Altan Yoklar

CHW
 • Content count

  1,511
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Altan Yoklar last won the day on July 3

Altan Yoklar had the most liked content!

About Altan Yoklar

 • Rank
  sethgecko

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,356 profile views
 1. Youtube'da 1080p izleniyor , daha önce tavsiye edilmişti (cherqes tavsiye etmiş), hatırlatayım. . . Temiz film, Engin Günaydın'ı seviyorsanız izlenir. Bu da youtube linki. https://www.youtube.com/watch?v=LOPzWHU3sVA
 2. Önemli olan covid'e yakalanan sayısı değil , yakalananların ölüm oranı. Tüm yaz covidi insanlar birbirlerine bulaştırdı ve her bulaşmada virus değişti (artık mutasyon mu başka bir şey mi bilmiyorum). Sonbahar geldiğinde ölüm oranları hastalığın ilk çıktığı döneme göre düşmüş olursa o kadar sıkı önlemler alınmayabilir. Hepimiz covid olacağız kaçış yok , virüsün zayıflamış olması tek umudumuz.Yanlış mı düşünüyorum? Konuya dönersek , hocam anladığım kadarıyla simit sarayı gibi bir yer olmayacak , fransız patisserie diyorsunuz , içeriye kabloyu hazırlayın speaker koymayın bile dışarıda da sakin kısık sesli müzik çalarsınız muhtemelen. Bir mekanda masada birbirimizi duyabiliyor muyuz çok önemli benim için. Bluetooth falan uğraşmayın direk kabloyla bağlayın , spekarların pasifse yani içinde kendi yükselticisi yoksa amfi almanız gerekiyor tabi. Marka model hiç bilmiyorum ne yazık ki.
 3. Herhangi bir bilgi yok sadece şu karton çıktı yanlış hatırlamıyorsam. 1 amper ledlere zarar veri mi tek korkum o. Elektronik amper vb. bilgim yok.
 4. Tembellikten bu projeyi hayata geçiremedim ne yazık ki. Cumartesi günü paraya kıyıp kablosuz (pilli) sensor bar satın aldım wii için , 104 tl. 4 adet aaa pil ile çalışıyor. Resimde görüldüğü gibi 3'er adet ir ledi var. İş görüyor. Bir ara buna uygun adaptör bulup bunu pilsiz hale getireyim hiç olmazsa sürekli pil derdinden kurtulurum. . 4 adet 1.5 volt aaa pil için adaptör. Acaba şu adaptör iş görür mü? 1 amper yazıyor , anlamıyorum akım gerilim değerlerinden.
 5. Merhabalar Dolphin kurdum kuralı sensor bar sıkıntısı yaşıyor wiimote'u sensor bar olmadan kullanıyorum. Sensor barım var , bir keresinde kablosunu sıyırıp adaptörle çalıştırmayı denedim olmadı muhtemelen bozuldu. O yüzden 2 tane ir led alıp 5v usb telefon şarj cihazına bağlamayı düşünüyorum (sensor bar olarak kullanacağım) Donanımhaberde bir resim buldum. Burada neden direnç var ? Elektronik bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? . ek:Şu işe yarıyormuş
 6. Khalkedon elektronik var Bakırköy'de. Softmod olsun oyun olsun her şey vardı wii ile ilgili. Oyun dolu tam set (krık demek istedim) için oradan bilgi alabilirsiniz tabi artık wii varsa ellerinde.
 7. İkinci el ps4 alacaksanız ps4 pro alın derim. Bu arada kafamda şu sorular var; Ps4 için satın aldığım bluray diskteki oyunu ps5 çıkınca nasıl oynayacağım. Ps5 ps4 diskini okuyup çalışıtıracak mı? Ps4 için satın aldığım dijital sürümü ps5 için nasıl çalıştıracağım? Ps5 onu çalıştıracak mı? Ps4 için psplus aboneliğinden ücretsiz verilen oyunları ps5 ile oynayabilecek miyim?
 8. Gerçi Dolphin isoları çalıştırmıyor. WBFS formatında 10 civarı oyun bulabildim. 23 temmuz 2020 ek: romsforever.co sitesinde wbfs formatında yeterince rom var.
 9. Hocam wii ile uğraşmak yerine sadece wiimote ile nunchuck satın alın (bazı oyunlar için de sensor bar). Gerisini dolphin emülatörü + rom indirerek bilgisayarda , dizüstünde hatta tablette bile halledebilirsiniz diye düşünüyorum. Wii'nin grafikleri günümüzde içaçıcı değil.
 10. Dolphin ile Wii oyunları oynayan var mı? 2 oyun bir türlü açılmadı bu işlerle ilgilenen varsa yardım lütfen.
 11. Hiç oynamadım Far Cry . 17.90'ı görünce aldım.
 12. İlk mesaj 2017 olunca oyun ucuzlamıştır dedim , alayım dedim, alamadım.
 13. Nintendo wii var ama tv' ye bağlı değil ayrıca çözünürlük düşük kalıyor. Dizüstüne dolphin kurdum. Wiimote dizüstünde sorunsuz çlışıyor. New Super Mario oynuyorum , yüksek çözünürlüklü anti-alisingli. Wii'de bitirmemiştim dizüstünde canını çıkaracağım Bowser ve tayfasının. Super Mario Galaxy romu bulamadım. Olmadı diskten iso formatın çevirip dolphin'de ona da vurucam kırbacı. ek:Dolphin 5.0 iso çalıştıramıyormuş
 14. Yaşıyorsun bu hayatı Cavill hocam. Bazı parçaları daha önce hiç görmediniz yazmış. Gerçek mi makarasına mı acaba? Harika olmuş su soğutma acayipmiş bu arada. ek: Ekşiden de takipteyiz hocam.