escape

Member
 • Content count

  123
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by escape

 1. Tekrar yazıyorum, maalesef masraf çıkacak, Paugge fiber HDMI kablo fiyatları için satıcılar ile pazarlık edin..
 2. 15 metre fiber kablo kullanıyorum benzer ihtiyacım için, Paugge ile şimdiye kadar yaşadığım tüm sorunlar çözüldü. Şiddetle öneririm, monster kablolardan alamadığım performansı Paugge ile aldım, tüm sorunlarım çözüldü diyebilirim.
 3. Çalışma odamda kullanmak için iş için laptop bağlayabileceğim (ki genelde office uygulamaları ve proje çalışmaları ile geçiyor zaman) Olabildiğince büyük boyutlu, en iyi görüntü kalitesine sahip, %80 iş , %10 film ,%10 ps5 ile kullanılacak Oled, moled artık hepten kafam karıştı monitör öneriniz nedir? Cehaletim için kusura bakmayın:)
 4. Hocam hevesinizi kaçırmayayım da hemen iade sürecini başlatın, bana bir yemek ısmarlarsanız kafidir. https://shop.nurus.com/tr/aileler/black-friday-2020 Ciddi indirimler var, bir kontrol edin isterseniz.
 5. 4 tane oyuncak dolabı monte ettim haftasonu, toplam 80 vida falan sıkmışımdır, evet tork ayarı olsa iyiymiş.. Malzeme kalitesi gayet iyi, USB'den şarj edilmesi güzel mesela, sonuçta yok ucuz etin yahnisi diyelim..
 6. bilmeden aynı ürünü bende aldım, buna kaç puan:) Fİyatları 700-800 lerde görünce panikle davrandım sanırım..
 7. Şu anda araba değişikliği vs.. yaptığım için çılgın harcamalara giremiyorum. Evet Comandante cidden iddialı bir değirmenmiş sanırım , Timemore alacağım. En azından şimdilik Pour Over tercih edeceğim için makinaya para vermediğimden, kendime sürekli yüksek kalite kahve almak gibi bir hedef koydum:)
 8. Ben yine kızıp almayacağım belli oldu, geçen sene de bir beğenmiştim bir değirmen, ona da 800 lira demişlerdi. Şimdi 2000 olmuştur... En son elde çekim ucuz yollu bir şey alıp geçeceğim bu gidişle, geçen gün starbucks'ta çektirdim, Bildiğin çekirdek yanmış bence, sonra tadından anladım. Aynı kahveyi uzun süredir kullanıyorum bu işi en güzeli evde yapmak...
 9. Gerçekten iyi ve astronomik fiyatı olmayan bir değirmene ihtiyacım var. Bu konuda deneyimli arkadaşların yardımını istiyorum...
 10. 8. Bölüme kadar merak ve keyifle izledim. Son iki bölüm her şeyi bitirdi benim gözümde, yeni sezonu izleyeceğimi sanmıyorum..
 11. Sene 2006, o zaman Otomoto dergisinde test yazıları yazıyorum, bir sürü araba, model kullandım. Bir gün dediler ki e60 kodlu m5 teste alınacak, tabii ki 3 gün boyunca hayatımda yaşadığım en müthiş sürüş günlerini geçirdim. Zamanında Atatürk Havalimanı Otoparkı mesai sonrasında boş olurdu, özel izinle orada donut çizip fotoğraflarını çekmiştik. Sonraki 2 gün boyunca korku ve zevkten çıldırma arası vakit geçirip aracı Borusan'a teslim ederken hüzünlenmiştim:) Şuanda fiyatlara bakınca hayalini bile kuramıyorum, zaten yeni M5'i teste bile verdiklerini sanmıyorum. Diyeceksiniz ki şimdi bunu niye anlattın, M5 öyle marketten ekmek alır gibi alacağım birşey değil, ekonomik ve mental olarak tamamen hazır olmanız lazım.
 12. m5 canım benim ya:) nasıl güzel diğer zıpırların yanında:)
 13. gibi.. Şehiriçi kullanımda 20 cm farkediyor olabilir, ancak yol kalitesi -trafik gibi değişkenler olduğu için bunu hissetmeniz mümkün olmayabilir demek, Kullanım süresi daha uzun olduğu için sorun olmadı demek:)
 14. Maslak sanayii AYN otodan almıştım, sonrasında yine maslak sanayii de ustam var ondan aldım, özelden tel atarım isterseniz
 15. Selam, Hocam önceli Mini Countryman S'de ilk servis sonrası hep EBC green kullandım. Çok memnundum, fiyatı sıradan Mini balatasından %25 daha pahalıydı o zaman. Sonra babamın 2012 Honda CRV arabasını da geçen servise bırakıp ona da EBC green taktım. Fren mesafesini psikolojik olarak kısalttığına inanıyorum:) Daha uzun ömürlü, şuanda performans aracım olsa kesin green alır şaşmazdım..
 16. eksenli koltuk hareketleri, yanal destekler ki biliyorsunuz virajlarda aktif yanal destek özelliği S modellerinde uzun yıllardır var, masaj, baldır desteği, vs... diye yorumladım.
 17. Bu S Klasse'ler falan artık bize hepten uzak hayaller de, teknolojik anlamda hayran kalmamak mümkün değil. Yeni arka lastik yönlendirme sistemi ile birlikte A160 ile aynı dönüş çapına sahipmiş, her koltukta 19 motor tüm elektronik ve destekleme özellikleri için çalışacakmş. Kısacası arabada 76 tane sadece koltuk motoru var. İç aydınlatma uyarı modu vs eklenmiş, tesla ekran şimdiye kadar yapılan en iyi multimedia deneyimini sunuyormuş, vs...S500 seçeneği 0-100 4.9 saniye ve en verimli ,düşük tüketimli S motorlarıymış.. Özellikle hibriti öve öve bitiremiyor gavurlar.. Delice işler
 18. Hocam verdiğiniz gaz sonrası Redmi Note 9 Pro 128 GB aldım. Kalan parayla incik boncuk harcamalarında zirveye çıkma niyetindeyim:)
 19. Hocam link vs var mı alet harikaymış.. Araba için süper hareket....
 20. Valla NoFly ister inan ister inanma, ilk Xiaomi ile tanışmam 2014 Nisan Shanghai'da oldu, Redmi 1 e 138 dolar ödemiştim:) Sonrasında Mi Max alıp 195 dolar civarında ödeyip 4.5 sene kullandım. Telefonu düşürdüğüm için şimdi ihtiyacım hasıl oldu. Tabii ki Xiaomi boklamıyorum da her seferinde bir noktadan kısıyorlar, eski FP rekabetçi modellerini sadece Redmi Note serisine çektiler ki o bile 3200 TL. Üst modellerine 9-10 bin lira vermek yerine Samsung-Apple seçenekleri bana mantıklı geliyor. Mi10Lite'e gelirsek 3600 lira ödedim, sensör problemleri yaşadım, yüzüme yaklaşınca ekran kapanmıyordu vs.. Yazılım güncellemesi de çözmedi. Dolayısıyla şimdi değişiklik arıyorum, umarım memnun kalırım
 21. Yok lite değil, Oneplus seviyesinde mi 10 bakmaya karar vermiştim, mi note 10 lite kullanıp 2 gün sonra iade ettim.. Cümle bozukluğu yaşanmış:)
 22. Xiaomi ye 6000 verene kadar iyi bir telefon olsun zaten 4-5 sene kullanıyorum diyerek One Plus 8 Pro'ya karar verdim.. Bakalım nereden nasıl alacağım... Araştırmalarım devam edecek:))) TO BE CONTINUED....
 23. Aslında haklısınız da xiaomi mi note 10 lite ekranı biraz daha büyük olsa harika olacak. Bir de bana sorarsanız 3600 liralık telefon değil, yani zamanında 150 dolara xiaomi alırken bu noktalara gelmek inanılmaz saçma bir durum. Samsung cidden güzel cihazlar yapıyor, çift hat desteği Note 20 Ultra'da var. Büyük ekran, vs aradığım herşey mevcut ama 12 lira yazık günah.. Geriye bu sebeple OnePlus 8 Pro kalıyor, ona da 6500 vermek istemiyorum ancak son çare vereceğim gibi..
 24. İşte bu kaçak göçek olayı beni sıkıyor, bunaltıyor. Poco olabilir, şimdi gidip 6500 lira kaçak OnePlus'a vermek istemiyorum. İşte kafamdaki sorulardan birisi, keşke 6.8 -6.9 civarında Amoled ekranlı, iyi işlemcili, ortalama foto çeken(çentik kamera) pili yüksek Mah değerine sahip fiyatı 3500-4500 aralığında bir telefon olsa.. Aslında Note 20 Ultra tam istediğim cihaz ama 12 bin lira fiyatı var...
 25. Aynı durumdayım, 4.5 Yıldır Xiaomi Mi Max kullanıyorum, telefon geçen hafta elimden düştü. Mi Note 10 Lite denedim ama ekran harika olmasına rağmen boyutu biraz küçük geldi. İçimden geçen One Plus 8 PRO, sadece kırık çıkık cihazlarla uğraşmak istemediğim için kararsızım.