Cirrus

Member
 • Content count

  100
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Cirrus last won the day on August 4 2015

Cirrus had the most liked content!

About Cirrus

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

600 profile views
 1. Katılıyorum. Direnenler dövülmeli. Kardeşim dahil. Bir kaç ay önce bu şahsın bilgisayarı beni deli etti.
 2. Repeaterlarda ciddi paket kayıpları oluşacağı için ben tavsiye etmem. Yanyana koyup sinyali tekrarlasanız bile hızınız yarıya düşer. Engel varsa 50 mbit bile almanız şans olur. Bridge destekleyen bir cihaz alıp köprüledikten sonra bu cihazın ethernet çıkışına haricen bir ap bağlamanız gerekiyor. En verimli bağlantı bu olur. En iyisi bir ap alıp iki nokta arasını kablo ile tamamlamaktır.
 3. Mondeo mk1 2.0 ile 110 km/h ortalama ile uzun yolda 7 litre yakıp bunu kimseye anlatamadığım dönemlerden bahsetmişsin emre. Üstelik araba da tork konvertörlü 4 ileri otomatikti. Cruise control ile ( otomatikte hızlı frenajlar dışında uzun süre kapatmaya ihtiyaç duymazsınız) 6.5 civarlarına düşürüyordum.
 4. Gelir getirsin mantığı ile yapılmış olsa bile faydalı buluyorum. Hiç olmamasından iyidir. Teknoloji gelişse de araçların çarpışma enerjisini sönümleme yetenekleri hala sınırlı. Testlerde 60 km/h civarı bir hızda yapılıyor sanırım. 2009'da arkadaşımın kullandığı bir araçla 160 km hızla yolculuk yaparken domuz sürüsüne çarpmaktan kurtulmuştuk. Akşam vaktiydi, kıl payı geçtiler. O hızda ön cama gelecek koca bir domuzdan bizi kurtaracak bir teknolojinin olduğunu sanmıyorum. Kafamız tost olurdu muhtemelen.
 5. Film zaten bir son filmi gibi değildi. Çekerlerse iyi olur, çünkü hikaye eksik. Her şey bitti durumu yok. Matrix'in resetlenmesi daha iyi bir sanal düzen ile insanların makineler tarafından enerji kaynağı olarak hala kullanıldığını gösteriyor. Her şey bittiyse matrix'in olmaması lazım.
 6. Geçen uzun bi aradan sonra tekrar ubuntu yükledim. Yine bir gram ilerleme kaydedememişler. Mesela herhangi bir medya dosyasını yürütürken forward edeyim derseniz seste yırtılmalar oluşuyor. Bu sorun 10 senedir düzeltilemedi. Bilgisayarı her açtığında numlock açmak zorunda olmak vs vs daha onlarcası var. Bunların hepsi aynen devam ediyor. Adam gibi GUI de yapamadılar bir türlü. Eğreti tasarımlar, tuhaf font ve renklerden gına geldi. Hala vazgeçemediler. Yapamıyorsanız taklit edin kardeşim çok mu zor.
 7. Toms hardware sonuçları neden kötü bilen var mı?
 8. İptal faksı çekerseniz o indirimleri hemen alırsınız bence. Son 3 senedir bu indirimleri rahatlıkla alıyorum. Sonraki sene vermezlerse hiç önemli değil. İptal ederim olur biter. Başka bir çözümü daha var çünkü.
 9. 3 ay ücretsiz, kalan 9 ay 21.99 TL. Ortalama 16.5TL'ye geliyor. 12 ay taahhüt. Taahhüt sonu her yıl üşenmem iptal faksı çekerim. Bir kaç gün sonra beni ararlar. Pazarlık ederim. Fiyat hoşuma gitmezse resti çekip kapatıyorum telefonu. Sonra tekrar arayıp çok daha uygun fiyatlar veriyorlar. Bende kabul ediyorum.
 10. Belgesel dışında diğer platformlara geçilmez. Çünkü spor ve filmler tam bir çöp. Ne dsmart ne de tivibu bu konuda rekabetçi değiller. Digiturk'un eli bu konuda çok güçlü ne yazık ki. Giriş+Belgesel+Sporsever +Çocuk+ HD için ayda 16.5 TL ödüyorum.
 11. Yok anasayfadan değil forumdan aldım. Üyenin biri paylaşmış. Ben de pek inanmadım.
 12. DH'de gördüm.
 13. DX12 performansları iyi gibi sanki.
 14. Sarıforumda çok dolaşıyorum şu sıra. Ondan oldu.
 15. O zaman bi tek bana tatsız gelmiş.