Might & Magic Heroes 7
0

Bu konuda 35 mesaj var

Rahmetli forumda açmıştım başlığını, burada da 2. Open Beta başlayınca aklıma geldi ve açim dedim..  (26 Ağustos - 1 Eylül arasında sürmekte şuanki BETA 2)

Bildiğiniz üzere uzun zamandır devam eden M&M Heroes serisi 7. oyunla devam ediyor.. İlk oyununda biraz küçük olduğum için abimi izlerdim ama 2. oyundan beri çılgınca oynayan biri olarak bu beni son derece memnun eden bi durum..

ss_might-and-magic-heroes-7_00.jpg

- Tabi gevurların deyimiyle seri farklı farklı nedenlerle uplarını ve downlarını yaşadı, ki bunun nedenlerinden en büyüğü dağıtımcı 3DO nun bünyesinde bulunan asıl yapımcı olan  new world computing in 3do ile birlikte kapanması idi ....

Ubi nin haklarını elinde bulundurduğu bu oyunu taşeron olarak farklı farklı rus yapımcılara yaptırması falan oturmuş sistemlerin hemen hemen her oyunda değişmesine neden olmasını falan da olumsuz nitelendirenler var ama serinin sevenleri community feedbackleri dinleyen bu son yapımcılardan falan baya memnun bildiğim kadarıyla..  

Bu iletişimi de development süreci içerisinde community ile etkileşimli olarak ayakta tutulan oyunun resmi sitesi https://mmh7.ubi.com/en/blog den yaptılar... Hangi kale veya creature olsun, şu mu bu mu, şu herolar böyle mi olsun, level 2 creature hangisi olsun bla bla şeklinde bir çok oylamayla 

- Oyun şuan bakarak şaşırdığım bi şekilde zaten Eylül 2015te geliyormuş (oha  : :icon_eek: bu kadar çabuk beklemiyordum) 

Skill sistemini yine değiştirmişler ama ben 6'nın sistemini zaten çok basit buluyordum. Lakin bunu da daha tam incelemedim. 

Kale ekranları da biraz cartoony olmuş nedense 6 nın son halinde gayet güzeldi kaleler ya da en azından yine 5teki gibi yapılsaydı o da çok güzeldi ... neyse..  daha konuşuruz ilgilenen varsa oyun hakkında şimdilik betadan bi kaç ss verim ve kaçim.. : 

lzm9Lf6.jpg

CxPCU8D.png

pMJcHQ6.png

kgVFsQv.png

jCkKOCh.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6. yı oynamadım daha demosu dışında, LoL

Neyse gelsin bakarız. Dota muhabbetinden sora böle cartoon havası aranmasıda moda oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6 yı hard'da bitirdim..Güzeldi. Sonra şu kara elf'li DLC'sine başladım hard'da ama zorluğu ayarlayamamışlar pek oynanmıyor bende bıraktım şimdilik. Tarih yakınmış, Ubi'nin bu sene çıkardığı seri oyunlarının çokta matah olmadığı ortada, (Assasin'in pençesi, FAR CRY 4 vs.) çıksın bakalım umarım beklentileri karşılayan,adına yakışan bir oyun olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ama bu ay çıkarsa hayatta almam hemen betada  ciddi windowsa dönme sorunları var.. Yine heroes 6 gibi düzelmesi 1-2 seneyi bulucak bi oyun olmasından korkuorum cıktıgı andan itibaren..  :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Heroes 6'yı pre-order ettikten sonra benden bir daha full price alamaz ubi. 50TL civarına insin,sorunları da kalmasın bakarız. Random Skill yok di mi yine. Beni Heroes'da en çok çeken şey oydu ama aldılar elden. Herkes aynı Heroları yapıyor haliyle böyle olunca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ewt random olayı gitti ama o random olayı competitive durumlarda gereksiz avantaj / dezavantaj yaratıyordu..

Hadi Heroes 2de çok fark etmiyordu ama 3te her class ın yalnızca doğru skilleri alarak ulaşabileceği ultimate skilller vardı.. 

Atıyorum Might Inferno Herosu için en önemli şey Gating dir. Ve Ultimate Gating için izlenmesi gereken bi yol vardır... Ama işte random olduğu için alınabilcek skillerin dolması nedeniyle (8 tane ayrı skill alabiliyoruz atıyorum o random sorularda öyle bi sordu ki Ultimate Gating için ihtiyacım olan skill in basic ini bile alamadan skilllerim doldu) o über heroya hiç bi zaman ulaşamıoduk ve bunun tek nedeni de şans idi falan bazen sinir bozuyodu.. 

Hatta deminden beri arıyorum sonunda buldum o skill wheel i adam program bile yapmış çok güzel.. 

wheel_5.jpg

http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=520

Indirip oynayın biraz üstünde.. :) 

Ayrıca Heroes 7de de böyle bi skill tree ve ultimate skiller var konudaki ilk mesajımdaki sslerden birinde görünüyor hafiften.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üstteki Wheel Heroes 5'in Wheel'ı. Ultimate skill ve karakter türü (belli skilleri alarak bazı classlara atıyordu senin karakteri,özellikleri oluyordu vs.) Heroes 5'te vardı. Random yoksa yine herkes aynı heroları yapar ben dahil,bazı skilleri de hiç kullanmaz. Her skilli bir kere deniyordun random sayesinde. 

Heroes 6'de hiç kullanmadığım n tane skill vardır. Heroes 3'te ise bilmediğim yoktur tahminim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

H3 'un CD sini bir dergiden almıştım full oyun olarak. Daha menüsüne girdiğim zaman bile sanatsal tasarım ve müzikleriyle beni çok etkilemişti.

Tutorial haricinde campaign hiç oynamadım ama 1000 saat civarı oynadığımı düşünüyorum o oyunu belki fazla. Ayrıca map heaven diye bir site vardı oradan haritaları indrip onlarlada oynardık. Ölmüş o site galiba şimdi ...

H4 ile birlikte gelen 3D grafiklere ben hiç isinamadım buna o erkek tenorun yüksek oktavlı sesi de eklenince H4'u hiç oynamadım. H5 ' içinde benzer şeyler söylebilirim onuda kurup hiç oynamadım çünkü. 

H6'ı alalı birkaç ay olmuştur artık günümüzde 2D tasarım beklememek lazım... 40 saat civarı oynadım kampanyaları oynuyorum ittire kaktıra bu sefer. Oyun fena değil aslında bir çok şey değişmiş çok beğendiğimi söyleyemem ama bu tür bir oyunu 40 saat ile bence değerlendirmek zor.

Ekonomi sistemi bence olmamış o açık, H7 'de kaynaklar değiştirilmiş iyi de olmuş sadece odun demir kristal ile oyunun ekonomisini kuş etmişler.

H6 da cut schneler beni uyuz ediyor onlarada kapatma ayarı gelirse iyi olur. Sadece dövüşteki sahneler kapatabiliyor.

Skill sistemi biraz karışık ama güzel olmuş sanki herşeyi deneyemedim ama zaten çoğu H3 ten araklanmış gibi görünüyor. H7 'de daha da karıştırmamak lazım bu sistemi oyuncu ilk açılışta çok karmaşık görüp sıkılabilir. Skillerin random olmaması en doğru uygulama bence H3 te bu randon skiller yüzünden çok oyun kapatmışlığım vardır. Lojistik gelmez, hiç kullanmadığım diplomacy gelir vs.vs. böyle seçmek daha iyi.

3D olarak sanatsal tasarım yapmak zordur ben hala çok beğenmiyorum tasarımı anacak güzel, keşke yine 2D yapsalar.

Bug olarak İhsan hocam hala bug var H6 'da :) ben oyunu daha erken alacaktımda steam yorumlarında oynanamaz durumda diye çok yazan 

olduğu için bu kadar bekledim. Gerçekten katılıyorum hiç bir ubi oyunu full price verip alınacak güvenirlikte değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet 3 yazmışım da 5 olcaktı zaten ilki de 2 değil 3 olucaktı gece gece numerik sendrom yaşamışım.. 

Heroes 4 çok radikal değişikliklere gidilmiş bi oyundu, cesurdu ama güzel diildi :) Ki halen onun da pek çok özelliğini savunan gruplar var ki kendilerince haklılar ama işte bence bir anda çok fazla değiştirmeye kalktı 40 yıllık Heroes ruhunu ki bunu yapanın yine new world computing olması enteresandı..) 

Ben 5teki sistemi baya sevmiştim, ama işte random eğlenceli olsa da işin strateji boyutunu bozan bişey.. 6 daki sistem kişiyi hep aynı şeylere itmesi açısından boktandı ama orda da ırka göre bi skill tree olmamasından kaynaklanıodu bu (bütün might heroları fabrikasyon).. blood ve teare göre şekillendirmek çok az varyasyon sunuodu...

Sonuç olarak 7de 6 da bozulan gözüme çarpan bi kaç şey düzelmiş gibiydi ama betadan değerlendirmemek lazım bi çıksın bakalım da.. (ki bence ertelensin onu da belirttim zaten M&M forumlarında..) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bir de ayrıca dörtlü parti ile oynanan Might and Magic FRP oyunları vardı, bunun beşincisini baya uzun süre oynamışımdır, altıncısını o dönem PC kaldırmamıştı galiba, öyle bitti gitti o seri de.

Şu saatte artık kimsenin öyle dörtlü parti klasik FRP oynayacağını tahmin etmiyorum ama beşincisini beğenmiştim baya zamanında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha üzerinden 1 ay geçmemiş betasındaki crash çokluğu nedeniyle preorder etmedim, ben çıkışını ertelerler sanıodum... Yılbaşına kadar düzeleceğini umuyorum o zaman indirim falan olursa alır yazarım, nede olsa benden başka / önce alan olmaz gibi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene beta ve sonraki süreçte yaşananlar yüzünden açıkçası bende almadım. Ama merak etmiyorda değilim, herhalde demo amaçlı bir yükleme yapar bakarım ilerleyen günlerde :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Var mı oynayan eden nasıl oynamaya değer mi ? Kırpık Heroes 5 gibi falan deniliyor internette, 6' yı oynamadım henüz gerçide yer edinsin olmazsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Skiller daha derli toplu ve güzel olmuş. Random değil ama 6'daki salkım saçak 1500 skill olayı ortadan kalkmış güzel olmuş. Bütün skilleri toplu bir yerde Wheel olarak görmek iyi. Kombatta pek bir yenilik görmedim. Harita ve grafikler de gözüme pek hoş gözükmedi açıkçası,şimdilik bu kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Heroes 7 epey bi sönmüş galiba, ignde ki puanlama hiçte iç açıcı gözükmüyor. Aynı şekilde metacriticte öyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Gameplay açısından falan bi sıkıntısı yok IGN bile eski heroes a bazı yenilikler eklenmiş hali diyo ki .. bu zaten iyi birşey :) Buarada IGN 6.4 puan ile Good demiş onu da belirtelim aratmaya gerek yok milleti.. 

... Ama işte oyunun desktopa atma sorunu falan varmış ki bu betadan beri var dediğim gibi... Cutsceneleri beğenmemişler bi de tutorial yok diyo CONS olarak... 

Yılbaşı indirimine kadar patchlenirse alır geçerim...

Birde şöyle bi gameplay videosları var 5 - 10 dakikalık Sylvan ve Haven Campaignleri ile tutorial gibisinden.. 

https://youtu.be/dO-n-QA0W44

https://youtu.be/DJun1nvukfM

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafikler aşırı tırt. Onun da etkisi olabilir. Tırtlık hem güzellik açısından,hem de hareketler,animasyonlar açısından. Heroes 3'te bile bir saldırı animasyonu,büyü vs. daha heybetli,güzel gözüküyordu. En azından bana öyle geldi,6'yı oynayalı çok uzun zaman oldu,aradaki farka pek yorum yapamıyorum o yüzden.

Edit : Bir tek ben değilmişim,herkes yağdırmış grafiklere,Heroes 6 bile daha iyi diyen çok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun şu sonbahar indiriminde bile %30 mü %40 mı ne indirim gördü.. Yılbaşında %50den alırım diyodum ama daha 2.5 ay olan cıkıs tarihinden bu yana 6. patchini aldı oyun adam olması için baya zaman geçicek gibi.. tabi adam olabilirse..

Ubi denen mal şirket Might & Magic gibi bi lisansın da a.ına koyup, iyice sıvanmış assasins creed ve primata doğru geri evrimleşen far cryla devam ederse kanalizasyonun akıntısında son yolculuğuna uğurlucaz.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran görüntülerini gördüğüm günden beri oyuna soğuktum, çok sade ve niteliksiz gibi gelmişti grafikler. Bu oyunda mekanik yok fizik yok sanatsal tasarıma abanmaları lazımken grafikleri sadeleştirmeyi anamak münkün değil. Bu arada 6. oyunu arada oynuyorum o bile buglardan tamamen arınmış değil. İmzadaki sistem ile (tek gtx780) saçmalıyordu fps.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun 57tl civarına indi indirimlerle, yedinci büyük patch gelmiş. Oynanabilirlik ile ilgili herhangi bir gelişme oldumu, bilgisi olan var mı ? Allah belanı versin ubi Might & Magic almaya korkar olduk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok