Peregrine

CHW
 • Content count

  696
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Peregrine last won the day on November 16 2021

Peregrine had the most liked content!

About Peregrine

 • Rank
  Cursed Soul
 • Birthday 12/01/1980

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Mordor

Recent Profile Visitors

1,384 profile views
 1. Acaba yeni bölüm açıp eski başlıkları oraya mı taşısanız. Boşalan eskisini de uçurursunuz, bitti gitti.
 2. Fiyat farkını hadi salla ama "ucuz" olanın da fiyatı korkunç ki. Standart yani klavye vs bir özelliği olmayan kılıf hadi taş çatlasa etsin 500₺. 1000 ne yav, abovv?! Doğru diyorsunuz bende içten içe "aha bu sefer hıyar çıkacak" endişesi oluyor desem yalan Hıyar değil de iade/kullanılmış/parmaklanmış ürün çıkacak diye bir endişe oluyor ama çünkü çok yaygın bir şey. Bizim en büyük satıcılarda bile iade ürünü "refurbished" olarak hafif indirimli satmak yerine direkt "haşırt" diye itelemeyi çok seviyorlar.
 3. Bence Obiwan güzeldi. 🤷‍♂️
 4. Tamamdır, olay açıklığa kavuştu. Forum kodunu (canlı çalışan siteyi değil de, lokal bilgisayarda bir kopyasını) mıncıklayacak yazılımcı forumdaşlar yok mu acaba?
 5. Şu guest'lerin başlık açması, mesaj atması olayı kapanmıyor mu arkadaş, ipini koparan foruma doluşuyor.
 6. Yok bu ST: Picard gibi düşük bütçeli (özel efektlerin tırtlığı göze batıyordu) olmamış sanki; ilk bölümünü izledikten sonra yazıyorum oldukça beğendim. Umarım sonraki bölümleri bunu dediğime pişman etmez.
 7. https://moon-sport.com/product/meteor-vortex-pro-2020/ Hepsiburada'dan yıllardır alışveriş yapmıyordum, bana özel 50₺ indirim tanımlamışlar, son 1 saat yazıyordu. Bunu epeydir gözüme kestirmiştim, fiyatlar iyice uçmadan alayım dedim. Sepete attım, ödemeye geçtim, bir 20₺ de Visa kart kampanyasından düştü, 70₺ indirimle 640₺'ye geldi. Aydınlatması da fena değil, şimdilik hoşuma gitti, yapacağım ilk uzun (30 km üstü) bisiklet turunda sürekli açık kullanıp denemesini yapacağım bakalım gerçekten de 1000 lümen modunda 2.5 saat gidecekmi?
 8. Yeni Star Trek dizisi başlamış, hiç haber etmiyorsunuz: LP en son "muhabbet" canlı yayınında söylemese haberim olmayacakmış. ilk bölümün baştan 10 dk.'sını izledim baya güzel bir şey izlenimi yarattı. IMDB'de de 8 üstü puanı var.
 9. Hades - Good Riddance (Gingertail Cover)
 10. Altyapı olmadığından/yokluktan bugün kurdurduğum çanak anten gibi bir şeyle çalışan wireless metro internet olan Vipnet 16 down /4 up paketi, 70₺. 16 mbit olmasının sebebi mesafe/cihazın bu kadara yetmesi (aslında 32 gördü sanırım ama sağlıklı olmaz deyip 16 yapıyorum dedi kuran vatandaş. Link hızını göstermedi tabi, speedtest sonucu 32 civarı dalgalıydı.) Ama şunu diyeyim, 16/4 hiç yoktan iyidir :))))
 11. İsim (con, conman) sakat görünüyor, bahçe hortumu satmasınlar sonra.
 12. Evet çok b*ktan olmuş, hele o Leia için cast ettikleri çocuk oyuncu tam şamarı patlatıp sümüğünü akıtmalık. Dinesh Chugtai'nin tipini s**eyim. George Lucas'a da bacağım g**sin. Obi-Wan'ın da devesini somon balıkları s**sin. Darth Vader beş para etmez kaypak g*t, yavşak İmparator ve son olarak Luke'un amcasının ağzına **çayım.
 13. Bende xbox 360 gamepad dışında Sony DS4 de var ve çok memnunum ama xbox 360 kolu kablolu olduğu için titreşimden kısmamışlar, zangır zangır insanın kemiklerini titretiyor. :)) Şaka bir yana dijital yön tuşları hariç taş gibi gamepad, atmaya kıyamıyorum. Çoğu oyunda analog drift sorun olmuyor, oyun içi güzel bir deadzone ayarı yapılmışoluyor fakat State of Decay 2 gibi tek tük oyun ve emülatörde sorun yapıyor. Örneğin SoD2'de karakter bana doğru dönüyor ve hafif hafif yürümeye başlıyor. Dirt 4 ve Dirt Rally 2 de sıkıntı yok. Emülatör ve beat'em up tarzı oyunlarda DS4'e geçiyorum. M$ adilik yapmasa da standard sürücülerine deadzone ayarı koysa tadından yenmeyecek. One S ve Series x/s yani bluetooth ile PC'ye bağlanabilen kollarına uygulama yapmışlar, sanırım her türlü ayar var. Ama DS4 ve DS4Windows uygulaması varken şu an gidip 1300-1500₺ TL M$ yeni seri kollara bayılmak istemiyorum.