Peregrine

CHW
 • Content count

  790
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Peregrine last won the day on September 3

Peregrine had the most liked content!

About Peregrine

 • Rank
  Cursed Soul
 • Birthday 12/01/1980

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Mordor

Recent Profile Visitors

1,466 profile views
 1. Groundhog Day sevenlere Russian Doll verelim. İlk sezonu az önce bitirdim ve çok keyif verdi. İkinci sezona başlamadan paylaşayım istedim. Olay örgüsü güzel ve insanı diziden uzaklaştıracak hatalar yapılmamış. Oyunculuğu da beğendim, sırıtan bir yer olmamış; inandırıcılık illüzyonu bozulmuyor.
 2. Yok be hocam, oyunun level atlama sistemi çok doğrusal ve basit bence ingiliççe sorunu olmuş olabilir diye düşünüyorum, yani evet oyun paranormal konulu ve araya dil bariyeri girince çorba olmuş olabilir.
 3. Hocam şimdi Control'ü boklamayalım, çok çok sağlam oyundur. Bazen combat sekanslarında biraz el becerisi ve refleks istiyor. Bence bir şans daha verin keza bana sorarsanız bir şaheser.
 4. Diablo 3'ü kürekli bulamayınca Switch emulatörü kurup oradan kürekli oynamıştım. 3 gayet oynanıyor ama 2'yi bilmem. 🦜🏴‍☠️
 5. İyi bari ucuza bir rx580 alıp antika makineye takayım. Şimdi piyasada herkesin satılık kartı hiç madencilikte kullanılmamış, sıfırdan farksız olur :)))
 6. Özel efektler ve eğlencesi için izlenir de evet Marvel çok boşlamış, mantıklı düzgün senaryo ararsanız canınız sıkılır. Dizi tarafında Ms. Marvel ve Moon Knight'dan sonra bunu beklemeliydik. Loki ve VandaVision'u al sırtında gezdir bunların yanında...
 7. Kapanmıyormuş; en son öyle demişlerdi. 🤷‍♂️
 8. Superonline throttle ediyor olabilir bir de indirme ve gönderme hızlarınızı makul bir oranda limitleyin, paket gönderme/alma kontrol verisi (overhead) bir miktar boşluğa ihtiyaç duyar. Bağlantınız 100 mbit ise max hızı 95 veya 90 mgabite ayarlayın aynı şey upload için de geçerli, upload 4 megabit ise bunu 3,5 veya 3 megabit gibi sınırlayın, bir fark olmuyorsa maximum simultane bağlantı sayısını parça parça düşürün, örneğin 100 ise 75 sonra da 50 deneyin, bir iyileşme olmuyorsa eski haline getirin. Bir de "bufferbloat" konusunu araştırın, openwrt kurulabilen bir router'ınız varsa bufferbloat iyileştirmek için bir plugin var onu indirip kurabilirsiniz. Temelde yukarıdaki bağlantı hızını hafifçe düşürme işlemini bağlantının geneline yapıyor ki overhead sıkışmasın, bağlantı load halinde ping yükselip paket drop'ları olmasın diye. Bu arada qbittorrent candır :))
 9. Aynen öyle; onlardan en son yediğim kazık da 6 ay kadar app/online/sms yollarının hiçbiri ile cep telefonu hattıma paket tanımlayamamam. Mevcut işleminiz bitene kadar bekleyin diye hata mesajı ala ala 6 ay beklettiler, onlarca kere tüm kanallardan arıza kaydı bıraktım, en son çözümü telefon hattına para yükleyip, telefonla arayıp, canlı müşteri temsilcisine 3 aylık paket yükletmek oldu. Geçen haftalarda baktım düzelmiş. 🤦‍♂️ Lan bilişim/telekomünikasyon şirketi nasıl böyle bir konuyu 6 ayda çözemez, hâlâ dumurlardan dumurlara koşuyorum. Bu şirketten hiçbir beklentiniz olmasın ve ancak mecbur kalırsanız tercih edin. 🤷‍♂️
 10. Pro Max'dır o, Pro Plus olsaydı duramazdınız.
 11. Yalnız sırf işlemci farkından dolayı 500₺ farketmez fatura. Onun da detaylı hesabını yapmak lazım. Wazzap bence haklı.
 12. İnsan olsa sorun değil de Hobbit'ler sıkıntılı, görüntü kirliliği seviyesinde, bütün motivasyonu baltalar. Elf olsa zaten havada karada...
 13. Nori ayaklara ağda/lazer yapılırsa gayet fakıbıl.
 14. Bizdeki de Siemens idi (şimdi sigorta kutusundan markasına baktım geldim) Merlin Gerin (Schneider Group) ile değişti. Epeydir sorun yok. Geçen yıl yani değişmeden önce zırt pırt atıyordu.