İkea Barometer spot lamba kullanan var mı?
0

Bu konuda 6 mesaj var

s9jgz47.jpeg
Şu rezillikten sonra görmeden almam demiştim ama görmeye vaktim enerjim yok.
Bir de şu yukarıda ilk mesajda resmi olan ikea barometer belli ürün farklı bir şey gelmeyecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, Altan Yoklar said:

Ne bu harika mı demek beşpara etmez mi?

Türk satıcılar hep böyle orjinal bir ürünün fotoğrafını koyup sonra imitasyonunu yolluyorlar. Bu olay birde tuvaletlerde de oluyor. İki resmin kıstasını görünce gülümsedim çünkü benim bu olay başıma çok geliyor.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda Ikea Barometer spot lambanın montajını yaptım.
Ürün kullanıcı dostu. Montajı duvarı delme ve dübel işini biliyorsanız kolay , parçaları kaliteli.
3.2 watt 3000 kelvin sarı ışık led aldım. 3000 kelvin güzel ne soluk sapsarı ne de çiğ beyaz.
jshi74m.jpg
Ben aldığımda (ağustos 15) 10 tanesi 170 tl + kdv idi.
Şimdi 200 tl + kdv.
3.2 watt - 300 lümen olanı seçtim çünkü led denen zımbırtı berbat bir şekilde göze giriyor batıyor rahatsız ediyor ,ampul başına düşük watt-lümen kullanırsam o kadar rahatsız etmez diye düşündüm.
Sonuç: Eh o kadar rahatsız etmiyor ama lambanın etrafında karpuz-globe ya da ışığı düffüz edecek bir şey olmadığı için beş ampulden size bakan ampulün ışığı direk göze giriyor. Ve yine ışığı yayacak bir karpuz-globe-abajur vb. olmadığı için ampulun dönük olduğu duvarlar aydınlık berisi göreceli olarak karanlık kaldı. Evet spotun mantığı bu ama ben 5 farklı kaynaktan aydınlatma olunca o kadar göze batmaz diyordum yanılmışım.
Gelelim önümüzdeki maçlara.
Arayışlarım devam ediyor.
Önümde bir kaç yol var.
Biri pek sevmediğim ışık havuzu. Endirekt ışıklandırmanın en uygun yolu bu sanırım.
İkincisi diffüz ışık veren ve tavandan aşağıya pek sarkmayan- tavana yakın lamba abajur bulmak (bulma kısmında sorun yaşanıyor işte).
Bir diğer yol ise marangoza istediğim şekilde bir uzun ahşap parça yaptırıp üzerine tavana bakacak şekilde şerit led döşeyip tavana asmak.
Sanırım ışık havuzuna sıcak bakıyorum artık.
ek: Apliklerle duvardan çok nokta aydınlatma planım vardı diğer aydınlatma başlığına yazmıştım, o başka bir yer, ekonomik sebeplerle inşaat yürümüyor senelerdir .

Montajdan 3 saat sonra güncelleme:
Hava kararınca yakıp şöyle bir baktım da o kadar da kötü değilmiş:thumbs:

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok