• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Thustu

Member
 • Content count

  129
 • Joined

 • Last visited

About Thustu

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

413 profile views
 1. Yapıldı diye biliyorum sanki gece yarısından itibaren geçerliydi.
 2. Genelde bizdeki yakıtlar yanabilme açısından pek iyi değiller ve premiumlar için depolarda son katkıları konuluyor diye biliyorum. Birde yakıtı iyi istasyonlardan almak gerekiyor. Örnek olarak Ankara için, İncek Shell'in sattığı yakıtlar hem benzin de hem de dizel de inanılmaz kötü. Premium alsanız bile motor kafayı yiyor salakça çalışıyor buradan aldığınızda, kendi arabamda ve arkadaşımın 1.4 tsi motorlu aracında gözlemledim. Turan Güneş Shell eh seviyesinde bazen idare eder bazen kötü oluyor depoları temiz değil sanırım. Fakat Dikmen Polisevi aşağısındaki Shell Shell tr'nin kendi işlettiği yer ve ne zaman alsam yakıtları hep iyi çıktı, elimden geldiğince oradan almaya dikkat ediyorum bahsettiğim gibi motorun çalışmasına bu tür durumlar çok etki ediyor, en azından benim(1.5 dci) ve arkadaşımın(1.4 tsi) aracında.
 3. Aaa babamın kullandığı da bundan, direk bu modele bir tavsiye daha.
 4. @Hamso olay son hıza ulaşmak değil zaten motorun daha rahat çalışması ve buna bağlı olarak daha rahat devirlenebilmesi. Zaten bahsettiğimiz ataklık da ara hızlanmalar 1s kısaldı gibi değil. @omertocarlos 'un da dediği gibi biraz daha hantallaşması da menzil olarak geri dönüyor ki isimler de hep bu yönde. Ben bunu biraz daha sanayi tabiriyle kalın mazot ince mazot olarak duymuştum ama tam bu olayın karşılığı mı hatırlayamadım. Yoksa ucuz aldın motor çalışmıyor gibi bir şey yok ama bilinmeyen markaların uzun vadede sıkıntı yarattığı hep konuşuluyor.
 5. Ben 1.5 dci ile Shell fuelsave ve Vpower Nitro arasındaki farkı net hissediyorum. Çekiş ve toparlama direk fark ediyor. Ancak bir çok kişi buna dikkat etmiyor yada fark etmiyor o yüzden size bağlı. Bunun yanında şu an büyük markalarda satılan yakıtların hepsi belli bir standartın üzerindeler, yolda sakin giderken sıkıntı yaratmıyorlar asıl farklar motorun çalışmasında oluyor. Örnek olarak dizellerde rölanti sesi, benzinlilerde rölanti dalgalanması, her ikisi içinde çekiş fark ediyor.
 6. Babam da Omron'un bir modelini kullanıyor, çok memnun. Genelde hastanelerde ve doktorlar da Omron kullanıyorlar ve öneriyorlar.
 7. 6 senelik Vaio ultrabookum için 6 yıldan sonra Crucial'ın 8 gblık ramini aldım. Bu fiyatlarla yenileyemeyeceğim için oldukça geç bir şekilde ram kapasitesini 12 gb a çıkardım. Şimdi taktım sıkıntı olacak mı diye günlük nasıl kullanıyorsam öyle bi kurcaladım sıkıntı yok gibi. Bu arada Crucial model model hangi ürünü hangi bilgisayara uyuyor bilgisini sitesine eklemiş o sayede aldım çünkü bu ram low power ve benim bilgisayarın low power ramleri destekleyip desteklemediğini bilmiyordum. Bu açıdan beğendim, umarım sıkıntı çıkarmaz.
 8. Onun ayrı satılan ayak kısmı kendisinden daha çok haber oldu nedense(!).
 9. Evet Kablonet için başvurdum. Açıkçası Turkcell'in fiyatı ve ekstra TV hizmeti ücreti işi 1.5 kata çıkaracaktı o yüzden Kablonet'e geçiyorum. Online oyun işini de sürekli yapmadığım için çok problem olmaz ki şu anda da çeşitli testler yaptığımda sonuç iç açıcı değil zaten, çok bi değişiklik olmaz sanırım.
 10. Kablonet'in ping durumu nedeniyle Vodafone ile görüştüm ve bizim apartmada ki Superonline altyapısı aktif gözükmediği için Türksat'ın fiber altyapısı üzerinden hizmet verebiliriz dediler ki o da sanırım Kablonet oluyor. O zaman Turkcell için yorumları sormak istiyorum şimdi nasıldır kullananlar memnun mu?
 11. Cevaplar için teşekkürler. Vodafone nedense gereksiz karıştırmış ortalığı, çok kullanma işinde Turkcell şartları açıkça yazmış ama Vodafone muallakta bırakmış. Kablonet'in Yüz Güldüren kampanyası ilgimi çekti 100Mbps limitsiz akşamları 25Mbps e düşüyor ve KabloTV'de gereken paketi veriyor, fiyatı Vodafone'un (24Mbps'dı sanırım) fiyatına göre toplamda daha uygun gibi. Fakat Kablonet'in modemleri wifi sıkıntısı varmış ona belki router almak gerekebilir. Son karar ne olacak bakalım biraz da al birini vur ötekine durumu var.
 12. Bizim taadhüt bitiyor o yüzden bakınmaya başladım ben de. Ev telefonunu kapattırmak istiyoruz gereksiz yere garip garip paralar ödendiği için. (Sabit 20 tl idi bir anda 50 tl civarı faturalar gelmeye başladı) Bu yüzden geriye Kablonet ve fiber kalıyor, ayrıca Fox Crime içeren bir TV hizmeti de bakmam gerekiyor. Annem ve babam için. Kablonet cazip gözüktü bu yüzden, eğer fiber bakacak olursam da Turkcell istemiyorum tavırları beni çok rahatsız ediyor, Vodafone düşünüyordum ama çok kullanmışsın kızarım telefonları işi de hoş değil. Apartmanda Turkcell'in kutusu var o yüzden fiber hizmeti bu ikisinden alabiliyoruz. Sizin fikirleriniz neler? Vodafone durumu toparladı mı yoksa aynen devam mı çok takip edemedim ben, Kablonet kullanan var mı onlar ne derler? Kafam karışık açıkçası.
 13. 3 sene erken değil mi ya?
 14. Obfuscation hakkında daha bir bilgim yok, daha profesyonel hayatta değilim ama duruma göre yararsız olma konusu değişkenlik gösteriyor bildiğim kadarıyla. Bilgisi olan var mıdır diye yazmadım bekledim ama bilgisi olan yok yada daha görülmedi sanırım, ben de merak ettim.
 15. Yeni 3 serisinin Almanya'da ayaküstü incelemesi. Fotolardakinden daha güzel ama bende hala f30'u ilk gördüğümdeki etkiyi yapmadı görünüş olarak. Teknoloji olarak baya yardırmışa benziyorlar ama.