escape

Member
 • Content count

  135
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

escape last won the day on August 25 2017

escape had the most liked content!

About escape

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

858 profile views
 1. Tam olarak aynı noktadayız, dns olarak google dns kullanılması gerekiyor. Superonline modemine custom firmware yükleyerek müdahale ettim. Bu şekilde çalışıyor şuanda. Benim evdeki Huawei modemde nedense SOL bunu kısıtlamayı tercih etmiş. Alternatif olarak kullanıcı adı ve şifreyi öğrenip daha iyi modemler kullanan bir sürü insan var, detayı için PM'den yazabilirsiniz
 2. 4 yıldır salonda sinema odası niyetiyle aldığım xiaomi yeelight lar var, salonun 4 köşesinde çalışıyor(evde toplam 6 adet) Film izlerken en kısık lacivert tona çekiyorum, projeksiyon da olduğu için ev sinema salonu gibi oluyor:) n tane cihaza aynı hesabı tanımlayarak kullanabiliyorsunuz, günlük kullanımda parlaklığı da gayet yeterli, öneririm.
 3. Kesinlikle sıcak tutmak önemli. Ben en son tüm demleme bitince fincana koymadan önce şöyle birkaç kere frenchpress'i zemine kahve otursun diye vuruyorum:) Yani vurmak derken abartmamak lazım, ufak ufak. Bu yöntem tüm lezzet sıralamamda favori şuanda:) Sırada *vakumlu kap, *gerçekten iyi değirmen ve *kolay kullanımlı derece almak var. Basitlik iyidir felsefesi ile hareket ettiğimin farkındayım, son 1 senede ciddi kahveci oldum Starbucks veya yeni nesil butik kahvecilere bile gitmiyorum.
 4. James Hoffman stili french press yaptığımda herşeyden daha lezzetli geliyor tadı. Yani sizler kadar deneyimli olmayabilirim ancak elimdeki malzeme ile sıralamam * Mutlaka çekirdek taze ve yeni çekilmiş olacak ( Sütlü ise Çekirdek Santos, sade ise Antiuga damağıma uyuyor) Şahsi lezzet sıram; 1)French Press 2)V60 3)Mocha Pot 4)Damlatmalı Makina Dipnot:Süt olacaksa mutlaka elde köpürtüyorum.
 5. Arkadaşlar cidden yardıma ihtiyacım var, önceden de yazmıştım. İstanbul Avrupa yakasında Maslak vs uzak kaldığı için Bahçelievler, Bakırköy gibi lokasyonlarda bulunan tavsiye edebileceğiniz iyi servise ihtiyacım var. Kendi servisimden çok memnunum ancak Maslak'ta olduğu için bana çok uzak. Dolayısıyla yakın yerlerde iyi bir servis bulmam gerekiyor, Araba VW Polo evin ikinci aracı olarak kullanıyoruz.
 6. Amerika'da birisinden istemek farz oldu TR'e bu para verilmez bence,
 7. Merah edip hem Amazon hem Tr fiyatlarına baktım 11 Pro modelinin, Sahibinden de 3100 TL , Amazonda 240 USD en ucuz kullanılmış modeller. Valla TR de kullanılmışı 1200 falan olsa kesin alırdım, çok mantıklı hareket yapmışsınız.
 8. Babama 1 sene önce Redmi Note 8 Pro almıştım, çok seviyor kullanmayı da öğrendi. Sadece öneri olarak Redmi Note 9/Pro falan olabilir sanki
 9. 450 ml civarı, ağız kısmı vakumlu ancak kapaklı ve 5-6 saat soğuk sıcak direnci olan ürün arıyorum. Stanley'de olan 38 dolara çıkmış, tr'de sadece aynı modelin 350 ml olanı var fiyatı da 450 TL. Termos bile bulamadığıma inanamıyorum, bu arada amazon fiyatına 20 dolar da kargo geliyor.
 10. Aradan geçen bunca zaman içerisinde hala 470 ml-500 ml seviyesinde çok iyi ısı ve soğuk direnci olan termosa ihtiyacım var. Geçenlerde Stanley'in bir modelini beğendim TR'de çılgın fiyat olmuş. USA fiyatı 33 dolar
 11. Tekrar yazıyorum, maalesef masraf çıkacak, Paugge fiber HDMI kablo fiyatları için satıcılar ile pazarlık edin..
 12. 15 metre fiber kablo kullanıyorum benzer ihtiyacım için, Paugge ile şimdiye kadar yaşadığım tüm sorunlar çözüldü. Şiddetle öneririm, monster kablolardan alamadığım performansı Paugge ile aldım, tüm sorunlarım çözüldü diyebilirim.
 13. Çalışma odamda kullanmak için iş için laptop bağlayabileceğim (ki genelde office uygulamaları ve proje çalışmaları ile geçiyor zaman) Olabildiğince büyük boyutlu, en iyi görüntü kalitesine sahip, %80 iş , %10 film ,%10 ps5 ile kullanılacak Oled, moled artık hepten kafam karıştı monitör öneriniz nedir? Cehaletim için kusura bakmayın:)
 14. Hocam hevesinizi kaçırmayayım da hemen iade sürecini başlatın, bana bir yemek ısmarlarsanız kafidir. https://shop.nurus.com/tr/aileler/black-friday-2020 Ciddi indirimler var, bir kontrol edin isterseniz.
 15. 4 tane oyuncak dolabı monte ettim haftasonu, toplam 80 vida falan sıkmışımdır, evet tork ayarı olsa iyiymiş.. Malzeme kalitesi gayet iyi, USB'den şarj edilmesi güzel mesela, sonuçta yok ucuz etin yahnisi diyelim..