kismi ucuz sistem onerisi
0

Bu konuda 5 mesaj var

2015 subatinda aakarti sorunu yuzunden aldigim amd fx6100 den nefret etmistim

ama su devirde amd o derece kotu degil stok fanlarda artik bok degil 2008 deki aldigim intel kadaer olmamasi cok canimi sikmisti (hala su an fanlari otemsin idiyte sistemi %40 cpu downlock falan ilen kullaniyorum)

su an dusundugum sey kenara teee senelerdir koydugum acikl pc param var dolar olarak duruyto icinde 1.750.000 akp secimi kazanmadan once alinmis dolar bile var

ekran kartlari bu kadar delirmisken ben wow harici ek oyun onamdgimdan oynasamda ultra falan oynamcagimdan hd uzerine cikmayacagimdan 50 ysima geldim omru hayatimda akiskan oyun oynamisligi yok zati versin 10 dps idare ederiz

sonucta su an amd fx 6100 16 ddr 3 ram ede dhw zamaninda lp incelemesi ile gze gelip aldigim gts 450

ekran karti alamam cok pahalilar ucuzlarda bi boka yaramiyo sadece benimkinden guncel biraz daha iyiler aisiri degil en ucu ekran kartlarindan alam iyice neryse ayni olucan 1030 muydu neydi

o yuzden diyorum ki saglam bi anakarta 32 gb ram ile onboard ekran karti olan bir sistem acana kursam mi 5-6 sene once burdan konusup aldigim kigston 240gb ssd yerinede soyle 250-500 gv 2000-3000 yza okuyan teroide bi m2 taktin mi misal ryzen 5 5600g gibi

7x24 acip pc daha kotu olmasina imkan ihitmal yok su an bazi sorunlar haric isimi oruyo

cok eskidi bazi sorunlar oluyo montorunde bazen kose ksiklari kisik aciliyo ee oda belki 10-13 senelik falan230-240 liraya mi ne almistim dolar 2lira yokken yada o civarlar

omru hayatimda 1 kere yatim sistem olmeden pc yenilemeyi anakararsizligim o ikincisi de onboard hic kulllanmadim

monitor alirsam da %99 enzer kalitedebisi alicam ve tek kiriterim asinda guc kaynadiginin disrarda olmasi lazim bu aceri forumdada yazmistim 2-3 kere adoptor degistirdim i acerin yetkili servisini ilk aradima adam yok disardan gelicek gibi montorun parasina yakin bi para demislerdi 10 da 1 inen ucuza mi muadil laptop adapoturu almistim o da cakozladi 2-3 sene sonra bi daha aldim internal olaydi tum montor nanay ve mecbur servis 1 condstore gitse bile 50-75 dolar tamir parasi sorucaklarki ki montorlar ucuz hala ayni sevitlerde 120-130 dolar gibiler cogu tar 1000 dolarli kfalan kullanabilirde yani benim giiler icin 23" hd yediyo 2k 4k i bedave versen alamam ters teper

fikirleriniz nedir belkiyim mi alicam olan 5600g gibi bisi isleri gorur mu 3200 g gibi girisi seviyesinini dusunmedim cunku her ne kadar oyun pek oynamasamda ee office pc de olmayacak bu

onceden cin menseli mini pcler 200-400 dolar bandina olan 200 dolarlik bazi urunler fena durmuyo biraz zatif kalsalarda

supe giik gittigim yeni ofrendigim sey laan kasalarin hepsi dop olmus rbgsiz onu firildak gibi 3 fansiz olan okuz kadar para olmayan kasa kalmamisi nedir

kasa benim asus 2008de almistim cok eski tum fanlari coktan olup gitti kasa acik calisiyo on paneldeusb2 ler bile arada zirtliyo bde dirver gecen 2015 e sorun oklmus ben dvd rom ata di anakarta sata sadee oldugundan 1 gun bekleyip gidip sata dvd alip dirverlari oyle kurmustum da ee simdi bakiyorum laan on yuva falan yok elinde biri cd dvd ile geldiginde ne yapiyo millet tamam eskisi kadar onemli degilde diriver laizm olsa pc calismasi icin bi yerden bulup usb dn mi yuklicez

cok yaslandim artik pc alecide de gosteriyo yasim en hala 2000lerin basindakaldim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

onbaord gpularla ugrasma dandikigi bile olsa ile ekran karti almak lazim mi diyorsun abi

ekran guzelmis ama cok buyuk bana sanji 2k da bilemiyorum zati ekran umkunse sonrayada birrakbilirim

yazmayi unutmusum zmaninda bir mallik ile tum parami cin mali hoperlore yatirmistim edifer 6+1 ama 4 girise gerek duyuyo o yuzden daha pahali vede daha iyi ses chipli modelleri aliyorum senelerdir

illa sudur degilde iste toplayinca senin verdigin sisteden boyle cikti

https://www.itopya.com/KendinTopla?p=8488_1-14171_1-10872_1-9697_1-22841_1-23831_1

kafamda iyice karisti kasa konusu canimi biraz sikti hepsi boyle netflix dizisi gibi olmus

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, nazareth said:

onbaord gpularla ugrasma dandikigi bile olsa ile ekran karti almak lazim mi diyorsun abi

ekran guzelmis ama cok buyuk bana sanji 2k da bilemiyorum zati ekran umkunse sonrayada birrakbilirim

yazmayi unutmusum zmaninda bir mallik ile tum parami cin mali hoperlore yatirmistim edifer 6+1 ama 4 girise gerek duyuyo o yuzden daha pahali vede daha iyi ses chipli modelleri aliyorum senelerdir

illa sudur degilde iste toplayinca senin verdigin sisteden boyle cikti

https://www.itopya.com/KendinTopla?p=8488_1-14171_1-10872_1-9697_1-22841_1-23831_1

kafamda iyice karisti kasa konusu canimi biraz sikti hepsi boyle netflix dizisi gibi olmus

Kendin toplayınca ucuzsa onu al yoksa yukardakiler de güzel birde bundan al ben de kullanıyorum bunu sesi yeterde artar https://www.trendyol.com/logitech/z150-hoparlor-beyaz-p-458753180

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hoparlere zamaninda 600 kusur dolar vermistim cik yani almam yeni anakarta para veririm abi bence o linlkerde ismin fala cikiyo bence bide biraz bakinca olucak gibi durmuyo bi hata falan var 4060 tek basina 11k falan diyo zati o kasa anakart falan ram derken 16k kalmasi imkan ihrtimal gibi gelmedi bana

iste bu 5+1hoperlerde 4 kiris var hala calisiyo eski usul analog edifer 5+1 1000 lira para verip almistim eksenden karogculara eve 2 kutu olarak zor getirmisti.

anakartlara onden 300-500 lie fazlasini verip daha ses destekli 6 kanalli flan modellerden aliyorum

ben cok uykuuzum en iyisi once bi yatiyim cikan zati bi kiz ismiydi sonra bi ariyim dedim boyle pc toplama videolari falan cikti yanlis anlamisim

ssimdi eski site arayamamam

https://www.amazon.com.tr/Edifier-S760D-5-1-Surround-540-Watt-kızılötesi/dp/B00L4XFQR4

bunun antika versionu sonucta 12-14 sene once almistim sanirim dolar 1..5 civarliyken s550 miydi neydi bundaki kadar ozellik yok amagorunus ve hoparlor ayni

edit

yzidigim bit msg vardi arada tiklayinca  yeni msg a cancel etmis oldum sanirim orda ciddi guzel bi ekran karti var ki tek listelenmesi 11-12k gibi tum sistemi 16k gosteriyo ki 5 k cpu anakart ram ssdfalan olmaz bi hata var orda ama cikartamadim

neyse cok tesskurler fiir alip alip ogrenip sonunda yapcam bisi

2002 2008 2015 son sistemim

2002 amd 1700+ 2008 cd2e8400 1015 amd fx 6100

amd kaldirmyiodu aritk 2008 de bitim kanlandi aldim intelin anakarti yandigi icin fx 6100 u aldim

21 senede 3 sistem iste alinca gebertene kadar kullanacam

stelik senede totalde 2 gun bile kapali kalmiyo eletrik kesintisi haric pc kapatmamam cok nadir

bunu oldurnee kadar beklemesem bile alacagim sistem yanmadikca harantili 2031-32 kadar gotururup

sirf fakirlikten de degil elbet basit seylere kullaniyorum.sonucta web girmek 3-5 oyun oynamak 3-5 vieo izlemek icin 1000 ler dolarlik cpular groular gerekmiyo

nazareth tarafından düzenlendi
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok