Thustu

Member
 • Content count

  218
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Thustu

 1. BMW'nin ne yapmaya çalıştığını anlayan var mı? (M3 ve M4 hakkındaki düşünceleriniz neler?)
 2. Ben AMD'nin yazılımından daha memnun kaldım. Nvidia önceki bilgisayarımda 1050ti kullanırken her update ile beni daha çok çıldırtırken, şimdi 5700 ile giderek stabilite ve performans olarak iyileşiyor. Ayrıca Geforce Experience Radeon Software'e göre acayip hantal.
 3. MSI'ın sitesinde ki son chipset driver AMD'nin sitesindekinden daha yeni gözüküyor. Bunu araştırdım Reddit'te Gigabyte için de aynısının olduğunu, installer packetin Gigabyte'ın olduğu ve sistemde Gigabyte adına bir driver olmadan AMD adında kurulduğunu yazmışlar. Hiç deneyen oldu mu? Birde son bios denemelerinde 3000 ve 4000g serileri için gecikme değerlerinin daha düşük olduğunu yazmışlar. Bizim için günlük hayatta ne tür değişiklikler olacak acaba.
 4. Konudan ayrı olacak ama bizim memlekette uploada neden bu kadar takıklar? Hikaye sadece altyapının büyük kısmını downloada verelim daha fazla altyapı yatırımı yapmayalım mı, başka bir şey mi?
 5. OpenGL = Vulkan = AMD diye biliyorum ben.
 6. @TiesTorN Evet haklısınız. Ben de Vaio laptopum ve 7567'yi kullandığım zaman pil şarjını %80'e ayarlamış ve öyle kullanmıştım. Dell'i sattım şu an ki durumunu bilmiyorum ama Vaio'nun pili oldukça iyi gözüküyor.
 7. Ben de motor veya şanzıman takozu olabilir diye eklemek istiyorum.
 8. Aman abi kalbimize indirme.
 9. @TiesTorN Evet olabilir, kapıdaki değerlere göre basıldığında araba bana jöle kıvamında hisler veriyor, eğer biraz fazla basarsak biraz daha iyi hissetiriyor. En iyisi sonradan bir daha bakmak.
 10. Çivi-vida için de sormuştum ama oraların yeni inşa edilmiş olmasını atlamışım tabii. Yüksek hızda bitirilen lastikleri yarış motosikletlerinde duymuştum ama normal arabada yeni duydum, demek ki yeni havalimanı cidden uzakmış şehire. Biz megane 2 de conti premium contact 5 ve ts860 kullanıyoruz, açıkçası ben oldukça memnunum. Arabanın arka amörtisörlerinin eskiliğini yol tutuşta bir nebze tolere edebiliyor hızlı girilen virajlarda. Fakat lastiklere bakıldığında lastiğin jant ve yer arasında kalan kısmı özellikle son zamanlarda şişko çocuk yanağı gibi duruyor hep ve beni baya ayar ediyor. Lastikçi bu lastikler yumuşak ondan diyor, babam kapıdaki değerlere göre hava basıyoruz dışarıdaki arabalarla kıyaslama herkes çok hava basıyor diyor bilemedim. Son olarak biz lastikleri alalı 3-4 sene oldu muhtemelen de 20-30000 km olmuştur, dişleri oldukça iyi hala durumda ama biraz sertleşmeye başladılar. İlk aldığımızda araba patinaj çekmez, parlak asfaltta frende kaymazken son zamanlarda biraz gaza sert asılırsam ciddi patinaj çekiyor, normal asfaltta frende sıkıntı yok ama parlak asfaltta abs yi duyuyorum. Biz bu lastikleri alırken çok yumuşaklar çabuk bitiyor deniliyordu ama benim takıldığım konular bunlar oldu. Muhtemelen bitene kadar bunları kullanırız. Benim deneyimlerim bunlar. 20d, 1.5dci ye göre çok güçlü bu yüzden lastiğin bitme durumu bizimkine göre çok daha erken olacaktır ama denemeye değer gibi.
 11. Bu duruma lastiklerin yumuşaklığı da etki etmiş olabilir mi?
 12. Öneriler için teşekkürler. Buradaki bilgiler bana ilginç geldi, sanırım önceki nesil geçişlerinde bu tür şeyler yoktu. Bu tür bilgiler baya yararlı olacağa benziyor teşekkürler.
 13. Merhaba, Bu başlığı PS4'ün geleceği ne olur sorusu için açıyorum. Sizce bir anda üvey evlat mı olur, Sony'nin dikkati yine üzerinde mi olur? Ekstra olarak bir arkadaşım şimdi bir tane alıp, daha sonra satarsam fahiş fiyat politikalarından dolayı bir kayıp olmaz diye bir fikir verdi. Sizce doğru mudur?
 14. MSI AGESA 1.0.0.6'yı yayınlamış. Wccftech şunları yazmış chancelog olarak: Following is the changelog for the AMD AGESA 1.0.0.6 BIOS firmware along with the MSI motherboard list and the respective BIOS download links: Support identifying discrete graphics card. allowing users to successfully enter OS with AM4 CPU (w/o integrated graphics) and without a graphics card installed. Solve compatibility issue for graphics card and USB sound card. Optimize A-XMP memory function. Optimize BIOS function - Memory Try It! Optimize FCH BCLK-related function. https://wccftech.com/msi-rolls-out-agesa-1-0-0-6-bios-firmware-for-amd-300-400-motherboards/
 15. Bence bilgisayar dünyasının ARM'a geçişi geç bile kaldı, şu an kullandığımız makineler bir çok açıdan temel olarak çook eski versiyonlarıyla neredeyse aynılar. Özellikle verim açısından büyük gelişmeler kaydedilebilirse bu dünyayı bir çok açıdan etkileyecektir bence, enerji ve fiziki yer kaplama konuları ilk aklıma gelenlerden. Öte yandan, Apple bir geçişin nasıl yapılacağı konusunda diğer markalara göre daha iyi davranıyor bence. Özellikle Microsoft tarafında Windows Phone ve Windows ARM için geliştiricilerden çok şikayet var destek açısından. Bu geçişin yavaş olacağını belirtildi ama bakalım ilerleyen günler ne gösterecek.
 16. Soğutucuların performansı nasıl olacak acaba o benim dikkatimi daha çok çekti.
 17. Bir fabrikada deniyor(kimin fabrikası bilinmiyor) ama fake olup olmadığı tam olarak kesinleşmemiş.
 18. Benim gözüme ssd önerileri takıldı. Genelde tek bir 500gb ssd önerilmiş fakat günümüz oyunları ve diğer dosyalarla birlikte tek başına 500gb ssd yetmeyecektir muhtemelen. Onun yerine 250gb ssd + 1tb hdd çözümü f/p açısından daha kullanılabilir olacaktır bence. Hddnin 7200rpm ve olabildiğince çok cache sahip olması önemli. Ayrıca ssd için 250gb bence alt limit, windows bile tek başına update falan filan derken saçma sapan miktarlarda yer tutabiliyor o yüzden 120gb ssd sıkıntı çıkarabilir. Eğer sürekli kontrol altında tutarım ve uğraşırım denirse bakılabilir ama 250gb ssdlerle 120gb ssdler arasındaki fiyat farkı ekstra işe değmez bence.
 19. Makinenin kendi şeklini canlı görmeden bir şey demeyeceğim ama çıkış oyunları bence oldukça vasattı.
 20. Hiç kendim açıp denemedim ama bunlar simulasyon diye biliyorum. Yine yanlış bilmiyorsam, ikisi de aynı yayıncının, World oyunun evrilip devam edecek olan hali. Youtube'da simulator oynayanlarda bununla ilgili videolar oluyor oradan bakıp daha iyi gözlemleyebilirsiniz.
 21. Evet ben de o yüzden aldım, gerçi şu an gözüken en fazla 3800x veya zorlanırsa 3900x'le falan bu anakartı eskitirim gibi ama yeni modelleri görmeden kesin konuşmak zor. Bu arada yeni BIOS update çıkmış ve ben de yaptım, şu an için voltajlar bir öncekine göre daha aşağıda geziyor ve bir sıkıntı yok gibi.
 22. Tomahawk max'e destek gelmezse millet ayağa kalkar gibi, herkes ileride desteklenir diye bu kartı tavsiye ediyordu.
 23. Bence oradaki tek hesap naparız da bize kalan parayı arttırırız gibi duruyor. Hoş bu sadece petrol türevli ürünler için geçerli değil de neyse.
 24. @TiesTorN link patlamış bulabilirsem yenisini ekleyeyim. Gerçi o zamana kadar başka bir bekleniyor haberi olur herhalde. Evet yeni linki buldum. https://www.ntv.com.tr/ekonomi/benzine-indirim-geldi,ImXKf5YyEkCJnXswLTn8-w Bu bekleniyor olayını anladım gibi, sanırım kendilerini olası gerçekleşmeme durumundan kurtarmak için olay gerçekleşmeden önce bekleniyor diyorlar, gerçekleşince de oldu diyorlar.