Oto Cam Filmi
0

Bu konuda 12 mesaj var

Bu konuya dair trafik polisinden ceza yemek ya da yememek en önemli kriter. Yan camlar ve arka cam 2, ön cam 0,5 kabul ediliyor diyorlar. Sizin bu konudaki tecrübeleriniz veya yorumlarınız nedir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamına ve arabasına göre muamele yapıldığı kesin.

Görüşü engelleyecek şekilde yapıldığında ceza uygulanması gerekiyor.Ama film varsa adamlar direk yazıyor cezayı.

Arka camlar,bagaj kapağı camı 3 numara.Ön camlar 2 numara şeklinde kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trafik polisinin cam filmine dair ceza yazıp yazmayacağına dair standart yok o zaman. En göze batmayanından yaptırayım 1 numara olsun desen ha yaptırmışsın ha yaptırmamışsın. Yapılmış birkaç cama bakmak gerek.

Fiyata dair ise F/P en iyi olarak Amerikan film ön cam hariç tümü 150TL, ön cam dahil 300TL fiyat aldım. Birkaç yere daha sorup yaptıracağım artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen sıkıntılı bir konu, kanunda görüşü engelleyecek şekilde renkli cam ve film kullanımı yasaktır diyor.

"Görüşü engelleyecek şekilde" ibaresi göreceli. Herşeyimiz olduğu gibi bu da yarım, koy sen kanuna bilimsel değerlerini %35 de %50 de bişey de, ama yok "görüşü engelleyecek şekilde" de tam bize göre....

Bu arada ben 7-8 yıl önce 400 tl ye mi ne yaptırmıştım ön cam hariç Ziebart'tan :)

Hala ilk günkü gibi..150 lira olan heralde 2 yılda bir değiştirmek mi ister?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle ama kesinlikle ucuz film tavsiye etmiyorum, hem görüntü dışında bir faydası olmayacak hem de 2-3 sene içinde yeniden yaptırmanız gerekecek. Evet polis riski var ama yaptırılacaksa iyi bir şey yaptırılmalı, ucuz film yaptırmaktansa aşağıdaki tabloda görebileceğiniz ATR 50'yi yaptırın, böylece ceza riskiniz de sıfıra yakın olur. Ben 1-2 hafta önce kaplattım, tüm camlara 300 lira verdim. (Llumar ATR 35)

Hocam renkle ışık geçirgenliği arasındaki ilişki sanıldığı kadar net olmayabiliyor. Llumar'ın verdiği tablo aşağıda; görüldüğü üzere ATR serisinde 50 ve 05'i saymazsak 20 ile 35 arasında neredeyse hiç fark yok. Hatta 50 ile 35 arasındaki fark da kabul edilebilir düzeyde. Bu tabloya bakarak karar vermek lazım.

vfczeh.png

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle ama kesinlikle ucuz film tavsiye etmiyorum, hem görüntü dışında bir faydası olmayacak hem de 2-3 sene içinde yeniden yaptırmanız gerekecek. Evet polis riski var ama yaptırılacaksa iyi bir şey yaptırılmalı, ucuz film yaptırmaktansa aşağıdaki tabloda görebileceğiniz ATR 50'yi yaptırın, böylece ceza riskiniz de sıfıra yakın olur. Ben 1-2 hafta önce kaplattım, tüm camlara 300 lira verdim. (Llumar ATR 35)

Hocam renkle ışık geçirgenliği arasındaki ilişki sanıldığı kadar net olmayabiliyor. Llumar'ın verdiği tablo aşağıda; görüldüğü üzere ATR serisinde 50 ve 05'i saymazsak 20 ile 35 arasında neredeyse hiç fark yok. Hatta 50 ile 35 arasındaki fark da kabul edilebilir düzeyde. Bu tabloya bakarak karar vermek lazım.

vfczeh.png

bir de aracın dış fotosunu koyabilir misiniz ? Nasıl göründüğü de önemli bir yerde.  

Özellike Antalya 'da yazın cam filmi şartoğlu şart vaziyette. Aracı güneş altına bırakınca içerisi yanıyor. Yola o şekilde çıkınca da içeriyi soğutmak için full klima 5-10dk da normal hale getiriyor ancak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WP_20150825_07_37_50_Pro.jpg

Ne kadar fikir verir bilmiyorum ama Llumar marka olduğu için görüntüsü gayet iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler foto için , bence çok dengeli bir görüntü sunuyor , içerisi de tamamen görünmez değil .  Ben de arka camların tamamı ve ön 2 cama yaptırmayı düşünüyorum. Perde ile çok efektif olmuyor ve perde rengi 1 yaz'da kaçıyor.

LLUMAR marka acaba Antalya güneşine kaç sezon dayanır renk atmadan ?  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rica ederim, daha iyi bir fotoğraf çekebilirsem tekrar çeker gönderirim, gerçekte bu fotoğraftakinden biraz daha açık tonda.

Perdeler gerçekten kısa sürede soluyor, benim perdelerin iç kısmı siyah, dış kısmı ise neredeyse beyaz haline gelmiş, gri bile demek zor. Ayrıca perde arkada oturanları uzun yolculuklarda rahatsız ediyor...

Llumar'ın rengi kaç senede atar bilmiyorum ama bulabileceğiniz en iyi filmlerden birisi. Normal şartlarda 10 yıl ömrü var, tabii bu süreçte yavaş yavaş renk atması oluyor ama tahminimce rahatsız edecek bir görüntü Antalya'da bile 5-6 seneden önce oluşmayacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim film yaptırdığım yer Llumar'ı 300 liraya, Elgard denen uyduruk markayı 150 liraya yapıyor. Tabii bizim milletimizin tek derdi gösteriş olduğu için; film yaptıranların %90'ı Elgard tercih ediyor. 150 lira daha verip uv ışınlarından ve sıcaktan korunmak varken, ne kadar işe yaradığı malum bir ürüne para veriyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok