Thustu

Member
 • Content count

  300
 • Joined

 • Last visited

About Thustu

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

1,693 profile views
 1. National olanda bir aracı sistem vardı, national olmayanda Steam kendisi çekiyor. Aracı kurumla ilgili bir durum olabilir.
 2. Bir süredir national olan bir şeyle almaya izin vermiyor, ben de MasterCard national ile alamıyorum.
 3. Normalde yeni sürüme geçmek için beklemem ama daha W10 ilk sürümleri ile son sürümleri arasında stabilite ve genel kalite açısından düşüş varken W11 için ben uzun süre beklerim.
 4. 2016 sonunda tanesine 250₺ ödediğimiz Continental TS860'lar için geçen hafta tanesine 1200₺ duyunca ben de bir sonraki sezon için Lassa veya Petlas düşünmeye başladım. Ankara'nın dik bir bölgesinde yaşadığımız için buzda ve taze erimiş kar üzerindeki performans beni düşündürse de gerçekten değer mi bilmiyorum açıkçası.
 5. Doğru, oldukça fazla güçlü. Zaten fan ayarlarını baya agresif ayarlamışlar, bu işlemciden dolayı sanırım. En ufacık yüklenmede fanlar hemen hızlanıyorlar.
 6. Lenovo Thinkbook 13s G3 aldım. Normalde desktop kullanıyorum özel işlerim için ama hem önceki laptopum 8 yıllık olunca hem de beğenip alabiliyorken alayım diyince aldım. 5800u böyle bir makine için yeterince güçlü, aynı zamanda kibar ve küçük gözüküyor, gelince göreceğim artık.
 7. Belki kendisi oynamak için kapattırmıştır, belli mi olur?
 8. Windows 10'a ilk günden geçmiş ve çok da memnun kullanmış birisi olarak Ms'un son zamanlarda yaptığı saçmalıklar bende bardağı taşırma noktasına getirdi. Resmen iyi olan bir şeyi bozma konusundaki hünerlerini tekrar gösterdiler. Haftasonumu harcamak istemediğim için Linux'a, fakir olduğum için de Mac'e geçmiyorum ama cidden tepemi attırmaya başladı Windows, o yüzden ben de bekleme taraftarıyım. Öte yandan bana Vista'yı bile satmayı başardılar vaktinde, ama ben hala Windows 11'in ne işe yaradığını ve belli başlı bir veya iki özellik haricinde bana ne getireceğini anlamadım, kime sorsam doyurucu bir cevap da alamadım. Bekleyip göreceğiz artık.
 9. Bu arada güçlü Dell makinelerde oyun oynarken veya sağlam güç isteyen şeyler yaparken şarjın azalması durumu takoz adaptörlerle de oluyordu, onlarda da yeterince güçlü olmayan adaptörlerle satıyorlardı. Ben Inspiron 15 7567'imle benzer bir durumu yaşamıştım. Bir sonraki modelde bir üst seviye şarj aletleriyle değiştirmişlerdi. O kadar çok kısmaya çalışıyorlar ki sıkıntı oradan patlıyor. Valla bu alım durumu hiç kolay değil, muhtemelen alınan makine bundan sonra da iyi bir makine istiyorum diyenler için referans olarak gösterilebilir bile belki.
 10. Benim bahsettiğim konular içinde önceki xps modellerinin ısınma problemleri (13-15, 17'yi bilmiyorum), AMD işlemcili AW'lerde GPU'nun kısılmış olması gibi haber olmuş, TB portlarının bazılarının tam kapasite olmadığına dair gördüğüm Reddit postları(yalan olabilir bir şey diyemem) da var. Açıkçası ben şu an yeni bir şey alacak olsam ilk önce XPS 17 bakardım XPS ve Dell sevgimden dolayı ama durduk yere de kimseye kazıklanmak istemem o yüzden dedim.
 11. Yazının tamamını okuyamadım ama okuyacağım. Sadece Dell ve Alienware (yani Dell ) için son zamanlarda cihazların kalitesi ve insanlara fark ettirmeden çeşitli özelliklerin kısılması gibi durumlarda oldukça fazla sayıda şikayetler var ve neredeyse her gün başka yedikleri bir halt haber olmaya başladı. Dell markasını sevip, bir sonraki hazır makinamı alacağım zaman Dell almayı değerlendirmeyi düşünsem de Dell için dikkati olun derim.
 12. Evet aynen öyle. Neyse ki işe başlayabildim de bir başlangıç oldu en azından. Maaşı da döviz-altın-kripto para üçlüsüne gömerek ilerisi için hazırlık yapmayı düşünüyorum.
 13. Hayırlı olsun güle güle kullanın. Acaba ben de kendi evime çıkıp 24" 1080p monitörden güzel bir tv ye upgrade yapabilecek miyim önümüzdeki 30000 yıllık süreçte.
 14. 465000₺'den düşürdüm taktiği de satıcı hakkında fikir veriyor bence.
 15. Eğer üst düzey beklentiler yoksa ve mantık ağır basıyorsa seçenekler arasından fiyat/performans ürünü olanı seçerdim ben. Zaten bu piyasada alma zorunluluğu varsa mantıklı olan, yoksa eldekiyle devam bence.