Far Cry 3 ve Ardından Far Cry 4
0

Bu konuda 7 mesaj var

Steam'den indirimden aldığım Far Cry 3'ü epeydir bekletiyordum. Bir siteden bulduğum Türkçe altyazı paketi (mükemmel denebilecek bir altyazı) ile oynadım ve bitirdim.

Mükemmel bir oyun olmuş. Eksikleri yok mu var tabi ama gerek film gibi olan senaryosu, gerek ada atmosferi mükemmel. 

Ardından Far Cry 4'ü yükledim. Bunu steam'dan alamadım çünkü çok pahalı (aral sağolsun!). Ancak %90 indirime sokarlarsa alır eklerim arşive.

Oyuna gelirsek. Doğru düzgün bir senaryo yok. Far Cry 3 ne kadar sürükleyici ise bu da bir o kadar sıkıcı. Hele hint tarzı müzikler falan rezalet. Kötü bir taklitten öteye gidememiş. 15 dk oynayıp sıkılıp kapatıyorum. Bu gidişle 6 ayda ancak bitiririm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 te o cok konusa psikopat adam beni deli etti hic bir diyalogunu dinlemedim onun. Senaryo gayet siradan bir senaryo idi bana gore 4 e bulasmaya hic niyetim yok bu nedenle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İkisinde harika oyunlar.. 4 de konu biraz damdan düşme olmuş bide ana karakter saçma ama genede ikisinde çok iyi oyunlar..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün oynamaya başladım, FC 3' ten çok farklı bulmadım hatırladığım kadarıyla. Baymıyor neticede oynatıyor ama öle aman aman saatlerce kalkmayım başından kaptırdım hissini vermedi. 5 - 6 görev yaptıktan sonra çıkma isteği geldi ve çıktım; sanırım bu tempoda ufak ufak bitiririm.

Misal bundan önce alien: isolation ı o kadar çok beğenmiştim ki, birde sonda dlclerinin alien 1 filminde geçen yerleri olduğundan bir gazla üstüne oturup alien 1 ' den itibaren film serisini bile izlemiştim :P

İnsan modellemelerini saymazsak görselliği epey hoş duruyor bu arada oynun, optimizede sayılır. Benim hatırladığım FC 3' te böle stutter ayarında arada sırada bi tekleme gibi birşey olabiliyordu. Bu oynun grafikleri daha iyi ve oyunun daha akıcı olması farkını gösteriyor. Araçlar, mekanlar bakımından biraz FC 2 ' nin monotonluğunu vermedi değil. Neyse bakalım oynamaya devam edilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün senaryo olarak bitirdim oyunu, ilk giriş ekranında 20 saat kadar oynamışım gibi gözüküyor total olarakda daha %40 larda falan. Tabi bu noktadan sonra oyun diğer benzer gta, assassin creed vs gibi open world oyunlarda ki aynı naneye bağlıyor. Oyun olarakta o türlere benzetmişler iyice. Daha önce denizde geçen AC için pirates isimli bişi olarak gelse daha iyi olur dediydim, FC 4' te iyice artık far ilk far cry isminden uzaklaşmış. Bunların dışında eğlencelik güzel bir oyun olmuş. Harita içinde ki açılabilcek heryeri açtım, kontrol noktalarını aldım; zaten kaleleride fethettik geriye bilmemne maskesidir vs gibi ıvır zıvır şeyleri kaldı. Onlarıda tamamlıcağımı sanmam anca oyunu şimdilik silmeden arada öle o dünya atmosferinde takılmak için fantezilik bişiler yaparsam yaparım sanırım.

Oyunun sonlarında farkettim gerçi ama bi yerden sonra bi skillden ötürü mü yoksa bi görevden sonramı oldu artık bilmiyorum, belki de bug oldu onuda bilmiyorum ya :D mermi bitmemeye başladığını farkettim. O bi tane bomba atar silah var zaten nerdeyse oynun başından beri silahlarım arasında taşıyorum; elde o varken güp güp güp heryeri paramparça yıkıp geçiliyor zaten onunla. :)

GTA falan bekleyen varsa o çıkana kadar arada bunlada vakit geçirebilir. Mini helikopter muhabbeti fena olmamış, az önce dediğim silah sidearm grubuna girdiği için araç kullanılırken ateş edilebiliyor dolayısıyla helikopterden aşağılara bombardıman yapmak güzel olmuş. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FC3 için Türkçeleştirme paketlerini Teknoseyir'de RC / Hobi bölümlerine konuk olan Erdem Çatık yaptı bildiğim kadarıyla. Yani o da yapmıştı, ama belki başka yapan da vardır, bilemem. Baya özenmişti zamanında, güzeldir yani çevirisi.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok