Windows Tablet Önerisi - REEDER W7iC veya REEDER A8iQ alınır mı?
0

Bu konuda 7 mesaj var

Selamlar,

189 TL'ye Bu ürün var: 

http://www.teknosa.com/urunler/125044812/reeder-a8iq-wifi-windows-tablet

299 TL'ye de bu:

http://www.teknosa.com/urunler/125044812/reeder-a8iq-wifi-windows-tablet

Şu anda telefonum kırıldığı için geçici bir telefon kullanıyorum, Iphone 6+S (ya da her ne ise) gelmeden almayacağım. Yolda, orda burda kullanmak için basit bir tablet arıyorum. 

189 üzer mi, bilmiyorum. Yol üstü alıp, geçeceğim :) 

Çok program arayışım yok. Ama barometre falan gibi uygulama kullanabileceğim, navigasyon olursa çok iyi olur.  

Teşekkürler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence windows tablet düşünüyorsan al geç. 189 liraya çok daha iyi bir şey alma şansı zaten olmaz. Windows 10 gelir mi bilmiyorum ama gelmese bile ileride çocuklar için tablet olur, basit oyunlar vs anlamında. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

W7iC bende var. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Densha'da da var. Pek tavsiye etmiyorum. Ben 170 lira gibi bir fiyata almıştım, maksadım HTPC olarak kullanmaktı. Ben sana sıkıntıları sayayım:

Bir kere, kasası çok kalitesiz. Marketlerde satılan ultra ucuz tabletlerle aynı kasa. Benzer şekilde ekran da plastik, hem de çok kolay çizilen bir plastik. Yani bir hafta yanında gezdirsen 10 yıllık cihaz gibi çizilir ve matlaşır. Pil ömrü vasat. Telefon pili takmışlar alete. 1GB ram yetersiz kalabiliyor. Amacın sadece tek uygulamayı açıp ona bakmaksa belki yeter ama genel anlamda yetersiz. Bende aynı işlemciye sahip ama 2GB bellekli bir Windows tablet daha var, arada ciddi akıcılık farkı oluyor. Ekran çözünürlüğü Microsoft'un belirlediği standartların altında kalıyor. Bu yüzden MS üzülmesin diye upscale ediyor alet, bu da ikonların kocaman gözükmesine ve pencerelerin ekrana sığmamasına sebep oluyor. Pek kullanışlı değil. Ekran kalitesinin de kötü olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. W10 sanırım gelmeyecek, yani gelse de nereye kurulacağını ben çözemedim. Aletin 16GB yeri zaten kendine zor yetiyor. Bir de güncelleme indirmek filan dert olur.

Aradığın uygulamalar W8 marketinde var mı bir bak. Sonradan "yav bu uygulama da yokmuş" deme. Çok absürd eksiklikler olabiliyor. Ben adam gibi (ve ücretsiz) bir haber okuyucu uygulaması bulamadım mesela. Facebook filan var ama mesajlaşma kısmı resmen sakat. Mesajlaşmayı yine telefon üzerinden yürütüyorum. Android uygulamalarının rahatlığı pek yok bunda maalesef.

Ben senin yerinde olsam ya A8iQ alırım, ya da amacın iş görmek olduğuna göre hiç bunlara bulaşmam, gider Android alırım. Basit işlerde Android daha başarılı. Bende Reeder'ın A7iQ modeli var. Senin baktığın A8iQ'nun 7" ekranlı olanı. Donanım aynı, ama ekran küçük ve Android kullanıyor. Belleğin az gelmesi haricinde memnunum aletten. Yani Facebook, Twitter gibi şeylerde yeterli geliyor. Fiyatı ben aldığımda 220 lira civarındaydı. Eğer bulabilirsen Hisense Sero 8 de alabilirsin, o biraz daha iyi ve fiyatı da 280 lira civarındaydı. Son döviz artışlarıyla %10 filan ekle işte bunların üzerine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hisense Sero 8'i ben geçen aylarda 140 liraya aldım. Bu fiyata hala bulunabiliyorsa şiddetle tavsiye ederim.

HDMI çıkışı dışında bir eksiği yok sayılır. Fiyatına göre kasa ve ekran mükemmel, hatta mükemmelden de öte...

Kısa bir araştırma yaptım, şu an en ucuz 207 lira :http://www.n11.com/sero-hisense-e2281tk-8-P64858483

Bu paraya da alınır... Kalitesi 500-600 liralık tabletlere eşdeğer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

reeder performans olarak şimdi kullandığım 2gb ramlı toshiba laptoptan daha iyi performans veriyor onu da ekleyeyim. (2007 yılı ve vista ile gelmişti hala vista var üzerinde.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok