false king

Member
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About false king

 • Rank
  Fresh Meat

Recent Profile Visitors

208 profile views
 1. Kale ekranlari, oyundan uzak durmak icin yeterli olmus. Heroes serisi, oynanisi kadar, ruhuyla da one cikardi. 6 ve 7'deki kale ekranlari, ruhu yok ediyor. HoMM3 gibi bir eser varken, bu oyunlarin cikmasi gereksiz.
 2. Yeni nesil grafiklerle old-school oynanis ilginc olabilir; ancak oyun, daha once gormedigimiz bir sey sunacak gibi durmuyor. Gelistirme sureci uzun ve macerali gecmisti saniyorum. Yapimina sifirdan baslandigini hatirliyorum. Bunlari dusununce, insan daha ilginc seyler bekliyor. Umarim, Doom 3 turu bolumleri de olur. Aksi taktirde, 2016 yilinda, suursuzca yaratik avladigimiz bir oyun tutmaz. Tabii sp icin konusuyorum; Quake 3 tadinda bir online sunarlarsa is degisir.
 3. Oyunu %71 ile bitirdim. Gene kaliteli bir iş çıkarmışlar; ancak ilk oyunu, oynanış bakımından daha çok beğenmiştim. Daha derli toplu bir deneyim sunuyordu, harita tasarımı daha ilginçti, aldığımız teçhizatlar oynanışı daha çok etkiliyordu. Yapay zeka ve vuruş hissi de, ilk oyunun üzerine pek gelişmemiş. En yüksek zorlukta bile, düşmanlar gamepad'e odaklı davranıyor, geç tepki veriyor. Gamepad'le oynamama rağmen zorlanmadım, mouse'la oynamanızı önermem. Tomb'lar, ilk oyuna göre geliştirilmiş. Mekanlar ise, başarılı olmuş: -Spoiler- Doğu Roma ve Sovyet yapılarının olduğu bölümler, oyunun hoşuma giden kısımları oldu. Bu yapıları bir arada görmek, tarih ilgisi olan arkadaşları cezbedecektir. -Spoiler- Vram kullanımı problemli. Very high texture ile, ilk bölümde 3 GB vram kullanırken, ikinci bölümde 6 GB vram'i dolduruyor. Geri kalan bölümler de, 4.5 - 6 GB arası devam etti.
 4. http://blizzardwatch.com/2015/11/04/blizzard-updating-warcraft-iii-diablo-ii-and-starcraft-in-hd/ Kasım 2015'te çıkan haberlere göre, Blizzard, Diablo II, Starcraft ve Warcraft III'ün HD versiyonlarını yayınlamaya hazırlanıyor. Tahminimce, gerçek anlamda HD versiyonlar göreceğiz. Diablo II ve Starcraft'ta, field of view artımı yerine, obje çözünürlüğünün artması beklenebilir. (HoMM III HD'de olduğu gibi.) Warcraft III'te ise, texture ve ışıklandırma gelişmeleri görebiliriz.