Everest DLK T9S Kullanan Varmı ?
0

Bu konuda 12 mesaj var

Merhabalar , 

FPS oyunlarını sıkça oynadığım için laptopun düz klavyesine ucuz alternatif arayışlarımda şu oyuncu klavyesine rast geldim:

t9s.jpg

Fiyatı zaten çok uygun , ancak çok fazla inceleme bulamadım yanlızca aşağıda bir eleman kendince test etmiş :

https://www.youtube.com/watch?v=WYEyM0MmVz8

Ürün fiyatlı linki:

http://www.hepsiburada.com/everest-dlk-t9s-siyah-kirmizi-usb-multi-media-oyun-q-klavye-5497-p-BD630025

Deneyen bilen gören var mı ? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence alınmaz. Oyuncu klavyelerinin en büyük esprisi , thumb stick . Böylece başparmak ile 7-8 tuş kontrol edilebiliyor. 

Bunun klavyeden pek bir farkı yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten tek amacım FPS oynarken laptopun sabit klavyesinin bileğimde uzun süreli ağrı yapması , sağa sola istediğim gibi çevirememek.  Bozulmazsa bunu alıp geçeceğim , yoksa evde a4 ün kablosuz klavyesi de var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar yazayım. Çok memnunum. Thumbstick yok ama özellikle FPS oyunlarında acaip işe yarıyor. WASD diziliminin normal klavyedeki gibi hafiften çapraz olmaması, tam düz olması kullanımı acaip rahatlatıyor. Şöyle diyeyim; Logitech G105 mekanik olmasa da mükellef bir oyuncu klavyesidir, onu bile bıraktım bunu kullanıyorum oyunlarda. Dayanıklı da, senelerdir arıza yapmadı. Ne tuşlarında ne de USB bağlantısında sıkıntı olmadı. Everest'in sattığı en düzgün ürün bu. Çin sitelerinde araştırırsanız bunun aynısının aydınlatmalı versiyonunu 30-40$ gibi fiyatlarla satıyorlar. Öyle tırt bir ürün değil yani.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar yazayım. Çok memnunum. Thumbstick yok ama özellikle FPS oyunlarında acaip işe yarıyor. WASD diziliminin normal klavyedeki gibi hafiften çapraz olmaması, tam düz olması kullanımı acaip rahatlatıyor. Şöyle diyeyim; Logitech G105 mekanik olmasa da mükellef bir oyuncu klavyesidir, onu bile bıraktım bunu kullanıyorum oyunlarda. Dayanıklı da, senelerdir arıza yapmadı. Ne tuşlarında ne de USB bağlantısında sıkıntı olmadı. Everest'in sattığı en düzgün ürün bu. Çin sitelerinde araştırırsanız bunun aynısının aydınlatmalı versiyonunu 30-40$ gibi fiyatlarla satıyorlar. Öyle tırt bir ürün değil yani.

Çok teşekekkür ederim bir kullanıcı tecrübesi yorumu olarak . Bu yüzden şimdi sipariş geçiyorum .   :alkis:

EDİT. Siparişi geçtim , artık bekliyoruz .... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün alet elime ulaştı . 

1- Ürün kalitesi fiyatının oldukça üstünde. Tuşları ve yapısı oldukça dirayetli ve kaliteli. Tuşların yumuşaklığını sevdim.

2- Ergonomi olarak laptopumdaki tuşların çok yakın dizilimine alışık olduğumdan çok tuhafladım diyebilirim. Ellerim küçük değil ,buna rağmen alışkanlıktan çıkmak zor oldu.

3- Yarım saat kadar bf4 oynamaya çalıştım , çalıştım diyorum zira laptopumun tuş dizilimindeki çevikliği bu klavyede yapamadım . Özellike  Shift tuşunun A harfinin hemen yanında olması koşma işleminde beni çok şaşırttı. Tamam sonuçta key binding yapıyorsunuz ama defaul ayarlarda zor geliyor. Ayrıca sağlı sollu space tuşları bir tık yukarıda olmalıydı. Yine laptop klavyesi alışkanlığımın üzerine zorlandım. Resmen oyunu acemiler gibi oynadım :) 

Sonlara doğru biraz daha alıştım gibi ama zaman alacağı kesin benim için. Ama vazgeçmem , 10 oyundan sonra alışırım gibi geliyor.

Ayrıca silah değişimini 1-2-3-4-5 tuşlarından yapan benim için yine o tuşlar biraz yukarıda kalmış. laptopta hemen W üstünde olunca çok hızlı yapabiliyordum.

Diğer oyunlarda kullanamadım henüz , ancak bu klavyeyi kullanmak için oyunlarda key binding yapmam şart.  Alışmam da zaman alacak.

Son söz ; bu fiyata oldukça kaliteli  , alışmak zamanla olacak bir klavye.  Tüm yorumlarım kendimle ilgilidir , herkeste aynı şey olması beklenemez , ben beğendim ve alışmak için kullanmaya devam edeceğim zira bileğim çok rahatladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrardan hayırlı olsun. Ben CTRL, ALT ve Shift tuşlarını farenin sol tarafındaki tuşlara (G500S'te solda 3 tuş var) atadım, oradan kullanmaya alıştım. T9S'te orta kısımdaki tuşları ve üstteki silah seçim tuşlarını kullanıyorum sadece. Bir de başparmakla space tuşunu kullanıyorum tabi. :) Alışınca acaip rahat edeceksiniz, hatta artık normal klavyeyle oynamak istemeyeceksiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet şimdi daha iyileşti :) , dün de 1 saat kadar bf4 takılınca elim iyice alıştı , 2-3 saat sonra tam olacak ..  şimdi gerçekten keyifli oldu !

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok