• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

stardust

Super Moderator
 • Content count

  4,203
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  201

stardust last won the day on November 22 2019

stardust had the most liked content!

About stardust

 • Rank
  dinh of gilead

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

2,678 profile views
 1. formata uygun yazarsak puanları güncelleyebilirim listeyi
 2. Ben v8 den memnunum. Açıkçası biri 2500 lira iken diğerine 5000 verecek bir fark yok. Temizlikçi abla eski rowenta silence force u kullanıyor, v8i eşim ve ben kullanıyorum. Şarj bitmeden 120 m2 evi köşe bucak temizleyebiliyorum.
 3. Öyle bir şey yok ne arada kalmışı... Fiyatına göre tercih edersin. 2500 liraya v10 varsa ne 8e bakarsın ne de 11e...
 4. yok artık bir de 2. sezon mu yapacaklar bu garabete... bu diziyi beğenenler witcher 3 oyununu hakkıyla oynayıp bitirseler heralde önünde secde ederler... çünkü beğeni ifadesi anlamını yitirir oyundaki deneyim karşısında. nasıl ifade etsem bilemiyorum misal diziyi beğendin 10 üzerinden 9 verdim diyorsun ya hani... witcher 3'ü oynasanız 10 üzerinden 659378465 gibi bir rakam vermeniz lazım gelir heralde. en ufak abartıyorsam şu foruma girmek bir daha nasip olmasın. witcher 3 oynadığımdan beri doğru dürüst bilgisayar oyunu oynamaz oldum. 1 buçuk sene oyalanıp tekrar witcher 3'ü bitirdim, o zamandan beri tastamam bitirmiş olduğum bir oyun olmadı. gerçek witcher evrenini yaşamak isterseniz kendinizi zorlayın. Öğrenmesi zor gözükebilir, bütün skill, spell, alchemy, crafting falan zayıf bünyeleriniz için boğucu gelebilir ama kendinizi geliştirmek istiyorsanız biraz zorlanacaksınız baştan... sonra bir stardust vardı dersiniz bu oyun hiç bitmesin diye dua ederken.
 5. o neymiş be, upgrade vakti mi geldi yine yani...
 6. Ben her gün adam gibi 1 bölüm izliyorum. Bir sezonu ardarda izleyip 1 günde harcayan insanlardan haz etmem Kitap okumayı sevmeyen hamburger bebelerinin beğeneceği, kitapları okuyup, oyunlara da kendini verenler için ise oldukça yetersiz alelade bir dizi olmuş. Fazla beklentim yoktu ama yine de potansiyeli böylesine yüksek bir hikayeden, bu kadar zayıf bir yapım görmek benim için üzücü. Yine de beğenmedim diyemem. Çok sevdiğim, orijinalini asla değişmeyeceğim bir şarkının fena olmayan bir cover'ını dinliyor gibiyim.
 7. Ağır konuşurum, kalp kırarım bak. Witcher 1 her ne kadar yaşını belli etse de, mihenk taşı bir oyundur. Combat sistemi ise aşırı basit aslında, heavy, fast ve group attack var. Karşındaki düşmana göre seçip doğru zamanda tıklayacaksın. Yani bundan şikayet edilecekse aşırı kolay olduğundan şikayet edilebilir sadece. Şunu da söylemek lazım, her şey vaktinde güzel. Keşke siz de bizim gibi vaktinde oynasaydınız ama hikayenin hattına bence mutlaka 1 kez bitirilmesi gereken bir oyun.
 8. ilk bölümü izlemek yorum yapmak için erken olur fakat kitabın ve oyunun verdiği hissi vermedi bana. Punish'e katılıyorum, blaviken olayının iç yüzü aydınlatılmadan geçilmiş, çok havada kalmış hadise. Diziyi durdurup aslında ne olduğunu anlatmam gerekti ki bu da çok saçma bir durum.
 9. kodiaq vs. çok büyük eşimin tecrübesi için, o tecrübe kazanana kadar kullabileceği tarzda arabalarda da ben sağ koltukta seyahat edemem. kısır bir döngüye girmişti o iş. hayatımızda daha güzel bir gelişme oldu ve bir süreliğine rafa kalktı o konu. zaten sene sonu indirimi beklerken sene sonu zammı yaptı firmalar, satışlar bekledikleri kadar düşük gitmediği için üreticilerden siparişleri yetersiz kaldı ve fiyatlara ilginç bir şekilde zam geldi. 2020 modeller çıkınca belki 2019'larda bir fırsat olur artık... *doğru tabir "kaptanım" olacak. @wazzap
 10. Enayiliğin de kabul edilebilir bir sınırı var Onur
 11. bunlar su katılmamış salak yahu, başka bir şey değil. almak istediğim otomobil 2.0 motor. türkiye'ye üretici firma karlı satış fiyatı, yurtdışından nakliye ücreti, türkiye bayi satış karı dahil giriş fiyatı 250 bin lira. ötv, kdv, mtv ekleyip 1-2 donanım ekliyorsun fiyat 700 bin oluyor. param var ama sikseler almam 250 bin liralık arabanın üstüne 450 bin lira vergi ödeyerek. 1'e 1 olmasına bile razıydım, yani bu işi bu şekilde yapsalar bile eyvallah diyeceğim, 250 bin liralık araba alıyorsun, fiks 250 bin vergi... tamam bunu bile ödeyeceğim de arabanın kendi değerinin 2 katı katı vergi ödemek nedir arkadaş, bi de bu 2.0 motor yani daha büyük hacimlere bakamıyorsun bile. saçma salak vergi politikası işte, böyle enayi yerine koymasalar insanı alacağız. ama böyle rakamlarla, kendi alın teriyle çalışıp kazanan bir insanın "iyi" bir araba alması zor. 1.5 litre 3 silindir arabayla kendini avutmak istiyorsan orasını bilemem. şuna bir ayar yapsalar, sonuçta sürümden daha çok vergi elde edilecek ama gel bu imam hatip zihniyetine anlat işte kolaysa. insanın zoruna gidiyor, bana ne miras kaldı, ne piyango çıktı, gece uykusu uyuyamadan, evimden yatamadan çalışıp kazandığım parayla böyle saçma sapan rakamlara araç almam, alamıyorum da zaten bir türlü elim gitmiyor.
 12. star wars evrenini genel olarak, lucas arts ve disney'in de para için bokunu çıkarmasını özel olarak günahım kadar sevmesem de, şu diziye laf edecek adam lütfen BSG ps: ben bu diziden uzun süre önce "firefly" dan almış olduğum tadı aldım, yan görev / ana senaryo eleştirisine katılıyorum ama bu kötü bir şey değil, her dizi derin manalar içermek zorunda değil, rüya içinde rüya gördürüp inception'a bağlamak zorunda da değil. bir şey sade, basit ve aynı zamanda güzel de olabilir, bence mandalorian'ın senaryosu da öyle olmuş...
 13. Republic Commando oyunundan beri ilk kez Star Wars evreninden bir yapımı beğendim. Olmuş bu dizi. Milyonlarca dolarlık dandik sinema filmlerinden sonra şaşırtıcı oldu...
 14. yeni haber değil aslında hakman resmi ithalatçı olmayı bırakınca kendileri geldiler, ama bu fiyatlara gelmeseler de olurdu.