• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

escape

Member
 • Content count

  62
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

escape last won the day on August 25 2017

escape had the most liked content!

About escape

 • Rank
  Fresh Meat

Recent Profile Visitors

385 profile views
 1. dün itibarı ile 38 dolarlık siparişime 21,8+5 lira vergi ödedim.
 2. Beğendim reklamı, pişmanım:)
 3. Netflix'in üzerinde ciddi çalıştığı ve sürekli geliştirdiği bir video sıkıştırma algoritması olduğunu biliyorum. Sanırım renklerin doygunlukları ile vs oynayarak bu sonucu alıyorlar. Aynı yorumu geçen hafta 10GB I'am Mother indirip sonra netflix'den izlediğimde de bende yapmıştım. Tabii izlediğimiz rip'lerin kalitesini ve profesyonelliğini de ayrıca sorgulamak lazım:)
 4. Linç olacak sanırım ama arabanın içini beğendim, önü ve genel tasarımı çok kötü ancak içi ve arka tasarımı bana kalırsa güzel. Tabii 1 serisi bu sınıfta benim favorimdi, arabayı önden çekiş ve dandik tasarımla böylece öldürdüler.. Bari en favori modelim 2 serisine dokunmasınlar diyeceğim ama bu arabayı bu hale getiren 2 serisine neler yapar
 5. Öncelikle 7 sezondur ince ince işledileri karakterlerin ölümünü vs.. daha tutarlı bağlardım. Örneğin Jamie ve Cersei için romantik şekilde daşların altında kalmak yerine zehir içip birlikte öldürürdüm, ne bileyim Cüce ile buluşturup Arya'ya öldürtürdüm, kehaneti doğrular Cersei'ye öldürtüp Jamie'yi zehirlerdim gibi bir sürü alternatif olabilirdi mesela, ama şehrin altında romantik film çevirtip delik deşik olan jamie'yi aşkının yanına yollayıp enkaz altında bırakmazdım , İlaveten Jon'un liderlik özelliklerini ön plana çıkartırdım. Cüce örneğin 7 krallıktaki en önemli ve zeki kişilerden birisi, onun zekasına hasret kaldık, bu sezonda sadece bir seyirciden biraz fazlası oldu. Euron denen adam pisliğin önde gideni onun ölümü amaçsızca olmamalıydı.. O sahneye uğraşana kadar Arya ve Sandor'un daha uzun diyaloğu bu dizinin nerd izleyicisini daha fazla memnun ederdi. Bir sürü kehanet havada kaldı ki ilk sezondan beri gözümüze soktular, şimdi unutuldu gitti.. Öyle adamlar var ki Targaryan dilinde yazılanların yanlışlığını söylüyor, sonra o izleyicilerin önüne bu sığ senaryoyu çıkartıyorsunuz. Tabii ki bu entellektualitede izlemiyorum ancak benim bile beklentim karşılanmıyor. Zaten son sezonun dünya genelinde topa tutulması hep bu ve buna benzer sebeplerden.
 6. Hocam kusura bakma da bu sezon uçtan uca tutarsız bence, ancak bu bölümün savaş sahnelerini ve en son Arya'lı kısmın sinematografisini çok beğendim.
 7. Bu kısım bende de çok flu, kimseden düzgün bir yorum duyamadım maalesef..
 8. Mümkünse 1994 Vectra GT A kasa isterim, babamda vardı 12 sene kullandık nedense tutkuyla bağlıyım o arabaya..
 9. bende bunu kullanıyorum sanırım elimizde kalan public son site:(
 10. Hocam bu limitlere çıkıyorsan yapıştır yeni kasa A5, geçen hafta hem yeni A5 hem BMW 530i'ye bindim, yeni A5 çok yakın bir arkadaşımın. Beklentimin üzerinde şık ve sessiz olmuş, gerçi araç 2.0 TFSI olduğu için büyük performans beklentim yoktu, yine de 0-100 6 civarında yanılmıyorsam. Ancak RS5 falan inanılmaz keyiflidir eminim, yeni 5 için birşey diyemiyorum bana çok sempatik gelmiyor. Yeni 4 GranCoupe çok güzel görünüyor, Şu renderlar bile göze hitap ediyor; https://www.bmwblog.com/2015/07/16/g23-bmw-4-series-coupe-and-g22-4-series-convertible-renderings/ Siz beğenmemişsiniz gerçi Audi tasarımını , keşke param olsa A7 alsam daha da bişey istemem:)
 11. Sürekli güney alan salon ve koridoru da soğutması için 18binlik samsung ar9500 aldım. Çok memnunun diyebilirim. İnternetten indirimli 4450 liraya aldım wifi vs olması cidden iyi özellik eve gelmeden önce açıyorum ev serin oluyor. Birde direk üflemesin diye windfree modu var sanırım en çok kullandığım özellik. Sizde fiyat vs karşılaştırıp inceleyin isterseniz.
 12. Resmen bayıldım, ulan Tesla duy sesimizi gel resmi olarak Türkiye'ye. Hoş gönlümde yatan aslan Model X ama olsun
 13. Sanırım teorim doğruluğa yakın gidiyor, ancak hala bende de net olmayan çok fazla soru var. Saçmalamak istemediğim için uzun uzun yazmıyorum, Uzun lafın kısası son bölüm de çığırından çıktı ama bol cevap içeren bir bölümdü..
 14. Bildiğin yeni sezonu da çok beğeniyorum, hatta ikinci sezon ciddi alıntılar vs içeriyor. aklımda bir senaryo ve tahmin var ama çok abartı olabilir beklemedeyim:) Bence beğenmeme sebebiniz aksiyondan uzaklaşarak ilk sezonda olduğu gibi kurgu bütünlüğünü kaybedip , dip detaylara geçilmesi olabilir. Mesela S2E4 en iyi westworld bölümü oldu sanırım,
 15. Quake 3 Diablo Sensible Soccer