• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

RFID

CHW
 • Content count

  3,228
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

RFID last won the day on August 25 2018

RFID had the most liked content!

About RFID

 • Rank

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

2,571 profile views
 1. @SherifLloyd Monitöründeki memnuniyetsizliğini anlıyorum ama bu şikayet süreçleri daha da berbat bir hale sokuyor. Monitörler biraz şans işi , şayet gözüne çok batıp rahatsız etmiyorsa bence uğraşmana değmez. Açıkcası bende değiştirdiğim monitörlerle ilgili sıkıntısız bir süreç geçirmedim. Forumda arkadaşlara danıştığım zamanlar oldu. Yeni gelenin, elden gideni aratır olmasıda bir ihtimal. Bu süreç böyle geliştiyse aldığın firmaya yada siteye bir daha ki sefer dikkat et.
 2. O şekilde yaparsanız cayma bedeli işin içine giriyor, bence yapmayın.
 3. HSBC'nin sitesine bir bakın uçuş yoğunsa.
 4. @Deathknight 3D işleri için ise CPU'ya para ayır render olayı RAM+CPU+SSD combo. Asrock X570 Taichi Gigabyte X570 Aorus Ultra Asus TUF X570 Ram desteği diğerlerinden daha iyi DDR4 ler için. Balistix şuan en iyi performans veriyor bu kartlarla. Şayet para yetişmiyorsa yukardakilere, 450 lerden iyi bir tane çek. Renderı subscription modeli ile bir internet sitesinden al. Ram kıyaslaması ile ilgili; https://www.youtube.com/watch?v=9IY_KlkQK1Q Acelen yoksa 550 serisini bekle. Not: Hiçbir iyi sistem kaliteli render süresi vermiyor. Şayet render 3D programları üzerinde olacaksa dışarı servis veren bir site en iyi ve çabuk çözüm. Adobe için 3700x gereksiz bence 3600 yeter.
 5. Piyasadaki en iyi modellerden biri bende kendime almayı düşünüyorum bundan bir adet. Xiaomi benim favorim. Telefonun kötü yanı SAR değeri yüksek, kağıtta göründüğünden. Bir diğer kötü yanı ekran kalitesi malzeme olarak kötü bu nedenle ekranı fazla parlak kullanmak bir süre sonra ekranda yanma bırakıyor. Aslında çoğu telefonda oluyor ama bu çin işinde biraz fazla.
 6. Sitesine göre değişiyor. Oluyor evet Kara Cuma Günü indirimleri. Kimisi erken farklı adlarla kimisi Kara Cuma diye başlayıp yeni yılı birleştiriyor.
 7. Bende Disklere kaydediyorum ama işte bozulma riski var birde disktekilere bakıp ayırmak dert oluyor bazen. Bulutta güzel tarafı nerde ne çekmişsin zaman damgalı bir de ekrandan açıp bakabiliyorsun rahat. Backup cloud ve fotoğraflar için bulut hizmetleri farklı sunuluyor o yüzden sorasım geldi.
 8. Kartın fanı ile sıkıntılar vardı, çok gürültü yapıyor diye. Mümkünse piyasada fansız yada düşük dB bulmaya çalış.
 9. Arkadaşlar TV başlığı hortladı bir şey sormak istiyorum. Şuan Digiturk abonesiyim. Çarşıda 100 tl ye çanak anten satılıyor bunu alıp uydu alıcılı denen meret tvlerden bir tane alsam hazır Digiturk kordonları çekmiş bulunuyor aboneliği iptal edip bu tv ye ekstra uydu receiveı takmadan kanalları izlemem mümkün olur mu? 2. si ise tivibusudur, digiturküdür olmadan sadece netflix ve yerel kanalları izlemek mümkün olabilir mi hd kalitesinde? Şuan 16'Mbps'ye kadar alt yapıp destekliyor. Netflix tv de açık şekilde internette takılma olmuyor fazla. Kısaca aylık ödeme yapmadan, yerel kanalları HD izleyerek (Netflix ve internet hariç) bu digiturkünden falan kurtulmak mümkün mü?
 10. Bu bahsi geçen kahveden aldım iki kutu damak tadıma uymadı.
 11. Merhabalar, SSD ve SATA disklerimde arızalar çıkınca sormak istedim, kişisel verileriniz için kullandığınız bir platform var mı yoksa kullanılmamalı mı sizce?
 12. Şu ana kadar izlediklerim açısından benden OK!. Sinematikler gene şahane olmuş.
 13. https://www.twitch.tv/instinht Canlı oynanış ve karakterler.