Thustu

Member
 • Content count

  262
 • Joined

 • Last visited

About Thustu

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

830 profile views
 1. Ben whatsapp ı diğer insanlar kullandığı için kullanıyorum. Telegrama geçmeyi istiyordum ama tek başına olunca bir anlamı olmuyor tabii. Yeni kişilerin Telegram hesabı açtığına dair bildirimler alıyorum ve duyuyorum da. Öte yandan telegram suçlu yuvası veya facebook bu sözleşmeyi sundu diye rus malına (ki sahibi Putin'le takışmış ve Rusya'dan taşınmış birisi) mı geçeceksiniz gibi benim garibime giden argümanlarda var.
 2. @Najaz Bu çantalar yüklüyken dengeye ne kadarlık bir etkisi oluyor? Gidona normalden daha fazla müdahale etmek gerekiyor mu?
 3. @stardust hahaha teşekkürler. Abuk subuk al-satçılardan ziyade gerçekten kullanacak birinin satın almış olması yeterli benim için.
 4. @stardust ikinci şans işe yaramış hayırlı olsun. Eh artık haber verici komisyonumu da alırım.
 5. @stardust DH de yazdığına göre Amazon'da bugün saat 18.00'de 50 tane stokla yeniden satılacakmış. Belki ikinci şans işe yarar.
 6. AMD olayı core sayısına bağlı, o yüzden 6 core un üzerinde bir değişiklik yok diye yazmışlar ama Reddit'tekiler buna dikkat etmemişler sanırım.
 7. Ben çakma mal değerinden satın alabilirim boşuna iade süreciyle uğraşmasın.
 8. @wazzap onun kartı xt imiş ama fikir verdi teşekkür ederim. 3 denizkabuğu olayını ben bilmiyorum ilginçmiş.
 9. Yazılanları görünce RX5700 1080p'de ne yapabilir şüpheye düştüm açıkçası.
 10. Yeni 5000 serisinin çekirdek tasarımı değişti ve komut yürütme hızlı oldukça yükseldi diyorlar. Ram için de imkan varsa ne kadar hızlı o kadar iyi Ryzen'ler için ama nereden sonrası gereksiz kaçar orayı bilmiyorum açıkçası. Anakart araştırması için de Reddit'te bir ara Ryzen anakart chartı vardı. Hangi anakartlarda hangi bileşenler var, hangi cpuları sıkıntısız çalıştırabilir vs detaylı bir şeydi. Yeniler için güncellenmiş midir bilmiyorum ama o chart çok işime yaramıştı.
 11. https://www.notebookcheck.net/AMD-rumored-to-have-a-prototype-Apple-M1-competitor-in-the-works.507238.0.html AMD'de ARM için rekabete giriyor sanırım.
 12. Demiştim ve daha sonradan driverı yüklemiştim, bir sıkıntı olmadı sistem düzgünce çalışıyor ve MSI adına bir driver yok. Şimdi yine benzer bir durum var, AMD'nin sitesinde ekim sonunda çıkmış ve MSI'n sitesinde kasımın başında çıkmış bir driver var. AMD'ninki daha yüksek sürüm numaralı ve 50 MB, MSI'nki daha düşük sürüm numaralı ve 370MB. Neden bu kadar karıştırıyorlar ki saçma olmaya başladı bence.
 13. https://www.youtube.com/watch?v=gbB3mAtvyEw Amcanın birisi satın alıp AMD ve Intel laptoplarla karşılaştırmış. Cinebench ve render işlerinde fena olmadığını zaten görmüştük ama compiling veya Logic Pro vs. gibi durumlar hala yok ve muhtemelen bir süre görmeyiz sanırım.
 14. Erdi Özüağ bir test sonucu paylaşmış twitterda. Anladığım kadarıyla Intel sistem base setup. https://twitter.com/fx57/status/1327190523698941954 Edit: Adminler twitterdan link verince preview tarzı bir şey oluyor ve yazdığım şeyi gönder diyince gönderilmiyor ve sitenin linkinin sonuna failedreply ekleniyor haberiniz olsun.
 15. Genel olarak ARM mimarisinden umutluyum fakat, burada OS, kernel ve compiler üreticilerine büyük iş düşüyor. Eğer altyapıyı uygun hale getirmezlerse ARM on PC direkt çöp olur. Apple, bu iş için çabaladığını söylüyor ama arada developerların mutlu olamadığı haberleri de çıkıyor. Micosoft'tan hiç umudum yok, yeni bir teknolojiyi ortaya koyduklarında gelsinler kullansınlar bana ne kafası sadece komik bence. (Google'da aynı şekilde) Hatta Qualcomm da Microsoft'tan umutsuz sanırım, çünkü Windows 10 ARM için ara emülatör işlerini kendileri üstenmiş ve yürütmeye çalışıyorlar gibi. Yani yine yaparsa Apple yapar gibi duruyor ama her zaman söylenen bir şey var; yeni çıkan bir teknoloji veya ürün ilk jenerasyonda alınmaz. Bir çıksınlar, yorumlar gelsin, ekosistem otursun o zaman daha doğru yorumlanabilir gibi geliyor bana.