CoRd_eLL

Member
 • Content count

  126
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

CoRd_eLL last won the day on May 19 2015

CoRd_eLL had the most liked content!

About CoRd_eLL

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet
 • Yaşadığı yer
  İzmit

Recent Profile Visitors

731 profile views
 1. Kore versiyonunu tavsiye ederim
 2. İzmit'te yaşıyorum ve merkez ofis İstanbul'da olduğu için haftanın 2-3 günü İstanbul'a gidip geliyorum. Dün'de yine gidip geldim, bence oldukça güzel bir uygulama oldu. Orta şeridi hiç olmadığı kadar çok kullanabildim. Ties'in bakış açısını da anlıyorum, fakat en azından özellikle İstanbul - İzmit / İstanbul - Silivri arasında 120 üstü gerçekten tehlikeli olabiliyor.
 3. İşin yazılım tarafına uzak olduğu için ben olsam şöyle çözerdim: 1) Türkçe karakterlerin tamamını Replace ile tek tek Ş --> S gibi değiştirerek düzeltirdim, sonrasında BÜYÜKHARF formülü ile listeyi büyük harfe çevirirdim. 2) Liste çok uzun değilse başına sıra numarası ekleyip elle tek tek sayfalara ayırırdım), eğer çok uzunsa da yine sıra numarası ekleyip arkaya yetecek kadar sayfa ve her sayfada 50'şer tane sıra numarası olacak şekilde basit bir +1 formülü ile böler isim ve mail adreslerini DÜŞEYARA (VLOOKUP) ile sayfalara çekerdim.
 4. Expanse ilk sezonu bana da çok keyifli gelmemişti fakat bilim kurgu ne olsa izlenir diye devam etmiştim. İkinci sezon bambaşka bir evreye atladı. Şu an çevremdekilere ilk sezonu karakterleri grupları tanımak için izleyin ardından çok güzel bir ikinci sezon sizi bekliyor diye tavsiyede bulunuyorum. Battlestar Galactica x Firefly karışımı gibi oldukça keyifli ...
 5. Evi aldığım adam amörtisörlü almış klozet kapağını hoşuma giden bir özellik kapak düştü derdine son
 6. Verdiğiniz link bilgi talepleri, sanırım aşağıdaki linkten alıyor verileri: https://transparency.twitter.com/en/removal-requests.html
 7. Merhaba, Synology NAS'ı alırken belki böyle bir iş için de kullanırım diye düşünmüştüm, eğer böyle bir yatırım planınınız varsa bu bir bahane olabilir. Synology sanırım 2 kameraya (3'de olabilir) kadar lisans ücreti almadan kayıt ve internet üzerinden erişime izin veriyor. Daha fazla kamera gereksinimi olursa lisans ücreti istiyor.
 8. Apple TV + Infuse Poe'nun en önemli eksiği bence 1080p x265lerde sorun çıkarması. Son zamanlarda önemli filmler hariç bütün dizi ve filmlerde varsa x265 tercih ediyorum.
 9. Digiturk'de fiyat almanın yolu taahhüt bitişi sonrası iptal faksı. Söylediğim gibi şu anda kredi kartı kampanyası ile ortalama 45-46 TL'ye Lig TV + Giriş + HD + Hediye film dizi vs. izliyorum. @@Forgotten sanırım en uygun seçenek standart uydu + digiturk play olabilir ama digiturk play'de de bazen saçmalama olabiliyor. Bir dönem euroleague maçlarının uzatmalarını vermiyordu mesela. Bu sezon CSKA - Fenerbahçe maçı uzatmaya kaldı yayın kapandı. Eğer uğraşmak istiyorsanız en iyisi digiturk ile pazarlığa girişmek. İnternette pazarlık yapılan ve alınan fiyatlar ile ilgili bolca bilgi var.
 10. TBL ve Euroleague diyorsanız zaten digiturk dışında bir alternatif kalmıyor. Ben iki senedir Ağustos aylarında yapılan kredi kartı kampanyası ile birşeyler yakalamaya çalışıyorum. Bu sene Lig TV + 6 Ay Film ve Dizi + HD + Belgesel vs. + 3 ay Spor Extra için 515 TL 9 taksit üzerinden anlaşmıştım.
 11. Sing Street http://www.imdb.com/title/tt3544112/?ref_=fn_al_tt_1 @@Vieri'ye teşekkürler. http://www.sbodulleri.com/ listelerinden keşfedip izledim. Oldukça keyifli.
 12. Selamlar, Geçen sene Mayıs ayında Q Acoustics BT3 almak üzereyken son anda Steljes NS3 alıp uzun süren araştırma sürecini tamamlamıştım. NS3'ü seçme nedenlerim: - Kağıt üzerinde BT3 ile aynı özelliklerde olması, - Fiyatının daha uygun olması (500 - 600 TL fark ediyordu yanlış hatırlamıyorsam) - NS3'ün daha güzel durması (Salonda plakçalar ile kullandığım için BT3 daha çok bilgisayar hoparlörüne benziyor geldi) - NS3 hakancez'in de referans olduğu bir üründü yaklaşık 1 yıldır NS3 ile mutlu mesut yaşıyoruz. Şu anda TV, plakçalar ve BT veya 3,5 mm üzerinden telefon/ipad bağlı durumda. Tek problemim kumandanın çekim gücünün düşük olması o da sadece kaynak değiştirirken kullanıldığı için çok dert olmuyor.
 13. Asimov Ben Robot'u okuyorum. Türkçe çevirisi stoklarda bulunmuyordu İthaki yayınları yeniden yayınladı yakın bir zamanda. Asimov'un ilk kitaplarından birisi. Kendine özel bir hikayeden ziyade 1940 - 1950 arasında yayınladığı kısa öykülerin 1950'de kitap olarak yayınlanmasından oluşuyor. Genel Asimov kitaplarına güzel bir referans kitap niteliğinde. http://www.dr.com.tr/Kitap/Ben-Robot/Isaac-Asimov/Edebiyat/Roman/Bilim-Kurgu/urunno=0000000720264 İthaki yayınları kısa süre önce Asimov'un bir diğer kitabı Sonsuzluğun Sonu'nu da yeniden basmıştı.
 14. @Nazaj Aynen ben de sonradan araştırdığımda pillerden kaynaklandığını öğrendim ama Amazon en son hangi üründen kaynaklanacağını bilemediklerini ve ürünleri hala istiyorsam yeniden sipariş edip şansımı deneyebileceğimi söyledi