HP Officejet Pro x476dw almayı düşünüyorum...
0

Bu konuda 1 mesaj var

Merhabalar, ofiste her türlü sb. ve renkli baskı işi için bu yazıcıyı almayı düşünüyorum. Aylık baskımız ortalama 4000-4500 baskı. min 500, max 7000 baskı olduğu da nadiren olabiliyor. Haliyle sıradan ev-ofis kullanımları için üretilmiş mürekkep püskürtmeli yazıcılar çok geçmeden su koyuveriyorlar. Yazıcı kafaları vs. dayanmıyor. Bir de mürekkebi kendiniz dolduruyorsanız devamlı sıkıntı...

Piyasada profesyonel baskı makinaları dışında hem hızlı, hem all in one hem de parçaları bahsettiğim kapasitelere göre üretilmiş pek cihaz da yok. Bu nedenle X476dw fena değil gibi duruyor.

Cihaz + sürekli mürekkep beslemeli tank bağlı şekilde 2165TL'ye yakındaki bir dükkandan alabiliyorum. Normalde cihaz Mediamarkt'ta 1699TL. Ama tank bağlı şekilde piyasada bulabildiklerim arasında en iyisi bu. 

Ofiste verdiğimiz eğitim seminerlerinde katılımcılara 175 sayfalık seminer notlarını biz basıyoruz. Her ay iki gruba seminer versek zaten 4500 baskıya ulaşıyoruz. Dolayısıyla başlıca kullanımı bu yönde olacak. Bunun dışında fax fotokopi, tarayıcı özellikleri normal bir ofis ortamındaki kadar kullanılacak. Bunlar dışında ben ayrıca fotoğraf basmak istiyorum. Cihazın hızı, diğer özellikleri vs. çok iyi. Ama bir tek fotoğraf baskısı konusunda çok detaylı bir bilgi göremedim. Eğer o da iyiyse muhtemelen bu yazıcıyı alacağım.

Aramızda bu cihazı kullananlar varsa ya da başka bir cihaz önerisi olan varsa beklemedeyim. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok