Rj0lnir

Member
 • Content count

  323
 • Joined

 • Last visited

About Rj0lnir

 • Rank
  LordSpike

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

689 profile views
 1. 31 Aralık 2018 itibarı ile AKN kalkacak. Ama komple sınırsıza dönüşecek gibi bir şey söylenmedi Öyle bir şey olacağını düşünmek yaşadığımız ülke itibarı ile naiflik olur. Benim (ve pek çok kişinin) tahmini AKN'li tarifelerin kaldırılıp yerlerine Kotalı tarifelerin geleceği yönünde. Tabi ki kota aşımında ek ücret veya internet kesilmesi seçenekleri, çok daha yüksek fiyatlarla
 2. https://store.steampowered.com/app/526660/Rise_of_the_Tomb_Raider__Season_Pass/ Buradaki açıklamalara göre tüm DLC'ler geliyor Season Pass ile.
 3. Levet atlama, karaketer özelleştirme, ilkokul seviyesinde oynanış ve 400 kişiye beleş oyun hediyesi ile epey bir kitleyi bağlamışlar gibi duruyor Ben de biraz baktım ama çabuk sıktı.
 4. Bende fark edebildiğim herhangi bir saçmalama olmadı. Bir önceki bahsettiğim update yapamama ve sürekli update uygulamak için restart isteme olayı da geçti hatta.
 5. Fena görünmüyor ancak okuduğum kadarıyla Sync, Desktop Mode ve Incognito Mode yokmuş henüz. Diğerleri neyse de Sync ve (mümkünse VPN) olsaydı epey işime yarardı. Masaüstünde çok memnunum Opera'dan. Yıllardır kullandığım Firefox'tan vazgeçirmeyi başardı bana. Tabi bunda en önemli etken tek tuşla aktif olabilen VPN'i Gerçi hız olarak da Firefox'tan daha hızlı geldi, gayet memnunum.
 6. Teşekkürler. April update'i bekleyeyim bakalım, umarım çözülür. Ayrıca son zamanlarda Windows 10 bazı uygulamaların ve sistem seslerini kafasına göre kısıyor. Acaba bilmeden bir ayar mı seçtim ya da kullandığım bir uygulamanın (Discord, Steam, oynadığım bir oyun, vs.) ayarları nedeniyle mi sapıtıyor bilemedim. Var mı benzer durumla karşılaşan acaba?
 7. Selam, April 10, 2018—KB4093112 (OS Build 16299.371) ile bir derdim var. Sürekli indirip kuruyor ve yeniden başlatmamı istiyor, ardından da 0x80070bc2 hatası verip kurulamadı diyor. Biraz araştırdım, manuel olarak indirip kurun, sorun geçiyor denmiş, denedim ama işe yaramadı. Çok fazla da şikayet var, çözüm olarak başka bir şey göremedim. Bilen veya fikri olan var mı nasıl kurtulurum bu sorundan? Şimdiden teşekkürler.
 8. Aslında bir fark yok, hatta french press'te damak tadına göre ayar yapmak daha bile kolay denebilir ama makineye göre daha uğraşı istediği bir gerçek. Çok kişiye veya bir seferden fazla içmek istendiğinde ya büyük boy french press gerekiyor ya da her seferinde işlemi tekrarlamak Tembellik zor zanaat, malum. Metal karaf gerçekten iyi ancak metal karaflı makinelerde gördüğüm ısıtma tablasının olmadığıydı. Bugüne kadar ki tek metal karaf deneyimimim de yine DeLonghi'nin bir modeliydi, gerisi hep cam karaf. Kireç olayı sorun, ben içme suyu kullanmama rağmen bir süre sonra illa ki kireç oluyor. Tad değişiyor. Çözümü 60-70 kullanımda bir temizlik sirkesi ile temizlemekte buldum (evet, not alıyorum her kahve yaptığımda )
 9. Nokia 6600. Balina Kasa da derlerdi. Bir aralar inanılmaz popülerdi gerçekten. Hatta ben de istemiştim ama nedense alamamıştım. Zamanına göre epey özelliği vardı diye hatırlıyorum.
 10. @pentaman KG79 çok başarılı bir alet, iyi günlerde kullanın. Ben zamanında (sanırım 4-5 sene oldu) 129 veya 139 TL gibi bir fiyata almıştım, şimdi hepsiburada.com'da indirimsiz 349 TL fiyatı görünce iyi ki almışım ve umarım bozulmaz diyorum Yeni kahve makineninizi de iyi günlerde kullanın. Ancak, DeLonghi'nin kahve makineleri, en azından bu alt veya orta seviye makineleri aslında çok da özellikli aletler değiller. Bunu birkaç DeLonghi kahve makinesi eskittikten (ortalama 1,5~2 yıl dayanıyorlar) sonra anladım. Zira kullanım ömrü ve lezzet olarak sıradan bir plastik filtre makinesinden çok da farklı değil. Sanırım benim de ikinci aldığım DeLonghi kahve makinemde zaman ayarı vardı, sabah kalktığımda kahve hazır olsun, güzel olur diye düşünmüştüm, ama sizin de belirttiğiniz gibi, kısa süreli bile olsa elektrik kesildiğinde sabah hayal kırıklığı oluyor Anladığım kadarıyla DeLonghi kahve makinelerinin fiyatları en son baktığımdan bu yana (yaklaşık 2 sene önce) %100 artmış.
 11. Çok uzun zamandır (neredeyse 1 yıl olmuş olabilir) imgur'a VPN olmadan girilemiyor. Sırf bu yüzden (Reddit gezmeyi seviyorum) Opera tarayıcısına geçtim, kendi VPN'i hem çok pratik hem de epey iş görüyor. Tavsiye ederim.
 12. Şu sayfadaki tabloya göre 15 Şubat 2018 tarihinden itibaren %18 vergi fiyatlara Dahil olarak görülüyor. Ben henüz ciddi bir fiyat değişikliği görmedim ama mutlaka bazı fiyatlar değişecektir.
 13. Güzelmiş, işe yarayabilir. Tabi erişimin yasak olması da manidar (en azından ben VPN olmadan alluc.ee sitesine erişemedim)
 14. Ben de bu konuda @Narcissus gibi düşünüyorum. Oyun oynamak benim için hem mutlu olmak, keyif almak hem de gerçek hayattan kaçmak için bir yöntem. Üstelik istersem her seferinde de farklı oyunlarla farklı şekillerde gerçekleştirebilmek de bir unsur bu konuda. Hırslı veya rekabetçi birisi olmadığımdan pek de kazanmak/tatmin olmak amaçlı oynamıyorum oyunları, çok nadiren, arkadaş grubuyla belki.
 15. Belli ki Elite:Dangerous oyununu çok seven birisi ve bunu bayağı hobi haline getirmiş. Bence çok başarılı.