Peregrine

Member
 • Content count

  416
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Peregrine last won the day on July 12 2020

Peregrine had the most liked content!

About Peregrine

 • Rank
  Tainted Soul
 • Birthday 12/01/1980

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Mordor

Recent Profile Visitors

912 profile views
 1. Bitirdim ben bunu; çok güzel oyun iyi hoş ama sonu da Neon Genesis Evangelion'un sonunu aratmaz harika (!!!), FU tadında bir son olmuş.
 2. Olsa da alsak ama bizim ülkede her şeyin yokluğu olmalı ve her şey karaborsa olmalı maalesef. 🤷‍♂️ https://www.youtube.com/watch?v=0pQggQ2qPx8 Aslında yapmak istediğim tam olarak böyle bir şey hatta benim eski MTB'm de %90 bu MTB gibi. Boyası bunun bordonun vişne çürüğüne çalan bir tonunda, frenlerler yine cantilever falan ama üzerindeki groupset ve shifter'lar bundan daha düşük modelli (3x6) hatta üzerlerinde sadece Shimano ve SIS Index yazıyor. Crankset'in de dişlileri muhtemelen vidalı değil perçinlidir bir de arka ruble %90 cassette değil freewheel diye hatırlıyorum. Sele bile raylı değil sele borusunun daralarak seleye girdiği antika bir sistem.
 3. Inside gameplay'ine 1dk. kadar baktım (spoiler olmasın diye kısa tuttum); güzel, eski Another World tarzını hatırlatan bir platform olmuş, gayet kaliteli duruyor. Yarın oynamaya başlayacağım bakalım. Tavsiye için teşekkürler.
 4. Çok teşekkürler, gayet detaylı süper bir yanıt olmuş. Yarın elimdeki aletlerin, eski MTB ve elimdeki diğer iki, nispeten modern, bisikletin bottom bracket ve rublelerinden (biri shimano hg200 11-34 kaset, biri shimano nexus sg-c6000-8d göbek ( ) ve eski MTB'deki de sanırım 11-28t bir freewheel ruble, güncel "cassette" değil) detay fotoğrafları ve yapmak istediklerimi anlatacağım bir geri dönüş post'u yazacağım. Yardımseverliğin ve üşenmeden yazılmış yanıtın için tekrar teşekkürler. 🙏
 5. Hocam şu bisiklet toplama post'larına çok imreniyorum. Bana ortaokulda alınan '94 model bir Sarda Tempo çelik kadro retro bir MTB var onu çarşıdaki ufak tefek işlerimi görürken çalınmasından, çizilmesinden endişe duymayacağım, kimsenin ellemeye tenezzül etmeyeceği bir commuter olarak değerlendirmek istiyorum; ama tabi ki kullanmak ızdırap olmayacak şekilde elden geçirip komponentlerine bakım yapmak hatta biraz da modern komponentlerle güncellemek istiyorum. (trigger shifter'lar, daha büyük (14-34 veya 11-36 gibi) bir ruble, lastikleri de 26" 45mm zırhlı bir tur/şehir lastiğiyle değiştirmek vs. gibi, tabi lastikler en kolayı.) Düzgün kullanıldığı ve saklandığı için üzerindeki tüm komponentler orijinal olmasına rağmen vites falan hala güzel atıyor, kadroda da pek bir pas yok. Bottom bracket, arka ruble, aktarıcı vs.'lerden detay fotoğraf göndersem ne gibi aletlere ihtiyacım olur yönlendirir misin? Bir de senin görseldeki bakım ve tamir standından lazım oluyor. En ekonomik ve çöp olmayacak iş gören bir ürün tavsiye edebilir misin? Alet olarak Parktool bayağı tuzlu ve temini zor sanırım ama fiyat performans olarak bike hand aletler iş görür diye söyleniyor genelde. Elimde İzeltaş'ın bir tanesi uzun kırmızı tutamacı olanlardan olmak üzere çeşitli alyanları ve anahtarları, Decathlon'un zincir sökücüsü ve akort anahtarı, plastik üçlü teker "lever" seti v multi tool'u var. Yani sadece basit bakım gereçleri. Sıfır bisiklet toplayabilecek ve elimdeki Sarda'yı komple dağıtıp toplayabilecek Fiyat performans bir bisiklet alet çantası nasıl toplarız acaba. Yardımların çok makbule geçip bir ateyizin hayır duası olarak sana geri dönecektir. 🙏
 6. Hocam yanlış anlama, zaten senin mesajından 1-2 hafta önce almıştım, sadece kahve hakkındaki fikrimi belirttim. Damak tadı böyle bir şey demek ki: Oldukça göreceli.
 7. Bu kahveden iyi ki sadece 2 paket almışım. Tadını gerçekten beğenmedim. Belki damak tadım Jacobs'a çok alışmış olabilir, ondandır ama bana fazla kavrulmuş, tatsız tuzsuz kokusu bile kahve harici yanık başka, alakasız bir şey gibi geldi. 🤷‍♂️
 8. Referal link demişken her linkten account açan olunca işlemlerden %10 ömür boyu indirim oluyor. Yani 10 kişi hesap açsa ömür boyu bedava işlemler ama 11. kişi açınca ücret eksiye geçip işlem başı star'a %10 komisyon mu ödüyorlar? Yani sadece habire anlamsız işlemler yapsa otomatik olarak oradan voliyi vurur mu ben onu merak ediyorum.
 9. Niye çekilmesin trainer'siz. Ben çıktığında 1.1 yaması gelmeden bitirdim, oyun saçmalayınca önceki save'den başlayarak falan yani. Tüm oyun sonları tatmin etmedi, en çok ona uyuz oldum; zaten hep demoralize olurum sonu kötü biten filmlerden romanlardan vs. vs. Bu arada herkes ev bark çoluk çocuk sahibi derken akranlar neredeyse çocuklarını evlendirmeye başlayacak ben hala tek tabanca geziyorum. Yarın bir gün ölsem cenazemi belediye falan kaldıracak.
 10. Vauvv listeye bak! Yukarı kaydırırken parmağım yoruldu!
 11. İki paket de ben aldım aynısından, şimdi evin garajında bekliyorlar. "It's better to be safe than sorry" düsturundan yola çıkarak iki tane daha mı alsam diye düşünüyorum...
 12. Benim de gayet işimi görüyor french press ama kız arkadaşım benden ayrılırken kahve öğütücümü bana bir şekilde ulaştırmadığı ve ben de geri istemeyi üzerime düşüremediğim için şu an hazır çekilmiş paket kahve kullanıyorum. Onun için de taze çekilmiş kahve performansı alamıyorum haliyle.
 13. https://www.youtube.com/watch?v=09fNvoQMlGw
 14. Bu şekilde demleyince fincandaki kahve içinde çok az parçacık kaldı ve dibe çöken telve miktarı çok çok azaldı. İçimi de çok daha güzel oldu dolayısıyla. Ancak öncesinde french press'i ve fincanı sıcak su doldurup ısıtmak ve press'i boşaltıp öyle demlemek lazım.
 15. Hocam bunu alana kadar bir french press al, hiç olmazsa filtre masrafın ve içtiğin kahvede belli belirsiz kağıt/tutkal vs. tadı olmaz. Misal: https://www.hepsiburada.com/sinbo-mulier-zcm-7203-french-pres-400-ml-p-HBV00000NBY8A (buna cam kısmı cam değil mika yazanlar olmuş, öneri değil örnektir, siz cam ürün tercih ediniz)