Thustu

Member
 • Content count

  290
 • Joined

 • Last visited

About Thustu

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

1,003 profile views
 1. Belki kendisi oynamak için kapattırmıştır, belli mi olur?
 2. Windows 10'a ilk günden geçmiş ve çok da memnun kullanmış birisi olarak Ms'un son zamanlarda yaptığı saçmalıklar bende bardağı taşırma noktasına getirdi. Resmen iyi olan bir şeyi bozma konusundaki hünerlerini tekrar gösterdiler. Haftasonumu harcamak istemediğim için Linux'a, fakir olduğum için de Mac'e geçmiyorum ama cidden tepemi attırmaya başladı Windows, o yüzden ben de bekleme taraftarıyım. Öte yandan bana Vista'yı bile satmayı başardılar vaktinde, ama ben hala Windows 11'in ne işe yaradığını ve belli başlı bir veya iki özellik haricinde bana ne getireceğini anlamadım, kime sorsam doyurucu bir cevap da alamadım. Bekleyip göreceğiz artık.
 3. Bu arada güçlü Dell makinelerde oyun oynarken veya sağlam güç isteyen şeyler yaparken şarjın azalması durumu takoz adaptörlerle de oluyordu, onlarda da yeterince güçlü olmayan adaptörlerle satıyorlardı. Ben Inspiron 15 7567'imle benzer bir durumu yaşamıştım. Bir sonraki modelde bir üst seviye şarj aletleriyle değiştirmişlerdi. O kadar çok kısmaya çalışıyorlar ki sıkıntı oradan patlıyor. Valla bu alım durumu hiç kolay değil, muhtemelen alınan makine bundan sonra da iyi bir makine istiyorum diyenler için referans olarak gösterilebilir bile belki.
 4. Benim bahsettiğim konular içinde önceki xps modellerinin ısınma problemleri (13-15, 17'yi bilmiyorum), AMD işlemcili AW'lerde GPU'nun kısılmış olması gibi haber olmuş, TB portlarının bazılarının tam kapasite olmadığına dair gördüğüm Reddit postları(yalan olabilir bir şey diyemem) da var. Açıkçası ben şu an yeni bir şey alacak olsam ilk önce XPS 17 bakardım XPS ve Dell sevgimden dolayı ama durduk yere de kimseye kazıklanmak istemem o yüzden dedim.
 5. Yazının tamamını okuyamadım ama okuyacağım. Sadece Dell ve Alienware (yani Dell ) için son zamanlarda cihazların kalitesi ve insanlara fark ettirmeden çeşitli özelliklerin kısılması gibi durumlarda oldukça fazla sayıda şikayetler var ve neredeyse her gün başka yedikleri bir halt haber olmaya başladı. Dell markasını sevip, bir sonraki hazır makinamı alacağım zaman Dell almayı değerlendirmeyi düşünsem de Dell için dikkati olun derim.
 6. Evet aynen öyle. Neyse ki işe başlayabildim de bir başlangıç oldu en azından. Maaşı da döviz-altın-kripto para üçlüsüne gömerek ilerisi için hazırlık yapmayı düşünüyorum.
 7. Hayırlı olsun güle güle kullanın. Acaba ben de kendi evime çıkıp 24" 1080p monitörden güzel bir tv ye upgrade yapabilecek miyim önümüzdeki 30000 yıllık süreçte.
 8. 465000₺'den düşürdüm taktiği de satıcı hakkında fikir veriyor bence.
 9. Eğer üst düzey beklentiler yoksa ve mantık ağır basıyorsa seçenekler arasından fiyat/performans ürünü olanı seçerdim ben. Zaten bu piyasada alma zorunluluğu varsa mantıklı olan, yoksa eldekiyle devam bence.
 10. Bu ay ben de arabayı muayeneye götürecektim, öğrendiğim iyi oldu.
 11. @stardust evet aklıma S65 ve S85'teki olaylar gelmedi değil ama Mercedes hem eski otomobilleri hem de F1 takımıyla kendini gösteriyor zaten. Zaten hali hazırda piyasada olan bir motor olduğu için ne olup olmadığı anlaşılır herhalde.
 12. Diğer alamanlar dediklerimden birisi de A6 Avant'tı. O değilde 2lt hacimli motorlarda bahsi geçen güçlere sahip motorlar dayanıklılık konusunda iyi olacaklar mı yüksek ağırlıkla beraber? Değerler güzel gözükse de bende soru işareti oluşturdu.
 13. Yanlış bilmiyorsam yeni CLS Shooting Brake olmayacak zaten, yani ilk ve son CLS Shooting Brake bir önceki nesilde olandı diye biliyorum, o yüzden 2. el dedim. 2. el konusunda haklısın ama yeni nesil araçlar cidden tasarım, hedef kitle ve dayanıklılık açısından bence bir öncekilerden daha kötüler bence. Eğer yeni model, daha az vergili, bagajı olan ve SUV olmayan bir araba bakıyorsan zorunlu olarak işin mantık kısmında kalabilirsin, Sana kolaylıklar diliyorum abi.
 14. Abi şimdi yok olmaz diyeceksin ama ben yine de yazacağım; 2. el CLS Shooting Brake veya diğer Alaman sw'lerine bakabilirsin bence. Biraz kovalaman gerekir ama yeni garabetlerden daha iyiler bence.
 15. @stardust CLA Shooting Brake AMG olarak satışa sunulmuş Türkiye'de. Fiyatına bakmadım ama konfigüratör açık.