Altan Yoklar

CHW
 • Content count

  1,373
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Altan Yoklar last won the day on March 28

Altan Yoklar had the most liked content!

About Altan Yoklar

 • Rank
  sethgecko

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,163 profile views
 1. . Next Floor 2008 yapımı bir kısa film. Yönetmen Dönis Vilnöv. Blade Runner 2049'un Arrival'ın Sicario'nun da yönetmeni. 10 dakika , bir gözatın. .
 2. İşin içine dönüştürme girince her şey alt üst oluyor. Openshot denedim , kalite çok düşüyor , kaliteyi yükseltince dosya boyutu orjinalin 5 katı oluyor. Blend'de video edit kısmına geçebildim ama video dosyasını açmayı başaramadım . Açabilsem de muhtemelen dönüştürme kısmında aynı sorunları yaşayacağım. Dönüştürme başlı başına derya : gerçi openshot'ta dönüştürme için detaylı bölüm göremedim.Acaba bunda kurgulanıp dönüştürmek-sıkıştırmak için başka programa mı export ediliyor proje bilmiyorum. Neyse bunlar büyük programlar. Becerebileceğim şeyler değil. Openshot dursun bilgisayarda . Şimdilik mkvtoolnix kullanayım.
 3. Açık k.kodlu olduğundan openshot'ı yükledim. Beceremezsem Blender ya da DaVinci deneyeceğim. Teşekkürler.
 4. PC dünyasının cevaplaması zor sorularından biri , milyonlarca kez soruldu bir o kadar cevaplandı. Bu sefer de ben sorayım. Video kesme ve birleştirme programı arıyorum. Efekt yazı ekleme olsa da olur olmasa da. Hatta sadece adam gibi krop alsa yeter. Mkvtoolnix ile dönüştürme yapmadan timecode girerek önce başlangıçtan kesiyorum. Oluşan dosyaya tekrar timecode girerek bitişten kesiyorum. Tam bir eziyet-fakat convert etmiyor o güzel.Dönüştürme yapmadığı için saniyeler tutmuyor ama olsun. Neyse basit , sağına soluna watermark koymayan , mcaffe vb. yüklemeye çalışmayan , virus-trojan free , küçük boyutlu ücretsiz kesme programı öneriniz var mı? Eğer ucuz bir şeyse ücretli de olur. Wareznet (attım bu ismi), tamindir , microsftstore gibi yerlere de hiç güvenmiyorum. Ne zaman oradan bir şey indirsem işe yaramayan program çıktı şimdiye kadar.
 5. The Cube+Snowpiercer.
 6. The Platform Netflik'te izledim. Başarılı . Ekşide okumaları-altmetinleri , yorumları okuyacağım şimdi.
 7. the doors 4k restored original super duper footage . .
 8. İlgilenene zarf atıyor da olabilir , sigara olur hap olur.
 9. Harikaydı. Zaten Tomb Raider severdim oldum olası , iyi oyundu. Devamındakileri de oynadım ps4'te ama bu ilki kadar düzgün değillerdi. Oynamayan kaldıysa bir fırsat yaratıp bitirin derim.
 10. Sınır sayılmaz , tam olarak ölçmem lazım , philips'in kanal geçişi çok yavaş diye yazıyor yorumlarda. Eğer problem yok diyorsanız modeli yazar mısınız onu da listeye alayım , yakındaki teknosada 2 tane 32'' philips var hiç uğraşmadan direk alıp geçebilirim. Ek: linki şimdi gördüm.👍 . Ek2: Teknosadaki model bu yorumları okumuştum teknosada mağazasındayken. Ses cok iyi deniyor. Kanal sıralama sanırım sadece favorilerde var. Tüm kanalların silindiği oldu mu sizde? Boyunu ölçeyim uyarsa alırım , kanal geçişi uzun vadede üzerse uydu alıcı bağlarım. Netflix olması iyi youtube sorunsuz diyorsunuz değil mi?
 11. Beklenti 28'' , hd ready acceptable , iyi ses çıkışı , hızlı kanal geçişi , smart tv , usb'den sorunsuz video , dts ses açabilmeli ve biraz da suyundan lütfen 2 karış ekrandan her şeyi istiyorum resmen. Neyse hepsiburada'da stok tükendi yazıyor bu sabahtan itibaren. Beklemedeyim. Kafamda başka bir senaryo daha var aslında. Ağustos 2019'da Next YE-2000HD CX uydu alıcı aldım 300 liraya. Hızlı kanal geçişi var diyebilirim . Dün onun için usb wi-fi anten siparişi verdim. İnternet kullanımını bir test edeceğim. Eğer youtube sorunsuz çalışır ise 28'' speaker'ı güçlü bir LG tv bakınacağım , dts sesli videoları açabilen başka bir marka da olabilir tabi. Kötü olmayan ses, usb'den film desteği televizyondan. Youtube desteği , hızlı kanal geçişi Next alıcıdan . Çözünürlük çok umurumda değil 28'' hd ready sorun olmaz diye düşünüyorum . ek:Yahu 28'' dts açsa ne olacak açmasa ne olacak. Oradan film mi izlenecek sanki. Neyse o saçma bir istek ama youtube istiyorum.
 12. Fullhd değil hd ready. Wi-di değil de wi-fi'den youtube kullanırlar muhtemelen. Wi-fi yazıp sadece wi-di'den bağlantı olması gibi kelime oyunu falan yoktur değil mi? Hepsiburada'da netflix'te sorun çıkarmadığı söyleniyor.
 13. Acaba fullhd filmleri usb üzerinden oynatır mı?
 14. Haklısın da şu an aşağıdakiyle izliyor. 28 inçte fullhd+wifi varsa fiyatı da anlamsız yüksek olacaktır.
 15. Anne evine mutfak için şunu almayı düşünüyorum ne dersiniz? . 28'' , uydu alıcılı,1366*768 , wifi mevcut. 32'' büyük gelecek, 28 uygun. Wifi var smart tv . Kendi uydu alıcısı çok tırt çıkarsa harici uydu alıcı var fullhd onu da bağlayabilirim. Bu ebatta wifi olması sebebiyle ilgimi çekiyor. Ne dersiniz?