Surface Book-izlenimler ilk 72 saat.
0

Bu konuda 42 mesaj var

Evet, evet microsoft'u arayip bu sefer  telefonda adim adim yaptik, adam olamaz diyor verilen hataya... neyse cozumu kendim buldum, recovery usb disk ile boot ettikten sonra, command prompt da diskpart komutu ile harddisk i sifirlayabildim.  Ancak boyle kurabildim...  Neyse kurdum da noldu :) BOL BOL mavi ekran aldim.  Hemen hemen butun hatalar devam ediyor.  Komik olan ise o FAILED olan firmware update ler kayboldu, ne windows update bu donanim guncellemelerini indiriyor, ne de ozgecmiste adlari gozukuyor... acaba MS geri mi cekti hatali olduklari icin?

Eger GIF gibi birsey yapabilirsem, "Edge" kullanirken karsima cikan ekran kararmasini cekmek istiyorum, resmen mahdeviyor butun bilgisayar keyfini, sayfayi scroll yapamiyorum kapanacak diye...  Bu arada bugun sabah aleti aldigimda alet epey sicakti, butun fanlar da son hiz donuyorlardi... Artik gece ne olduysa... ama ne bir update yuklemis ne de arka planda bir web sayfasi acik... ekrani katlayip oldugu gibi sarja birakmistim.

Ben aleti gercekten sevmeye calisiyorum, alet ise resmen beni cope at/geri ver diye bagiriyor.  Tamam belli bir sure sonra oturacaktir vs vs vs, ama benim bi ton para verdigim aletin bunu yapmamali.  Kendi donanimini/yazilimini kendi ureten bir markadan bu kadar sorun beklemezdim,  MS hedef degil, kim olursa olsun boyle markete giris yapmamasi lazimdi.

Surface Book tan yeterince sogudum, koklu bir update 1 hafta icinde gelmezse geri vericegim artik.  

myjFT14.png 99eoBE5.png

Iyi hafta sonlari herkese...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

updateler ufak tefek bugları düzeltiyor. Sizin tarif ettiğiniz bilgisayar kullanılmaz durumda. 

Onda %99 donanımda sorun var. Hatta biraz gpu da sorun varmış gibi de görünüyor.

Geçmiş olsun. insansın premium bir ürünü kendisine hediye alıp,keyifle kurcalamak yerine , böyle sorularla uğraşması kadar can sıkan birşey yok. 

Neyse ki tüketici haklarının sağlam olduğu bir ülkede yaşıyorsunuz. Ben olsam iade eder , bir süre bekler, başka yerden tekrar alırdım. En azından bir seride sorun varsa, aynısından denk gelmesin yine. 

Geçen sene , AMD R290 yüzünden başım ağrımıştı. ilk satılan serilerde sorun çoktu,forumlar şikayet doluydu, Herkes iade etti (biz edemedik tabii :) ). 1-2 ay sonra bütün şikayetler kesildi. ilk seride sorun varmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

updateler ufak tefek bugları düzeltiyor. Sizin tarif ettiğiniz bilgisayar kullanılmaz durumda. 

Onda %99 donanımda sorun var. Hatta biraz gpu da sorun varmış gibi de görünüyor.

Geçmiş olsun. insansın premium bir ürünü kendisine hediye alıp,keyifle kurcalamak yerine , böyle sorularla uğraşması kadar can sıkan birşey yok. 

Neyse ki tüketici haklarının sağlam olduğu bir ülkede yaşıyorsunuz. Ben olsam iade eder , bir süre bekler, başka yerden tekrar alırdım. En azından bir seride sorun varsa, aynısından denk gelmesin yine. 

Geçen sene , AMD R290 yüzünden başım ağrımıştı. ilk satılan serilerde sorun çoktu,forumlar şikayet doluydu, Herkes iade etti (biz edemedik tabii :) ). 1-2 ay sonra bütün şikayetler kesildi. ilk seride sorun varmış. 

Dogru ama gelin birde bunu telefondaki MS yetkilisine anlatin... Evet, ufak tefek surucu sorunu var, lutfen bekleyin, iade etmeyin, cok guzel laptop, cok guclu laptop vs vs kafa utuluyorlar, vazgecirmek icin takla atiyor, yenisini gonder diyorsun mirin kirin ediyor ama, zaten baska bir sorun da stok sorunu, yok alet hicbir yerde...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dogru ama gelin birde bunu telefondaki MS yetkilisine anlatin... Evet, ufak tefek surucu sorunu var, lutfen bekleyin, iade etmeyin, cok guzel laptop, cok guclu laptop vs vs kafa utuluyorlar, vazgecirmek icin takla atiyor, yenisini gonder diyorsun mirin kirin ediyor ama, zaten baska bir sorun da stok sorunu, yok alet hicbir yerde...

Şurda sorunlardan bahsedilmiş.  Bana sonunda değişim gerekecek gibi geliyor. 

Muhtemelen MS yetkilisi, ilk patch e kadar geri gönderilmesini geciktirmeye çalışıyor .Gerçekten donanım sorunu olanlar ile yazılım hatası olanlar ayrılsın, boşuna fazla geri iade olmasın diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows Hello could be cause of unusual battery drain on Surface Pro 4 and Book during sleep

http://www.neowin.net/news/windows-hello-could-be-cause-of-unusual-battery-drain-on-surface-pro-4-and-book-during-sleep

Artik sabir kalmayinca, bugun oglen itibariyle geri vermis bulunuyorum. Aslinda degisim istedim, fakat ellerinde vitrin modeli  (i5 cpu) disinda bir adet bile surfacebook yoktu. Benle beraber 3 kisi daha geri veriyordu, ne model Cpu kullandiklarini ogrenemedim.  Hicbirimize soru bile sormadan aldilar geri. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsedildiği üzere surface kullanıcılarının sorunlarından dolayı microsoft özür dilemiş. Özellikle donma problemi bunların başında geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ürünü ben de çok beğenmiştim ve iyi ki de bir mağazada bu güne kadar karşıma çıkmadı. Yoksa hemen alacaktım. Anladım ki daha alfa aşamasındaki bir ürünü piyasaya sürmüşler. Microsoft'un donanım konusunda adam olmaya niyeti yok anlaşılan :( 

İyisi mi rakiplerden benzer ürünlerin çıkmasını beklemek daha iyi olacak. 

Saygılar...

Koray Üstüner

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu paylastiginiz epey eski bir urun serisi olan surface pro 3'e ait. 

Surface book icin pil sureleri iyilestirildi fakat bunun icin yeni guncellenen modellerden almaniz gerekiyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu paylastiginiz epey eski bir urun serisi olan surface pro 3'e ait. 

Surface book icin pil sureleri iyilestirildi fakat bunun icin yeni guncellenen modellerden almaniz gerekiyor. :)

Hocam ağustosta paylaşmıştım bunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ağustosta paylaşmıştım bunu.

Tarihe dikkat etmemisim, ama agustosta da surface book'a yuklenemiyordu bahsi gecen guncelleme.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok