Peregrine

Member
 • Content count

  470
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Peregrine last won the day on June 10

Peregrine had the most liked content!

About Peregrine

 • Rank
  Tainted Soul
 • Birthday 12/01/1980

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Mordor

Recent Profile Visitors

973 profile views
 1. Uçan ejderden ejdere atlarken quiver değiştirebiliyor musunuz siz ondan haber verin?
 2. Marvel 'in Loki dizisi başlamış. Film kalitesinde prodüksiyonu var ve dizi oldukça sarıyor.
 3. Ben hala "Cin Ali" tarzı fantastik/bilim kurgu takılıyorum, gerçek konulara gelemedim. Tıpkı LP'nin "ben çileli oyun istemiyorum, sıka sıka gitmek istiyorum, ben onlardan saklanacağıma onlar benden saklansın" tadında takılıyorum artık. Şu an okuduğum kitap: Stephen King - Tılsım.
 4. Beyler Epic'de Control bedava. Kaçmaz, saldırın!
 5. Kırmızı rengini çok beğendim, çok şık.
 6. Rublenin (9'lu) fiyatını yazmayı unutmuşum: 120₺
 7. 22-36 zaten saçma sapan eğimdeki, başka malzeme ile mümkün olmadığı için, arnavut kaldırımı ile yapılmış yollar gibi zorlu şartlar için. Hep dağ bisikletlerinde görüp imrenirdim fakat o dağ bisikletlerinde aynakol 22-30-40 gibi değerlerde olduğu için 40-11 kombinasyonunun yavaş kalacağını, yokuş aşağı pedal çevirmeyi sınırlandıracağını düşünürdüm. 22-32-44 ile 26-36-48 ve 22-32-40 arasında, orta yollu ve her iki orandaki aynakolun üstün özelliklerini büyük oranda içeren bir seçim yapmış oldum. Bence ara dişlilerin kullanımı konusu daha çok yol bisikletçilerini ilgilendiren bir konu olarak görüyorum keza artık dağ bisikletleri 10-12 vites 11-51t ruble ve 32t tek yaprak aynakolla geliyor. Benim yaptığım kombinasyon her halükarda daha çok seçenek verecektir ve benim kullanım amacı olan günübirlik 32-90 km arası bisiklet turları için, bisiklet yüklü iken bile, hızsa hız, torksa tork yani her şartta yeterli olacaktır. Diğer durumlar için zaten Nexus 8 göbek vites ve Gates carbon belt drive (kayışlı) Ghost square Urban 5.8'im var.
 8. Decathlon Bisiklet Alet Çantası 900 - 710₺ Miranda 22-32-44t, 175mm, aluminyum & çelik, square taper crankset (aynakol) - 240₺ Microshift 11-36t cassette (ruble) İşte bu teknolojiler sayesinde daha önceden 11-34t ruble ve 26-48t aynakol oranlarına sahip hibrit bisikletimi tam bir GOAT haline getireceğim! (Greatest Of All Time & the animal goat; both literally & metaphorically)
 9. 10 megabit sınırsız paket bu. Her saat kotasız. Haksız olarak throttle yapıyorlar, arayıp söyleyince "hattınızda bir sorun yok" diyerek anlamamazlıktan geliyorlar. AirFiber ilk kuruluma bir para veriyorsunuz (geçen yaz 300 ₺ idi, outdoor anten, sizin oluyor, superbox'daki gibi cihaz firmaya at değil, bozulursa cezası yok, firmaya kilitli değil, başka ISS ile çalışır) ancak tarifeler ucuz. Giriş seviyesi DSL gibi hatta daha ucuz.
 10. Bana huawei verdiler 2 yıla yaklaşıyor. Uzun kule gibi olanı değil yalnız diğerini. Kesinlikle Redbox. Aynı fiyata 15 megabit veriyorlar. Bir de türksel herşeyi yasaklıyor. Akşam gece 20-24 arası torrent / windowsupdate / android play store / vs vs transferleri 2-3 megabit'e düşüyor. Sürekli Throttling var. Eve servis elemanı sokmak istemediğim için pandemi sonuna kadar katlanıyorum. Sonra bir AirFiber metro internet operatörlerini deneyeceğim olmazsa RedBox ile devam.
 11. Güle güle kullanın hocam. Mini led nasıl olmuş? Biraz yorumlar mısınız?
 12. 10 mbit superbox 163 küsur ₺ ödüyorum aylık. Altyapı getirmeyen telekoma da, fırsat bu fırsat kanırttıran türlsele de, günde gece 11 den sonra 8 saat su verebilen belediyeye de... 🤬
 13. ayarlı adaptör https://www.hepsiburada.com/filonline-adaptor-12v-300ma-220v-ac-50hz-1-5v-3v-4-5v-6v-7-5v-9v-12v-kademeli-ayarli-cok-uclu-adaptor-mw-68-p-HBCV000005463W bunda çıt çıtlı açık uç da olduğu için soketi kesmen de gerekmiyor, fan soketini kesip kablo uçlarını adaptörün açık uçlarına tuttur, elektrik bandıyla sar geç.
 14. Hocam niye RGB ürünlere bakıyorsun anlamıyorum. Klozet üzerinde oturduğun zamanı mı renklendirmek istiyorsun? Sürekli evde olunca can sıkılıyor tabi macera/değişiklik arıyor insan. Hocam şimdi bir tane en ucuzundan 12/14cm kasa fanını, ortasını kesip çıkaracağın düz bir plastik levhaya montajla, onu da yanlarda boşluk kalmayacak şekilde banyo havalandırmasına montajla. 12-5V aralığında ayarlanabilen ucuz bir ac/dc adaptör al. adaptörün ve fanın soketlerini kes, +/- kutuplarını karıştırmadan kablo uçlarını bir birine tutturup elektrik bandıyla sar. Adaptörü 12 volta ayarlarsan tam devirde döner, 5 volta alırsan sessiz döner. Fanın döndüğü en düşük volta ayarlayıp sürekli çalışacak şekilde bırak, yeterli sirkülasyon olmazsa 5 volta veya daha yukarı ayarlayarak fan hızını ayarlarsın. Son olarak test run sırasında bir de sigara yak artık. ucuz 12 cm kasa fanı https://www.hepsiburada.com/compaxe-12cm-bilgisayar-kasa-fani-siyah-standart-montaj-vidalari-p-HBCV0000052CL5
 15. Fan için PSU gereksiz saçma olabilir. Ayarlı ac/dc adaptör ve çıkışa üç fanı da biraz lehim işiyle paralel bağlayarak çözülür gibi...