Peregrine

CHW
 • Content count

  1,110
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

Everything posted by Peregrine

 1. Alabileceğimden falan değil de; "TN" yazdığını gördüğüm an beni kaybetti zaten bu monitör.
 2. The Rookie güzel dizi bence de, ama bir şey oldu bir koptum ben ondan (zorlayınca hatırladım; şu dişi ve vejeteryan hannibal lecter'in kafesli tuzağı kurduğu bölümde kaldım, tuzağı görünce, "yav bi sie git" ruh hali uyandı sanırım), kaldığım yerden devam edeyim bari.
 3. Umarım Maksikalılardan sonra Hintlilere geçmezler, Netfiliş 'de Hint yapımlarını hiç listelememe seçeneği en çok olmasını istediğim şey mesela. :/
 4. Hocam şimdi niye öyle diyorsun; robot s.kişi iyidir. Sonuçta bir dalek ya da Bender'ı s.kmiyorlar... Edit: Bu adam robot-mobot malın iyisinden anlıyor. Halt and Catch Fire'da da neredeyse sürtünmeden alev alacaktı. Araya laf esprisi yaptım; catch fire/alev almak, eki eki eki.
 5. Ben o diziyi komple unutmuşum, hatırlatma için teşekkürler. 2. sezon 1. bölümü izliyorum, şu an yarıyı geçtim, pause da bekliyor
 6. Çok pahalı!
 7. Yorum güzel ve yerinde olmuş.
 8. İdris abey zaten her daim karizma. Roland Deschain rolünde bile kitaplardaki asıl karakterle alakasız olmasına rağmen "bi sie git" diyemedim karizması karşısında. Parti kur oy verelim İdris Reyiz!
 9. Bence çok yanlış bir yere doğru gidiyorsun hocam; bu ülkede belli bir yaşın üzerinde olanlar "doğuştan fanatik" reklam serisini gördü çünkü...
 10. Standart Edition değil hocam Stardust Edition , şu an torrent'de hayvan gibi şeyapıyolar afedersin. Ben konuya ilgisiz bir şekilde Sea of Stars oynuyorum, en harika oyun bana göre.
 11. SE için hunharca erişimi de açmışlar.
 12. Film biraz uzun ama gayet iyi; iki oturumda izlenir.
 13. Yalnız çok güzel olmamış mı dizi? Ben son çevrilen üçlemeden daha fazla keyif aldım.
 14. Sıcaktan ve half-life'sızlıktan forumca delirdik
 15. NextDNS'de "Fanboy's Annoyances List"e de bir bakın hocam. edit: Bir de NextDNS andoid için de yapılandırılabiliyormuş yani mobile operatörünüzün interneti de dahil diğer wi-fi'lar vs hepsinde geçerli. Çoğu Android app''lerindeki reklamlar da çıkmıyor.
 16. https://www.youtube.com/watch?v=N4vf8N6GpdM Bonus video: https://www.youtube.com/watch?v=yA-Qv1C50-U
 17. Güzel ve detaylı bir inceleme olmuş, benden de bahsettiğin için teşekkürler. Tabi hak ettiğimden çok fazla paye vermişsin, utandırdın. Aslında ürün elime geçmeden yani tavsiye verebilecek durumda değilken kendi araştırma ve inisiyatifinle almışsın, ben sadece CHW paylaşımımla ürüne dikkatini çekerek almana vesile oldum. Ben hatta kullanılmadığı zamanlarda yani kutusunda saklarken sıfır ayarına almamız gerektiğini atlamışım, sen videoda söyleyince fark ettim (2nm'de kalmış) ve düzelttim . Uzun vadede benim tork anahtarının kalibrasyonunu bozmamı da engellemiş oldun, ayrıca bunun için de teşekkür ederim.
 18. Biliyorum, kurcaladım iyice, gayet iş görecek düzgün bir alet gibi ilk izlenimim. Videon gelsin bir de senin anlatımınla, senin gözünden dinleyelim.
 19. Hayırlı olsun, fiyat iyiymiş, benzer indirim görürseniz bir "mention"ınızı alırım hocam.
 20. @TatanQa Kolay gelsin, iyi seyahatler. Dün ben de bisiklet üzerinde gidon boğazı vidalarını kontrol ettim üzerinde 12nm yazıyor tabi ki o değerden fazla sıkmışım önceden, şimdi değerine göre sıktım, alet çok kullanışlı duruyor. Kalite konusunda acaba dedirten hiç bir şey olmadı, markası dahi lazer baskı ile yazılmış. Aliexpress'e baktım iki gün önce daha dolar aldığımızla aynı seviyedeydi ama ürün fiyatı %15'in üzerinde zamlanmış. Diğer satıcılarda zaten çok daha pahalı, iyi fiyata aldık biz bunları sanırım . Dönünce ürün yorumlarını bekliyorum. Özellikle yeni karbon bisikletinde (rengi de çok güzel, güle güle kullan) faydasını oldukça göreceksindir diye düşünüyorum.
 21. İdeal olarak 40-80 yap hocam; ekstra pil ömrü gerektiği durumlarda 20-90 yapabilirsin.
 22. Hepsi geldi, ve hepsi incelediğim kadarıyla sorunsuz. En erken tabi Gates Krikit geldi Amazon gönderdiği için direkt Almanya > Hollanda > TR şeklinde, kolay gelsin biraz yavaşlattı TR içinde ama çok değil, bisikletin kayışını tekrar tekrar pedalı 45 derece döndürerek ölçtüm el kararı tam ayarlamak istediğim yani ortalama 30 lbs'in hemen üstünde (29-32 gibi değişen) bir gerginliğe ayarlayabilmişim, ayar düzeltmeme gerek kalmadı. Kendimi takdir ettikten sonra, havalar serinleyince yapılacak kış ayarında kullanmak üzere ürünü kutusuna koyup kaldırdım. Tork anahtarı ürün sayfasındaki diğer müşteri fotoğraflarında olduğu gibi plastik kutusu köşede hafif ezikli ve uçlar kutuya saçılmış olarak geldi ama tork anahtarı poşet içinde olduğundan çizilmemiş. Anahtara parçaları epey takmaya zorladım, takılmadı, ta ki parça takılan kısmın zıt yönündeki butona basmayı akıl edinceye kadar. 🤦‍♂️ İçinden kalibrasyon kağıdı çıktı, her şey yolunda gibi. @TatanQa seninki de sorunsuz geldi mi acaba.? Jant teli gerginlik ölçer kutusu biraz düzleşmiş geldi ama ürün sorunsuz, güvenlik bandını kesip ürünü poşetinden çıkardım, boyada üretim sürecinde oluşan iki kılcal çizik var ama sonuçta el aleti ve kullanırken pamuğa sarılıp kullanılmayacak, sıkıntı yok. Yalnız bundan kalibrasyon kağıdı çıkmadı ama kalibrasyon yapabileceğim küçük bir alyan vidası var yayının orada. Diğer bisikletleri ölçüp kalibrasyonun çok bozuk olup olmadığına karar veririm artık. Sonuç olarak göründüğü kadarıyla ürün sorunsuz. Sorunsuz gelen gamepad'e gelecek olursak asıl sürpriz burada. Ürünün analog kolları, tetikleri ve mekanik face butonları (ABXY) gerçekten muazzam, karşılaştırma yaptığım DS4'ün analog, tetik ve face butonları bunun yanında vasat kaldı, özellikle analog kollar odun gibi kaldı. Ürünün yazılımını sitesinden indirip, yazılım üzerinden f/w güncelledim ve hareket sensöründe bir ayarsızlık gördüm, kullanım kılavuzundan cihaz üzerinden yapılan ve cihazda saklanan (donanımsal) kalibrasyon tuş kombinasyonuna bakıp uygulayınca tamamen problemsiz hale geldi. Analoglar ve tetikler o kadar hassas ki anlatamam. Neredeyse sıfır dead zone hissi var, parmağının ucuyla değince hemen tepki veriyor ve bırakınca tam ortada boşluk olmadan sabitleniyor. 1000hz bildirim ile kablosuz'a göre sıfır gecikme hissi var. Tam anlamıyla bir sürpriz oldu. Olumlu incelemeler kesinlikle rastlantı değil. RGB sevmesem de bazen eğlencesine en kısıkta açıyorum. @Squall Cosori'den memnun musun? Ben de bizimkilere alalım dedim ama ikna edemedim. Ürün çok güzele benziyor. Performansı, yaptığın yemeklerin lezzeti nasıl?
 23. Star Trek: Strange New Worlds son bölümünde de (2x9) şaşırtmaya devam ediyor.
 24. Bu ara indie oyunlara takılıyorum: Double Dragon Gaiden ve Halls of Torment.
 25. The Flash bence de eğlenceli film, hatta orijinal Keaton Batman'ini de görüyor olmamız mikemmel. Parti kur oy verelim Keaton reyiz!