SEO çalışmaları için ASP'ye devam mı yoksa WP'e mi geçmek lazım?
0

Bu konuda 4 mesaj var

Merhaba arkadaşlar, şirketin sitesinin SEO çalışmaları için bir el atayım diyorum. sitemiz www.bizimosgb.com  asp temelli yazılmış. Biraz araştırdığım kadarı ile aspyi SEO için çok tavsiye etmiyorlar. www.eforosgb.com gibi bizim sektörden sitelere baktığımda genelde wordpress ile hazırlanmış. Bu bahsi geçen sitenin tasarımı da hoşuma gitti açıkçası. İçeriği zenginleştirip ufak tefek değişiklikler ile wp kullanarak siteyi yeniden ben tasarlayabilir miyim? Çok zahmetli olur mu? Yoksa ASP olarak kalsın öyle mi SEO çalışmaları yapayım. 

Wordpress konu hakkında sıfır bilgisi olan birisi için aşar mı yardım almalı mı? SEO şimdilik beni aşar onun için yardım veya danışmanlık almayı düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ASP dilini hiç bilmem anlamam, anlamak ya da öğrenmek içinde çabam olmadı. Php tabanlı arayüzlere daha alışkındım her zaman. Wordpress kullanımı kolay bir arayüzdür hatta epey basittir yani sıfır bilgiyle en çok bi kaç gün belki biraz yabancılık çekersin ama çabuk kaparsın. Kapsamlı birşey dersen drupal derim tek geçerim. İlk zamanlar çok karmaşık gelirdi bana ama tadını aldınmı şerbet gibi geliyor. Cms tabanlı genel tüm yeni sistemler zaten kendinden hazır sistem sayılır artık, kendin fazla kod içeriğiyle uğraşman gerekmiyor çoğu zaman hazır modülleri çakıp geçiyorsun. Php yazılım dilinden biraz anlıyorsan zaten eksiklerinide kendin aralara serpiştiriyorsun oldu bitti maşallah. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WP için hiç bilgiye gerek yok ben bile 0 web bilgisi ile 2 günde site yaptım bir arkadaşa, ancak elde yapılmış bir kayna kod varsa onu değiştirmek sıfırdan WP ile yapmaktan daha az uğraştırı bu yüzden ben imkan varsa ASP ile yapardım. Çok zor olamaz o emin olunki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

asp.net, php, mvc java vs. ile seo ne kadar yapılırsa asp ile o kadar yapılır. önemli olan html çıktısı çünkü. ama google wpyi tanıyıp içeriği daha iyi değerlendirebilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok