vlan tanımı
0

Bu konuda 8 mesaj var

evdeki network üzerinde farklı vlan tanımları yapmaya uğraşıyorum bugünlerde ama beceremiyorum. kullandığım switch'te (netgear GS752TP) vlan özelliği var ancak merak ettiğim soru şu; sadece switch'te vlan desteği olması yeterli mi yoksa vlan desteği aynı zamanda router'ımda da olmalı mı? (bu durumda modem oluyor)

bilgisi olan var mıdır acaba :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

düşündüm de istediğim iş için bir anlamı yok... :) misafir ağı üzerinden bağlananları farklı bir vlan üzerinden çıkarmak istiyorum olay o. doğal olarak otomatik ip almaları gerekmekte :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

router olarak ne kullanıyorsunuz? dd-wrt/openwrt uyumlu bir router ise bu firmware'leri deneyerek vlan desteği sağlayabilirsiniz belki router'a?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dd-wrt gibi yazılımlar ne yazıkki modem+router komboları için bulunmuyor. sadece router'lar için var :)

asus dsl n66u var aslında bende ama geçen günkü yıldırımlı yağmur seansından sonra yandı kendisi... şu an garantide. ttnet'in verdiği dandik modem bağlı da onda farklı ip bloğu kullanılamayacağı zaten belli. asus'u bekliyorum bakalım ama muhtemelen onda da yoktur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok