Ekran kartı soğutma sistemleri
0

Bu konuda 5 mesaj var

Piyasada Nvidia teknolojisiyle alakalı bir çok marka var. Bunların soğutma sistemleri hakkında düşünceleriniz neler .Örneğin Galax Nvidia Geforce GTX980ti Hof LN2 EDIT 6GB, Asus GTX980 Ti DirectCU G GDDR5 6GB sıralı 3 lü pervaneye sahip.Evga modelleri ise 2 pervane ve 1bilye fazla soğutma sisteminde kullanılmasıyla kendinden söz ettirmekte. Sıralı 3 pervanenin sesli olabileceği,2 geniş pervanenin daha az dB sahip olduğu konusu geçiyor.Ekran kartlarının performansı göz önüne alınınca soğutma sistemlerinde ve desibel düzeylerinde kullanıcı deneyiminiz ve düşünceleriniz nelerdir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ASUS Strix serisi çok başarılı bildiğim kadarıyla. Çalışırken çok sessiz olmasının yanı sıra düşük yüklerde fanı tamamen kapatıyor :)

Gerçi kartın biraz "üstüne" çıktığı için (PCI yuvası yüksekliğini aşıyor) Air 240'da kullanma imkanı olmuyor ama böyle bir sorununuz yoksa bence en iyi çözüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yük altında overclocklu olarak her iki yönden de, G1 daha başarılı bence bu yönlerden. 980Ti G1 Gaming ile ayarlanan hızın altına kartın düştüğünü görmedim mesela ki yaz sıcaklarında, Strix bu kadar değil. Gürültü olarak ama yük altında hepsi gürültülü zaten. Biri öbüründen daha az gürültülü olabilir ancak.

Bu arada yeni Strix versiyonundan bahsetmiyorum, Direct CU II olan versiyonundan bahsediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok