CandleGarden

CHW
 • Content count

  1,298
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by CandleGarden

 1. Babamın eski bir model LG LCD televizyonu var. Akıllı falan değil, hatta üzerindeki USB çıkışında yanlış görmediysem "service only" yazıyor. Bildiğimiz standart kulaklık çıkışı var. Bu televizyonda kullanabileceğimiz kablosuz bir kulaklık var mı bildiğiniz? Çok pahalı olmasa iyi olur. Babama kalsa 150 TL veririm en fazla diyor ama ben ona hediye ederim 400-500'e kadar Edit: Mesela şu aşağıdaki bu TV'de çalışır mı? https://www.vatanbilgisayar.com/philips-shb4000-10-bluetooth-kulaklik.html
 2. Üç kere cevap yazdım ama hiç biri gitmedi görünüyor. Anladım, ama bu baya pahalıymış. USB ve "kendi üretimimizidir" görünce uzak durmuştum OK ama bu ürün hangisi oluyor? Piyasadakiler ya BT ya da USB.
 3. İnsanın üzerine davulcu atılır mı ya?
 4. Şöyle bir şey varmış: Square Enix, Steam'de bugün büyük bir indirim düzenliyor. Şirketin yayınladığı ünlü oyunlardan oluşan 1527 TL değerindeki dev bir paket şu anda %95 indirimle sadece 76 TL'ye satın alınabiliyor. https://store.steampowered.com/bundle/14956/Square_Enix_Eidos_Anthology/
 5. Hiç kablosuz kulaklığım olmadı, deneyimlemek istediğim için aşağıdakini sipariş ettim: https://www.itopya.com/steelseries-arctis-1-kablosuz-oyuncu-kulakligi/
 6. Bunu gördüm ama çok odun gibi yahu
 7. Bu görüntü, pad vb. olarak arctis 1 modeline baya benziyor, biraz daha bakayım. Ben de Sennheiser, Bose, Bang & Olufsen almak isterim tabi ama alınacak modelleri en ucuz 1400-1500'den başlıyor. Bu 1more'a da bakayım.
 8. Yeni konu açmayayım dedim. Plantronics kulaklığı oğlana verdim, bana mikrofonlu kafayı sıkmayan orta kalite bir kulaklık lazım. Şu alete iyi diyorlar: https://www.itopya.com/steelseries-arctis-3-oyuncu-kulakligi-71-siyah-2019-edition/ Bunun bir de Arctis 5 modeli var, 200 TL daha fazla ve farkı RGB olması (benim için önemi yok) ve 7.1 de Steelseries'in kendi geliştirdiği değil, DTS 7.1 kullanması. Bu kulaklıkla ilgili deneyimi veya bilgisi olan var mı? Bu fiyat bandında (550-750 TL) tavsiye edebileceğiniz rahat bir kulaklık var mı? (kafam büyük, Antalya sıcak, ondan rahatlık önemli).
 9. Ben de ta ne zaman almıştım, araba öyle yatıyor, benzin de harcanmıyor haliyle.
 10. Beklenen, "bu şok düşüş belki 2-3 güne toparlar, boşa indirim yapmayalım, bekleyelim" beklemesi
 11. $19 varil başı nedir yahu Bu seviyelerden yakıt hedge yapmak lazım
 12. https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/oyun-konsollarina-yuzde-50-ek-gumruk-vergisi-5757270/
 13. https://www.netflix.com/getstarted?locale=en-TR Fiyatlar (US fiyatlarını bilmesem de) makul geldi bana?
 14. Fiyatının öyle olduğu kesin
 15. Brent yine düştü %5, indirim gelir 1-2 güne.
 16. Allah'tan Star eski tanker alıp stok yapmamış 2-3 ay önce
 17. Fiyatı ne olur diyorsunuz da, yahu siz PC'ci adamlarsınız, konsol fiyatı iyi bir ekran kartı fiyatını geçmiyor ki
 18. Türkiye tüm dünya gibi corona virüs gündemine ve alınması gereken önlemleri konuşuyor fakat petrol fiyatlarında anormal hareketler var. Son petrol fiyatlarıyla birlikte 1 Ocak 2020'de yüzde 53,88 olan benzindeki vergi payı, bugün itibarıyla yüzde 69,18'e ulaşmış durumda. Bu dönemde petrol fiyatları yüzde 56 gerilese de, maktu ÖTV 2,37 TL'den 2,52 TL'ye yükseldi. Sozcu.com.tr'ye konuşan EPGİS Genel Başkanı Fesih Aktaş ve Başkent Üniversitesi'nden Dr. Ozan Bingöl, akaryakıt fiyatlarındaki yüksek ve sabit ÖTV'nin, vergi oranı artışında ve akaryakıt fiyatlarındaki düşüşün petrol fiyatlarındaki düşüşün gerisinde kalmasında temel faktör olduğuna dikkat çekti. 1 Ocak'ta rafineri çıkışlı bir litre vergisiz benzinin fiyatı 2 lira 83 kuruşken bugün rafineri çıkışlı bir litre vergisiz benzinin fiyatı 1 lira 43 kuruş oldu.
 19. Jardel'in dediği gibi kesin yat dene. Ben bir kaç sene önce x marka ve daha pahalı bir yatak almayı düşünürken gidip yattıktan sonra başka marka ve daha uygun fiyatlı bir modelde çok daha rahat ettiğim için onu almıştım.
 20. İndirim sadece benzinin vergisiz fiyatına uygulanıyor. O da 3 TL civarında olması lazım.
 21. go with the flow
 22. İlk sezonda farklı zamanlar olduğunu bir süre sonra anlamış ve ne eski ne yeni bilerek seyretmiştim. Tabi olaylar arasında uzun zaman olması (ilk kuruluş vs. ~40 sene sonra) bunu kolaylaştırdı. Ama ikinci sezondaki farklı zaman döngülerindeki olan olaylar arasında günler-haftalar olduğundan hangi olay hangisinden önce oldu anlamak benim için baya zor oldu. Muhtemelen o yüzden 2. sezonu pek sevemedim.
 23. Modifiyeci apaçilere vermişler herhalde dizayn işini.
 24. Fark, Ties'inki artık çalışıyor