Peregrine

CHW
 • Content count

  1,037
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Peregrine last won the day on May 31

Peregrine had the most liked content!

About Peregrine

 • Rank
  Doomed
 • Birthday 12/01/1980

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Mordor

Recent Profile Visitors

1,649 profile views
 1. Bisiklet sele yüksekliğini hatalı olarak iki ayağın da aynı anda yere değecek şekilde ayarlarsan ve bakkala ekmek almak için giderken ve kaldırımdan sürersen sorun olmaz. Trafiğe çıkıyorsan kaskı takmak, ön ve arka lamba edinip gündüz dahi çakar modda açmak bence gereklilik. Önce kendimiz sorumlu davranmalıyız ki karşımızdakilerden sorumluluk bekleyelim.
 2. 5 km ile giderken bile düşüp kafanı kaldırımın köşesine çarparsan pekmezin akar; onun için takmakta fayda var.
 3. System Shock remake (2023 - Nightdive), her zamanki mekanlara düşmüş, birazdan indirme bitince onu oynayacağım.
 4. Uygulama kurup pil %40 düşüünce ve %80'e şarj olunca alarm vermesi için kurup, bu aralıkta kullanırsanız hiç bir problem olmuyor. Hala 2018'de aldığım Xiaomi Mi A1 kullanıyorum orijinal ROM'uyla, ilk aldığımdaki performansına göre hala çok iyi gidiyor, bir kapasite düşmesi hissetmedim.
 5. Ben bisikleti kısa sürüşlerde bile kasksız kullanmam.
 6. Monitör kolunu taktım, güzel iş görür de benim uzun süre sepette bekletirken yükselen beklentimi karşılamadı, sorunsuz pozisyon değiştirmesi için her ekleme alyanla ince ayar yapmak lazım, bir kere tutturunca sorun yok. Alçaltıp yükseltme de sorunsuz. Ekranı aşağı yukarı baktırma ayarı bir alyan vidasını gevşetip ayarlayıp alyanı sıkmak şeklinde, Yani ayar yapmak için alyan anahtarını eline alman gerekiyor bu biraz hayal kırıklığı. Diğer ayarlar olması gerektiği gibi ancak yükseklik ayarı hariç ekranı istediğin pozisyona ayarlamak için ayağa kalkmak gerekiyor yani yine düşündüğüm kadar konforlu değil. Bazı posiyolara değiştirirken ekranın tilt ayarı ve aşağı yukarı bakma ayarı hafif kayıyor. Velhasıl kelam yükseklik ayarı hariç diğer pozisyomlara ayarlamak çok konforlu değil. Genelde sabit kullanacaksanız çok iyi hizmet eder. Daha kablo yönetimine giremedim. Pedallara gelince, her Allah'ın günü yağmur yağdığı için çıkıp 30-40 km'de deneyemedim, ama sorunsuz görünüyorlar.
 7. Bombok bir haber oldu bu.
 8. https://www.youtube.com/watch?v=53_QT4NSB48&t=130 Yeni bülüç serisi geliyormuş, bülüç fanlarının ilgisini çeker herhalde, mesela @TiesTorN?
 9. Evet Xiaomi şemsiyesi altındaki şirketler üretiyor. Mijia, vs. duymuşsunuzdur bir yerlerde muhakkak.
 10. Tamam hocam sen de ayarlıyormuşsun zaten, ben koşuşturmada bünyeyi yakma diye yazmıştım. Yeşil sebze ile de destek yap fiber ihtiyacı için; bağırsak sağlığı da önemli.
 11. Çok zorlama hocam, sağlık geri gelmiyor kafein yeterli. Şekere abanma, alternatif olarak filtre kahve ile bulletproof coffee yapabilirsin. Kahvenin ayık tutma etkisini "jittery" hissettirmeden daha sürdürülebilir olarak devam ettiriyor hatta, butter yerine coconut oil ve almond milk ve illa tatlandırma isteniyorsa splenda ile birşeyler yapılabilir. Edit: Süt köpürtme aletin varsa bir coconut aromalı cappuccino tadı yakalayabilirsin. Bir de günde en az 30 dk vigorous exercise yap.
 12. Ondan önce ilk Jinx Dawson yapıyormuş devil horns'u. Rock/metal dergilerindeki Coven röportajlarında çok bahsederler.
 13. Donut'ının yanında pudra şekeri de mi almıyorsun hocam? (şeker öldürür )
 14. Yanlış ürüne bakıyorsunuz hocam, "bell with alarm" olanını seçmelisiniz, sizin dediğiniz "bell only" Kaba durmasını da gidon boğazının altındaki spacer'lara monte ederek çözebilirsiniz; örneğin sizin far monte ettiğiniz Garmin mount kombosunun altına konumlarsanız fazla dikkat çekmeyecektir. Gerekliliğine gelince; trafikte "nasıl olsa bisikletin sesi çıkmıyor" diyerekten sıkıştırma durumlarının önüne çok iyi geçiyor. Ha tabi bu ürün kesinlikle yayalara çalmak için değil, onun için klasik çın çın zilim var. Şu an bende fara entegre bir korna var, aslında gayet iş görüyordu ama çok daha iyi farlarım olmasına rağmen sırf korna fonksiyonu için onu da gidonda bulundurma gerekiyor. Bu şekilde hem ses yükselecek hem de gidon yer boşalacak, daha sade görünecek.
 15. Yok bu direkt motosiklet kornasını şarj devresi, hareket sensörü ve kumanda alıcılı bir kart üzerinde birleştirip lipo batarya ile bir aluminyum bir kasaya yerleştirmek şeklinde hazırlanmış, melodi veya farklı zil sesi içermiyor, linkden inceleyebilirsin. Kullanım amacı da trafikte ana yoldan giderken tali yollardan geldiğini göre göre gözünün içine baka baka yola çıkıp seni tehlikeye atan motorlu taşıt sürücülerini çıkmamaya ikna etmek. Bu şuursuz magandalar kona sesini duyduklarında hemen beyinciklerinde ses verisini işleyerek reflekssel bir aydınlanma yaşayıp çıkmaktan vazgeçiyorlar. Defalarca bu insanoğlu hayvanlar tarafından kaza riski yaşadığım ve basit bir versiyonunu kullanmakta olduğum ve çok faydasını gördüğüm için daha gelişmiş ve komple bir çözüm olan bu ürüne yöneldim.