stardust

CHW
 • Content count

  5,031
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  238

stardust last won the day on March 2

stardust had the most liked content!

About stardust

 • Rank
  Illusive Man

Recent Profile Visitors

4,586 profile views
 1. ben eski mesajda CLA shooting brake'den bahsediyorum, eski CLS zaten çok çirkin işim olmaz. - https://www.autoblog.com/2021/02/26/next-gen-mercedes-amg-c63-reportedly-getting-550-hp-turbo-electric-drivetrain/ şu haber yeni çıkmış. elektrikli motor ağırlaştırıyor diye eleştirilmiş biraz ama tabi bu M3-M4 ve S4-S5'i de çok ağır tokatlayacağı gerçeğini değiştirmiyor. dünyanın hiçbir yerinde bizimki gibi saçma sapan bir vergi düzeni olmadığı için herkes eski c63 V8'ken yeni c63'ün V4 olmasını kabullenemiyor, çok laf-söz eden var. ama bizim ülkemizde de benim açımdan işime gelecek. türkiye'de satılan ve ondan pahalı olan bütün V6 araçlardan daha hızlı ve daha ucuz bir araç olacak. kısaca demek istediğim ben aslında aracın motoruna vuruldum, bir de tabi mercedesin yeni çizgisi çok iyi, bmw tasarımda E60 zamanı falan da denediği saçmalıkları bitirip özüne dönene kadar bence mercedes almanın tam yeri tam zamanı. A-Class'dan S-Class'a kadar bütün modellerini beğendiğim başka bir dönem olmamıştı, tasarımda cidden kendini aştı.
 2. ps: C63'ün teknik detayları belli değil. koyacakları elektrikli motor belirleyici faktör olacak. m139 şuan 421 beygir. eğer 130 ve üstü bir elektrikli motor gelecek ve araç toplamda 550 beygir üstünde olacaksa konsola falan takılmadan alırım heralde. m139 şuan resmi olarak 0-100 3.9 saniye ama şartlar uygun lastikler sıcaksa 3.6 saniyede hızlanıyor 100km'ye. c63'de bu rakam resmi 3.5, kullanımda 3.3 falan olabilir. 0-100 çok da önemli değil. o elektrikli motor, turbo spool olana kadar anında devreye girip aradaki boşluğu dolduracak, ara hızlanması kesintisiz, sapık bir şey olacak. alır mıyım bilmiyorum ama alırsam eğer Türkiye yollarında gelmiş geçmiş en hızlı kullanılan araç olacağı kesin bunu geçebilecek araç zaten ultra pahalı sınıfına girdiği için sahibi acır basmaz, baştan tokatlanmayı kabul eder.
 3. araba daha yeni çıktı, onun 2. eli olmaz, olsa bile 2. el satanda çok büyük pislik vardır hayatta alınmaz. 2. el almayacağım zaten. diğer yok benim için. mercedes alacağım marka olarak onu kesin kafaya koydum. motor da m139 olacak, o da kesin gibi, ondan sabırla c63 bekledim. mercedes o motoru CLS'ye koysa benim için olay bitecek ama koymuyor, çünkü kolarsa CLS 53 biter. teknik olarak koymaması için hiçbir sebep yok ama v6 3000 motor alan adam da taşa tutar işte. makyaj geliyor CLS'ye sadece öne, içeride de ufak tefek değişiklik olacak, bir de motorlar mild hybrid olacak. cls 300d muhtemelen 300 beygir olur elektrikli motorla birlikte, belki mantığın sesini dinlerim. gerçi m139 yine içimde ukde olarak kalır.
 4. evet varmış, ben de yazdıktan sonra baktım. normal CLA küçük geldi, shooting brake bir nebze olsun daha kullanışlı olabilir. 1 çocukla idare ederiz de, 2. çocuk olduktan sonra o da küçük gelecek... kararsızım işte, Türkiye'de aldığım son araç olacak bu, o yüzden almışken her açıdan beklentimi karşılasın istiyorum, mümkünse SUV almak zorunda kalmadan...
 5. tamam da benim zaten acil ihtiyaç değil, şuan evde 4 tane araç var. keyif için alıyorum, almışken her özelliğiyle tam istediğim gibi bir araç olsun istiyorum. gerçi o araç da var ama V6 3000 motor, en üst vergi diliminde olmasından dolayı üzüyor beni. o yüzden 2000 motorla sınırlandırdım kendimi.
 6. mini diziler de güzel. ama Dark gibi olursa, yeni sezonu başlarken hatırlamak için oturulup eski sezonunu tekrardan izletebilen bir dizi, o kalitede olacaksa istediği kadar uzun olabilir ya da sezon arası bekletebilir.
 7. C serisi diye bir şey yok gençler, mercedes'de bu işler "class" dır, seriler bmw'de... gerçi adamlar kendi sitesine bile seri yazmış, bu işte bi klassızlık var... ben yorum yap(a)madım çünkü ilk şoku atlatmaya çalışıyorum hala. senelerdir yeni araba alma kararını erteliyorum. C63 alıp bu faslı kaparım diye düşünmüştüm. dış tasarım olarak arka stop farları dışında beklentilerimi karşıladı, gayet güzel. fakat... abi o konsol nedir öyle ya... o sonradan eklenmiş gibi emanet duran ön gösterge... tesla'dan bire bir kopya koca bir ekran, bir de üstüne üstlük yamuk duruyor.. offf, ben kavisli televizyona bile bakamayan adamım, o yamuk ekranla nasıl yaşarı ki... hava çıkışlarının üstte oluşu... yani arabanın önünde eğimli duran bir masa varmış da, bütün aksesuarlar o masaya monte edilmiş gibi saçma sapan duruyor, youtube'daki bütün videoları izledim, kendi gözümle de göreceğim ama fikrimin değişeceğini sanmıyorum. yahu CLA'nın konsolu bundan 1000 kat daha iyidi, daha olgun gözükmesi gereken c-class nasıl olmuş böyle zıpır çocuk tasarlamış gibi gözükür anlamadım. direksiyonu da beğenmedim, ondan kaçış yok tabi S-class da bile aynı direksiyon ama yine CLA'daki direksiyon çok daha güzel. bu durumda bunu türkiye'ye getirtebilir miyim insani bir fiyata bilmiyorum ama CLA shooting brake'e meylediyorum. https://www.youtube.com/watch?v=SYCc0r7U4Ak soygun kıvamında vergiler olmasa alacağım araba belli ama vergisiz fiyatını gördükçe elim gitmiyor, konsol dediğin böyle olmalı:
 8. diziyi bitir, ondan sonra görüşelim
 9. Behind Her Eyes Hakkında hiçbir şey araştırmayın. 6 bölüm zaten. Oturup direkt izleyin.
 10. Mart ayı beleş oyunlar açıklanmış: https://www.ign.com/articles/playstation-plus-games-for-march-2021-announced İlgimi çeken bir şey göremedim...
 11. oyun piçe döndü...
 12. adam bana tsushima diye diye ps5 aldırdı, şimdi söylediği şeye bak.
 13. bahsettiğin oyunlar dışında, daha güncel oyunlarda da 120 gördüğün oluyor mu ? xbox'da nasıl oluyor o işler bilmiyorum fakat playstation'da bazı oyunlarda graphic ya de performance seçeneği var. yani fps'de değişim yaratabilecek bir ayar varsa gözünle de farkedip emin olabilirsin. 60 ile 120 fps arasındaki akıcılık değişimi çok rahat farkedilecektir.
 14. 120 ile 60 fps arasındaki akıcılığı zaten çok rahat ayırdederdin. 60 fps oynuyorsun ama sinyal olarak monitöre 120hz yolluyor. Misal xbox'da g-sync benzeri bir özellik olsa aslında 120 fps olmadığını, monitörün tazeleme hızını gerçek fps rakamına göre ayarlayacağından dolayı farkederdin.