• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Hamso

CHW
 • Content count

  1,876
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by Hamso

 1. Merhaba, aracimda mercek var, ve bu şekilde kullanınca göz almıyor. Ama merceksiz bir araç ise, komple far karpuzu aydınlanıyor ve karşıdan gelenin gözlerini yakabiliyor. Bunun dışında, performanslı halojenler olsun osram nightbreaker, Philips nightvision, Bosch silver bilmemne, hepsi 6 ay içinde patladilar. Bu ledler de aynı kaderi yaşadı, ayrıca çok hızlı parlaklık kaybettiler. Standart haline geri döndüm. Benim farlar sökülmeden ampül değişmiyor, hiç ormanda gezerken böyle bir dertle ugrasamayacagima karar verdim ve standarta döndüm. https://youtu.be/Pp36MKmKeFI https://www.youtube.com/87MJKk8Cn7k Çok eskiden bunlardan vardı, bunlar çok rezildi, hemen söktüm.
 2. Yeterli miktarda toz toprak birikmiştir arkasında
 3. Kira yüksektir, sigortaları tam yaptırıyordur, herşeye KDVli fatura kesiyordur, işçilere 14-18-22-26gun yıllık izin veriyordur, markaya prim ödüyordur...
 4. Bunların ev için minyatürü var mı Bacasız mutfaklarda karbon filtreli saçma sapan aspiratörler kullanıyor insanlar.
 5. 4 Ağustos'ta tamamı açılacakmış. 2007 yılında Bursa Terminal ile Bursa Minteks arasında açılan yol, çeşitli aralıklarla Bursa içerisine de ek giriş çıkışlar ilave edilmişti. Daha sonra Osmangazi Köprüsü ile, Gebze Bursa birbirine bağlanmış idi. Şimdide İzmir'e kadar olan bağlantı tamamlanarak yol açılmış olacak. İstanbul İzmir otoyolunun geçiş ücretleri henüz belli değil, ancak Bursadan Osmangazi köprüsüne kadar olan mesafe 33,5TL olduğu göz önüne alınırsa, Osmangazi köprüsü İzmir arası muhtemelen 85TL yazar. Ayrıca Osmangazi köprüsü şuan 103,05 TL. Bir de kim İzmir'e Kemalpaşa dan girmek ister ki? Ben Akhisar'da otoyoldan çıkar, eski yoldan İzmir'e gitmeyi tercih ederdim.
 6. Bu aralar arttı sanırım.
 7. Bursa'dan İzmir'e giden kısmı 113.5TL. Bursa Osmangazi 33.5TL Osmangazi köprüsü 103.05TL Fiyatlar bu şekilde oldu. Tren yolu yapmadıkları için kafalarina vursunlar...
 8. Selamlar, diğer sistemi toplamaya başladım. Siz her ne kadar içinden çıkan soğutucu yeterli deseniz de bu kule tipi cihaz aklımda kaldı. Sizce takılabilme ihtimali var mı?
 9. Şimdi şöyle bir durum var. Hd5850, catalyst ile çalışıyor. Ryzen 2200G, andrenalin diye bir sürücü ile çalışıyor. Belki bunlar arasında girişim olusuyordur. Yada ryzen PCI exp 3.0 arabirimini , orada cihaz takılıyken kullanamiyordur. Ram alınca HD 5850 takılı iken ve kart sökülü iken ayrıca test yapacağım.
 10. Merhaba Arkadaşlar, Sizlerin de dediği gibi, işlemciye gömülü olan IGPU(apu mu diyorlar artık?) ile yaptığım testlerde, çok az bir fark ile koca kart hd5850'den geri kalıyor. Ben kendime kart bakayım dedim. Şuan sanırım yeni gelen kartlar nedeniyle fiyat kırımları da olduğu bir dönemdeyiz. 300Dolar bütçe ayırsam, hangi kartı önerirsiniz? Yoğun olarak kartı kullanabileceğim dönem, eylül ayı ve sonrası olacak. Derseniz ki yeni kartlar gelecek, Eylülü bekle diye onu da yapabilirim. Ama bütçe yine 300 dolar olacak. Fikir alabilir miyim sizden?
 11. Evet, şuan 1 adet 8GB var. Öbür ay ikilerim Bu arada Overclocku bastım makinaya, Totalwar 23fpsden 25 e çıktı 3Dmark da 200puan arttı. Harcanan elektriğe yazık
 12. Cs:Go, yeni dust 2 de Vega : 32FPs,. Hd5850 63FPS Klasik textureli dust2 de Vega :61 FPS, HD5850 205 FPS Time Total War 2 emperor edition. HD5850, kart belleği yetmediği için sistemden kullan seçeneğini secmem gerekti. Mortal Kombat X içinde de benchmark vardı ama sonuç basması malesef.
 13. Soldaki ryzen API, sağdaki Ati Radeon 5850HD . Program isim olarak hep PCI expresade takılı olanın adını basıyor, bug hata mevcut
 14. Merhaba Arkadaşlar, Sizlerin de dediği gibi, işlemciye gömülü olan IGPU(apu mu diyorlar artık?) ile yaptığım testlerde, çok az bir fark ile koca kart hd5850'den geri kalıyor. Ben de kendime kart bakayım dedim. Şuan sanırım yeni gelen kartlar nedeniyle fiyat kırımları da olduğu bir dönemdeyiz. 300Dolar bütçe ayırsam, hangi kartı önerirsiniz? Yoğun olarak kartı kullanabileceğim dönem, eylül ayı ve sonrası olacak. Derseniz ki yeni kartlar gelecek, Eylülü bekle diye onu da yapabilirim. Ama bütçe yine 300 dolar olacak. Fikir alabilir miyim sizden?
 15. Bilgisayar başında değilim, telefondan baktığım kadarıyla MSI armour 570e kanım ısındı gibi. Bunun üzerindeki cihazlar hep Nvidia ama 1000TL atıyor hemen.
 16. İndirim olduğu iddia edilen ürünler şunlar. .
 17. Amazona bakayım dedim, onun fiyat da benzer.
 18. Sanırım bitmiş o kampanya
 19. Bios update yaptım. Komple arabrim değişti. İsiniyor gibiydim eski haline Görüntüler internette dur, bana ait değil ama son durum böyle.
 20. Bahsedilen tuş MSI da işlemci olmadan da calisabildigi için, kutudan çıkan ürünün hangi yıl paketlendigi önemini ortadan kaldırıyor. Diğer marka yada modellerde işlemci gerekliliği var ise, ryzen 3x grubu için, ürün satın alındığında servise gitmek yada ryzen 2x takılıp bios güncellenir sonra ryzen 3x takılması gibi uğraşici bir süreç gerektirebilir Bu arada User interface tomahawkda komple değişti. Kırmızı renk ağırlıklı, solda sagda menuleri olan bir bios arabirimi vardı, şimdi yukarıdan aşağıya başlık başlık sıralanmış klasik tip bir bios ekranına döndü ve tamamen gri renk oldu.
 21. B450, tomahawk, sadece güç kablosu ve ram bağlı iken bios atılabiliyor. Bilginize. Sadece Fat32 USB bellek ve MSI.ROM olarak rename edilmiş bios gerekli.
 22. 26 Haziran'da tomahawka bios guncellemesi ile geldi.
 23. 0RPM 40 derece, çok sessiz oldu bir önceki setupa göre.
 24. İlk startını verdim, easy debug LED de , CPU fail verdi. Reset attım, boot device fail verdi, reset attım, Windows geldi. Bu resetler arasında terledim ama. Oha dedim. Windows 10 , yeni anakart ram ve CPU yu internete bile bağlanmadan çalıştırdı. Oh, ter yer ter İlk seferde anakart anlayamadı ne olduğunu. Her kurulum yapanda bu sıralarda hata verecekse çok terletir. Sokexlcektim CPU yu, iyiki reset e bastim
 25. Bu gönderdiğiniz soğutucu am3 uyumsuz, AM4 uyumlu. Ryzen içinden çıkan fan için nasıl tırnakların sökülmesi gerekiyorsa, bunun içinde gerekli.