor. Telefon turkcell falan olduğu için mi bole Bi muhabbet var acaba.

Soft resetten kastın ne anlamadım ama telefon turkcell olduğu için değildir, sanmıyorum. Dediğim gibi ilk rom kurduğumda sorun yoktu, sonra ne oldu ya da ne yaptım bilmiyorum böyle oldu. Bir ara mobil veri için dns filan yapabilir miyim diye bir şeyler aradığımı hatırlıyorum ama bulmuş muydum ve uygulamış mıydım hiç hatırlamıyorum :) artık sanırım romu yeniden çakıcam üstüne, sonra da duruma bakıcam.

İlgilendiğin için de ayrıca teşekkür ederim Deathknight :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonlarda bir soft birdde hard reset oluyor bildiğim kadarıyla. Hard reset fabrika ayarları dediğimiz şey zaten ama birde bir tuş kombinasyonuyla yazılım ayarlarıda resetlenebiliyor.

Geçenlerde arabam uygulaması sapıtmıştı onun için denemiştim ondan aklıma geldi. Gerçi bana çozum olmadığı verdiği hatanın çozumu hard resetmii ama sırf onun için uğraşamam komple sıfırlama için :)

Seninde en son çıkış noktan oraya doğru gidiyor sanırım. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunu çözdüm, belki birine faydası olur diye güncelleme yapayım dedim.

Sorun APN olarak Vodafone Live kullanılmasından kaynaklanıyormuş. Vodafone'un sayfasından bakarak yeni bir APN oluşturup kullanınca sorun çözüldü.

Tabi ben ROM çakmış bulundum, tüm ayarlar, vs. gitti :)

Bunu da üşenmeyip hattımı biri Android diğeri Symbian iki farklı telefonda daha deneyerek bulabildim. Keşke daha önce aklıma gelseymiş tabi :(

Ayarlar şu şekilde:

Android İşletim Sistemi
AnaSayfa -> Tüm Uygulamalar -> Ayarlar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> Mobil şebekeler -> Erişim Noktası Adları
"Menü" tuşuna basılır ve "Yeni APN" seçilir.
Ad : Vodafone Internet
APN : internet
Proxy :
Bağlantı noktası :
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
Sunucu :
MMSC :
MMS proxy'si :
MMS bağ. nokt. :
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
APN tipi : default

"Menü" tuşuna basılır ve "Kaydet" seçilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba bende Turkcell Maxi plus 5 kullanıyorum apn hiç görünmüyor ne yapabileceğim hakkında bilginiz var mı acaba

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok