Thustu

Member
 • Content count

  283
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Thustu

 1. 465000₺'den düşürdüm taktiği de satıcı hakkında fikir veriyor bence.
 2. Eğer üst düzey beklentiler yoksa ve mantık ağır basıyorsa seçenekler arasından fiyat/performans ürünü olanı seçerdim ben. Zaten bu piyasada alma zorunluluğu varsa mantıklı olan, yoksa eldekiyle devam bence.
 3. Bu ay ben de arabayı muayeneye götürecektim, öğrendiğim iyi oldu.
 4. @stardust evet aklıma S65 ve S85'teki olaylar gelmedi değil ama Mercedes hem eski otomobilleri hem de F1 takımıyla kendini gösteriyor zaten. Zaten hali hazırda piyasada olan bir motor olduğu için ne olup olmadığı anlaşılır herhalde.
 5. Diğer alamanlar dediklerimden birisi de A6 Avant'tı. O değilde 2lt hacimli motorlarda bahsi geçen güçlere sahip motorlar dayanıklılık konusunda iyi olacaklar mı yüksek ağırlıkla beraber? Değerler güzel gözükse de bende soru işareti oluşturdu.
 6. Yanlış bilmiyorsam yeni CLS Shooting Brake olmayacak zaten, yani ilk ve son CLS Shooting Brake bir önceki nesilde olandı diye biliyorum, o yüzden 2. el dedim. 2. el konusunda haklısın ama yeni nesil araçlar cidden tasarım, hedef kitle ve dayanıklılık açısından bence bir öncekilerden daha kötüler bence. Eğer yeni model, daha az vergili, bagajı olan ve SUV olmayan bir araba bakıyorsan zorunlu olarak işin mantık kısmında kalabilirsin, Sana kolaylıklar diliyorum abi.
 7. Abi şimdi yok olmaz diyeceksin ama ben yine de yazacağım; 2. el CLS Shooting Brake veya diğer Alaman sw'lerine bakabilirsin bence. Biraz kovalaman gerekir ama yeni garabetlerden daha iyiler bence.
 8. @stardust CLA Shooting Brake AMG olarak satışa sunulmuş Türkiye'de. Fiyatına bakmadım ama konfigüratör açık.
 9. Aynı problemi Tomahawk MAX'i ilk aldığımda yaşıyordum. Daha sonra birbirinden bağımsız olaylar olarak bios update yaptım, cpu ve ramleri çıkarıp geri taktım ve windows'u formatlayıp yeniden yükledim ve uzun zamandır bu problemle karşılaşmıyorum. Ama ben ilk önce bios ayarlarına bakıp ve/veya bios'u sıfırlama yolundan giderdim.
 10. @Psikobat hayırlı olsun güle güle kullanın. Windows'u sıfırdan kursaydınız daha iyi olurdu bence, Windows her kurulumda var olan donanıma göre kendisini ayarlıyor, ayrıca daha önce kurulu olan driverlar sistemden kaldırılırken sistemden yeterince temizlenmiyorlar ve bunlar sistemde stabilite problemlerine yol açabiliyor. Diğerleri Asus'un hıyarlıkları o konuda yapacak bir şey yok.
 11. Ben whatsapp ı diğer insanlar kullandığı için kullanıyorum. Telegrama geçmeyi istiyordum ama tek başına olunca bir anlamı olmuyor tabii. Yeni kişilerin Telegram hesabı açtığına dair bildirimler alıyorum ve duyuyorum da. Öte yandan telegram suçlu yuvası veya facebook bu sözleşmeyi sundu diye rus malına (ki sahibi Putin'le takışmış ve Rusya'dan taşınmış birisi) mı geçeceksiniz gibi benim garibime giden argümanlarda var.
 12. @Najaz Bu çantalar yüklüyken dengeye ne kadarlık bir etkisi oluyor? Gidona normalden daha fazla müdahale etmek gerekiyor mu?
 13. @stardust hahaha teşekkürler. Abuk subuk al-satçılardan ziyade gerçekten kullanacak birinin satın almış olması yeterli benim için.
 14. @stardust ikinci şans işe yaramış hayırlı olsun. Eh artık haber verici komisyonumu da alırım.
 15. @stardust DH de yazdığına göre Amazon'da bugün saat 18.00'de 50 tane stokla yeniden satılacakmış. Belki ikinci şans işe yarar.
 16. AMD olayı core sayısına bağlı, o yüzden 6 core un üzerinde bir değişiklik yok diye yazmışlar ama Reddit'tekiler buna dikkat etmemişler sanırım.
 17. Ben çakma mal değerinden satın alabilirim boşuna iade süreciyle uğraşmasın.
 18. @wazzap onun kartı xt imiş ama fikir verdi teşekkür ederim. 3 denizkabuğu olayını ben bilmiyorum ilginçmiş.
 19. Yazılanları görünce RX5700 1080p'de ne yapabilir şüpheye düştüm açıkçası.
 20. Yeni 5000 serisinin çekirdek tasarımı değişti ve komut yürütme hızlı oldukça yükseldi diyorlar. Ram için de imkan varsa ne kadar hızlı o kadar iyi Ryzen'ler için ama nereden sonrası gereksiz kaçar orayı bilmiyorum açıkçası. Anakart araştırması için de Reddit'te bir ara Ryzen anakart chartı vardı. Hangi anakartlarda hangi bileşenler var, hangi cpuları sıkıntısız çalıştırabilir vs detaylı bir şeydi. Yeniler için güncellenmiş midir bilmiyorum ama o chart çok işime yaramıştı.
 21. https://www.notebookcheck.net/AMD-rumored-to-have-a-prototype-Apple-M1-competitor-in-the-works.507238.0.html AMD'de ARM için rekabete giriyor sanırım.
 22. Demiştim ve daha sonradan driverı yüklemiştim, bir sıkıntı olmadı sistem düzgünce çalışıyor ve MSI adına bir driver yok. Şimdi yine benzer bir durum var, AMD'nin sitesinde ekim sonunda çıkmış ve MSI'n sitesinde kasımın başında çıkmış bir driver var. AMD'ninki daha yüksek sürüm numaralı ve 50 MB, MSI'nki daha düşük sürüm numaralı ve 370MB. Neden bu kadar karıştırıyorlar ki saçma olmaya başladı bence.
 23. https://www.youtube.com/watch?v=gbB3mAtvyEw Amcanın birisi satın alıp AMD ve Intel laptoplarla karşılaştırmış. Cinebench ve render işlerinde fena olmadığını zaten görmüştük ama compiling veya Logic Pro vs. gibi durumlar hala yok ve muhtemelen bir süre görmeyiz sanırım.
 24. Erdi Özüağ bir test sonucu paylaşmış twitterda. Anladığım kadarıyla Intel sistem base setup. https://twitter.com/fx57/status/1327190523698941954 Edit: Adminler twitterdan link verince preview tarzı bir şey oluyor ve yazdığım şeyi gönder diyince gönderilmiyor ve sitenin linkinin sonuna failedreply ekleniyor haberiniz olsun.
 25. Genel olarak ARM mimarisinden umutluyum fakat, burada OS, kernel ve compiler üreticilerine büyük iş düşüyor. Eğer altyapıyı uygun hale getirmezlerse ARM on PC direkt çöp olur. Apple, bu iş için çabaladığını söylüyor ama arada developerların mutlu olamadığı haberleri de çıkıyor. Micosoft'tan hiç umudum yok, yeni bir teknolojiyi ortaya koyduklarında gelsinler kullansınlar bana ne kafası sadece komik bence. (Google'da aynı şekilde) Hatta Qualcomm da Microsoft'tan umutsuz sanırım, çünkü Windows 10 ARM için ara emülatör işlerini kendileri üstenmiş ve yürütmeye çalışıyorlar gibi. Yani yine yaparsa Apple yapar gibi duruyor ama her zaman söylenen bir şey var; yeni çıkan bir teknoloji veya ürün ilk jenerasyonda alınmaz. Bir çıksınlar, yorumlar gelsin, ekosistem otursun o zaman daha doğru yorumlanabilir gibi geliyor bana.