• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Thustu

Member
 • Content count

  142
 • Joined

 • Last visited

About Thustu

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

491 profile views
 1. @SEP anladım teşekkürler, artık lazım olursa işi bilen olarak size danışırız .
 2. @Najaz satıştan kar elde etme çabaları mı yoksa bu reklamlar?
 3. Neden far acaba? O kadar çok kişi önden kaza mı yapıyor yoksa (laf meclisten dışarı) kekomançi kardeşlerimiz ucuza şekilcilik mi yapmaya çalışıyorlar? Eğer şekil işleri içinse, şaka gibi gece önümüzü görelim diye parasını basıp far alıyoruz şekil ayağına arabayı parçalayıp gidiyorlar. Neyse.
 4. Yazmayı unutmuşuz, anlaştık ve ben aldım bakalım nasılmış z5.
 5. Neyse almaya karar verdim @stardust son fiyat mıdır acaba? Çok pahalı desek işe yarar mı?
 6. Bunu babaya alsak ne kadar gider bir fikri olan var mı? Telefonda pek işi olmuyor genel iletişim işleri için kullanıyor.
 7. @stardust Bence 5 yıl içerisinde kesin gidilecekse ya 2. el düzgün bir şey (çok zor biliyorum) alın ya da direk araba almayın. Çünkü giderken satılmak istenirse acayip zarara uğratabilir, şu ekonomi de gereksiz olabilir, o para gidilen yerde daha iyi araba için kullanılabilir vs. Tabi kendi fikrim kendi hesabınızı en iyi siz bilirsiniz.
 8. Ben o şaka yazısını bu ne ya garip bir şey var burada diyerek baktım da gördüm.
 9. Yapıldı diye biliyorum sanki gece yarısından itibaren geçerliydi.
 10. Genelde bizdeki yakıtlar yanabilme açısından pek iyi değiller ve premiumlar için depolarda son katkıları konuluyor diye biliyorum. Birde yakıtı iyi istasyonlardan almak gerekiyor. Örnek olarak Ankara için, İncek Shell'in sattığı yakıtlar hem benzin de hem de dizel de inanılmaz kötü. Premium alsanız bile motor kafayı yiyor salakça çalışıyor buradan aldığınızda, kendi arabamda ve arkadaşımın 1.4 tsi motorlu aracında gözlemledim. Turan Güneş Shell eh seviyesinde bazen idare eder bazen kötü oluyor depoları temiz değil sanırım. Fakat Dikmen Polisevi aşağısındaki Shell Shell tr'nin kendi işlettiği yer ve ne zaman alsam yakıtları hep iyi çıktı, elimden geldiğince oradan almaya dikkat ediyorum bahsettiğim gibi motorun çalışmasına bu tür durumlar çok etki ediyor, en azından benim(1.5 dci) ve arkadaşımın(1.4 tsi) aracında.
 11. Aaa babamın kullandığı da bundan, direk bu modele bir tavsiye daha.
 12. @Hamso olay son hıza ulaşmak değil zaten motorun daha rahat çalışması ve buna bağlı olarak daha rahat devirlenebilmesi. Zaten bahsettiğimiz ataklık da ara hızlanmalar 1s kısaldı gibi değil. @omertocarlos 'un da dediği gibi biraz daha hantallaşması da menzil olarak geri dönüyor ki isimler de hep bu yönde. Ben bunu biraz daha sanayi tabiriyle kalın mazot ince mazot olarak duymuştum ama tam bu olayın karşılığı mı hatırlayamadım. Yoksa ucuz aldın motor çalışmıyor gibi bir şey yok ama bilinmeyen markaların uzun vadede sıkıntı yarattığı hep konuşuluyor.
 13. Ben 1.5 dci ile Shell fuelsave ve Vpower Nitro arasındaki farkı net hissediyorum. Çekiş ve toparlama direk fark ediyor. Ancak bir çok kişi buna dikkat etmiyor yada fark etmiyor o yüzden size bağlı. Bunun yanında şu an büyük markalarda satılan yakıtların hepsi belli bir standartın üzerindeler, yolda sakin giderken sıkıntı yaratmıyorlar asıl farklar motorun çalışmasında oluyor. Örnek olarak dizellerde rölanti sesi, benzinlilerde rölanti dalgalanması, her ikisi içinde çekiş fark ediyor.
 14. Babam da Omron'un bir modelini kullanıyor, çok memnun. Genelde hastanelerde ve doktorlar da Omron kullanıyorlar ve öneriyorlar.
 15. 6 senelik Vaio ultrabookum için 6 yıldan sonra Crucial'ın 8 gblık ramini aldım. Bu fiyatlarla yenileyemeyeceğim için oldukça geç bir şekilde ram kapasitesini 12 gb a çıkardım. Şimdi taktım sıkıntı olacak mı diye günlük nasıl kullanıyorsam öyle bi kurcaladım sıkıntı yok gibi. Bu arada Crucial model model hangi ürünü hangi bilgisayara uyuyor bilgisini sitesine eklemiş o sayede aldım çünkü bu ram low power ve benim bilgisayarın low power ramleri destekleyip desteklemediğini bilmiyordum. Bu açıdan beğendim, umarım sıkıntı çıkarmaz.