Xenon Sky

Member
 • Content count

  243
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Xenon Sky last won the day on December 5 2015

Xenon Sky had the most liked content!

About Xenon Sky

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

587 profile views
 1. Siteye daha önce verdiğiniz emaili tekrar verince kendisi önceden kayıt olduğunuzu bildiği için sıra numarasını söylüyor. Ref vererek üste çıkmak mümkünmüş, o zaman çok bekleyeceğiz demek ki
 2. Bugün harddiskte gereksiz veri ve çöp temizliği yapıp düzenledikten sonra tekrar CrystalMark testi yaptım. Sağdaki 2 . resim hdd temizliği ve optimizasyondan sonra ki durumdur. ürünün potansiyeli bence gayet iyi fiyatına göre.Herkese öneririm. Seçimlerden sonra siyasi durum yüzünden döviz tırmanırsa bugünkü fiyatlara bulmak zor olabilir. ve testin yapıldığı sistem Haswell Chipsetlidir , en güncel sürücüler mevcuttur.
 3. Merhaba, Konu aklıma geldi bir süre sonra mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. valla tekrar girdim mailime bakayım diye cloudrino'dan mesaj yok, siteye girdim 19000 lerde hala sıram.. Herhalde bir sürü kişiye referans yollayıp onaylatmadan biraz zor sıra gelecek.
 4. Ürünü taktım , test ettim. Burada ki Sandisk 480GB versiyonun sonucu : Burada ki yine aynı sistemde önceki Sandisk 240GB versiyonun sonucu : Arada dişe dokunur farklar yok, tabii 480 GB olan 240'lığa göre seri yazmada bir miktar geride, bu testlerden belli oluyor ama ben bu farkı genel kullanımda hissetmedim. Bence bugün Sandisk 480GB fiyat/kapasite kategorisinde şimdilik 1.cidir.
 5. Bugün bir ara 532 TL ye inmişti fiyat sonra talep gelip satılınca son kalan 1-2 üründe fiyata abandı vatandaş. Şimdilik 549 TL'ye hepsiburada ve Kliksa 'da var. İstanbul Bilişim'de nakit 498 TL'ye satılıyor ama paralel ithalatçı diye biliyorum İstanbul Bilişim'i garanti konusunda yarın birgün ne olur bilmiyorum. Bu arada ürünün testleri bu linkte : http://www.tweaktown.com/reviews/6790/sandisk-ultra-ii-480gb-ssd-review/index.html Ürün birçok konuda Samsung ve diğer rakiplerden geri kalmıyor ancak yük altında yazma konusunda diğer rakiplerinden geride kalıyor (200 Meg. ortalama yazma hızı gibi) Eğer video editing yapmıyorsanız ve büyük ISO türü dosyalar transfer edilmeyecekse, büyük arşiv dosyaları açılıp, sıkıştırılmayacaksa günlük kullanımda diğerleri ile fark görülmemesi lazım. Eğer yazma konusu önemli ise o zaman Samsung 500 GB EVO veya Kingston HyperX 3K 480 GB mevcut 600 TL - 700 TL bandında. Ama Kingston HyperX 3K 240 GB kullandım sonra OCZ Vector 240 GB kullandım, testlerde belli kalemlerde farklar olmasına rağmen gerçek kullanımda bu testlerde ki farkları hiç hissetmedim, belki oyunlarda yüklemelerde 1 sn. fark etmiştir.Ama bu fark için 100 - 200 TL fark verip Samsung EVO almaya değer mi ? Bence gerekmez. Ürün kargoya verilmiş geldiğinde sistem kurup testlerini burada yayınlarım.
 6. N11 sitesinde 480 GB SSD için uygun fiyatlı bir ürün var. %5 yada %10 gibi indirim kuponu kullandığınızda 515 TL ile 500 TL arasında bir fiyata almak mümkün. Son 9 adet kalmışken kaçırmayın. Internette ki yorumlarda kullanıcılar genelde memnun olduklarını dile getiriyorlar. Link : http://urun.n11.com/hard-disk/sandisk-480-gb-ultra-ii-sdssdhii-480g-g25-P60065718
 7. Internette başka forumda vardı, X markasının servis müdürü X markasının aracını götürüp yeni yazılım yükletip motorun fabrikada sınırlandırılmış potansiyelini açtırıyordu, yani çoğumuzun bildiği Mod olayı. Tabii müsade edilen CO2 oranları filan bu mod yüzünden aşılıyor. Muayene vakti geldiğinde kendisine Motor Mod yazılımını yükleyen yere gidip orjinal fabrika ayarlarını geri yükletip öyle muayene gidiyorlar. Bizde araçların kimbilir kaçta kaçında olan bir olay zaten. Başka bir konu eski Ikarus otobüsler, yakın zamana kadar belediyenin filosunda olan bu otobüsler eşşek gibi CO2 salıyorlardu egzoslarından yani bizde zehirli gaz CO2 salınımı filan hak getire..
 8. Bende nette baktım şöyle bir. Kendi oyun sunucunuzu kurabiliyorsunuz, kendi web sayfanızı barındırıyorsunuz, dosyalarınızı saklıyorsunuz bazı teknik altyapı olarak avantajları varmış. youtube'dan bakınca detaylı anlatımlar görebilirsiniz.
 9. Link : https://www.cloudrino.net/ Vps Özellikleri: 512 MB Ram ve Tek çekirdek işlemci. Vps ömür boyu oluyor. Siteye emailinizle kayıt oluyorsunuz ve sıraya giriyorsunuz ve sıranın size gelmesini bekliyorsunuz. Emaile yollanan onay linkini tıklayarak sırayı öne çekebilme imkanı var. Vps = Virtual Private Server demektir.Yani kendinize özel şifreli sunucunuz oluyor. Sunulan konfigurasyon bedava tarifesi için : İş görür birçok durumda.
 10. Bu işlemci maalesef HD film izleme açısından çok zayıf, ekran kartının özel bir HD film ivmelendirme sürücüsü yoksa bu cihaz eski printerleri kablosuz olarak paylaştırabilmesi ve evdeki internet modeminde ağ yetenekleri zayıfsa(Bant genişliği limitleme vb.) bu tür fonskiyonları sağlaması açısından işe yarar. Ama HD filmleri oynatmak için Cpu mark puanı en azından 900-1000'lerde olması gerekir.
 11. Saolasın , beleş gibi bulunca hemen yazayım demiştim.Saolasın.
 12. Steam'den 1$'a Hitman : Absolution fırsatı geldi ! Şu linkten en az 1$bağış yapıyorsunuz ve size Hitman : Absolution steam kodu yolluyor. http://gamechangercharity.donordrive.com/index.cfm?fuseaction=donorDrive.event&eventID=509 Hitman : Absolution normalde 35 TL fiyatla satılıyor Steam'de.. 1$ bağıştan sonra gelen email :
 13. Polislere kestikleri ceza başına %5 verseler , milleti ceza manyağı yaparlar. Bu arada diğer konuda verdiğim link : Emniyet Müdürlüğü online ihbar hattı : Ne kadar dikkate alırlar ve ilgi gösterirler bilmem ama belki işe yarar : http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx
 14. Yanlız bu tip ürünler belli periyottan fazla kullandıldığında psikolojik sorunlar ortaya çıkarabilir diye tahmin ediyorum. Sanal dünya ile yaşamaya başlayan asosyal , sosyal ilişkileri gittikçe zayıflayan tipte insanlar görülecektir ilerde ve aksiyon oyunlarını (Battlefiled vb.) saatlerce oynayan insanlarda zamanla panik atak gelişebilir bence. Bu yeni teknolojik cihazlar toplumdan soyut yaşamaya başlamış, asosyal tiplerin artmasına sebep olabilir. 1990'larda daha Commodore döneminde sokaklarda çıkıp top oynardık, koşardık filan, eve gelmek bilmezdik akşamın 8'ine kadar. Bugün sokaklara bakınca 20 yıl öncesiyle ne kadar büyük farklılıklar oluştuğunu görünce şaşırıyorum. Teknolojik yenilikler insanların hayatını kolaylaştırırken ve eğlence deneyimini arttırırken bir yandan da insanları esir almaya başlayacak sanırım.